Воєнно-історичні новинки видавництва "Темпора"

Модератор: Global Moderators

alidost
Member
Member

Re: Воєнно-історичні новинки видавництва "Темпора"

Повідомлення alidost » 20 жовтня 2010 18:23

anaharsis
Member
Member

Повідомлення anaharsis » 20 жовтня 2010 19:52

Хто бачив і читав підкажіть чи то не скорочена і "розмальована" версія книги Я.Тинченка "Українські збройні сили, 1917-1918". :?:
Взагалі кінське питання в Українській армії ніколи не було і не буде поставлене на твердий ґрунт. (генерал-хорунжий армії УНР О.І.Козьма)

Lavr
Member
Member

Повідомлення Lavr » 20 жовтня 2010 21:04

Придбав її сьогодні у темпорі разом з "Героями" за 50 грн. Сподобались Малюнки Богдана Піргача, на розворотах!!!
Für Gott, Kaiser und Vaterland!

Lavr
Member
Member

Повідомлення Lavr » 20 жовтня 2010 22:16

Почав читати, знову в знаки кидається робота редакторів/коректорів
стор. 5 - на фото О. Петлюра
стор. 11 - проблеми з ініціалами, які продовжууються і далі
стор. 30-31(фото) - як на мене то не гвардії Семенівський полк, а лейб-гвардії Семенівськи полк, і слово полк у місцевому відмінку буде (у) полку, а не полкові.
Für Gott, Kaiser und Vaterland!

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 21 жовтня 2010 22:27

Ну так був такий собі Олександр Петлюра, правда не бачив книги і не знаю, чи це його фото. З лейб-гвардією на 1917 рік важко, бо "лейб", як і царя, "відмінили", але гвардія у назвах могла лишитися - якщо це про 1917 рік.

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 21 жовтня 2010 23:58

Фото Семена Васильевича, Артем! :yes:
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Михайло Ковальчук
Member
Member

Повідомлення Михайло Ковальчук » 22 жовтня 2010 12:15

anaharsis написав:Хто бачив і читав підкажіть чи то не скорочена і "розмальована" версія книги Я.Тинченка "Українські збройні сили, 1917-1918". :?:

Не дай Бог. В "Українських збройних силах" на деяких сторінках аж зашкалює від фактологічних помилок (не опечаток і порівняно дрібних неточностей типу ЦДАВО-ЦДАВОУ, а саме від переплутаних фактів і дат).

Михайло Ковальчук
Member
Member

Re: Книги для воєнно-історичної бібліотеки

Повідомлення Михайло Ковальчук » 22 жовтня 2010 12:32

кювернат Ювяшжт написав:
anaharsis написав:Вийшла нова книга
Лободаєв Володимир «Революційна стихія. Вільнокозацький рух в Україні 1917–1918 рр.”.- К.: Темпора, 2010.- 672 с.

Книжку Лободаєва придбав разом з "Героями українського неба", тому одразу ж поділюся враженнями. Книжка непогана загалом, особливо цінна висновками і глобальним поглядом на Вільне козацтво, причини його виникнення, типологію, періодизацію розвитку, але мені не вистачило деталізації. У останньому плані книжка П.Захарченка "Селянська війна на Україні" є більш цінною, на мою думку.
Те, що мене особливо цікавило у книзі Лободаєва, я так і не знайшов - це участь ВК у боротьбі з польськими військами. Є окрема згадка про "польських легіонерів" без належного посилання, склалося враження, що запозичена з Солдатенка - і все. Немає ані про досить масштабні бої з поляками у квітні 1918 р. в районі Немирова і Гніваня, ані про збройний опір польським загонам у інших кутках Поділля - участь ВК у цих подіях зафіксована не лише польськими, а й українськими джерелами. Намагався також з'ясувати, чи брало ВК участь у роззброєнні 2-го Польського корпусу під Каневом 11 травня 1918 р. (у польській літературі є згадки про участь українців на боці німців, але чи це були козаки, чи регулярна армія, чи може полякам здалося, невідомо).

Книга П. Захарченка "Селянська війна в Україні: рік 1918-й" донині залишається, мабуть, найкращою працею з історії повстанського руху в Україні доби 1917 - 1921 рр. Принаймі, до цього часу нічого більш вартісного на рівні монографій видано не було. Треба буде знайти можливість викласти її на форумі в електронному вигляді... :)
Книга Лободаєва дійсно цікава і пізнавальна, але відсутність конкретики таки дається взнаки. Особисто я чекав від автора більш докладного опису бойової діяльності відділів Вільного козацтва в часи першої українсько-більшовицької війни. Все ж таки, в архівах збереглася достатня кількість документів про участь/неучасть вільно-козацьких формувань у бойових діях проти більшовиків, не кажучи вже про спогади. Правда, ці матеріали розпорошено по різних архівних фондах Києва й Москви, але зібрати все це докупи і спробувати реконструювати перебіг подій було б значно цікавіше, аніж повторювати вигадки про 134-й Феодосійський полк на вулицях Катеринославу в січні 1918-го.

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 22 жовтня 2010 13:51

anaharsis написав:Хто бачив і читав підкажіть чи то не скорочена і "розмальована" версія книги Я.Тинченка "Українські збройні сили, 1917-1918". :?:

Це розширена та вдосконалена версія російськомовної "Армии Украины", що була опрілюднена московським видавництвом "Молодая Гвардия". Читаю, маю зауваження, але всім рекомендую! Також рекомендую всім, хто скаржився на відсутність у рідному місті "Книгарні Є", скористатися послугами Андрія з "Петрівці"!
:yes:
Зображення

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 24 жовтня 2010 00:43

Михайло Ковальчук написав:Треба буде знайти можливість викласти її на форумі в електронному вигляді...

О, це було б чудово!
Adam написав: всім, хто скаржився на відсутність у рідному місті "Книгарні Є",

А я скаржився на відсутність новинок від "Темпори" саме у "Книгарні Є", що на Повітрофлотському :D

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 24 жовтня 2010 10:00

кювернат Ювяшжт
Так замовляй Андрію, щоб він тобі надіслав її поштою! :yes:
Зображення

anaharsis
Member
Member

Повідомлення anaharsis » 25 жовтня 2010 13:52

кювернат Ювяшжт написав:
Михайло Ковальчук написав:Треба буде знайти можливість викласти її на форумі в електронному вигляді...

О, це було б чудово!
Adam написав: всім, хто скаржився на відсутність у рідному місті "Книгарні Є",

А я скаржився на відсутність новинок від "Темпори" саме у "Книгарні Є", що на Повітрофлотському :D

Протягом найближчого місяця думаю зявиться і "Новітні запорожці" і «Революційна стихія. Вільнокозацький рух в Україні 1917–1918 рр.”. :roll:
Взагалі кінське питання в Українській армії ніколи не було і не буде поставлене на твердий ґрунт. (генерал-хорунжий армії УНР О.І.Козьма)

Михайло Ковальчук
Member
Member

Повідомлення Михайло Ковальчук » 25 жовтня 2010 14:06

anaharsis
В електронному вигляді? :D

anaharsis
Member
Member

Повідомлення anaharsis » 25 жовтня 2010 15:29

Михайло Ковальчук написав:anaharsis
В електронному вигляді? :D

Так. :oops: Забув у попередньому повідомленні сказати, що в електронному.

Михайло Ковальчук
Member
Member

Повідомлення Михайло Ковальчук » 25 жовтня 2010 15:49

Що ж, мабуть, "Темпора" оголосить винагороду за Вашу голову, але всі форумчани будуть вдячні :Bravo:

Поперед.Далі

Повернутись до Книжковий світ

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість