УНР у Heart of Iron 2

Модератор: Global Moderators

Аватар користувача
Марко Козубель
Member
Member
 
Повідомлень: 395
З нами з:
11 жовтня 2008 13:45
Звідки: III Rzeczpospolita

УНР у Heart of Iron 2

Повідомлення Марко Козубель » 17 червня 2009 15:53

Polscy fani gry Hearts of Iron 2: Doomsday zrobili dodatek \"White Eagle, Red Star\". Mapa obejmuje wschodnią część Niemiec, Polskę, kraje nadbałtyckie, Białoruś, Ukrainę i Rosję aż pod Moskwę, Kursk włącznie i granicę z Finlandią. Można grać Polską, Zachodnio-Ukraińską Republiką Ludową, Ukraińską Republiką Ludową, \"Białą Rosją\"- Rządem Południa Rosji, Rosją Bolszewicką, Estonią. W grze są jeszcze: Rumunia, Republika Hulajpola Nestora Machno, Łotwa, Litwa, Republika Tarnogrodzka, Niemcy i Białoruś, ale krajami tymi nie można grać niestety. Gra zaczyna się na początku stycznia 1919 roku a kończy w październiku albo listopadzie 1921 roku.

Jeżeli chodzi o zgodność z historią to autorzy nie unikneli wpadek. Skład i organizacja Armii Czynnej URL pochodzi z lipca 1919 roku, organizacja Armii Halickiej jest z kolei zaczerpnięta z marca/kwietnia 1919 r. Republiki ukraińskie zostały potraktowane trochę po macoszemu na tle Polski i Rosji bolszewickiej (autorzy najbardziej skupili się właśnie na tych krajach z powodów oczywistych). Obecnie WERS będzie przygotowywany na Hearts of Iron 3, ale dopiero po wydaniu gry i obeznaniu się z jej zasadami, prawdopodobnie jednak będą przenosić projekt obecny. Podam linki skąd można ściągnąć dodatek i patche. Sam swego czasu trochę przerobiłem dodatek poprawiając pwne kwestie związane z Armią Halicką, Armią Czynną URL i Armią Ochotniczą Denikina.

http://wers.eufi.org/
 

Аватар користувача
Михайло
Member
Member
 
Повідомлень: 2714
З нами з:
20 вересня 2006 17:20
Звідки: Київ

Повідомлення Михайло » 18 червня 2009 13:18

Марко Козубель написав:Skład i organizacja Armii Czynnej URL pochodzi z lipca 1919


Воно може й недолік, але пропонувати авторам зробити "Skład i organizacju Armii Czynnej URL" на, скажімо, лютий-березень я б наврядки набрався нахабства...
Критичний розбір аргументів на користь нового датування Св. Софії: http://www.spadshina.org.ua/File/Sophia2.pdf
 


Повернутись до Обговорення та рецензії

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron