Чи доцільно видавати в Україні історичну літературу?

Модератор: Global Moderators

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Re: Чи доцільно видавати в Україні історичну літературу?

Повідомлення Adam » 02 травня 2016 12:34

Я не вірю в «прорив через аудіокниги». По-перше, власний досвід — лише у транспорті я можу абстрогуватися й поринути у розповідь. Навіть коли кудись ідеш пішки одночасно слухати аудіокнигу небезпечно — треба відволіктися від дорожніх перешкод. Й голос та інтонації автора це теж саме, що й екранізація — замість того, щоб побудувати власне уявлення про світ, що змалював автор, ти вимушений погодитися на його бачення.

Інша справа — інтерактивна електронна книга. Я зараз читаю Айзексона «Стів Джобс» — добре, що у мене на планшеті одночасно є інтернет, тому я можу одразу подивитися на те, про що або кого іде мова. Але як добре було б, якщо б все це було одразу у книзі!..
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 03 травня 2016 12:28

Минулого року ми продали книжок на 83% більше, ніж 2014 року. Із Росії важче книжки йдуть, українська книжка заміщує російську​

http://www.radiosvoboda.mobi/a/27711766.html

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 16 червня 2016 23:55

Засновниця конкурсу Коронація слова Тетяна Логуш підтвердила, що саме тема війни, АТО, революції гідності, заробітчанства вже декілька років змальовує історичний та сучасний портрет сучасної України. Ще цього року з’явилось багато творів на історичну тематику (про Довбуша, Степана Бандеру, Соломію Крушельницьку, героїв Крут, та інших).

http://koronatsiya.com/koronaciya-slova ... i-imena-2/
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

Chestnut
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Chestnut » 17 червня 2016 16:21

з приводу аудіокниг - це напевно залежить від кожної конкретної людини; я, наприклад, якщо не виключно то багато в чому перейшов саме на аудіокниги (в тому числі й при ході пішки :) )
\"На гербі зображено ведмедя. В одній руці у ведмедя молоток, а в другій - балалайка. Це символізує працелюбність і незакомплексованість тварюки.\"

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 01 грудня 2016 16:21

Сергій Плохій: “Україна змінюється: я відчуваю себе тут сьогодні більш-менш нормальним істориком України, який не мусить платити за свої тексти”
Якщо раніше мене друкували в Україні тільки якщо я приносив на це гроші, то на “Браму Європи” вперше у мене ніхто не просив грошей. Мене переклали і видали, і я відчуваю себе сьогодні більш-менш нормальним істориком України, який не мусить платити за свої тексти. Про що це свідчить? Це говорить про зміни в суспільстві. Людей все більше цікавить питання хто вони і звідки, і все більше стає людей, які готові платити 100 гривень на історичну книжку. Видавці і автори почали шукати інші моделі, ніж в 1990-х роках. Тепер ми маємо значно цікавіший асортимент і істориків, і їхніх текстів. Це все питання ринкової економіки і запиту в суспільстві.

http://uamoderna.com/jittepis-istory/plokhy

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 06 грудня 2016 16:19

І це книга, видана Клубом сімейного дозвілля і є мас.літ. :)

Книга чудова, досить легко читається. Цікаво буде тим, хто хоче поновити свої знання з історії України не зануюрюючись у подробиці.

http://www.bookclub.ua/catalog/books/fa ... l?id=39103

Насправді, думаю, що справа в "Людей все більше цікавить питання хто вони і звідки", а також, що за справу взялось видавництво, що має потужну мережу роздрібного розповсюдження (власні магазини навіть по деяким райцентрам та широка мережа підписки по пошті).
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 15 грудня 2016 15:02

Ще з початку економічної кризи 2008 року аналітики світового книжкового ринку помітили зростання цікавості читачів до літератури нон-фікшн. Сьогодні саме у цьому сегменті спостерігається найбільше зростання читацького попиту на якісну історичну та науково-популярну літературу, книги з психології та саморозвитку, перевірені найкращим світовим досвідом бізнес-стратегії — і, відповідно, авторської та видавничої пропозиції. У видавництві «КСД» лише за останній, 2016 рік, порівняно з попереднім, вона зросла удвічі.

І схоже, ця тенденція ще триватиме.

http://blogs.lb.ua/victoriya_stolyarenk ... _top5.html

rutene
Member
Member

Повідомлення rutene » 19 січня 2017 04:45

УРЯД СХВАЛИВ ЗАПРОВАДЖЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРЕМІЇ УКРАЇНИ ІМЕНІ МИХАЙЛА ГРУШЕВСЬКОГО

18.01.2017

Уряд ухвалив проект Закону України «Про внесення зміни до статті 11 Закону України «Про державні нагороди України», доповнивши його Державною премією України імені Михайла Грушевського – за найкращі наукові та науково-популярні видання з історії України. Відповідне рішення було прийняте на засіданні Уряду 18 січня.

Державна премія України імені Михайла Грушевського присуджуватиметься у двох номінаціях: за найкраще наукове та найкраще науково-популярне видання. Розмір грошової частини премії визначатиметься щороку Президентом України.

Запровадження цієї премії стане реальним проявом уваги держави до сфери відновлення збереження національної пам’яті українського народу. А також сприятиме підвищенню престижу наукових та науково-популярних праць з історії України, активізації наукових історичних досліджень і створення національного культурного продукту історичного характеру, стимулюватиме підвищення якості наукових і науково-популярних видань з історії України.

«Сьогодні, в умовах російської військової та інформаційної агресії Україна як ніколи потребує уважної і скоординованої державної політики національної пам’яті, спрямованої на консолідацію суспільства довкола свого історичного минулого, виховання справжніх українських патріотів, здатних протидіяти антиукраїнській пропаганді. Тому особливо гостро постає потреба в посиленні авторитету українських істориків та відзначення державою ролі історичної науки, підтримка історичних досліджень та їх популяризація. Запровадження Державної премії України імені Михайла Грушевського має на меті вирішення саме цих державних завдань», - сказав Міністр культури Євген Нищук.

http://mincult.kmu.gov.ua/control/uk/pu ... =244913751

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 07 квітня 2017 20:58

Олег Філюк: Майбутнє наукової книжки залежить від популяризації нашої науки в світі
Видання та розповсюдження наукової літератури в країнах з розвинутою економікою і заможним суспільством є перспективним та престижним бізнесом. Наш читач – науковець, в першу чергу, студент, або той, хто цікавиться історією, культурою, патріотичною книгою. Стосовно науковців – більшість з них не мають змоги регулярно купувати літературу, у зв’язку з тим, що вартість нашої книжки – для них завелика, це поодинокі замовлення.

Друкарням, в свою чергу, не вигідно друкувати малі наклади – або ж друкують на цифрі, що підвищує ціну книги врази. Замкнуте коло? Так. На поодиноких замовленнях – це для мене не бізнес, а спонсорство заради науки та розповсюдження наукової думки. Студент, або той, хто цікавиться подібною літературою, міг би ознайомитися з нею в бібліотеці. От, для цього вже можна було би робити наклад. Тут і друкарні, і видавцеві – можна вести цивілізований бізнес. Але…. На цьому етапі стоп. Абсолютно нерівні умови існування для мене як видавця.
...
– Кому потрібна наукова, науково-популярна книжка зараз?

– Сучасна історична наука розкриває увесь спектр розмаїття історичної та культурної спадщини України, зокрема ми повинні пишатися, а увесь світ – знати, що терени України є колискою приручення коня, а навички верхової їзди зародилися на берегах Дніпра, що перша землеробська культура на просторах Європи з’явилася у міжріччі річок Дністра та Бугу, де розцвітали протоміста – майбутні сучасні мегаполіси європейського континенту.

Ми повинні чітко заявити на увесь світ, що терени України мають відношення до формування індоєвропейської спільноти, яка є підґрунтям сучасної євроазійської спільноти. І таких прикладів можна навести десятки, але, на жаль, ця інформація не достатньо поширюється серед громадян незалежної України. А цивілізований світ отримує її через призму російської пропаганди, оскільки українські видавництва тільки зараз починають освоювати світовий простір завдяки перекладам, і то, на жаль, це стосується лише художньої і дитячої літератури.

Наука ж, яка вимагає більш складного і в часі, і в мовному сенсі перекладу – пасе задніх. Українська держава не спонукає цей процес.

http://www.chytomo.com/interview/oleg-f ... ki-v-sviti

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 02 грудня 2017 12:27

В ситуації з каналом Телеграма, на якому викладали безкоштовно електронні книжки в-ва "Наш Формат" хочеться зауважити таке:
1) Це вже не пірати, для яких справою честі було зламати сайт і захист книжок, це вже ліниві піратчуки - вони легально купують електронну версію вподобаної книжки на сайті видавців, але тільки одну
2) це модні піратчуки, гроші на цю легальну покупку вони збирають краудфандінгом, по 2-3 гривні з носа
(та книжка, яку вони купили, коштує близько 90 грн.)

Якщо подумати - це може бути рушієм нового принципу в українських безринкових умовах - так, збирайте, але не на один примірник, а на весь умовний наклад, який видавець збирався продати через інтернети, не 90 гривень, а стільки, щоб це виправдало видання книжки, гонорар авторові та перекладачеві тощо. Тобто зробило його принаймні незбитковим,

Візьму цифри зі стелі, але, скажімо, не 90 грн., а 20 тис. грн - і видавець сам викладає книжку у відкритий доступ і дозволяє її розповсюджувати як завгодно на віки вічнії.

Цьому є заперечення - ринку власне електронних книжок у нас нема, це все - інші версії книжок паперових, додатковий прибуток (який може вбити прибуток основний на корню, між тим, кожен видавець має відчувати це індивідуально щодо своїх книжок. Нашому формату, но-фікшн товщиною 800 сторінок це не шкодить - ок)

Але відомо також уже й усереднений прибуток видавництва за електронну книжку за рік - це десь 1 тис. гривень. Тобто оця інтернет спільнота може викупати у видавця ліцензію на книжкку за рік, збирати на неї гроші й рік безкоштовно розповсюджувати зі своїх майданчиків кому куди і скільки влізе, а через рік - прибрати або знову проплатити колективно ліцензію.

Ну і так далі, за доброї волі сторін можна придумати кілька варіантів, які задовольнятимуть всіх навіть без ринку. Можна навіть зробити сайт, який роздаватиме книжки на таких умовах.
А, стоп. Такий сайт вже є. "Книгарня першодруків ім.Швайпольта Фіоля" працює не тих принципах, що книжка має зібрати кошти на себе ще до видання, але там йдеться не тільки про електронні, але й про паперові "друк на замовлення", виходить ще складніше, але й цікавіше. Пробуйте.

https://www.facebook.com/permalink.php? ... 1205690197

На якомусь семінарі 2010 чи 11го колеги з Польщі говорили, що вони таке пробували зробити - у них не вийшло: 1. рейтингові автори (та правовласники) не погодилися на такі умови; 2. на більшість запропонованих книжок не набрали потрібні суми і навіть адміністрування стало збитковим.

Pogorzelska
Member
Member

Повідомлення Pogorzelska » 03 грудня 2017 00:35

Зараз в Польщі вже можна купити електронну версію, наприклад видання Дронжковської. Але різниця в ціні між паперовою версією і електронною мізерна. Також можна купити деякі сторінки або розділи - економ версія.
https://www.facebook.com/irena.pogorzelska?ref=tn_tnmn
"-Сова!Это ГЕНИАЛЬНО!!!Но как же мы станем ёжиками??? -Мыши,идите на фиг!!!Мое дело - КОНЦЕПЦИЯ!!!"

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 03 грудня 2017 20:50

це все продовження історії з ел.версіями "Нашого Формату"
https://www.facebook.com/antonio.martyn ... 7348239232
https://www.facebook.com/antonio.martyn ... 4928430474
http://life.pravda.com.ua/columns/2017/12/1/227762/

В інтернеті з’явився і стрімко набирає популярності телеграм-канал, який безкоштовно розповсюджує електронні книжки українською.

Як це у них працює. Люди збираються грошима, купують у нас на сайті електронні книжки і викладають її для шарового завантаження. Більшість внесків по 2-5-10 гривень. Сюр.

У мене був досвід видання аудіокниг, коли були плани перегнати Польщу і Чехію у кількості і якості видання, але торенти швидко вбили цей бізнес, адже диски перестали продаватися і вимерли, як носій, а в електронній формі ніхто нічого в Україні не купував, бо все було доступно безкоштовно. Робота юриста по відслідковуванню і закриттю лінків коштувала більше за можливі гешефти, які нам приписували. Тепер ми відстали від Польщі і Чехії на десятки років і немаємо ніяких нових аудіокниг в Україні ВЗАГАЛІ. Проте тепер у нас навколо все народне, все доступне безкоштовно. Але є проблемка: актори, диктори, редактори і звукорежисери теж хочуть їсти, уявляєте? І права коштують грошей. Ага, я сам в шоці)

Мене часто запитували, який сенс нам у Наш Формат видавати електронні книжки, якщо згенероване кешфло не дозволяє покрити навіть зарплату одного менеджера?... Мотив один. Повага до тих кількох тисяч людей, які купують електронний контент, ціна на який менша на 40-50% від паперового носія.

Хочу попросити репост. Наш формат перестає викладати в легальний доступ нові електронні книжки з сьогоднішнього дня, доки цей телеграм канал і його клони (@ebooksua, @ebooksua_kept, @ebooksua_secure) будуть існувати далі.

Для закриття каналу необхідно зайти на нього в телеграмі і зробити скаргу (report) про порушення авторських прав.

Ми видавали ділову літературу для того, щоб люди розвивалися і заробляли своєю працею на оплату якісних товарів та послуг, а не продовжували сумну традицію «отнять и поделить».

прекрасне з коментарів:
Вічна боротьба, і беззмістовна. Все одно будуть скачувати. Ці, хто скачують безкоштовно, все одно не будуть купляти. Просто тоді читати не будуть. Скажіть чисто технічно, ви коли готуєте книжку до друку, ви електронного макета її не маєте? Що ви розказуєте казки, що вам треба якісь величезні зусилля на підготовку електронного варіанта. Мова не про аудіо книги, це інше. Я про pdf, fb2 чи інший електронний формат.

Поперед.

Повернутись до Книжковий світ

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість