Калибр

Модератори: Global Moderators, Альтернатива

Перспективный калибр для ЗУНР

Опитування закінчилось 06 жовтня 2006 11:34

7.62 Мосін
1
6%
8 Манліхер
3
18%
7.92 Маузер
11
65%
7 Маузер
1
6%
7.62-30 американський
0
Немає голосів
6.5 Арисака
1
6%

Всього голосів : 17

georg
Member
Member

Re: Калибр

Повідомлення georg » 28 грудня 2011 01:04

Спробую пояснити так. Якщо не плутаю нічого, бо давненько було. Цілком реальна ситуація. Минулого року польвоий вихід, чудовий зимовий Меджибіж. Взвод атакує "ворожу" позицію, я був в боковому дозорі, тому мав змогу спостерігати атаку збоку, як в театрі. Хлопці зближуються з "неприятелем", заговорив їх кулемет. Наш почав працювати, але майже відразу заткнувся, і більше його не чути. Відмовив. І хлопцям довелось іти далі без його підтримки. Пропорційно втрачаючи людей.
В реальності - жуть. До чого я? А все до того ж калібру 6,5 і того, що нормального кулемета під цей калібр не спостерігалося.
Грабитель, вор, убийца и бандит
Наказанным быть имеют право.
Двуглавый монстр должен быть убит,
Должна погибнуть подлая держава.(c)

pustomelyk
Member
Member

Повідомлення pustomelyk » 28 грудня 2011 10:57

georg
А все до того ж калібру 6,5 і того, що нормального кулемета під цей калібр не спостерігалося.

Есть такая партия!(с) http://world.guns.ru/machine/dk/madsen-r.html Це на випадок, коли існує причина, з якої ЗБ-26 не можна зробити під 6,5мм.
Нагадаю, мова про 6,5мм ведеться лише для ручних кулеметів.

ZSky
Site Admin
Site Admin

Повідомлення ZSky » 29 грудня 2011 15:59

pustomelyk написав:
Какая бы по счету в очереди не пробила бруствер, меньшего калибра понадобиться больше.

Та ні, котра за ліком - якраз важить. Може, поки Ви проб"єте бруствер, кулеметник вже додому пііде?
0.6 секунды максимум для 5й.
pustomelyk написав:
У Вас есть данные, что меньший калибр на большие расстояния стрелял точнее?

Нема. Я вірю неавторитетам. І своєму досвіду стрільби з 7,62 і 5,45.

Это вообще другой класс патронов. И какой настрел 7.62 и 5.45? По 3+9? :lol:
pustomelyk написав:
Факты говорят обратное Хоть это и 7.62.

Тобто, як ви кажете у таких випадках - сосание пальца?

Нет, опровержение Вашего
Додам ще, що на малих відстанях ця куля не пробиває перешкод, бо руйнується.

Источник утверждения? Как обычно не будет?
pustomelyk написав:
Что и с чем сравниваете? ... Определитесь наконец, о чем разговор, тогда и будем сравнивать.

Пардон, це ви проголосили, що кулі калібру 6,5 дорожчі і самі запропонували порівняти з арісакою і каркано. Тільки порівнювали не з тою кулею, котра вами перед тим пропагувалася. Тепер, як хочете, доводьте, що 1г мельхіору дорожчий за 3г свинцю.

Да легко, цена на металлы:
metall.jpg

Мельхиор: 75% меди и 25% никеля. Имеем 7590*0.75+18630*0.25=5692.5+4657.5=10350 за тонну
Свинец: 1986*3=5958 за 3 тонны. Мельхиор дороже в 1.74 раза. Как обычно факты сильнее фантазий. :lol: Хотя и 3 г взяты с потолка.
pustomelyk написав:Мову я весь час вів про полегшений гвинтівковий набій калібру 6,5мм для короткої гвинтівки/ карабіну та ручного кулемету. А ви вже забули проти чого боретесь? :D

Патрон откуда возьмется? В реале 6.5 мм калибр после ПМВ никто не принимает на вооружение.
pustomelyk написав:Найближчі за параметрами до бажаного мною - набої Каркано і Арісаки 6,5мм. Щоб вам ще веселіше було, можу додати оце:
mpopenker написав:окончательный вариант патрона Федорова (к автомату обр 1916 года в исходном врианте) имел длину гильзы ровно 2 дюйма, т.е. 50,8мм

http://talks.guns.ru/forum/36/239381.html . Але кулі від цих набоїв не дають достатнього ефекту, тому потрібна куля кращої форми (балістичний коефіціент) і з полегшеним носиком.

Угу, только это Арисака, а патрон Федорова был длиннее. Что и подтверждается как и дальнейщим ходом дискуссии в ветке, так и тем, что "уже выпущенные винтовки переделывались под японский патрон путем установки в патронник специального вкладыша.".
pustomelyk написав:Ви в мене вчепились вимагаючи, щоб я таку показав у реальності. Це альтернатива, я не вимагаю показати мені незалежну Україну 1935р у реальності. Вам достатньо довести, що такої кулі не може бути.

Альтернатива требует опоры на реалии того времени, а не на изобретение вундерваффе.
pustomelyk написав:
Куда девать старый парк стрелковки?

А коли ви пропонували 7,92*57 ви собі такого питання не ставили? У нас багато Маузерів? А набоїв під них, щоб всі інші стволи під 7,92*57 переобладнувати?
Ставил конечно.
Переделка трехлинейки под 7.92 есть в реале, Манлихера аналогично. Максим и Шварцлозе под 7.92 есть.
Покажете аналоги под 6.5?
pustomelyk написав:
Т.е. кучнобойность достигается для 6.5 Каркано достигается удорожанием конструкции длинного ствола, короткий ствол имеет неудовлетворительную баллистику

Бред!(с) Вы гумманитарий?(с) Ще раз спробуйте уявити, як ви зробите нарізи з іншим кроком по існуючим у тому самому калібрі 6,5мм. І що у підсумку у стволі вийде. От і вся відповідь.

Где я предлагаю резать 6.5 поверх 6.5? Опять завивараете? "кучнобойность для 6.5 Каркано достигается удорожанием конструкции длинного ствола" Или то, что прогрессивная нарезка нарезка дороже то же вызывает сомнения?
pustomelyk написав:
Полить мало, надо попасть.

Тепер ви вдаватимете, що ніколи не чули про розрахункові щільності вогню, що гарантують ураження? Не здивуюсь.

Вы удивитесь, но для разных патронов разный расход. Для легких он выше.
pustomelyk написав:Курчевського наводив, як приклад, на чому можна зекономити.
Так 6.5 примерно из той же оперы. Не настолько запущено, но то же вундервафля.
pustomelyk написав:
тяжелая пуля 12.85 г.

Правильно! :D А маса всього набою?
Я же скрины дал из книги 1932. Сморим и считаем.
Масса гильзы 10.7 в описании легкого патрона. Для тяжелого масса пороха 2.85 и масса пули 12.85. Сумма 26.4. Математика простая.
pustomelyk написав:
Грудная мишень, ростовая мишень, пулеметный расчет, бронепреграда и т.д.

Поясніть мені, чому на враження перших трьохї цілей потрібно більше куль. Для довідки: http://ww1.milua.org/images/ballistcarcano.gif (виявляється корисно зазирати на давно відомі сайти, щось може й забутись).

Угу, только понять бы источник бы этой таблицы.
В России была дюймовая система. Так, что это не армейские испытания.
pustomelyk написав:вз.52 - під проміжний набій, от тільки енергетика у того набою 2325Дж. Порівняйте з проголошеними для "мого" 2500Дж.

Промежуточный патрон короче. И в технологиях разница больше 20 лет.
Зображення

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 29 грудня 2011 18:35

Дим! Мне понравился твой вопрос об источнике таблицы и я заглянул на сайт Юры. И шо ты думаешь я там нашел? ;)
Итальянская кампания в Эфиопии показала низкую эффективность 6,5-мм боеприпасов. В 1938 году на вооружение итальянской армии принимается новый патрон калибра 7,35 мм, гильза которого была создана на базе 6,5-мм простым увеличением диаметра дульца. Однако производство в необходимом объёме патрона 7,35x51 и оружия под него с началом Второй мировой войны так и не было организовано, что вынудило вернуться к калибру 6,5 мм.
И ссылка: Статья из журнала "Мастер-Ружье" № 11 за 2003 г.
:lol: :lol: :lol:
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

pustomelyk
Member
Member

Повідомлення pustomelyk » 29 грудня 2011 19:42

ZSky
Варто ще б додати, що всі 4 черги повинні лягти практично в одну точку. Як насправді, от тут http://vif2ne.ru/nvk/forum/0/co/2273089.htm добрі люди поділилися. А ворожий вояк за бруствером не звернув би уваги, що хтось настирливо гатить по йому з кулемета.
Джерел про руйнування легкої кулі на близькій відстані і обкурених китайців зараз не пригадаю. Як знайду, обов"язково викладу. Знайшлися про пиж у набоях каркано до зміни сорту пороха. Рік назад сперечалися. Викладать? :D

А де доказ, що співвідношення цін таке саме на 1920-30рр?
Вага кулі 7,92*57сС - 12,85г. Гостроносу кулю під 6,5*52 я задекларував у 9г. Такі дрібниці, як більша на 0,7гр вага гільзи та більша натруска пороху для 7,92 я не враховую. Чому подорожчає набій 6,5мм, на матеріалах я не побачив.
Де взяти "мою" кулю? Розробити для себе. В альтернативі "оптимістичної" України, у нас може назбиратися чимало голів, котрим не до вподоби СРСР, а Чехословаччина чи Франція з США - надто радикально. Он до Скоропадського свого часу скільки понаїхало. Вважаєте, такого не може бути? Про що тоді сперечаємось? :pardon:
то, что прогрессивная нарезка нарезка дороже то же вызывает сомнения?

Ні, сумнів викликає обов"язковість прогресивної нарізки для 6,5. Тим більше, що врешті решт без неї обійшлися.

Нагадую, моє питання було чи більше набоїв 6,5 потрібно, щоб полити 1м квадратний із залеглою піхотою.

Як так стається, що джерела, котрі вас не задовольняють відразу стають сумнівними? :D
Не подобається табличка, наведіть кращу.

Здається мені, тут справа не у набої і не в технологіях. Порівняйте 8 кг vz.52 під 7,62*45 і від 8,6 кг для UK Vz.59 під 7,62*54Р http://world.guns.ru/machine/chex/vz59-uk-vz59-r.html

pustomelyk
Member
Member

Повідомлення pustomelyk » 29 грудня 2011 19:45

Adam
А яка куля була у тих незадовільних набоїв? А що для кулі більшого калібру таки зробили полегшений носик? :wink:

georg
Member
Member

Повідомлення georg » 29 грудня 2011 20:50

pustomelyk написав:georg
А все до того ж калібру 6,5 і того, що нормального кулемета під цей калібр не спостерігалося.

Есть такая партия!(с) http://world.guns.ru/machine/dk/madsen-r.html Це на випадок, коли існує причина, з якої ЗБ-26 не можна зробити під 6,5мм.
Нагадаю, мова про 6,5мм ведеться лише для ручних кулеметів.

Знаєте, Ваше "Я так вижу!" вже дійсно починає діставати!
Грабитель, вор, убийца и бандит
Наказанным быть имеют право.
Двуглавый монстр должен быть убит,
Должна погибнуть подлая держава.(c)

ZSky
Site Admin
Site Admin

Повідомлення ZSky » 29 грудня 2011 21:58

pustomelyk написав:ZSky
Варто ще б додати, що всі 4 черги повинні лягти практично в одну точку. Як насправді, от тут http://vif2ne.ru/nvk/forum/0/co/2273089.htm добрі люди поділилися. А ворожий вояк за бруствером не звернув би уваги, що хтось настирливо гатить по йому з кулемета.

Какие 4 очереди? 4я пуля в очереди.
Да и бруствер не прямоугольный, вверху он тоньше.
pustomelyk написав:Джерел про руйнування легкої кулі на близькій відстані і обкурених китайців зараз не пригадаю.

Не легкая пуля разрушается, а пуля Каркано :lol: , внизу вашей же ссылки написано.
pustomelyk написав: Як знайду, обов"язково викладу. Знайшлися про пиж у набоях каркано до зміни сорту пороха. Рік назад сперечалися. Викладать? :D

Угу, в 1891 был у итальянцев пыж, в 1906м пропал. Остальные как то без него обходились.
pustomelyk написав:

А де доказ, що співвідношення цін таке саме на 1920-30рр?

Это вам доказывать надо, что это не так.
pustomelyk написав:Вага кулі 7,92*57сС - 12,85г. Гостроносу кулю під 6,5*52 я задекларував у 9г. Такі дрібниці, як більша на 0,7гр вага гільзи та більша натруска пороху для 7,92 я не враховую. Чому подорожчає набій 6,5мм, на матеріалах я не побачив.

Материал сталь + свинец против латуни+мальхиор+свинец. Плюс сама конструкция пули сложнее.
pustomelyk написав:Де взяти "мою" кулю? Розробити для себе. В альтернативі "оптимістичної" України, у нас може назбиратися чимало голів, котрим не до вподоби СРСР, а Чехословаччина чи Франція з США - надто радикально. Он до Скоропадського свого часу скільки понаїхало. Вважаєте, такого не може бути? Про що тоді сперечаємось? :pardon:

Потому что данное действие противоречит логике всех поступков тех дней. Владельцы 6.5 принимают большие калибры. Обратных тенденций нет.
pustomelyk написав:
то, что прогрессивная нарезка нарезка дороже то же вызывает сомнения?

Ні, сумнів викликає обов"язковість прогресивної нарізки для 6,5. Тим більше, що врешті решт без неї обійшлися.

Нужда выдается за добродетель. В 1941 возобновляют выпуск длинных винтовок :lol:
pustomelyk написав:

Нагадую, моє питання було чи більше набоїв 6,5 потрібно, щоб полити 1м квадратний із залеглою піхотою.

Я предпочитаю не поливать, а поражать :lol:
Баллистика японских патронов
jap_ball.jpg

Баллистика немецких патронов
ger_ball.jpg

Более дорогие японские патроны хуже.
pustomelyk написав:

Як так стається, що джерела, котрі вас не задовольняють відразу стають сумнівними? :D
Не подобається табличка, наведіть кращу.

Предпочитаю давать данные из одного источника, это означает единый подход к использованным методикам. См. выше.
pustomelyk написав:

Здається мені, тут справа не у набої і не в технологіях. Порівняйте 8 кг vz.52 під 7,62*45 і від 8,6 кг для UK Vz.59 під 7,62*54Р http://world.guns.ru/machine/chex/vz59-uk-vz59-r.html

А то, что ствол у пулемета должен быть тяжелее то же новость?
Зображення

pustomelyk
Member
Member

Повідомлення pustomelyk » 30 грудня 2011 11:25

ZSky
4я пуля в очереди. Да и бруствер не прямоугольный, вверху он тоньше.

Вас розуміти, що всі 4 кулі з черги ляжуть в одну точку? Чи що, як 4 кулі ляжуть на відстані 5см одна від одної, четверта проб"є бруствер?
А ще треба вгадати, де саме за бруствером - голова :wink:
Материал сталь + свинец против латуни+мальхиор+свинец. Плюс сама конструкция пули сложнее.

Задачка для спостережливих - знайти слово "латунь" на сторінках з описом набоїв, що ви надали :D
Особисто я не впевнений, що ті ж поляки або чехи до окупації використовували у набоях сталь замість кольорових металів. Ну, і якщо ми здатні випускати гільзу до 7,92 зі сталі, чому не зможемо зробити те саме для 6,5*52? Що такі були, вам вже наводилось. Те саме з оболонкою кулі. Гостроноса куля з легким носиком і конічною хвостовою частиною дійсно складніша, та з цього не випливає однозначне співвідношення цін (матеріалів менше йде)
В 1941 возобновляют выпуск длинных винтовок

Можна про це докладніше?
Ще був би дуже вдячний, якби до балістики німецьких та японських куль, ви навели ще й балістику куль каркано, для повного комплекту. :Mol:
А то, что ствол у пулемета должен быть тяжелее то же новость?

А це ви до чого? Ви хоч зазирнули, що я пропонував порівняти? І так у нас половина суперечки. Он, народ вже нервується.

georg
Згортаюсь :YesSir:

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 30 грудня 2011 13:04

А ще треба вгадати, де саме за бруствером - голова
Голова там, откуда ведется огонь противником — ружейный ли, пулеметный ли. Если Вы так собираетесь палить в бою (в белый свет, как в копеечку), то можете перейти на нано-пули — так еще дешевле будет!
Зображення

Vold
Member
Member

Повідомлення Vold » 31 грудня 2011 21:46

люди, ну ви як діти... як куля бруствер не пробива, то шоб вона його пробила треба прокопати в ньому траншею кулеметним вогнем. Десяти стрічок не вистачить на нормальній відстані. Яка там пята-десячта?..

Finn
Member
Member

Повідомлення Finn » 31 грудня 2011 23:50

Кстати, прошу прощения за вмешательство..
ZSky-Борода-Адмиралич, я честно говоря не вижу по ПМВ,при наличии кучи трофейного оружия и боеприпасов процесс перестволивания как таковой..по мне так технологично неудобно..
Приведу простой пример: допустим, перестволить трофейный МГ 08..калибр 7.92 и гильза без заокраины..под русский трехлинейный патрон 7.62!
1.Переделываем замок, точнее меняем полностью боевую личину-ибо как верхняя и нижняя защелка+загибы нам никак не подходят.
2. Меняем полностью приемник-от максима русского отличаеться внутрянкой-пальцы подачи и тд..
3.Со стволом честно говоря не знаю..походу тоже надо менять.
4.На МГ 08, в отличии от максима, нет возможности подгонки сходу замка под обрез ствола!
на русском максиме имееться куча калиброванных прокладок для этого случая под головкой шатуна и еще бронзовая гайка на стволе.Немцы четко подгоняли замки под машику, плюс на шлиттене было два подогнанных запасных замка для случая задержки или поломки.

Oleh Nemchinov
Moderator
Moderator

Повідомлення Oleh Nemchinov » 02 січня 2012 14:34

Finn написав:Кстати, прошу прощения за вмешательство..
ZSky-Борода-Адмиралич, я честно говоря не вижу по ПМВ,при наличии кучи трофейного оружия и боеприпасов процесс перестволивания как таковой..по мне так технологично неудобно..

Проте зручно навпаки, 7,62 Мосіна під 7,92 Маузер - що було успішно зроюблено німцями ще у Першу світову. а згодом поляками у варіанті 91/98/23 та 91/98/25
Прийшла повістка - іди служити!

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 02 січня 2012 15:50

Не нарушайте правил этого альтернативного сценария: Украина — богатая и сытая, а недоразвитые соседи ей униженно ноги моют! Уже давно не стоит вопрос, почему по результатам ПМВ страны-участницы старались перейти на больший калибр, задача сейчас — рассказать, каким внеконкурентным был меньший!
Зображення

ZSky
Site Admin
Site Admin

Повідомлення ZSky » 04 січня 2012 12:29

Finn написав:Кстати, прошу прощения за вмешательство..
Приведу простой пример: допустим, перестволить трофейный МГ 08..калибр 7.92 и гильза без заокраины..под русский трехлинейный патрон 7.62!
1.Переделываем замок, точнее меняем полностью боевую личину-ибо как верхняя и нижняя защелка+загибы нам никак не подходят.
2. Меняем полностью приемник-от максима русского отличаеться внутрянкой-пальцы подачи и тд..
3.Со стволом честно говоря не знаю..походу тоже надо менять.
4.На МГ 08, в отличии от максима, нет возможности подгонки сходу замка под обрез ствола!
на русском максиме имееться куча калиброванных прокладок для этого случая под головкой шатуна и еще бронзовая гайка на стволе.Немцы четко подгоняли замки под машику, плюс на шлиттене было два подогнанных запасных замка для случая задержки или поломки.

Ген, перестволивание идет под больший калибр.
Трехлинейка. Из Маркевича, немецкая переделка:
Во время Мировой войны 1914-1918 гг. германцы, имея в числе трофейного оружия и русские винтовки Мосина, решили использовать последние, переделав их под германский винтовочный патрон калибра 7,92 мм.
Такая переделка диктовалась необходимостью, во-первых, получить винтовку с хорошими баллистическими качествами и, во-вторых, иметь на снабжении единый винтовочно-пулеметный патрон. Переделку необходимо было произвести в кратчайший срок в военное время.
Каналы стволов трофейных винтовок были часто повреждены ржавчиной. Увеличивая калибр ствола с 7,62 до 7,92 мм и нарезая вновь, немцы получили совершенно свежий и исправный канал ствола, гарантирующий хороший бой. В переделанной немцами винтовке сделаны следующие изменения:
1) ствол укорочен с казны на половину длины патронника, снаружи заточен, нарезан вновь и ввинчен в ту же ствольную коробку, сделан новый патронник под германский патрон Маузер калибра 7,92 мм. Канал ствола увеличен в диаметре до 7,92 мм и нарезан вновь; мушка и прицел оставлены без изменений;
2) боевая личинка заварена спереди и ее чашка сделана соответствующей, разработана шляпка германского патрона, соответствующим образом пригнан и выбрасыватель;
3) переделана и усовершенствована отсечка-отражатель, так что получились две отдельные части;
4) заварены вершины ствольной коробки (где пазы для обоймы) и сделаны новые пазы для германской обоймы;
5) усовершенствован спусковой механизм, так что получился легкий спуск с предупредителем;
6) головка шомпола отрезана, в верхней части шомпола сделана узкая щель и
7) для штыка сделана стальная ножна, штык носится у пояса, винтовка пристреляна без штыка.

Польская(из него же):
Имевшиеся в Польше русские винтовки Мосина в 1925 году было решено переделать на карабины. При переделке ствол оставлен длиной 550 мм; прицел сделан новый рамочный (подобен прицелу русского карабина Мосина образца 1907 года); рукоятка затвора опущена вниз; шомпол вместо головки имеет узкую продольную щель. К карабину пригнан прежний русский штык, который, если в нем нет надобности, насаживают на дуло клинком назад, причем острие штыка входит в трубочку, прикрепленную к цевью сбоку; так сложный штык держится на карабине довольно прочно.

У Манлихера переделывался патронник, передняя часть затвора, экстрактор, устанавливались постоянная пачка, новый прицел и пилились пазы под обойму. Называлась М.95М.
По пулеметам.
Максим
были доработаны путем изменения калибра ствола и патронника, а замок был заменен на аналогичную деталь от пулемета МГ08. Также был изменен водяной радиатор, мушка и целик оружия. Станок остался неизменным. Эти пулеметы получили название м1910/28.

Швацлозе
Пулемет Шварцлозе 1924 / Schwarzlose 1924 является модифицированной инженером Янечком версией системы Шварцлозе под патрон калибра 7,92 Маузер. Янечек снабдил новую версию оружия увеличенным водяным радиатором, удлиненным на 100 мм, но более узким стволом, а также частично переоборудованным затвором.

Ничего притянутого за уши и сверхъестественного нет.
Зображення

Поперед.Далі

Повернутись до Альтернатива

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість