ІСТОРІЯ НА ПОКАЗ. ЯК НЕ ВАРТО ВИДАВАТИ ІСТОРИЧНУ ЛІТЕРАТУРУ

Модератор: Global Moderators

Step 82
Member
Member

Повідомлення Step 82 » 20 червня 2008 18:34

Тільки що подивився \"Ремесло повстанця\". Нормальна книга. А рецензія Грицькива написана не на цю книгу, а по суті на ще ненаписані монографії по життю Фрасуляка і визвольній боротьбі на Долинщині.
П.С. Книгу \"Ремесло повстанця\" раджу реконструкторам і тим, хто цікавиться тактикою та стратегією УПА і партизанки загалом
Богові душа, життя - рідному краєві, а честь для себе.
Д. Донцов

Krytyk
Member
Member

Re:

Повідомлення Krytyk » 24 червня 2008 15:51

Step 82 написав:Тільки що подивився "Ремесло повстанця". Нормальна книга. А рецензія Грицькива написана не на цю книгу, а по суті на ще ненаписані монографії по життю Фрасуляка і визвольній боротьбі на Долинщині.

Та невже...... наведіть будь-ласка аргументи. Почитайте уважно вступні статті, але незаангажовано, а то з вас буквально пре хист адвоката.

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 24 червня 2008 21:46

Krytyk
Як з відповіддю на моє питання?
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Step 82
Member
Member

Повідомлення Step 82 » 25 червня 2008 10:23

Шановний пане Грицьків. Бути адвокатом Забілого чи ще когось мені не хочеться, та й в тому нема потреби. Оцінюючи \"Ремесло повстанця\" я висловлюю свої думки, конкретніше: мені книга сподобалася. То що вона не сподобалася Вам - то, певно, Ваші особисті проблеми. Якщо ж Ви виступаєте адвокатом української історичної науки - то, як кажуть, прапор Вам у руки і ще дещо для рівноваги. Погоджуюся з Вами, що книга документів 1-го КУНу, впорядкована Муравським, дуже добра. Але відверто, в ній мене цікавлять самі документи, а не вступна стаття (як і в ситуації із Забілим).
Цікавить: чого саме Ви добиваєтеся своєю рецензією? Щоби учасники форуму, які ще не бачили книгу почали обсирати її упорядника? Нагадує шельмування Гончарівського \"Собору\". Ви б зробили скан вступних статей та виставили б їх на форум. Додали би якісь свої матеріали, яких на Вашу думку не вистачає у цих статтях. Отоді могла бути якась розмова. А так - це переливання з пустого в порожнє.
Д. Донцов

Євген Пінак
Global Moderator
Global Moderator

Re:

Повідомлення Євген Пінак » 26 червня 2008 09:40

Adam написав:Krytyk
Як з відповіддю на моє питання?

До речі, мені теж цікаво.

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 26 червня 2008 11:56

Євген Пінак
Відсутність відповіді і є достатньою відповіддю. Хвилозофія цього пана ясна - працівници архівів вивчають справи та складають \"Путівники\". Високочолий дослідник у перерві між сеансами вживання бацили завітає в архів, вивчить \"Путівник\", замовить необхідні справи, скопіює цікаві документи й буде вештатися видавництвами та редакціями у пошуказ грошей, хто дасть на написання наукової роботи. Совок-системз.
Зображення

Krytyk
Member
Member

Повідомлення Krytyk » 30 червня 2008 16:46

Дуже шкода, що наша дискусія звелася до банального - сам дурак.........
Якщо Вас цікавить які я матеріали оприлюдив, то будь-ласка це: Прокоп М. Політична доповідь (1944) // Український визвольний рух. Львів, 2005. - С. 5-82; Микола Твердохліб - \"Грім\" у спогадах учасників визвольного руху. - Львів, 2008. - 118 с.; готую Тернопільщина: Вістки з терену 1947 -1948 // Літопис УПА.
Не треба цинічно заявляти, - якщо не опублікував жодного документа, то як ти смієш аналізувати документальні видання.
По-перше, кожна людина має право висловити свою думку!
По-друге, кожен історик мусить знайомитися з найновішими документальними виданнями і так само якось реагувати на них в тому числі, якщо це необхідно то критикувати!
По-третє, ви неуважно читаєте матеріали, як книги так і нашого форуму, тому загостріть увагу і вперед.......

Krytyk
Member
Member

Re:

Повідомлення Krytyk » 30 червня 2008 17:27

Step 82 написав: Якщо ж Ви виступаєте адвокатом української історичної науки - то, як кажуть, прапор Вам у руки і ще дещо для рівноваги.

Кожен судить по собі.............от і візміть собі для рівноваги............

Step 82 написав:Цікавить: чого саме Ви добиваєтеся своєю рецензією? Щоби учасники форуму, які ще не бачили книгу почали обсирати її упорядника? Нагадує шельмування Гончарівського "Собору". Ви б зробили скан вступних статей та виставили б їх на форум. Додали би якісь свої матеріали, яких на Вашу думку не вистачає у цих статтях. Отоді могла бути якась розмова. А так - це переливання з пустого в порожнє.

Ну з Гончарем ви і дали...............Такого маразму не очікував!
Читайте уважно мою рецензію. Моя мета показати як не варто видавати документальні книги. Підхід, що сам факт появи книги це вже добре, явно неспириятиме розвитку науки. Бо можна книгу видати добре, а можна просто видати, так би мовити для статистики. Це не серйозно.
Здається що перливаєте саме ви!

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Re:

Повідомлення Adam » 30 червня 2008 19:00

Krytyk написав:Дуже шкода, що наша дискусія звелася до банального - сам дурак.........

Щось наша розмова з самого початку мені зовсім не нагадує жваву наукову дискусію!

Krytyk написав:Якщо Вас цікавить які я матеріали оприлюдив, то будь-ласка це: Прокоп М. Політична доповідь (1944) // Український визвольний рух. Львів, 2005. - С. 5-82; Микола Твердохліб - "Грім" у спогадах учасників визвольного руху. - Львів, 2008. - 118 с.; готую Тернопільщина: Вістки з терену 1947 -1948 // Літопис УПА.

Дуже добре! На жаль, позбавлений можливості ознайомитися з публікаціями.

Krytyk написав:Не треба цинічно заявляти, - якщо не опублікував жодного документа, то як ти смієш аналізувати документальні видання.
По-перше, кожна людина має право висловити свою думку!

Ось я й висловлюю свою думку: науковець, що не заводить в науковий обіг документи, не має права критикувати "архівного жука"! А чому ця думка здається Вам "цинічною" - я зробив припущення.

Krytyk написав:По-друге, кожен історик мусить знайомитися з найновішими документальними виданнями і так само якось реагувати на них в тому числі, якщо це необхідно то критикувати!

Я не побачив особливої необхідності критикувати видання, що обговорюється. Я побачив я інше, про що й висловився.

Krytyk написав:По-третє, ви неуважно читаєте матеріали, як книги так і нашого форуму, тому загостріть увагу і вперед.......

Які "матеріали"? Які "книги"? Дайте посилання й скажіть, що мажєте на увазі під "неуважно"!
Зображення

Step 82
Member
Member

Повідомлення Step 82 » 01 липня 2008 12:14

І ви, шановний пане Критик, хочете сказати, що вступна стаття до доповіді Прокопа, обсягом 1,5 сторінки є чимось засадничо кращим від вступу Забілого?

А з приводу маразму і т.п. - на маразматично започатковану дискусію - адекватні відповіді
Д. Донцов

Володимир Мороз
Member
Member

Повідомлення Володимир Мороз » 03 липня 2009 09:43

Тільки побачив тему. Весело. В принципі, зауваження слушні, але не так до вступної статті, як до монографії. Звичайно, добре, коли б вступна стаття це все містила, але впливає ряд інших факторів - час, пріоритетність теми і т.п. Я свої правки до вступної статті РУслана Забілого зробив в примірнику книги, який подарував Юркові Юзичу. Тепер в нього є ексклюзив - \"Ремесло повстанця\"-М (модернізоване) :D

Ну і Роман Грицьків заявив високі вимоги насамперед до самого себе - побачимо, який буде вступ до тому \"Літопису УПА\" про \"Вісті з терену Тернопільщини\" - це ж, очевидно, треба буде підняти фонди обласного архіву - загальні і партійні, обласного СБУ, ЦДАВО і ГДА СБУ. Я наразі бачив ряд дотичних документів у кількох справах у ЦДАВО, але Р.Грицьківа в аркуші використання справи там нема ;)

Володимир Мороз
Member
Member

Re: ІСТОРІЯ НА ПОКАЗ. ЯК НЕ ВАРТО ВИДАВАТИ ІСТОРИЧНУ ЛІТЕРАТ

Повідомлення Володимир Мороз » 20 червня 2011 12:55

Знову випадково наткнувся на цю тему. В "Літописі УПА" вийшли два томи (тт. 49 і 50 т. зв. основної серії) які містять звітно-інформаційні документи ОУН Тернопільщини ("Вістки з терену", "Вісті з терену" і т.п.). Ані упорядником, ані автором вступної статті Роман Грицьків не фігурує. Особливо не з’ясовував причини, але є очевидним, що йому не вдалося мішки носити як альтернативний шлях до того, з чим він почав дану тему :pardon:

Стах
Member
Member

Повідомлення Стах » 20 червня 2011 18:10

Мені здається, що в цій гілці порушено дуже важливу тему. Насправді сучасній українській історичній науці і джерелознавству вкрай бракує таких статей як ця авторства Грицьківа. Чому в нас так нерадо йдуть на критику колег? Адже це нормальна практика. Подивіться, навіть депутати Верховної Ради вже навчилися у робочий час одне одного критикувати, а після засідання радо попивають одне з одним каву і обговорюють плани проведення відпусток, днів народжень і т.п.
З усієї поваги до Р. Забілого вважаю, що критика на його адресу вірна. Останнім часом всім стало значно легше, є цифрові фотоапарати і всі, кому не лінь, як "пиріжки" видають збірники документів і хваляться ними одне перед одним. А науково-методичний апарат страждає. Вступи ще люди пишуть, а от щодо підрядкових посилань, коментарів, списків у додатках - то справжній жах!
Ось стаття зі свіжого числа "Українського археографічного щорічника" (№ 15, 2010 р.), в якій критикуються (гадаю заслужено) упорядники-працівники архіву ГДА СБУ за двотомник "Роман Шухевич". Вони залучили до збірника масу документів, але деякі документи Шухевича пропустили, тому що вони підписані очевидно незнайомим для них псевдонімом "Мамай".

Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 20 червня 2011 18:43

Стах
Останнім часом всім стало значно легше, є цифрові фотоапарати і всі, кому не лінь, як "пиріжки" видають збірники документів і хваляться ними одне перед одним.

Вісі кому не лінь? Це жарт?
Ви взагалі в курсі скільки коштує сфотокопіювати один документик в 1-10 листів в середньостатичному українському архіві?
20-100 грн.
Я вже не кажу про купу нездорових обмежень на копіювання взагалі.
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

Стах
Member
Member

Повідомлення Стах » 20 червня 2011 18:56

Для AppS

Бачите, справа в тому, що є так звані "придворні" історики, яким всі ці обмеження "до одного місця". Вони користуються своїми знайомствами - з директорами архівів, різних установ і т.п. А ще часто гроші на збірник освоюють одні (вони ж і найбільше "піаряться", якщо збірник вийшов), а справжнім виконавцям проектів припадають лише крихти з їхнього барського столу. На жаль, явище "літературних рабів" і в галузі видання історичних збірників існує.

Поперед.Далі

Повернутись до Обговорення та рецензії

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість