Воєнно-історичні новинки видавництва "Темпора"

Модератор: Global Moderators

RAO
Member
Member

Re: Серії "Militaria Ucrainica" та "Плац д'Арм"

Повідомлення RAO » 18 вересня 2010 00:40

Сьогодні купив "Героїв українського неба" Я.Тинченка (у книгарні "Є" ціна 63.60 грн.). Загальне враження - дуже позитивне. Книга гарно ілюстрована, новими досі невідомими фотографіями. Покищо ретельно переглянув лише один розділ - про 1-у Запорізьку ескарпілью. Знайшов цілу низку нових і вельми цікавих фактів (зокрема, доля українських літаків, таки їх перегнали до поляків). Є кілька зауважень. 1) "Шлезьк" - це не місто поблизу Бидгощі, це Сілезія польською. Саме там було польське повстання у 1921 р. 2) Загадка з українським авіаційним прапором продовжується. У своїй попередній книзі "Армии Украини" Я.Тинченко святого у центрі прапора ідентифікував як арх. Михаїла, а зараз як св. Іллю пророка - покровителя авіаторів. Насправді ж це св. Христофор. Чому саме його зобразили. Є певні міркування (документально не підкріплені, ящо шановному автору буде цікаво поділюся ними у приватному режимі). Загалом - сподобалось. раджу придбати.

atez
Member
Member

Повідомлення atez » 18 вересня 2010 10:09

На форумі видавців "Героїв" продавали по 50 грн. Поки лише погортав. Що кинулось в очі:
1) с. 7 склад 6-го авіадивізіону. В загонах - по 18 льотчиків. Якщо слово "льотчиків" міняємо на "авіаторів" - тоді все сходиться. А так 18 льотчиків в загоні - забагато.
2) с. 22 підпис до фото: "Льотчик Башинський поряд із збитим ним та поручиком Борисом Губером німецьким літаком "Спад А2". Не знаю, може була якась детективна історія, коли цей Спад захопили німці й літали на ньому, не помішявши ОЗ? А то трохи дивно виглядає: літак неушкоджений, з російськими ОЗ, і раптом - "збитий німецький"
Вставай, Україно, бо москаль вже годину не спить!

atez
Member
Member

Повідомлення atez » 18 вересня 2010 10:18

Відкрив розділ про повітроплавні частини. Все-таки, авторові варто було б порадитись із фахівцями. Беремо першу фразу: "Повітроплавні війська проіснували недовго, і вже протягом ПСВ довели свою малу ефективність і високу вразливість". Це ж треба таке придумати! Повітроплавні частини існували і в часи ДСВ, причому навіть в тих умовах продемонстрували свою високу ефектиність - вермахт, наприклад, на Східному фронті з 1942 р. широко впроваджував аеростати спостереження замість авіазагонів ближньої розвідки - по-перше, останніх просто не вистачало на увесь фронт, а по-друге, аеростат, на відміну від літака, не потребує злітно-посадочної смуги. В СРСР повітроплавні частини існували практично до 1991 р. - памятаю ще з дитинства була статейка в Красной звезде. Ну, і сам термін "повітряні балони" трохи ріже вухо - мабуть, краще було б "аеростати".

Oleh Nemchinov
Moderator
Moderator

Повідомлення Oleh Nemchinov » 19 вересня 2010 10:57

atez написав:Відкрив розділ про повітроплавні частини. Все-таки, авторові варто було б порадитись із фахівцями. Беремо першу фразу: "Повітроплавні війська проіснували недовго, і вже протягом ПСВ довели свою малу ефективність і високу вразливість". Це ж треба таке придумати! Повітроплавні частини існували і в часи ДСВ, причому навіть в тих умовах продемонстрували свою високу ефектиність - вермахт, наприклад, на Східному фронті з 1942 р. широко впроваджував аеростати спостереження замість авіазагонів ближньої розвідки - по-перше, останніх просто не вистачало на увесь фронт, а по-друге, аеростат, на відміну від літака, не потребує злітно-посадочної смуги. В СРСР повітроплавні частини існували практично до 1991 р. - памятаю ще з дитинства була статейка в Красной звезде. Ну, і сам термін "повітряні балони" трохи ріже вухо - мабуть, краще було б "аеростати".

viewtopic.php?f=44&t=10171 ;)
Прийшла повістка - іди служити!

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 20 вересня 2010 15:27

Ярослав жжет! Не может обойтись в работе хотя бы одним "громким открытием" или "страшной загадкой"! :lol: :lol: :lol:

Жалко — был на Подоле в "Кныгарне" в прошлый понедельник, книги еще не было, а уже очень хотел купить. :cry:
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 17 жовтня 2010 01:12

Adam написав:Ярослав жжет! Не может обойтись в работе хотя бы одним "громким открытием" или "страшной загадкой"! :lol: :lol: :lol:

Це ти про що? Про Єльського?

Книжка вийшла цікава і потрібна, а особливо мені сподобалися "centrefolds" - розвороти з картинами Штика. Це щось! :Yahoo!:
Але не можу втриматися від критики, головним чином вона стосується безлічі помилок редакторського плану. По-перше і для мене найголовніше, що переходить у Ярослава з книги до книги і ніяк не припиниться - це абревіатури наших нещасних архівів. В цій книзі фігурує і "ЦДАВОУ", і "ЦДАВОВУ" (ЦДАВО України), "ЦДАГОУ" (ЦДАГО України), "ЦДІА у м. Львові" (ЦДІАЛ), "ЦДАКФДУ ім. Г.С.Пшеничного" (ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного), "ДГА СБУ" ("ГДА СБУ"), ДАЛО не розшифровується (і це зважаючи на те, що у нас дві області починаються на "Л"). Так що гадаю, не зважаючи на великий (більш ніж 15-річний) стаж роботи Ярослава у архівах, не зайвим буде нагадати (і дати всім на замітку), як оформлювати посилання на архіви у публікаціях: http://www.archives.gov.ua/Publicat/AU/AU_6_2009/34.pdf і http://www.archives.gov.ua/Archives/
В тексті, як на мене, повно і інших помилок, головним чином у назвах: "льюіс" (а не "Льюїс"), "Сопвич" ("Сопвіч"), "ЛВГ" (цей німецький літак читається як "Ельфауге", тож можна було запросто залишити латинську абревіатуру), "Мокотово" (Мокотув), "Новий Санч" (Новий Сонч). Прізвище "Беаурін" явно французького походження і читається "Борен". Це, звісно, не французький, а польський пілот, але у поляків латиниця і вони прізвища не змінюють з іноземної мови, щоб писати як звучить (ну хіба що дуже рідко - наприклад після 1918 році німецькі прізвища стали писати польськими літерами), тобто там не як пишеться, так і читається - там треба знати ще й якою мовою пишеться.
Трапляються у тексті і "штаб-капітани", і підрозділи, названі "частинами", і така цікава річ, як довільне розставляння ініціалів - з двома ініціалами у книзі лише П.П.Скоропадський (сподіваюся, це від великої поваги до нього :D ), але немає ні С.В.Петлюри, ні П.І.Франка, ні О.І.Єгорова - всі вони з одним ініціалом, а деколи взагалі без них. Висновок: редактори попрацювали погано!
Ну а далі критика іссякла, і раджу книжку читати всім, хто цікавиться періодом, незалежно від того, подобаються вам літаки чи долі авіаторів чи ні! :)

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Re: Воєнно-історичні новинки видавництва "Темпора"

Повідомлення Adam » 17 жовтня 2010 10:36

кювернат Ювяшжт
В этой книге я про воздухоплавательные части. В предидущей — про бой Сечевых Стрельцов с повстанцами Подола, который описан сумбурно и противречиво, но зато с отсылкой на первоисточник, к которому можно обратиться и удостовериться, что там бой описан СОВЕРШЕННО по-другому. Очень люблю его "Белую Гвардию Михаила Булгакова", в которой он закончил жизнеописание Коновальца утверждением, что "до сих пор неизвестно, кто его убил", хотя мемуары Судоплатова продавались уже несколько лет как. В самой первой своей работе он почему-то решил посвятить много места описанию истории польского уланского полка, в котором после войны служил (кажется) Дьяченко. Вот только неправильно определил цвета петлиц на ч/б фотографии и описал не тот полк...

Все это не умоляет вклада Ярослава с современную отечественную историческую науку, но заставляет ставить его утверждения под сомнение и перепроверять.

Последнюю его работу я уже тоже купил и с удовольствием прочитал. :yes: А то, что в "Темпоре" низкий уровень редакторской и корректорской правки, видно практически по каждой их книге (по крайней мере тем, которые покупаю я). Впрочем, это общая проблема — не представляешь, сколько денег мы выбросили в трубу на таких вот редакторов! Пока же я очень доволен редакторами "Нашего часу" — ты сам мог в этом убедиться.
Зображення

Євген Пінак
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Євген Пінак » 17 жовтня 2010 11:25

oleksa написав:Хоча, як мені здалося, при реконструкціях розпізнавальних знаків далася взнаки "стара пісня" про тоновий режим передачі жовтого й синього кольорів - мені видалося, що деякі "жовто-сині" хвости аеропланів мусили би бути " синьо-жовтими",

Ну, тут без спеціаліста з фотографії та хімії, який може чітко сказати, як саме передаються кольори на фотоплівці та як вони змінюються з часом, можна сперечатись до безкінечності :D
З іншого боку, мене якось заспокоює той факт, що за умов тодішього бардака малювали і так, і так.

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Re: Книги для воєнно-історичної бібліотеки

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 17 жовтня 2010 22:12

anaharsis написав:Вийшла нова книга
Лободаєв Володимир «Революційна стихія. Вільнокозацький рух в Україні 1917–1918 рр.”.- К.: Темпора, 2010.- 672 с.

Книжку Лободаєва придбав разом з "Героями українського неба", тому одразу ж поділюся враженнями. Книжка непогана загалом, особливо цінна висновками і глобальним поглядом на Вільне козацтво, причини його виникнення, типологію, періодизацію розвитку, але мені не вистачило деталізації. У останньому плані книжка П.Захарченка "Селянська війна на Україні" є більш цінною, на мою думку.
Те, що мене особливо цікавило у книзі Лободаєва, я так і не знайшов - це участь ВК у боротьбі з польськими військами. Є окрема згадка про "польських легіонерів" без належного посилання, склалося враження, що запозичена з Солдатенка - і все. Немає ані про досить масштабні бої з поляками у квітні 1918 р. в районі Немирова і Гніваня, ані про збройний опір польським загонам у інших кутках Поділля - участь ВК у цих подіях зафіксована не лише польськими, а й українськими джерелами. Намагався також з'ясувати, чи брало ВК участь у роззброєнні 2-го Польського корпусу під Каневом 11 травня 1918 р. (у польській літературі є згадки про участь українців на боці німців, але чи це були козаки, чи регулярна армія, чи може полякам здалося, невідомо).

alidost
Member
Member

Повідомлення alidost » 19 жовтня 2010 23:26

Завтра на "Петровку" с издательства должны привезти две новинки, одна из которых Я. Тинченко “Новітні запорожці". Фотографии обложек с анонсами выложу завтра на сайте http://historybooks.com.ua

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 20 жовтня 2010 07:58

alidost
Спасибо за сайт, спасибо за рекламу, спасибо за знакомство (правда, еслі єто Ваше место, то совсем не помешала би Ваша фотографія!)!
:yes:

Я. Тинченко “Новітні запорожці"
Нет! Не может быть! С такой тенденцией Папакину надо переименовать свою книгу в "Новітні пястці", Харуку — "Новітні Ікари", а Хоме — "Новітні галичане"! Или в "Темпоре не слышали о "Новітніх гуситах"?..
:P
Зображення

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 20 жовтня 2010 09:21

оце її я й бачив в книгарні Є. Новинка серії - вклейки формату десь під А3, мабуть подарунок любителям постерів на стіни )))
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

atez
Member
Member

Повідомлення atez » 20 жовтня 2010 17:13

Adam написав: Харуку — "Новітні Ікари"

А що - мені подобається! "Сквозь зубы сплюнув воск и кровь, сказал Икар, прикрывши веки, что в этом б...ском роде войск бардак останется навеки!"

atez
Member
Member

Повідомлення atez » 20 жовтня 2010 17:15

AppS написав:

оце її я й бачив в книгарні Є. Новинка серії - вклейки формату десь під А3, мабуть подарунок любителям постерів на стіни )))

Може це фірмовий знак Ярослава? Бо в "Героях українського неба" теж є така вклейка.

alidost
Member
Member

Повідомлення alidost » 20 жовтня 2010 18:21

Поперед.Далі

Повернутись до Книжковий світ

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість