Польські легіони

Модератор: Global Moderators

prust
Member
Member

Re: Польські легіони

Повідомлення prust » 15 лютого 2015 22:25

зворотня сторона гудзика
він не з двух частин , а монолітний , бронзовий, що більш притаманно гудзикам 19-го сторічча
виробник Австрійський у Кракові
можливо буде цікаво не тілько мені
з. повагою
Приєднані файли
290520142949-001.jpg

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 16 лютого 2015 17:02

Це схоже на ґудзик зразка 1917 року для Польської сили збройної, носився і у Війську Польському під час українсько-польської та польсько-більшовицької війн, або навіть на зразок 1919 року.

prust
Member
Member

Повідомлення prust » 16 лютого 2015 17:14

дякую за відповідь ,
такі думки мені і самому у голову приходили. Але технологія виготовлення трошкі інакша. Під час війни , тим більше у її фінальний єтап ,такі дорогі у виготовленні ,та у використанні матеріалу гудзики , вже ніхто не виготавлював. Цинк , посріблена бляха , або латунь - широко використовуються , цільноштамповані бронзові - вже ніхто не робить.
Саме це мене постійно і бентежить

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 16 лютого 2015 17:33

Тим не менш. Краків і польський орел з короною, за формою практично ідентичний орлам з ґудзиків 1917 і 1919 років, ставлять певні хронологічні рамки. Раніше, у легіонах, носили орлів без корон і з пельтами.

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 17 лютого 2015 11:29

Матеріалу бракувало на гігнатське військо. Приватний виробник поодиноких замовлень виготовлял з того, з чого йому було більш зручно.
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

prust
Member
Member

Повідомлення prust » 17 лютого 2015 14:00

шановні колегі
намагання видати бажане за дійсне завжди приводить до помилок.....
кювернат Ювяшжт написав:Тим не менш. Краків і польський орел з короною, за формою практично ідентичний орлам з ґудзиків 1917 і 1919 років, ставлять певні хронологічні рамки. Раніше, у легіонах, носили орлів без корон і з пельтами.

з чого Ви взяли , що орел такої форми з"явився тількі у 1917-му році??? Орли такої та подібної форми , були поширені на військових гудзиках та гудзиках чіновників , часів Королівства Польського і виготавлювалися вони не всі на теріторії самого Королівства Польского.
А на рахунок того , що кожен майстер сам вирішував за якою технологією йому виконувати замовлення - погоджусь. Але серед майстрів не було ані ідіотів , ані філантропів......
В той час , коли в якості наповнювача в гудзиках використовували гіпс та картон , а в якості покриття - цинк та бляху , один єдиний майстр буде використовувати технологію та матеріали першої половини 19-го сторіччя??????? Він "вилетить в трубу" після першого-ж замовлення.
Так що Ваші аргументи , шановні коллеги , не витримують ніякої критики.
Але так само і моє припущення про приналежність ціого гудзика до перших легіонів , я сам тількі що спростував :oops: :oops:
Дуже сподівався , що хтось допоможе конкретною інформацією по данному гудзику . А тепер , поскількі сам почав обговорення , вимушений знову залізти у літературу і на сайти (хоча не планував цього у найближчий час..... тепер мушу :YesSir: ) якщо нарию інфу то викладу її негайно
з повагою до всіх :beer:

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 17 лютого 2015 22:21

prust Ви написали повідомлення у темі "Польські легіони", що натякає, що цей ґудзик стосується теми. Я Вам чітко в першому повідомленні показав, що це не так. Ще є питання?

prust
Member
Member

Повідомлення prust » 17 лютого 2015 22:50

кювернат Ювяшжтнавіщо так гарячкувати та нервувати? адже я не на Вас особисто "наїхав" а всього тілько намагався вести діалог , з метою відшуківання правди.......
відповівши мені , Ви видвинули тезу стосовно походження мого гудзика - теза хибна і я це намагався довести.
І я , як обіцяв викладу інфу про свій гудзик , як тільки відшукаю , для того аби не бути голословним у діалозі. Адже для цього форуми і створюються - для знаходження істини.
І до того-ж навіть якщо цей гудзик Королівства Польского , то все одно має відношення до легіонів і інших збройних формувань, т. як дизайн саме таких гудзиків і став прототипом для створення гудзиків у 1916 -1919му роках
До того-ж , питання про гудзики легіонів так і не розкрито і тому є що обговорювати.
з повагою

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 17 лютого 2015 23:32

prust у інтернет-ромовах нерви виказує той, хто ставить по сім знаків запитання.
Я ж пишу лише про те, що оскільки форум великий, то все слід питати у властивому місці, а ця тема стосується лише періоду 1914-1917 років - до Польських легіонів цей артефакт відношення не має. Я та більшість тих, хто зазирне до цієї теми, що стосується ПСВ і ПВЗ, більш ранніми періодами не займаємося і навряд чи допоможемо у ідентифікації ґудзика ХІХ ст. Тому я і відповів Вам, що ґудзик не легіонний, а Adam висловив свої міркування, зважаючи на свої знання з періоду ПСВ і ПВЗ. "Хибних тез" ніхто не висував - я зазначив, що ґудзик схожий на ґудзики 1917 і 1919 років, що є правдою, а Adam - що ґудзики виготовляли приватні виробники, що теж правда. Але, розмістивши своє питання у невластивій темі, ви трохи ввели всіх в оману, що не наблизило істину. Тому не треба звинувачувати співрозмовників у своїх помилках.
Однак, я не полінувався і підняв літературу. Ґудзики з написом на реверсі "Wappenstain w Krakowie" (саме він є на другому фото) виготовляли у 1815-1830 роках, ймовірно з Кракова вони потрапляли до Королівства Польського.

prust
Member
Member

Повідомлення prust » 26 лютого 2015 19:41

якось склалось , що не було часу зазирнути на форум і навіть не здогадувався , що у когось можуть виникнути такі болісьні реакції , як у кювернат Ювяшжт
в мене склалося враження , що вам "пофігу" , про що йде мова - головне , щоб вашу думку під сумнів не ставили...... Це сумно.....
в мене було запитання по конкретному гудзику , і в процесі обговорення я сам і зрозумів що моя гіпотеза була хибною( про що я і написав) , але ви в свою чергу не просто спростували мою гіпотезу , але виказали іншу - хибну. І до того-ж дуже болісно віднеслись до мого спростування вашої гіпотези.
суть у тому що ви пішли по "пути наименшего сопротивления", коли виказували свою гіпотезу , і були невдоволені коли вас спростували.......
я теж підняв інфу , як і обіцяв, і маю доповнення до вашої інфи....
WAPPENSTEIN, to początkowo krakowski, a później wiedeński grawer-medalier Antoni (Ascher/Aszer) Wappenstein[1]. Wappenstein produkował na pewno w latach 1820-1861, gdyż znane są jego patriotyki (sygnety, medale i medaliki) z tych lat. W jakich dokładnie latach produkował trudno jest teraz dociec. Krzysztof Gładki w książce GUZIKI Wykaz producentów, firm grawerskich, jubilerskich produkujących guziki podaje, że Wappenstein zmarł około 1850 roku. Firma Wappenstein w Wiedniu biła monety dla Wolnego Miasta Krakowa.
що вказує , на то , шо даний гравер є дуже рідкісним ( згадується всього 3и рази на різних сайтах) і виготовлював гудзики ймовірно для повстання Костюшко( але це непідтверджено.....)
Polski guzik wojskowy najprawdopodobniej z okresu Powstania Listopadowego.
інфа з Буттонаріуму
якщо ви так болісно відноситесь до теми ПСВ та легіонів Польских , то напишіть хоч щось конкретне , про ті самі гудзики легіонів. В вас в темі нічого конкретного немає. Одне нечітке фото німецького номерного земельного гудзика , яке позіционується , як "польські легіони" , ще й без цілого фото....смішно , враховуючи амбіциї
і навчиться вести діалог , а не звинувачувати "3 висоти позиції єксперта"
П.С. до речі я нікого не звинувачував , а тільки висловлював свої думки , і першим визнав саме свою помилку у ідентифікації гудзика , але продовжував діалог , тому що повинен був довести його до логічного завершення.
бажаю і вам терпіння у досягненні істини.....

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 02 березня 2015 21:14

Будь ласка.

Lavr
Member
Member

Повідомлення Lavr » 08 жовтня 2015 20:05

Фото Станіслава Яновського з Національного Музею в Кракові. Моживо хтось вже й бачив, та думаю в цій темі вони зайвими не будуть. Автор фото - вояк 2-го полку уланів ІІ бригади ЛП. Фото з музейного сайту. Переклад підписів - мій (для декого він виявиться типу "капітана очевидності" тому вибачте. почтаково робив його для свого блогу http://rolland-92.livejournal.com/115661.html#cutid1 ).
Зображення
1. Офіцер 2 полку уланів в нічному вбранні. Першопочатково такі фото замислювались, імовірно, як жарт. Нині вони є унікальним унформологічним джерелом.
Зображення
2. Волинь, 1916 р.
Зображення
3. Легіонний обоз в Пясечній. Шорник ескадрону за роботою. Волинь, 1916 р.
Зображення
4. Звертаємо увагу на підтяжки й намет. Волинь, 1916 р.
Зображення
5. Улан годує коня. Обоз Легіонів в Пясечній. Волинь, 1916 р.
Зображення
6. Гумористична сцена - улан на коні. Волинь, 1916 р.
Зображення
7. Звертаємо увагу на облаштування польової стайні. Волинь, 1916 р.
Зображення
8. Вояки 2 полку уланів на сільському святі в Чевелі (? нині Старовижівський район Волинської області). Зверніть увагу на особливу форму кольорових петлиць на комірі. Така була притаманна лише для однострою польських легіонерів. Волинь, 1916 р.
Зображення
9. Щоденні позаслужбові зайняття. Обоз легіонів в Пясечній, Волинь, 1916 р.
Зображення
10. Вояки 2-го полку уланів будують обоз в Пясечній. Волинь, 1916 р.
Зображення
11. Вояки 2-го полку уланів на сільському святі в Чевелі (? нині Старовижівський район Волинської області). Зверніть увагу на строї. Волинь, 1916 р.
Für Gott, Kaiser und Vaterland!

Lavr
Member
Member

Повідомлення Lavr » 08 жовтня 2015 20:19

Зображення
12. Волинь, 1916 р.
Зображення
13. Урочистості в 2-му полку уланів під час постою в Чвелю. Імовірно на честь святкування іменин командира полку Юліуша Остоі Загурського. Волинь, 1916 р.
Зображення
14. Фото не ідентифіковане.
Зображення
15. Польова ротна канцелярія. Писар за роботою. Волинь, 1916 р.
Зображення
16. Мить відпочинку офіцерів 2-го полку уланів біля польового помешкання. Волинь, 1916 р.
Зображення
17. Польова стайня 2-го полку уланів. Ставлення до коней, як до рівних з уланами вояків. Волинь, 1916 р.
Зображення
18. Обоз легіонів в Пясечній. Солдатське харчування. На фото гарно ілюстровано принади польового харчування на відносно спокійному відтинку фронту. Волинь, 1916 р.
Зображення
19. Волинь, 1916 р.
Зображення
20. Коні 2-го полку уланів. Народна архітектура. Волинь, 1916 р.
Зображення
21. Щоденні зайняття в 2-му полку уланів у Пясечній. Облаштування наметів. Волинь, 1916 р.
Зображення
22. Улани сплять біля коней. Обоз легіонів в Пясечній. Волинь, 1916 р.
Лінк на оригінали: http://mnk.pl/zbiory/z-zycia-legionisty
Про автора: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanisław_Janowski
Село Чевель, яке згадується тут: https://uk.wikipedia.org/wiki/Чевель
Цікаво, чи є нині краєзнавча пам"ятка, яка на фото 14.
Für Gott, Kaiser und Vaterland!

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 08 жовтня 2015 21:16

:good:
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 08 жовтня 2015 23:03

Дякую, дуже цікаві фото!!!

Поперед.Далі

Повернутись до WWI та Перші визвольні змагання (1914-1922)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Bing [Bot], Google [Bot] і 5 гостей