[ВТК]Магазинна гвинтівка на 1925-й та 1935-й роки

Модератори: Global Moderators, Альтернатива

Магазинна гвинтівка під набій 7,92 Маузер

Опитування закінчилось 29 грудня 2007 15:47

Німецький Маузер 1898
1
17%
Мосін 1891/1915
0
Немає голосів
Енфільд 1914 (бельгійський)
1
17%
Чехословацький Маузер 1898-1924
3
50%
Манліхер 1895
1
17%

Всього голосів : 6

pustomelyk
Member
Member

Re: [ВТК]Магазинна гвинтівка на 1925-й та 1935-й роки

Повідомлення pustomelyk » 26 травня 2012 14:33

Колись лишився винен за це:
ZSky написав:боевые винтовки не лейнируют
, не міг пригадати, де бачив. Повертаю.
Зображення
Це - про фінські гвинтівки Мосіна. Стор. 438 Війни зброярів.

Андрій_Східний
Member
Member

Повідомлення Андрій_Східний » 28 травня 2012 18:43

georg-у и pustomelyk-у, нащо паритись із власною модернізацією М95, коли у голандців можна взяти готовий Манліхер 1895-1898 під голандський набій 6.5-мм http://commi.narod.ru/txt/markev/390.htm? Взяли, подивились та зкопіювали, причому така переробка гвинтівки, можливо, навіть дасть можливість зекономити час та сили на переведення інших гвинтівок до калібру 6.5-мм, коли і якщо це буде доцільно.

Однак я, власне, після довгої дискусії на форумі, все-ж таки перейшов до стану прихільників маузерівського набою 7x57-мм як найоптимальнішого на європейському ТВД. А гвинтівку краще брати все ж Lee-Enfield, проте не оригінального калібру .303 British, а переробити гвинтівку Еддісона 1917 http://commi.narod.ru/txt/markev/433.htm#us з набою .30-06 на 7x57-мм, та приєднати до цієї гвинтівки більш місткий магазин від Lee-Enfield Mk.III*. Таким чином можна отримати легку, потужну 10-зарядну гвинтівку вкупі з ліцензією та обладнанням для її виробництва.
Зображення

pustomelyk
Member
Member

Повідомлення pustomelyk » 29 травня 2012 00:25

Андрій_Східний
Голандський Манліхер 1895-1898 і А-У М95 - два різні Манліхери. Затвори у них, наприклад, різні. Австрійський карабін я свого часу обирав через вагу у 3,1кг (гвинтівка - 3,65кг, порівняйте з "готовою" голандською у 4,3кг) і швидкострільність.
Що до калібру, для великої України вималювався такий приємний "тягар" :D , як обладнання Луганського патронного заводу. Як на мене, він примусить зупинитися на калібрі 7,62, Я пропагую "фантазійний" безрантовий полегшений набій з енергетикою 2300-2500Дж. Щось типу 7,62*42-*45 і карабін і ручний кулемет під нього.
На карабін можна оголосити конкурс, якщо самі не спроможемось. Я б замовляв щось максимально технологічне. З містким магазином погоджуюся, а от затвор брав би не Спрингфілдівський, а щось на зразок МАС-36. Апертурний приціл схвалюю. Докладніші вимоги - зранку.

pustomelyk
Member
Member

Повідомлення pustomelyk » 29 травня 2012 17:16

Що б я хотів отримати для озброєння нашого стрільця на 1925р.

Набої: безфланцевий калібр 7.62*45, дульна енергія для замовлюваного зразка 2300-2500Дж, вага кулі близько 8г. Під цей таки набій вироблятиметься ручний кулемет.
Довжина гвинтівки - 1000-1050 мм.
Вага спорядженої гвинтівки - до 3.5 кг.
Магазин на 10 набоїв, розташування "шахове", наповнення 1-2 пластинчатими обоймами. Вбудований або змінний.
Довжина ствола - ~520 мм
Нарізи ствола - лівосторонні, лінійні
Ствольна коробка -монолітна у задній частині, зі скосом для початкового зрушення гільзи при відмиканні затвору.
Затвор - продольно-ковзаючий, поворотний. Бойові упори - у задній частині. Для замкненняя затвор повертається на 60град (як у SMLE) При замкненому затворі бойові упори розташовуються вертикально. Досилання набою - контрольоване. При розробці затвору рекомендується "підглядати" за затвором Арісаки тип 38 і Енфілд Р14.
Руків'я затвору - приєднується у задній частині, загнуте до низу, головка розташована поруч із спусковим гачком
Приціл - апертурний (кільцевий), розташований на задній частині ствольної коробки. Перекидний, дистанції - прямий постріл по грудній фігурі (~350м) і дальня (~600 :?: м). Мушка з боків захищена "крильцями"
Бойова пружина - розташована в ударнику. Становлення на бойове зведення відбувається під час замкнення затвору.
Запобіжник - повинен забезпечувати надійну роботу, при користанні рука повинна лишатись на шийці прикладу. У крайньому випадку можна відмовитись від запобіжника.
Приклад - з шийкою пістолетної форми, виконаний окремим вузлом від ців'я (чи як його правильно українською?). Взірець - SMLE. У прикладі - місце для пристосувань для чистки і т.ін.
Пружинний затильник на приклад - ні
Багнет - від'ємний, клинковий, мінімальних масогабаритів, на кшалт данського.
Пристрій для стрільби гвинтовочними гранатами - вимог немає
Можливість встановлення оптичного прицілу - на серійні гвинтівки кріплення для оптики не встановлюється.
Мале розбирання карабіну для чищення і обслуговування повинно проводитись без використання інструменту/приладдя.

Головні вимоги, крім бойових і надійності - простота, технологічність, мінімальна вартість.
При конструюванні по-можливості надавати перевагу деталям, що виробляються з використанням токарних операцій перед фрезерними.
Може щось і забув, додавайте
Востаннє редагувалось pustomelyk в 30 травня 2012 22:30, всього редагувалось 4 разів.

Андрій_Східний
Member
Member

Повідомлення Андрій_Східний » 29 травня 2012 18:42

Голандський Манліхер 1895-1898 і А-У М95 - два різні Манліхери. Затвори у них, наприклад, різні. Австрійський карабін я свого часу обирав через вагу у 3,1кг (гвинтівка - 3,65кг, порівняйте з "готовою" голандською у 4,3кг) і швидкострільність.

Вибачте, не знав, що голандський Манліхер від австрійського дуже відмінний. Ви тут про вагу зауважили, то я бачив за моїм посиланням, що голандці щось самі намудрили з ложем та чомусь змінили австрійський ствол на більш важчий.

Що до калібру, для великої України вималювався такий приємний "тягар" , як обладнання Луганського патронного заводу. Як на мене, він примусить зупинитися на калібрі 7,62,

А ви впевнені, що після україно-більшовицької війни завод буде працювати в три зміни? На моє переконання, після війни українському війську вистачить запасів військового часу на кілька років. Ось за ці кілька років, поки завод буде займатись лишь дрібносерійним виробництвом набоїв, можна переобладнати частину виробничих ліній для виробництва нового набою. Плюс в Україні є ще Деміївський снарядний завод, який у ПСВ виготовляв набої для гвинтівки Мосіна. Тобто на початку двадцятих зможемо поступово та відносно безболісно перейти від виробництва фланцевого 7.62х54 R на щось більш нове та безфланцеве.

Я пропагую "фантазійний" безрантовий полегшений набій з енергетикою 2300-2500Дж. Щось типу 7,62*42-*45 і карабін і ручний кулемет під нього.

А заряд пороху у вкороченій гільзі не погіршить балістичні властивості старої мосіновської кулі 7.62-мм? Якщо вкорочуєте гільзу, то все одно нову кулю доведеться розробляти, бо інакше отримаємо казна-що - суміш старої кулі та нової гільзи явно буде поганенькою. Та чи буде така робота значно дешевше від переходу на новий набій меньшого калібру - це ще те питаннячко.
І в мене до вас одне питання - ви кажете, що хочете "і карабін і ручний кулемет", тобто ви плануєте виробляти ще й повнорозмірну гвинтівку?
Зображення

georg
Member
Member

Повідомлення georg » 29 травня 2012 20:12

Андрій_Східний написав:georg-у и pustomelyk-у, нащо паритись із власною модернізацією М95, коли у голандців можна взяти готовий Манліхер 1895-1898 під голандський набій 6.5-мм http://commi.narod.ru/txt/markev/390.htm? Взяли, подивились та зкопіювали, причому така переробка гвинтівки, можливо, навіть дасть можливість зекономити час та сили на переведення інших гвинтівок до калібру 6.5-мм, коли і якщо це буде доцільно.

Однак я, власне, після довгої дискусії на форумі, все-ж таки перейшов до стану прихільників маузерівського набою 7x57-мм як найоптимальнішого на європейському ТВД. А гвинтівку краще брати все ж Lee-Enfield, проте не оригінального калібру .303 British, а переробити гвинтівку Еддісона 1917 http://commi.narod.ru/txt/markev/433.htm#us з набою .30-06 на 7x57-мм, та приєднати до цієї гвинтівки більш місткий магазин від Lee-Enfield Mk.III*. Таким чином можна отримати легку, потужну 10-зарядну гвинтівку вкупі з ліцензією та обладнанням для її виробництва.

:) Та я з ним і не парюсь. Я за старий добрий Маузер.
Грабитель, вор, убийца и бандит
Наказанным быть имеют право.
Двуглавый монстр должен быть убит,
Должна погибнуть подлая держава.(c)

Андрій_Східний
Member
Member

Повідомлення Андрій_Східний » 29 травня 2012 20:27

Маузерів достобіса у світі - від моделі 1889 року (Бельгія) до моделі 1908 року (Португалія). Ви за який саме Маузер агітуєте?
Зображення

georg
Member
Member

Повідомлення georg » 29 травня 2012 21:54

Андрій_Східний написав:Маузерів достобіса у світі - від моделі 1889 року (Бельгія) до моделі 1908 року (Португалія). Ви за який саме Маузер агітуєте?

Так і до гадалки не ходи - чеський М24.
Грабитель, вор, убийца и бандит
Наказанным быть имеют право.
Двуглавый монстр должен быть убит,
Должна погибнуть подлая держава.(c)

pustomelyk
Member
Member

Повідомлення pustomelyk » 29 травня 2012 22:35

Андрій_Східний
ви кажете, що хочете "і карабін і ручний кулемет", тобто ви плануєте виробляти ще й повнорозмірну гвинтівку?

Ні, від гвинтівки я пропоную відмовитись. Основна зброя стрільця - карабін під полегшений набій. Буде трохи напруженіше зі снайперками, але нам поки не до того.
А ви впевнені, що після україно-більшовицької війни завод буде працювати в три зміни?

Під час переозброєння і під час війни збройні заводи і повинні працювати у 3 зміни. Гірше у весь інший час, бо виникає проблема, як зберегти потужності і персонал під час низького навантаження.
У своїй альтернативі я не впевнений, що нам Луганськ взагалі дістанеться. Але там був варіант з евакуацією заводу під Січеслав. Мене й таке влаштовує. Звичайно, у будь-якому випадку не всі станки й обладнання виживуть, та для початку має вистачити. Поки на експорті не заробимо :D
На моє переконання, після війни українському війську вистачить запасів військового часу на кілька років. Ось за ці кілька років, поки завод буде займатись лишь дрібносерійним виробництвом набоїв, можна переобладнати частину виробничих ліній для виробництва нового набою.
Тобто на початку двадцятих зможемо поступово та відносно безболісно перейти від виробництва фланцевого 7.62х54 R на щось більш нове та безфланцеве.

Цілком з Вами згодний.
Тільки нащо згортати виробництво 7,62*54Р? Для важких кулеметів (станкових, танкових, авіаційних) - цілком пристойний набій. Плюс у нас на момент закінчення війни більшість зброї саме під нього. Залишаємо на озброєнні, розробляємо номенклатуру куль (від царя лишились лише легка та бронебійна) і працюємо у напрямку заміни в набоях свинцю та міді на сталь. Кулемети під 7,62*54Р ремонтуємо і підбираємо нові моделі на заміну існуючим для розгортання виробництва.
Паралельно вводимо для карабінів і ручних кулеметів полегшений набій. По мірі випуску карабінів під цей набій Мосінки виводимо на зберігання/розпродаж і т.ін.
А заряд пороху у вкороченій гільзі не погіршить балістичні властивості старої мосіновської кулі 7.62-мм? Якщо вкорочуєте гільзу, то все одно нову кулю доведеться розробляти, бо інакше отримаємо казна-що - суміш старої кулі та нової гільзи явно буде поганенькою. Та чи буде така робота значно дешевше від переходу на новий набій меньшого калібру - це ще те питаннячко.

Балістика полегшеного набою буде гірша ніж у гвинтівкового, але на відстанях практичної стрільби цілком прийнятною, для прикладу порівняйте середні смуги відхилення Мосінки і СКС-45. Крім того, багато чого можна компенсувати за рахунок самого карабіну.
Мова йде про цілком новий набій з новою для нас гільзою і новою кулею, у котрого лише калібр лишиться 7,62. З погляду чистої балістики калібр 6,5мм був би кращим. Але збереження калібру 7,62 дозволить додатково з'економити при розгортанні виробництва. А проблем вистачатиме. І витрачатись буде на що. Скажімо за технологіями Іжевського заводу заготовки для ложа гвинтівки сушилися протягом 5 років. Де приклади братимемо? :wink:

Андрій_Східний
Member
Member

Повідомлення Андрій_Східний » 30 травня 2012 01:05

georg
Так і до гадалки не ходи - чеський М24.

Ну і чим чеський М24 кращій від оригінального М98? Краще кріплення багнету та кілька нових проблем у повсякденній експлуатації на додачу? Та й нащо орієнтуватись на надвеликий калібр 7.92, коли з семимілліметрової лінійки військових маузерівських набоїв є ще 7.65 та 7х57 - чого простіше взяти зброю під три ці калібри та випробувати на полігоні. Якщо буде замало 7х57-мм, то 7.65-мм буде не просто проміжним між названими набоями, на цей калібр можно перевести мосінки шляхом мінімальної переробки (зокрема, ствол можна не замінювати, а розсвердлити).

pustomelyk
Ні, від гвинтівки я пропоную відмовитись. Основна зброя стрільця - карабін під полегшений набій. Буде трохи напруженіше зі снайперками, але нам поки не до того.

Тобто у ваших планах перехід до універсальної гвинтівки, якщо я вас правильно зрозумів? А за снайперки не хвилюйтесь - можна піти таким шляхом, як замінити на місце звичайного стволу подовжений та посилений, т.з. "снайперський", ствол для збільшення дистанції стрільби, і це має вирішити проблему.

Тільки нащо згортати виробництво 7,62*54Р? Для важких кулеметів (станкових, танкових, авіаційних) - цілком пристойний набій. Плюс у нас на момент закінчення війни більшість зброї саме під нього. Залишаємо на озброєнні, розробляємо номенклатуру куль (від царя лишились лише легка та бронебійна) і працюємо у напрямку заміни в набоях свинцю та міді на сталь. Кулемети під 7,62*54Р ремонтуємо і підбираємо нові моделі на заміну існуючим для розгортання виробництва.
Паралельно вводимо для карабінів і ручних кулеметів полегшений набій. По мірі випуску карабінів під цей набій Мосінки виводимо на зберігання/розпродаж і т.ін.

Я ж не кажу про одномоментне згортання виробництва 7,62*54Р, а про поступове зменшення обсягів виробництва старого набою з паралельним збільшенням виробництва нового набою. Одночасно з цим ми маємо здихатись всілякого металобрухту та стандартизувати наявний збройовий асортимент. Проте тримати морально застарілий набій у виробництві понад час, необхідний для повної заміни його новим набоєм, я вважаю безглуздою ідеєю.
Для станкових, танкових і авіаційних кулеметів потрібно щось потужніше не те, що за 7,62*54Р, а навіть за 7,92×57. Тут варто придивлятись до дуже потужної 9-мм групи набоїв, як варіант щось типу 9х65-мм, потужністю ~ 4800 - 5300 Дж, з безфланцевою гільзою. Може це видається витратно, проте такий крок є необхідний та виправданий в першу чергу для авіаційних кулеметів та далекобійних снайперських гвинтівок.

Балістика полегшеного набою буде гірша ніж у гвинтівкового, але на відстанях практичної стрільби цілком прийнятною, для прикладу порівняйте середні смуги відхилення Мосінки і СКС-45. Крім того, багато чого можна компенсувати за рахунок самого карабіну.

Як можна порівняти балістику набоїв М91/08 від Мосіна та M43 від АК-47\СКС - це-ж різні набої, де спільним є лише калібр, а куля та гільзи є доволі відмінні між собою? :?:

Мова йде про цілком новий набій з новою для нас гільзою і новою кулею, у котрого лише калібр лишиться 7,62. З погляду чистої балістики калібр 6,5мм був би кращим. Але збереження калібру 7,62 дозволить додатково з'економити при розгортанні виробництва. А проблем вистачатиме. І витрачатись буде на що. Скажімо за технологіями Іжевського заводу заготовки для ложа гвинтівки сушилися протягом 5 років. Де приклади братимемо? :wink:

Я тут економії не бачу, особливо після війни, коли потреба у набоях є мінімальною. Хоч як крутитись будемо, але різниця у створенні нових потужностей для виробництва набоїв не буде значною між 7,62 та іншими. А щодо технологічного процесу - можна або до бельгійців звернутись, або США (якщо не помиляюсь, то у США виготовляли для РІА гвинтівки Мосіна).
Зображення

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 30 травня 2012 09:42

Затвор - продольно-ковзаючий, поворотний.
А можно узнать, почему выбор сделан не в пользу прямоскользящего затвора, как у винтовок Манлихера и Росса? Ведь именно такие конструкции затворов позволили создать автоматическое стрелковое оружие.
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

pustomelyk
Member
Member

Повідомлення pustomelyk » 30 травня 2012 11:46

Андрій_Східний
Якщо буде замало 7х57-мм, то 7.65-мм буде не просто проміжним між названими набоями, на цей калібр можно перевести мосінки шляхом мінімальної переробки (зокрема, ствол можна не замінювати, а розсвердлити).

По перше, для 7,65 навряд чи доведеться щось сверлити, діаметр кулі (7,65мм) там менший за діаметр мосінського набою (7,92мм).
По друге, що нам дасть перехід на Маузерівські набої 7, 7,65 чи 7,92, крім безрантової гільзи і чи варто задля цього стільки витрачатись?
Тобто у ваших планах перехід до універсальної гвинтівки, якщо я вас правильно зрозумів? А за снайперки не хвилюйтесь - можна піти таким шляхом, як замінити на місце звичайного стволу подовжений та посилений, т.з. "снайперський", ствол для збільшення дистанції стрільби, і це має вирішити проблему.

Правильно зрозуміли. Писати "карабін" коротше, тому й використовую, тим більше, що не протиречить суті.
Що до снайперок, полегшений набій подовженням ствола "вилікувати" не вдасться. Вихід бачу у виробництві або закупівлі снайперок під 7,62*54Р. Наприклад, - модернізація наявних Мосінок.
Я не впевнений, що розумію Вашу пропозицію.
Ви пропонуєте замінити "єдиний" гвинтівково-кулеметний 7,62*54Р на інший безрантовий, але теж гвинтівково-кулеметний? Так цей варіант у нашому випадку гірший за двонабійну систему, де полегшений набій іде для ручної зброї, а 7,62*54Р лишається для важкої.
Також не можу погодитись з пропозицією впровадження "магнумів". Виграш перед 7,62*54Р не настільки великий, щоб так витрачатись. Гадаю, вищою сходинкою над 7,62*54Р треба буде обирати щось у калібрі 12,7-20мм.
Як можна порівняти балістику набоїв М91/08 від Мосіна та M43 від АК-47\СКС - це-ж різні набої, де спільним є лише калібр, а куля та гільзи є доволі відмінні між собою?

За відповідністю до завдань, що перед зброєю ставляться. Розглянемо приклади.
Виходячи з серцевинних смуг розсіювання, сферичний кінь у вакуумі стріляючи з СКС-45 по грудній фігурі у 70% випадків зачепить її на відстані меншій, ніж 600м, а з мосінки - до 700м.
Для пробиття щита Максима і для СКС і для Мосінки знадобляться бронебійні кулі. Мосінка, правда прб'є на більшій відстані, якщо влучить.
На враження цілі типу кулемет на відстані 500м СКС знадобиться 3 кулі, а Мосінці - 2. Але вже на 400м 2 куль вистачає і СКС і Мосінці.
І т.д.
Зауважу, що у лобіюємому мною комплексі набій-зброя можна сподіватися на подібні показники кращі ніж у СКС-45 :D
збереження калібру 7,62 дозволить додатково з'економити при розгортанні виробництва.

Я тут економії не бачу, особливо після війни, коли потреба у набоях є мінімальною. Хоч як крутитись будемо, але різниця у створенні нових потужностей для виробництва набоїв не буде значною між 7,62 та іншими.

Після війни починається підготовка до наступної. Котра невідомо коли почнеться.
Різниця у створенні нових потужностей дійсно може бути не дуже значною, а от різниця у можливості використання існуючих потужностей - вже помітною. Наприклад, якщо у нас виявиться "надлишок" станків і обладнання під Мосінський набій.

Adam
А можно узнать, почему выбор сделан не в пользу прямоскользящего затвора, как у винтовок Манлихера и Росса? Ведь именно такие конструкции затворов позволили создать автоматическое стрелковое оружие.

З міркувань найбільшої простоти, технологічності і мінімальної вартості.
Якщо йти шляхом наробок на майбутнє для автоматичної зброї, варто було б, як це у 1930і зробили французи, висунути ще додаткові вимоги до ствольної коробки. Але, гадаю, для нас на 1920і то занадто, нам би звичайними карабінами озброїтись, бо поки у нас взагалі стрілецька зброя ще не виробляється. А додаткові опції, що не використовуються - здорожчення. Та й навряд чи хтось тоді міг впевнено сказати, який вигляд матиме автоматична гвинтівка, затвор у неї замикатиметься поворотом, перекосом чи ще як.
Я і зараз вважаю прийнятним колись пропонований мною варіант переробки Манліхерів М95, як шлях "повзучого" розгортання виробництва. Але за налагодженого виробництва, думаю, така зброя буде дорожчою, ніж наново розроблена за наведеними viewtopic.php?f=22&t=1147&start=270#p179369 вимогами.
Востаннє редагувалось pustomelyk в 31 травня 2012 22:33, всього редагувалось 1 раз.

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 30 травня 2012 13:55

З міркувань найбільшої простоти, технологічності і мінімальної вартості.
Видимо Вам никогда не приходилось разбирать затвор Манлихера.
:D
Зображення

pustomelyk
Member
Member

Повідомлення pustomelyk » 30 травня 2012 18:32

Adam
Вгадали, крім АК і ПМ не розбирав нічого.
Та і не моя то справа, для того солдатики є, а я себе вже у ВТК зарахував :D
Простота для користувача і простота для виробника - дві різні простоти. Порівняйте: http://milpas.cc/rifles/ZFiles/Bolt%20A ... 0Rifle.htm і http://www.pooshka.com/gun-for-sale.php?aid=1273172
Стебло затвору у М95 значно складнішої форми, плюс на бойовій личинці спіральні канавки і виступи під них на стеблі. Гадаю, час і вартість виготовлення будуть більші, ніж для Арісаки т.38.

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 30 травня 2012 18:51

Картинки и фотографии не помогут — надо самостоятельно разобрать затвор Манлихера и Мосина и сравнить. А те, кто точит нарезы в канале ствола уж поверьте — смогут и в затворе высверлить. Времени затрать конечно больше, но не в разы — надежность системы и ее скорострельность гораздо важнее в бою. А то можно ограничится и дубинами — на них и времени, и средств будет затрачено совсем немного!
:D
Зображення

Поперед.Далі

Повернутись до Альтернатива

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей