Творчість Івана Багряного

Модератор: Global Moderators

Що ви думаєте про творчість Івана Багряного?

Щось читав, але не справило на мене щодного враження!
1
4%
Націоналістична пропаганда! Сміття!
1
4%
Вперше про нього чую!
2
8%
Хоча б один його твір має прочитати кожен українець!
20
77%
Письменник як письменник
2
8%

Всього голосів : 26

Otaman
Member
Member

Re:

Повідомлення Otaman » 28 серпня 2009 16:05

Михайло написав:
Otaman написав:В ньому зробили такий собі хепі енд-Чумак після суду везуть у Сибір і починаються "Тигролови"...

І правильно зробили -- нам потрібні оптимістичні фільми та твори. В цьому сенсі Тигролови -- мало не унікальне явище в укр. літературі.

Та ну-як на мене, то досить нуднувата річ, на відміну від "Саду..." та "Огненого кола"...

Михайло
Member
Member

Повідомлення Михайло » 28 серпня 2009 16:11

Otaman написав:Та ну-як на мене, то досить нуднувата річ, на відміну від "Саду..." та "Огненого кола"...

А мені сподобалось. І зокрема тим, що змальовано вільних людей, які залишаються вільними і здобувають собі щастя навіть за вкрай несприятливих умов. Ну і плюс -- особисто мені твір видався цікавим, на рівні Стівенсона:) Хоча в мене туго з художнім смаком -- можливо літературно він і слабший за "Огненне коло" та "Сад Гетсиманський" -- не знаю :)
"Огненне коло" теж сподобалось, а от "Сад Гетсиманський" читати не хочеться, так само як і "Жовтого князя", як і дивитися "Голод-33" чи "Катинь"...
Критичний розбір аргументів на користь нового датування Св. Софії: http://www.spadshina.org.ua/File/Sophia2.pdf

ymj
Member
Member

Повідомлення ymj » 29 серпня 2009 03:29

Михайло написав:І правильно зробили -- нам потрібні оптимістичні фільми та твори.

"Огненне коло" теж сподобалось, а от "Сад Гетсиманський" читати не хочеться,

Як на мене, то "Огненне коло" набагато песимістичніший твір ніж "Сад Гетсиманський".

В першому - фінал не залишає ніяких надій, а в другому - він скоріше сприймається, як полегшення.

В творах Багряного песимістичний не стиль автора, а події про які він пише. Якби про ті ж події писав, наприклад, Ремарк чи Хемінгвей, то відчуття після прочитання були б набагато гнітючіші.

Михайло
Member
Member

Повідомлення Михайло » 31 серпня 2009 14:25

ymj написав:Як на мене, то "Огненне коло" набагато песимістичніший твір ніж "Сад Гетсиманський".
В першому - фінал не залишає ніяких надій, а в другому - він скоріше сприймається, як полегшення.

Можливо, я просто не читав "Сад Гетсиманський". Просто особисто мені читати (чи дививтись) про те, як люди гинуть із зброєю в руках, далеко не так гнітюче, ніж коли їх забивають, пробачте, як овець (чи в тюрмі, чи голодом, чи в концтаборі...)
Критичний розбір аргументів на користь нового датування Св. Софії: http://www.spadshina.org.ua/File/Sophia2.pdf

Поперед.

Повернутись до Обговорення та рецензії

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей