Україна 1918 р.: альтернатива, якої не сталося

Модератори: Global Moderators, Альтернатива

sergei-lvov
Member
Member

Re: україна 1918 р.: альтернатива, якої не сталося

Повідомлення sergei-lvov » 11 квітня 2011 20:44

дякую. а по таймлайну шось скажеш?

KaiserAdler
Member
Member

Повідомлення KaiserAdler » 12 квітня 2011 00:05

Anderson написав:А українська армія в 200 тис. багнетів для Німеччини серйозної загрози не являє...

Як це не являє? Коли самих німців на Україні було лише якихось нещасних 300 тисяч, далеко не кращого сорту. За даними О. Тимощука (його праця "Охоронний апарат Української Держави квітень – грудень 1918"), з них перебувало в Таврії – 50 тис. осіб, в районі Катеринослава – 35 тис. осіб, Харкова – 65 тис. осіб, між Білгородом і Гомелем – 50 тис. осіб, в тилу на захід від Дніпра – 100 тис осіб

Для цих 300 тисяч вже існуюча маса 70 тисяч українських військ (навіть у тому напівзародковому стані, що вони існували) була вже доволі небезпечною...А тут ще така річ як політика...Українці з жовтня ще й переговори з Антантою вели. Так що, в принципі, Україна, могла б купити прощення у Антанти, оголосивши десь, скажімо на початку листопада війну Німеччині (згадайте, так само зробили Румуни, і вийшли з війни переможцями).

До речі, в УД свого часу також були реальні шанси вступити у Світову Війну на боці Четверного союзу. Тоді такі вістки про це ходили, що огого... =@
Зображення Зображення
"За одну для всіх і вищу од всіх Законну, Маєстатичну і загальну Державну Українську Владу!"

Anderson
Member
Member

Повідомлення Anderson » 12 квітня 2011 00:48

KaiserAdler написав:
Anderson написав:А українська армія в 200 тис. багнетів для Німеччини серйозної загрози не являє...

Як це не являє? Коли самих німців на Україні було лише якихось нещасних 300 тисяч, далеко не кращого сорту. За даними О. Тимощука (його праця "Охоронний апарат Української Держави квітень – грудень 1918"), з них перебувало в Таврії – 50 тис. осіб, в районі Катеринослава – 35 тис. осіб, Харкова – 65 тис. осіб, між Білгородом і Гомелем – 50 тис. осіб, в тилу на захід від Дніпра – 100 тис осіб

Для цих 300 тисяч вже існуюча маса 70 тисяч українських військ (навіть у тому напівзародковому стані, що вони існували) була вже доволі небезпечною...А тут ще така річ як політика...Українці з жовтня ще й переговори з Антантою вели. Так що, в принципі, Україна, могла б купити прощення у Антанти, оголосивши десь, скажімо на початку листопада війну Німеччині (згадайте, так само зробили Румуни, і вийшли з війни переможцями).

До речі, в УД свого часу також були реальні шанси вступити у Світову Війну на боці Четверного союзу. Тоді такі вістки про це ходили, що огого... =@

Ну чому ж Ви такі сурові до німців...300 тис. бійців навіть якшо це ладнштурм чи ландвер для протидії українським військам саме то...проте тут виникає питання чи доцільно Україні розпочинати війну з Німеччиною? думаю ні...прощення антанти?) в РІ і без оголошення війни кайзеру скоропадський почав налагоджувати контакти з антантою а остання була зацікавленна в його режимі в Україні...тай більшість, як в казано в таймлайні, мобілізованих або не мають військового досвіду або обмежений(невеликий)...щей створення цієї армії іде під чітким контролем німців...

sergei-lvov
Member
Member

Повідомлення sergei-lvov » 12 квітня 2011 00:56

KaiserAdler написав:Українці з жовтня ще й переговори з Антантою вели

а про це детальніше :)
тоді (в принципі) хто тіко ті переговори, щоправда, не вів? (риторичне питання :roll: )
KaiserAdler написав:Так що, в принципі, Україна, могла б купити прощення у Антанти, оголосивши десь, скажімо на початку листопада війну Німеччині

наврядчи це реально треба - 1917 :wink:
KaiserAdler написав:Як це не являє? Коли самих німців на Україні було лише якихось нещасних 300 тисяч, далеко не кращого сорту. За даними О. Тимощука (його праця "Охоронний апарат Української Держави квітень – грудень 1918"), з них перебувало в Таврії – 50 тис. осіб, в районі Катеринослава – 35 тис. осіб, Харкова – 65 тис. осіб, між Білгородом і Гомелем – 50 тис. осіб, в тилу на захід від Дніпра – 100 тис осіб

хто б мені пояснив чому німці краснову допомогали?

KaiserAdler
Member
Member

Повідомлення KaiserAdler » 12 квітня 2011 12:22

sergei-lvov написав:а про це детальніше :)

22 жовтня мін. зак. справ Німеччини Зольф заявив, що нічого не має проти переговорів УД з Антантою. А потім були українські місії в Америку (барон Розен), Англію (Коростовець), Францію (Могилянський). І Дорошенко їздив на зустріч з італійським прем'єром в Швейцарії...

sergei-lvov написав:наврядчи це реально треба - 1917

Чому? Це одразу поставило б України в ряди переможців світової війни.
Зображення Зображення
"За одну для всіх і вищу од всіх Законну, Маєстатичну і загальну Державну Українську Владу!"

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 12 квітня 2011 14:15

KaiserAdler написав:
sergei-lvov написав:а про це детальніше :)

22 жовтня мін. зак. справ Німеччини Зольф заявив, що нічого не має проти переговорів УД з Антантою. А потім були українські місії в Америку (барон Розен), Англію (Коростовець), Францію (Могилянський). І Дорошенко їздив на зустріч з італійським прем'єром в Швейцарії...

От тільки УД все одно ніхто офіційно не визнав...

lxxx
Member
Member

Re: Україна 1918 р.: альтернатива, якої не сталося

Повідомлення lxxx » 09 квітня 2012 23:53

Симпатична альтернатива.
Не розумію,чому людям не подобається,що разом призвуть три черги юнаків,хоча в реалі в рік планувалося дві черги по 80-85тисяч,то ж в автора явний перебор бо буде до 500 тисяч.Можна правда їх ретельно відібрати на предмет лояльності режиму,це якщо розміри армії збережуться,як в реалі,тоді дезертирів поменшало б.Та й не мобілізація це поки...
Гадаю ,що не став би гетьман захоплюватись волонтерами,тож різні легіони зникли б,через брак регулярних поповнень,так доречі сталося у поляків .
Гадаю елітної з волонтерів Запорізької дивізії досить,а всякі там коші то месцева оборона.Зато у нас в реалі Холмщина,Західна Волинь,Полісся не охоплені військовою владою ,на цілий корпус там народу мало,а от на дивізію самий раз,то можна дати 3-ю дивізію Волинському корпусу,або поповнювати з них Сірожупанників,бо вони у нас без поповнюючої тереторії,це якщо вони не зникнуть,відповідно Крим після приєднання дає теж дивізію.СС таким чином аналог Запорожцям в УГА.Всьго було б 22 піх.див.+6-7піх.див.УГА,а також скільки зможемо резервних дивізій(всього кілька ).

sergei-lvov
Member
Member

Повідомлення sergei-lvov » 21 квітня 2012 13:51

ну, з практичної точки зору, Громадянська війна дала приклад та зразок постійної мобілізації. На рахунок перебору зовсім не зрозумів - відко та кого буде до 500 тисяч?
Західна Волинь, Полісся, Холмщина мають населення замало для стандартного корпусу мирного часу - і то тіко з урахуванням обставин громадянської війни та евакуації населення - а в нас все-таки мова йде про корпуси Громадянської війни, тим більше де-факто 2 Волинській корпус формується з 3-ї дивізії 1-го Волинського корпусу та сформованої на Західній Волині нової дивізії.

lxxx
Member
Member

Повідомлення lxxx » 24 квітня 2012 23:02

За змістом,альтернативи,призивають до війська новобранців трьох років,а в реалі кожен рік хотіли призивать два рази десь по 80000 чоловік.Ось вам і виходить три черги по 2x80000,що дає до 500000 чоловік.
Стосовно,куди дівать призовників Полісся,Підляшшя,Західної Волині.Згідно статистики за 1915рік,охоплені призовом повіти 8 теріторіальних корпусів населяло34347600 чоловік,вище згадані повіти населяло 2333100.Рахуємо, грубо виходить на дивізію 2000000 населення,а це зауважте без Холмщини,он в Криму було до 800000чоловік,так там тільки бригаду хотіли мати.От вам і територія для дивізії,а куди її включать,то вже думати треба.Звичайно за три роки статистика змінилась,але пропорції думаю збереглись,та й запас є,плюс,щось можна наскребти з Холмщини,коли у ляхів відберем,як каже подана альтернатива.
А те що у нас війна громадянська,так по умовам альтернативи в нас підтримка населення врази вища від реалу,та й воює автор майже тільки армією мирного часу,тільки намагаючись довести підрозділи до штатів військового часу без2-3 кратного і більше розгортання підрозділів,як у Світову робилося.

sergei-lvov
Member
Member

Повідомлення sergei-lvov » 25 квітня 2012 19:56

За змістом,альтернативи,призивають до війська новобранців трьох років,а в реалі кожен рік хотіли призивать два рази десь по 80000 чоловік.Ось вам і виходить три черги по 2x80000,що дає до 500000 чоловік.

УУУУУ, я все ж таки не зрозумів суть та звязок з
то ж в автора явний перебор бо буде до 500 тисяч.

Ви б не могли все ж таки пояснити?
Стосовно,куди дівать призовників Полісся,Підляшшя,Західної Волині.Згідно статистики за 1915рік,охоплені призовом повіти 8 теріторіальних корпусів населяло34347600 чоловік,вище згадані повіти населяло 2333100.Рахуємо, грубо виходить на дивізію 2000000 населення,а це зауважте без Холмщини,он в Криму було до 800000чоловік,так там тільки бригаду хотіли мати.От вам і територія для дивізії,а куди її включать,то вже думати треба.Звичайно за три роки статистика змінилась,але пропорції думаю збереглись,та й запас є,плюс,щось можна наскребти з Холмщини,коли у ляхів відберем,як каже подана альтернатива.

Крим ще й контролювати непогано. Хотілося б зазначити, що Крим також був територією формування таврійського корпусу, який сам мав 2 дивізії, тобто тут троха інша пропорція.
На рахунок ще однієї дивізії - хотілося би зазначити, що кожен корпус мав резервну бригаду, яка під час війни мала бі розгортатися в дивізію. Ця дивізія обєднується з ще однією дивізією, що формується з добровольців на Волині в цілому, та формує ще один Волинській корпус.
На рахунок хбереженні пропорцій та населення Холмщини - під час відступу 1915 року провадилася більше-менш примусова евакуація православного населення Холмщини, що суттєвим чином змінило пропорції. Також варто памятати, що на Холмщині приблизно рівні українцям за чисельністю були й поляки, які наврдчи пішли би в українську армію.
А те що у нас війна громадянська,так по умовам альтернативи в нас підтримка населення врази вища від реалу,та й воює автор майже тільки армією мирного часу,тільки намагаючись довести підрозділи до штатів військового часу без2-3 кратного і більше розгортання підрозділів,як у Світову робилося.

В нас більше підтримка населення від реалу за рахунок проведення земельної реформи.

pustomelyk
Member
Member

Повідомлення pustomelyk » 25 квітня 2012 20:14

sergei-lvov
Я так розумію, до початку таймлайну все відбувалося, як у РІ. Тобто наші соціялісти відмовились від пропонованої Антантою допомоги в обмін на продовження війни з Центральними державами. Навпаки, був укладений Брестський мир, Україна була фактично союзницею Німеччини і К. ЯПГ - фактично ставленик німців. Після закінчення 1СВ саме починається показова екзекуція всієї цієї братії.
Виходячи з цього я не розумію, що мало спонукати Антанту займати хоча б нейтральну позицію у наших перемовинах з Польщею. Матеріальна допомога від Бартелемі теж не зрозуміла. Як випадково (віз полякам, але приїхав до Львова, коли там були вже українці) можна через лінію фронту провезти ешелон зі зброєю?
У Вас там
Україна надсилає до Румунії посла з пропозицію ... та зазначенням про невизнання приналежності Бесарабії до Румунії.
Що спонукало Румунію з розумінням поставитись до отого нашого невизнання і так просто взяти й віддати нам землі? А наші аргументи точно були такими, після котрих "у 1920 році ... відкривається Дунай"?
Незрозумілим для мене також лишилось чому Білі, котрі у РІ захопили всю південну, центральну та східну Україну з Києвом включно, у Вас практично не завдають нам клопоту.
Також викликає сумнів "заклопотаність " Антанти, я вже не кажу про Німеччину більшовиками.

lxxx
Member
Member

Повідомлення lxxx » 25 квітня 2012 22:16

Шановний Сергій,по-перше 1 вересня у вас повинен бути призов,а не мобілізіція,по-друге в реалі одних тільки призовників 1998-99рр.було більше 300000.
Комплект армії мирного часу це десь 300000,а ви ще й 1900 рік призиваєте,от я й сказав про 500000.Далі,в реалі перші два роки планували муштрувати призовників в частинах,а потім в місцевих бригадах(всього чотирі по одній на два корпуси)піхоти там повинно було бути 1/6 ,тобто один полк на корпус.
Ви де стільки підстаршин наберете,щоб були ройовими,чотовими і т.д.От в реалі й хотіли спочатку їх виховати в частинах,а потім вже й творити резерви.Ну не довіряли вони фронтовикам,та й як змусити царських унтерів ,а це вже в 1918 році далеко не кадровики,зостатися у війську і вчити молодь,як що їх вдома родина чекає,вони ж майже всі унтери військового часу.
Про додаткову дивізію,я вам просто вказав про не привязану до територіального устрію територію,та запронував для неї якусь військову частину,бо на осінь 1918 вже всі учасники громадянської війни в Росії перейшли на призов.
На рахунок хбереженні пропорцій та населення Холмщини - під час відступу 1915 року провадилася більше-менш примусова евакуація православного населення Холмщини, що суттєвим чином змінило пропорції. Також варто памятати, що на Холмщині приблизно рівні українцям за чисельністю були й поляки, які наврдчи пішли би в українську армію.
А Я вам взагалі не пропонував,щось робити з населенням Холмщини,тільки 2 повіти Волині,3 повіти Гродненщини,3 повіти Мінщини.
Про 9-й Таврійський корпус чув,але це не значить,що його хотіли повністю з населення Крима формувати,то були часи ЦР,а там військових професіоналів було не дуже.

sergei-lvov
Member
Member

Повідомлення sergei-lvov » 26 квітня 2012 00:44

pustomelyk
Я так розумію, до початку таймлайну все відбувалося, як у РІ. Тобто наші соціялісти відмовились від пропонованої Антантою допомоги в обмін на продовження війни з Центральними державами. Навпаки, був укладений Брестський мир, Україна була фактично союзницею Німеччини і К. ЯПГ - фактично ставленик німців. Після закінчення 1СВ саме починається показова екзекуція всієї цієї братії

Угу. Хоча я б не сказав, що екзекуція була такою вже показовою стосовно, наприклад, Краснова.
Виходячи з цього я не розумію, що мало спонукати Антанту займати хоча б нейтральну позицію у наших перемовинах з Польщею

А де Ви бачите хоча б нейтральну позицію Антанти? При нейтральній позиції війни б просто не було
Матеріальна допомога від Бартелемі теж не зрозуміла. Як випадково (віз полякам, але приїхав до Львова, коли там були вже українці) можна через лінію фронту провезти ешелон зі зброєю?

То співавтор написав, а я залишив у якості приколу
Що спонукало Румунію з розумінням поставитись до отого нашого невизнання і так просто взяти й віддати нам землі?

1. торгівельна блокада протягом більшої частини 1918 року (ага, з РІ, румуни вже й мали бажання трохи замиритися)
2. наявність подільського та херсонського корпусів на кордоні з Румунією
3. перспектива розборок в Трансильванії, суттєво перспективіша на розміри прибутку, ніж розборки з Україною стосовно Буджака та Хотина
4. ідеологія Антанти на розподіл країн по етнічних межах (це так, дрібниці)
А наші аргументи точно були такими, після котрих "у 1920 році ... відкривається Дунай"?

Взагалі Дунай відкривається тому, що він має статус міжнародної ріки з великою кількістю договорів, що гарантують вільне судноплавство по ньому, а також ліквідацією Угорської соціалістичної республіки. Ну і угодою с Румунією.
Незрозумілим для мене також лишилось чому Білі, котрі у РІ захопили всю південну, центральну та східну Україну з Києвом включно, у Вас практично не завдають нам клопоту.

Колего, а Ви цікавилися обставинами захоплення білими всієї цієї частини України? Можливо, це відбулося внаслідок фактичного розвалу Української Червоної армії більшовиків? Ну а оскіко ми нібито не збираємося розвалюватися, бо не Антонови-Овсієнко, та й політика в нас інша
Також викликає сумнів "заклопотаність " Антанти, я вже не кажу про Німеччину більшовиками.

Нууу, сумнів - це добре: Ви зможете пошукати та зясувати шо саме викликає у Вас сумнів у відношенні до більшовиків як Антанти, так і німців, що і дасть нам можливість поговорити про це предметно.

lxxx
по-перше 1 вересня у вас повинен бути призов,а не мобілізіція,по-друге в реалі одних тільки призовників 1998-99рр.було більше 300000.

ага, призов, а не мобілізація. і так, призовників троха більше, але ж ми всіх не призиваємо, а тіко більш-менш надійних
Комплект армії мирного часу це десь 300000,а ви ще й 1900 рік призиваєте,от я й сказав про 500000

Якщо мені не зроджує память, то чисельність армії мирного часу 262 тисячі. Тепер зрозуміло. Ми не мали на увазі призов всього призовного віку, а тіко більш-менш надійних, що, відповідно, істотно зменшувало чисельність призовників.
Далі,в реалі перші два роки планували муштрувати призовників в частинах,а потім в місцевих бригадах(всього чотирі по одній на два корпуси)піхоти там повинно було бути 1/6 ,тобто один полк на корпус.

А от цієї інформації (про місцеві бригади) в мене нема (або вона пройшла поза моєю увагою). В принципі в корпусі мало бути 2 дивізії+1 резервна бригада, що при мобілізації розгортається в дивізію. З іншого боку, як я зрозумів, ці бригади мали би тіко створюватися, тобто їх з практичної точки зору не було, а сама підготовка так чи інакше зосереджується на даному етапі в частинах.
Ви де стільки підстаршин наберете,щоб були ройовими,чотовими і т.д.

Колего, на Україні тоді зібралося стіко офіцерів тоді, в тому числі й військового часу, що це не дуже є проблемою. Наскіко я зясував, протягом 1918 якраз і відбувалося формування кадру частин. Тут більше роблема в іншому - в РІ Рогоза звільнив офіцерів військового часу, які за всіма згадками більш проукраїнські, залишивши кадрових офіцерів. Відповідно я шукав шлях, аби укомплектувати частини як професійно підготовленими, але переважно як мінімум байдужими до України кадровими офіцерами, так і проукраїнськими офіцерами військового часу.
Про додаткову дивізію,я вам просто вказав про не привязану до територіального устрію територію,та запронував для неї якусь військову частину,бо на осінь 1918 вже всі учасники громадянської війни в Росії перейшли на призов.

Так і ми на призов перейшли - в чому проблема? Територіальний устрій в даному випадку лише даність територіальної системи корпусних округів, яка в принципі діяла в Росії та Німеччині.
А Я вам взагалі не пропонував,щось робити з населенням Холмщини,тільки 2 повіти Волині,3 повіти Гродненщини,3 повіти Мінщини.

Нуу, Ви висловили думку, я поділився інформацією :) . А які 3 повіти Гродненщини та 3 Мінщини? Я взагалі орієнтувався на Мозирській, Річицький та Пінський. але їх загалом 3, а Ви цілих 6 згадали.
Про 9-й Таврійський корпус чув,але це не значить,що його хотіли повністю з населення Крима формувати,то були часи ЦР,а там військових професіоналів було не дуже.

Звісно, його хотіли формувати з населення всієї Таврійської губернії. Але Крим більшу частину 1918 року Україні не підпорядковувався де факто, так що що там з ним реально планувалося і могло вийти - загадка.

pustomelyk
Member
Member

Повідомлення pustomelyk » 26 квітня 2012 10:46

sergei-lvov
Я вибачаюсь за багато питань, але тема не моя, хотілося б хоча б зорієнтуватись, де копати і що.
я б не сказав, що екзекуція була такою вже показовою стосовно, наприклад, Краснова

Мені нічого не відомо про якесь сприяння Краснову з боку Антанти. Можете поділитись? Поки залишаюсь при думці, що нас визнали б лише де-факто, після того, як ми вже повідбивалися б від усіх сусідів. Як було з більшовиками. Але і тоді визнання, я вже не кажу про невизнання, не означає матеріальну чи дипломатичну допомогу.

Про Румунію можна докладніше?
торгівельна блокада протягом більшої частини 1918 року

Хто блокував, які наслідки? Що Румуни могли протиставити нашим 2 корпусам?

У нас же мова починалась viewtopic.php?f=22&t=1281&start=255#p173612 зі шляхів отримання німецької зброї у 1919-20рр. Розпочати обмін зброя-харчі раніше вересня 1919 по Дунаю не вдасться. Та гадаю, вільне судноплавство не означає, що Румунія погодиться на пропуск зброї ворожій державі. Хто її примушуватиме? А відповідно до ст.169 Версальської угоди і табл.3 там (http://on-island.net./History/VersPact/VerPact.djvu), як я розумію, з березня 1920 легально сама Німеччина нам продати нічого не могла, бо і так лишалася з мінімальним запасом. Для нелегального обміну виникає проблема доставки через недружні держави. Крім того, не впевнений, що Антанта не "прихопила" німецькі запаси зброї одразу після підписання Угоди (з 28.06.1919), тоді "вікна" у часі, у яке треба вписатися взагалі нема. Можна без проблем отримати ту зброю від Антанти, якби не проблеми у наших стосунках з Антантою. Звідки зброю під 7,92 братимемо?

Про Білих.
Якщо в альтернативі їм не цікаво на нас нападати (додатковий хліб, вугілля і промисловість Донбасу розглядаються, як "нерентабельні"), які у нас стосунки? Ворожий нейтралітет?

Ви зможете пошукати та зясувати шо саме викликає у Вас сумнів у відношенні до більшовиків як Антанти, так і німців

Коли знайду, говорити вже не буде про що :D Для початку по німцях хоч трохи зорієнтуйте. Після Брестської угоди вони за нейтральну смугу совалися? Розробляли плани знищення більшовизму? А більшовики на рівні центрального уряду (польові командири не завжди контрольовані) проти кайзерівських військ щось розпочинали?

lxxx
Member
Member

Повідомлення lxxx » 26 квітня 2012 11:24

Колего Сергій в ті часи в РІА не було прийнято офіцерам займатися вишколом на рівні чоти та рою.Для цього були унтера-кадровики.
Стосовно повітів то додайте сюди Брестський,Кобринський,Пружанський.
Тепер про призов Монкевич писав,що одних годних до служби призовників 1998-99рр.було більше 400.000,отже вже тоді планували призивати не всіх.
Про резерви урядом Скоропадського були взяті на облік всі фронтовики до 38 років,які під час війни повинні були поповнювати армію,крім того в кожній губерні створювався козацький кіш у складі 4 полків,а на Херсонщені і Катеринославщені з поділом на курені.Наскільке відомо встигли створити лише Слобідський кіш та кілька куренів на півдні.
Doc4.docx
(59.67 Кб) Завантажено 115 разів

Поперед.Далі

Повернутись до Альтернатива

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей