Українські автори у книгах і періодиці РФ

Модератор: Global Moderators

Колезький радник
Member
Member

Українські автори у книгах і періодиці РФ

Повідомлення Колезький радник » 19 січня 2017 12:30

Певна частина українського суспільства вкрай негативно відноситься до виступів акторів України на території РФ. З іншого боку, сотні тисяч наших громадян заробляють собі на життя в РФ і це не викликає значного негативу з боку широких народних мас.
Популярні українські воєнні історики також публікуються у російській періодиці чи навіть є авторами книг, які видані в РФ. Нещодавно мені також надійшла пропозиція щодо написання роботи на певну історичну тему з подальшою публікацією її в одному із часописів РФ. Я утримався від відповіді, оскільки для мене особисто виникають непрості питання моралі.
Отже, на думку форумчан, наскільки моральними є вказані дії істориків з України в умовах гібридної війни з північним сусідом?
Надмірна серйозність аж ніяк не сприяє несенню флотської служби, у ній завжди є місце гумору.
Großadmiral Erich Johann Albert Raeder

Флот это серьёзно. Здесь в игрушки не играют и не шутят совсем.
Капитан 1 ранга Мнир Шамильевич Янгаев

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Re: Українські автори у книгах і періодиці РФ

Повідомлення Adam » 19 січня 2017 14:22

Я також на розпутті... Один з форумчан запропонував співробітництво з білорусько-російським проектом. Я погодився, але бракує часу. Також він запропонував взяти участь у журналі з Харкова, але той відверто проросійського напрямку -- я відмовився.

З іншого боку я співпрацюю як верстальник з видавництвом електронної літератури у СПБ, директор якого відноситься до подій помірковано.
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 23 січня 2017 21:30

Я принципово статей і книжок не пишу російської мовою, тому (і не лише тому, а і з принципу також) в РФ публікуватися не планую. Пропонувати перекласти книжку (точніше, "поговорити про це з видавництвом"), я відмовився. Зацікавленим у ній нічого не заважало купувати її український оригінал.
Справа тут, як на мене, не стільки у війні. Справа в тому, що у нас до неї була неприродня ситуація, успадкована з совку: публікації у Москві чи в Петербурзі вважалися чимось кращим, якоюсь сходинкою і "просуванням". Це тісно було пов'язано з тим, що Україна була в єдиному інформаційному (і науковому) просторі з іншими республіками екс-СССР. Очевидно, що зараз так не є. Тому якщо в РФ хочуть читати наші публікації, хай вивчають нашу мову, як це практикується для досліджень у Польщі, Словаччині тощо. Навіть мовний бар'єр з угорцями чи румунами за сучасних технологій (гугл-транслейт) є не таким великим.
Тому, як на мене, якщо хтось у РФ зацікавиться Вашими роботами, хай самі перекладають, платять автору і публікують за контрактом. Тобто діють так само, якби Ви були вченим десь у США, Фінляндії чи деінде.

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 24 січня 2017 00:25

Все ж таки можливість видавати наші книжки у Роіссі та Польщі я разглядав також як частину пропаганди наших ідей на науковців.
Зображення

Євген Пінак
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Євген Пінак » 30 січня 2017 15:01

Колезький радник написав:Певна частина українського суспільства вкрай негативно відноситься до виступів акторів України на території РФ. З іншого боку, сотні тисяч наших громадян заробляють собі на життя в РФ і це не викликає значного негативу з боку широких народних мас.
Популярні українські воєнні історики також публікуються у російській періодиці чи навіть є авторами книг, які видані в РФ. Нещодавно мені також надійшла пропозиція щодо написання роботи на певну історичну тему з подальшою публікацією її в одному із часописів РФ. Я утримався від відповіді, оскільки для мене особисто виникають непрості питання моралі.
Отже, на думку форумчан, наскільки моральними є вказані дії істориків з України в умовах гібридної війни з північним сусідом?

Моя думка не претендує на об'єктивність, оскільки я сам друкуюсь в Росії, але я дуже часто бачив негативні відгуки про чиюсь роботу/ділові контакти з Росією, але ніколи не чув слів "я мав роботу/ділові контакти з Росією, але відмовився від них". Я також не бачив масового відтоку клієнтів у МТС (доки росіяне не продались Водафону), масового відтоку клієнтів Сбєрбанку чи інших російських банків, і т.д.

Правда, тут виникає ще питання - де саме Вам запропонували надрукуватись? Бо є такі видання, з якими співпрацювати просто огидно. Це, правда, не тільки Росії стосується.

Inman
Member
Member

Повідомлення Inman » 31 січня 2017 01:00

Євген Пінак написав:
Моя думка не претендує на об'єктивність, оскільки я сам друкуюсь в Росії, але я дуже часто бачив негативні відгуки про чиюсь роботу/ділові контакти з Росією, але ніколи не чув слів "я мав роботу/ділові контакти з Росією, але відмовився від них". Я також не бачив масового відтоку клієнтів у МТС (доки росіяне не продались Водафону), масового відтоку клієнтів Сбєрбанку чи інших російських банків, і т.д.

Я припинив співпрацю з одним профільним журналом та наукової організацією, що запрошувала до участі в конференціях та пропонувала друкуватися у них.
Основна причина - власна позиція "неспівпраці". Якщо персональні контакти та спілкування з частиною російських колег по інтересам, хто адекватний, зберіг, то в іншому виникли нюанси. Наприклад, з журналом припинив співпрацю ще й тому, що член його редколегії - один з наших "сепарів" з Донецька, який виявився ідейним ватніком (але під кулі не лізе і періоди активних боїв чомусь опинявся за кордоном 8-) ).

Тим більше, моя тематика - фортифікація ХХ століття, тема зараз "актуальна", тож "нічого підказувати". Бо мені ж потім на фронті цю фортифікацію і колупати артою.
:evil:

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 31 січня 2017 10:50

Власне "дистанційну" участь у всіляких російських наукових конференціях я також припинив. Хоча для мене це й не критично -- я не науковець, мені не треба набирати кількість публікацій та участі у наукових заходах.
Зображення

один
Member
Member

Повідомлення один » 31 січня 2017 14:31

Думаю, співпраця з людьми\ виданнями, які займають негативну або, принаймні, нейтральну позицію щодо агресії на Україні, може мати місце.

Повернутись до Книжковий світ

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість