Творчість Івана Багряного

Модератор: Global Moderators

Що ви думаєте про творчість Івана Багряного?

Щось читав, але не справило на мене щодного враження!
1
4%
Націоналістична пропаганда! Сміття!
1
4%
Вперше про нього чую!
2
8%
Хоча б один його твір має прочитати кожен українець!
20
77%
Письменник як письменник
2
8%

Всього голосів : 26

ymj
Member
Member

Творчість Івана Багряного

Повідомлення ymj » 21 червня 2009 18:17

http://ukrlib.com.ua/bio/printzip.php?id=14 - біографія
http://ukrlib.com.ua/bio/printzip.php?id=15 - життя і творчість
http://varnak.psend.com/why.html - \"Чому я не хочу вертатись до СРСР\" - стаття написана в 1946 р.
http://ukrlib.com.ua/books/printzip.php?id=3&bookid=1 - \"Людина біжить над прірвою\" - події твору відбуваються на Слобожанщині в 1943 р.
http://ukrlib.com.ua/books/printzip.php?id=3&bookid=2 - \"Огнене коло\" - твір про дивізію \"Галичина\" та бій під Бродами.
http://ukrlib.com.ua/books/printzip.php?id=3&bookid=4 - \"Сад гетсиманський\" - про тюрми НКВД в кінці 30-х рр.
http://ukrlib.com.ua/books/printzip.php?id=3&bookid=5 - \"Тигролови\" - про українців на Далекому Сході в кінці 30-х рр.

Михайло
Member
Member

Повідомлення Михайло » 24 червня 2009 16:14

Читав лише \"Огненне Коло\" (дуже гарно про \"Галичину\") і \"Тигролови\" -- останнє треба читати обов'язково у підлітковому віці як один з небагатьох гарних, оптимістичних та героїчних творів української літератури.
Критичний розбір аргументів на користь нового датування Св. Софії: http://www.spadshina.org.ua/File/Sophia2.pdf

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 24 червня 2009 17:26

\"Тигролови\" -- останнє треба читати обов'язково у підлітковому віці
\"Тигролови\" включено в шкільну програму ніби. Принаймі, колись було.
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

Михайло
Member
Member

Re:

Повідомлення Михайло » 24 червня 2009 17:43

AppS написав:
"Тигролови" -- останнє треба читати обов'язково у підлітковому віці
"Тигролови" включено в шкільну програму ніби. Принаймі, колись було.

І, як на мене -- правильно включено!
Критичний розбір аргументів на користь нового датування Св. Софії: http://www.spadshina.org.ua/File/Sophia2.pdf

ymj
Member
Member

Повідомлення ymj » 24 червня 2009 17:45

Коли вчився в школі я, то на вибір були або \"Тигролови\", або \"Сад гетсиманський\". А зараз наскільки я знаю, то \"Тигролови\" обов'язкові для прочитання в 11 класі.

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 24 червня 2009 18:23

ymj
Я вже не пам\"ятаю - повністю ні те ні інше не прочитав. Чи то часу. чи то книжок не було.
Дякую. що нагадали про письменника - додам собі на кпк, ел версію.
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

Ніколаускасс
Member
Member

Повідомлення Ніколаускасс » 25 червня 2009 20:56

ymj - якою програмкою читати ті книжки?
„Усе те добре, що добре для блага сили і розвитку моєї нації, усе те зло, що цю силу і розвиток послаблює”.
Микола СЦІБОРСЬКИЙ
Ліберастія - збочення!

ymj
Member
Member

Повідомлення ymj » 26 червня 2009 06:47

Ніколаускасс написав:ymj - якою програмкою читати ті книжки?

Просто треба натиснути на "кнопку" читати і ніяких інших програм не треба. Або ж скачати zip-архів, а там у середині doc-файл, що відкривається звичайним Word.

роман74
Member
Member

Повідомлення роман74 » 26 червня 2009 08:28

Люблю читати Багряного. Сильне враження зробив \"Сад гетсиманський\" (я взагалі люблю про гулаги :x - Шаламов, Іванов, Порендовський), трохи менше \"Огнене коло\". Цікавим вийшов і написаний у пригодницькому ключі роман \"Тигролови\".

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 25 серпня 2009 09:59

оце прочитав \"Огнене коло\". Який все таки автор! от би твір екранізувати.

особливо сподобався фрагмент, в великій мірі актуальний і зараз:

\"- Де!. От була в мене гарненька хатка в душі. Така гарна-гарна хатка! І от розвалилася. Збомбило її до чорта! І тепер там порожньо стало, ух!,. А яка ж то була гарненька хатка! Хатка, що її мені збудували змалку ріжні вишивані \"дядьки\"... Знаєш, хатка з \"козаченьків\", з \"воріженьків\", а шароварів широких як Чорне море, з \"гаківниць\", з \"оселедців\"... \"Воріженьки\" таки були милі й безобидні, а війни, власне, ніякої й не було, був тільки \"герць\", така парада, гулянка. \"Козаченьки\" йшли на \"герць погуляти\" з \"воріженьками\".
- Еге ж,- продовжував Роман до Петра саркастично, ніби сам себе тортурував: - \"Козаченьки\" йшли на \"герць погуляти\" з \"воріженьками\". А тим часом... Бач! Господи, як далеке оце все від того, чим нас напихали змалку ріжні вишивані дядьки та панії! Тим часом діють не цукеркові \"воріженьки\" й не цукеркових \"козаченьків\" тут треба, і не цукеркових душ, напханих розвезеним нашим, солоденьким, розмріяним примітивізмом, тут треба! - Бідний Роман аж мінився, так він глибоко переживав усе.- Іншого тут треба! Бо не \"воріженьки\" діють проти нас, а діє математика! Діє ворог, озброєний математикою! Еге ж! А математики нас якраз і не вчили.
Петро був, як уже не раз перед тим, страшенно здивований Романовою мовою, що прозраджувала і неабиякий розумовий багаж в цього хлопця, а головне, що ця русява голова вміє думати й багато, видно, думала. Щоб розвіяти гіркоту Романових слів, Петро зауважив з легкою іронією:
- Це ти сам до всього додумався, чи десь вичитав?
- Вичитав, брат! Ось вже кілька днів вичитую, все вичитую! Вичитую! Аж шкіра лускає! І бачу, що головного нас не вчили... Бож-же, Бож-же!.. Замісць вчитися модерним наукам, отієї \"математики\", як треба перемагати ворога, ми чортій-відколи співали про симпатичних \"воріженьків\", що самі щезнуть, \"як роса на сонці\"... Ой, Боже, Боже! Жди!..
Знову сміх і чиясь репліка, ніби сказано окремо, в окремій розмові помежи тими, що сиділи збоку спинами до Петра й Романа:
- А навіщо хлопові наука?.. Один \"дядько\" навіть дописався до того, що хлопові наука шкодить, що хлопові не треба науки, а мусить він свині пасти, згідно національної традиції нашої...
Регіт крізь стиснені щелепи, люте спльовування, лайка, ще чиясь уїдлива репліка:
- А глянь на тих, що пруть та й на німців! Хто ж це пре, як не хлоп! Такий, брат, час. Але там хлопа вчили не кадилом махати й не тільки вівці пасти...- і урвав мову.
Здивований Роман почекав якийсь час на продовження, але продовження не було, репліки погасли.
- От, бач,- зідхнув Роман до Петра.- Ще комусь гарненьку хатку зруйновано. Та й хіба тут не зруйнується? Ти дивись, як нас \"воріженьки\" чешуть! Пил летить, стовпами до самого неба стоїть!.. Це поки ми співали свої чаклування про те, що вони згинуть, \"як роса на сонці\", вони робили що іншого, і от маєш!.. Вони зовсім не хочуть \"гинути, як роса\"... І тепер ми проти них, як щурі, як комашки-горопашки. Отакі собі \"славні козаченьки\", що \"засвистали\" та й пішли \"на герць погуляти\". І \"свищуть\"... Гуляємо на \"герці\". От гуляємо!.. А, бий тебе сила божа! Ну, хіба тут чоловік не зареве зі злости безсилої! Га? У них танки! У них літаки! У них командири!..- і зідхнув та й вимовив зовсім іншим, ніби байдужим уже голосом: - Зрештою, навіщо нам танки й навіщо нам літаки, як у вас є вишивані \"дядьки\" з мальованими \"шаблюками\", наші чаклуни й характерники!.. Літаків і танків не намалюєш так просто, а шаблюку намалюєш, та ще й як легко! - І потішив сам себе, витираючи не то забуту сльозину, не то пилюку в оці.- Ну, нічого... Не навчили нас свої, то навчать нас \"воріженьки\"...

dytyna
Member
Member

Повідомлення dytyna » 27 серпня 2009 21:23

Якісь варіянти відповідей в опитуванні слабо адекватні... Лиш одний позитивний.
Свого часу знайшла і прочитала всього Багряного, який був в межах досяжності (окрім ранніх творів). Це один з небагатьох письменників, якого можу читати безліч разів. До речі, \"Огненне коло\" - це завершення задуманої автором трилогії \"Буйний вітер\", з якої було написано першу частину - \"Маруся Богуславка\" - і останню. Однієї ланки автор не написав - не вистачило часу. Без прочитання \"Марусі Богуславки\" не зовсім зрозумілий фінал \"Огненного кола\": Петро в танку вбив кохану дівчину...
Те, що у Багряного є надзвочайний своєю динамічністю твір \"Людина біжить над прірвою\" - про це всі чомусь забули. А шкода!

ymj
Member
Member

Повідомлення ymj » 28 серпня 2009 00:56

dytyna написав:Без прочитання "Марусі Богуславки" не зовсім зрозумілий фінал "Огненного кола": Петро в танку вбив кохану дівчину...

Це цілком очевидно і при прочитанні тільки "Огненного кола". :yes:
dytyna написав:Те, що у Багряного є надзвочайний своєю динамічністю твір "Людина біжить над прірвою" - про це всі чомусь забули. А шкода!

Цінність цього твору, в першу чергу, в тому, що це український погляд на війну на території Слобожанщини.

При прочитанні кожного твору Багряного у мене виникала думка, що ці твори аж просяться, щоб їх екранізували. Але це той варіант, коли треба робити або добре, або не робити взагалі.

Михайло
Member
Member

Повідомлення Михайло » 28 серпня 2009 14:48

ymj написав:dytyna написав:
Без прочитання "Марусі Богуславки" не зовсім зрозумілий фінал "Огненного кола": Петро в танку вбив кохану дівчину...
Це цілком очевидно і при прочитанні тільки "Огненного кола".

Я теж так зрозумів. Але от звідки вона взялася, що з ними було до того -- з "Огненного кола" не ясно. Треба буде "Марусю Богуславку почитати"...
ymj написав:При прочитанні кожного твору Багряного у мене виникала думка, що ці твори аж просяться, щоб їх екранізували.

Так я, схоже, бачив екранізацію -- чи то Тигролови з передісторією (як Григорій потрапив до НКВС і власне сидів, бо у творі він на початку тікає), або то кілька творів разом?

Otaman
Member
Member

Re:

Повідомлення Otaman » 28 серпня 2009 15:57

Михайло написав:Так я, схоже, бачив екранізацію -- чи то Тигролови з передісторією (як Григорій потрапив до НКВС і власне сидів, бо у творі він на початку тікає), або то кілька творів разом?

Фільм називається "Сад Гетсиманський". В ньому зробили такий собі хепі енд-Чумак після суду везуть у Сибір і починаються "Тигролови"...

Михайло
Member
Member

Повідомлення Михайло » 28 серпня 2009 16:01

Otaman написав:В ньому зробили такий собі хепі енд-Чумак після суду везуть у Сибір і починаються "Тигролови"...

І правильно зробили -- нам потрібні оптимістичні фільми та твори. В цьому сенсі Тигролови -- мало не унікальне явище в укр. літературі.

Далі

Повернутись до Обговорення та рецензії

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість