Війна за Вільну Кубань або війна Голодомору

Модератори: Global Moderators, Альтернатива

pustomelyk
Member
Member

Re: Війна за Вільну Кубань або війна Голодомору

Повідомлення pustomelyk » 25 грудня 2012 17:52

sergei-lvov
Прелєстно!(с)
До початку розгортання, грубо прикидаючи, – 350тис без авіації та ВМС. Почесне третє місце у світі (http://d-prospero.livejournal.com/40374 ... ead=443574). А з чого такий мілітаризм? 2РП у не менш «приємному» оточенні мала у півтора рази менше. Знаю, знаю, ми – кращі :D , але нам що, гроші нема куди подыти? Польща ж у нас менша й слабша, СССР – взагалі ні на що, з Ваших же слів :D , не здатний, у світі якісь скорочення збройних сил проводять, а ми – навпаки. З якого переляку?
12*76,2мм гармат, 24*100 мм гаубиць - дивізійна артилерія, (3*6+2)*76,2мм піхотних гармати - полкова артилерія, 10*2*37мм батальйонних гармати, кулемети не рахував, припустімо що на польсткому рівні.

Так і гармати десь на польському рівні, тільки на польському на 1939р (http://www.1939.pl/uzbrojenie/polskie/s ... ojenia.htm). А саме з 1933, точніше навіть з 1935 почався новий етап гонки озброєнь. До того і нагальної потреби не було, і грошей жаліли, і промисловість збройову ще не створили (хіба ЧСР виключення і клятому "кволому" СССР потужні зброярні лишились у спадок), і нові/оновлені зразки лише щойно з’явилися і навипускати їх не встигли. До речі, що там у нас за батальйонна гармата 37мм? :wink:
Ще б радив звернути увагу на кількість гвинтівок у Війську Польському. Хоч фабрика у Радомі (на створення пішло 4 роки) і була доведена до потужності у 150тис гвинтівок/карабінів на рік, виробила вона з 1930р 466900 «стволів». Гроші, гроші, гроші.
Це все – до того, що варто б урізати осетра (Ваші наші ЗС) хоча б на третину.

Ну, і раз Ви стільки всього написали, дозвольте ще пару зауважень.
Ви натхненно боретесь з офіцерами РІА і чомусь зовсім не згадуєте цісарських, чим вони завинили?:) Кадровий офіцер РІА (а їх серед молодших офіцерів після 1СВ практично не лишилося) на початок 30х мав би уже під 20 років вислуги і, враховуючи кваліфікацію, і так повинен вийти в обер-офіцери і конкуренція з боку випускників училищ йому не загрожує.
Якщо серйозно, підготовка офіцерського складу у порівнянні з російською потребувала ыстотних змін. Доводилось читати, що у підготовці царських офіцерів зловживали теорією і кричуще недостатньо давали практичних навичок. Як з тим було у найяснішого Цісаря, думки поки не склав, дуже вдячний був би, якби хто порівняв ці дві школи підготовки офіцерів. Коротше – тут згодний з Вами, німців треба запрошувати, особливо для підготовки штабістів.
В 1926-27 відбувається військова тривога - очікування ноовї війни з СРСР. Ця військова тривога примушує українське керівництво 1) розпочати військове та політичне зближення з Фр анцією та Польщею; 2) збільшити фінансування армії та провести пробні мобілізації та маневри; 3) виділити фінансування для створення/збільшення танкових військ та важкої артилерії РГК.

Стоп-стоп-стоп. Не бачу, що б з’явилося такого, що б додатково примушувало нас до зближення з Францією і Польщею і збільшувало б можливість прийняття "вредного для нашого дела"(с) погляду на використання танків зокрема. Військова тривога відбулася в СССР, бо більшовики очікували, що Велика Британія після ноти Чемберлена підіб’є до нападу на СССР Польщу та інші східноєвропейські країни. Ми ж антибританської діяльності начеб-то не ведемо? Польща слабкіша, у порівнянні з реальною, ЧСР - ніби в союзниках, румуни всю дорогу сиділи рівненько і на агресивність здатні були лише у Вермахтівському обозі :D . Хто ж на нас нападати збирається, що ми тривоги влаштовуэмо? СССР в той час, коли йому Велика Британія погрожує? Ми ж наче закладалися на те, що у нас адекватне керівництво :D Не будемо робити шухеру, давайте всі навчання проводити за планами і робити з них власні правильні висновки. І що до використання танків, і що до мобготовності – в т.ч.
падіння аграрних та сировинних цін, що дало можливість в межах того ж бюджету утримувати істотно більшу кількість призовників
Моя сіра речовина відмовляється розуміти.
Якщо вже й треба щось робити з людьми, що опинилися без засобів для існування, чому вишукуємо додаткові гвинтівки, а не додаткові лопати? Після лопат хоч лишиться щось матеріальне.

Ну, і ідею будівництва укріплень на північному кордоні в Поліссі я оцінити не здатен.. Там через кожні 30км з Заходу на Схід – річка із заболоченим берегом. Якраз поперек напрямку ворожого наступу. Невже нема напрямків, що більш потребують укріплень?

sergei-lvov
Member
Member

Повідомлення sergei-lvov » 25 грудня 2012 21:50

pustomelyk
Прелєстно!(с)

Зара зясуєм :wink:
До початку розгортання, грубо прикидаючи, – 350тис без авіації та ВМС. Почесне третє місце у світі (http://d-prospero.livejournal.com/40374 ... ead=443574). А з чого такий мілітаризм?

Мій друг, при всій моїй повазі до власника цього журналу я маю дещо інші цифри щодо чисельності польських збройних сил. Наприклад, в книзі Врубельського "Польща" 1930 року видання чисельність саме польської армії визначена у 274 тисяч чол. Але крім польської армії у Польщі ще був корпус прикордонної охорони чисельністю 28 тисяч людей - цілком воєний, тіко без важкої зброї (і це - не прикордонна охорона, яка показана окремо). Це вже становить 302 тисячі чол. І це при більш ніж в 1,5 раза меншій чисельності населення. Щодо чисельностей інших армій нічого детально зараз не скажу - може вона і така, як написано, а може і ні - але вам раджу, перш ніж задаватися питаннями про причини мілітаризму :wink: , спочатку зясувати чисельність населення в цих країнах та % військовослужбовців відносно населення :wink: . Натякну - населення Франції у 1930 році становило троха більше 40 мільйонів, а армія Німеччини - 100 тисяч без танків, авіації та важкої артилерії :wink: . І це ті по перше.
2РП у не менш «приємному» оточенні мала у півтора рази менше. Знаю, знаю, ми – кращі , але нам що, гроші нема куди подыти? Польща ж у нас менша й слабша, СССР – взагалі ні на що, з Ваших же слів , не здатний, у світі якісь скорочення збройних сил проводять, а ми – навпаки. З якого переляку?

А от тепер ми переходимо до по друге :wink: :
1. Польща в нас не менша та слабша, а просто менша.
2. моїх слів "СССР – взагалі ні на що не здатний" ви не відшукаєте, оскіко я таких слів не говорив, а ви самі його видумали - а я вам вже не один раз казав, що краще спитати, ніж видумувати думку співбесідника.
3. Скорочення збройних сил проводила хіба що Франція - почавши будівництво лінії Мажино та маючи в якості суперника морську Англію та сухопутну Німеччину з 100 тисячною армією.
4. Більше того, якщо ви зробите над собою зусилля та зясуєте геополітичне становище, то виявите таку цікаву особливість, що більшість інших наведених просперо прикладів або знаходились в істотно вигіднішому геополітичному становищі ( та ж Польща, маючи на сході радянську загрозу, мала в якості практичного союзника Румунію, а в якості альтернативної загрози веймарську Німеччину зі 100-тисячною армією без кадрового резерву), або мали істотно більші морські інтереси (типу Японії, США та Великобританії).
Так що там ви про мілітаризм говорили :) ?
З якого переляку?

А от про то я говорив - з переляку 1927 року.
Так і гармати десь на польському рівні, тільки на польському на 1939р (http://www.1939.pl/uzbrojenie/polskie/s ... ojenia.htm). А саме з 1933, точніше навіть з 1935 почався новий етап гонки озброєнь

Мій друг, наскіко мені відомо, рівень забезпечення артилерією у польських пд за штатами не змінювався протягом 30-х років :wink: Ані з 1933, ані з 1935 :) .
До того і нагальної потреби не було, і грошей жаліли, і промисловість збройову ще не створили (хіба ЧСР виключення і клятому "кволому" СССР потужні зброярні лишились у спадок), і нові/оновлені зразки лише щойно з’явилися і навипускати їх не встигли

Цілком погоджуюсь - і верф для імперських зоряних дестроєрів не побудували, і самих дестроєрів - тих, які зоряні :D - не прикупили. Так що доведеться обходитися вже існуючими зразками :pardon: :) . А ви що, хочете аби я відразу моделі кінця 30-х на озброєння приймав, а поки їх нема - сидів чекав і заводи консервував?
До речі, що там у нас за батальйонна гармата 37мм?

Мабуть, що це - батальйонна гармата Розенберга, хоча можу припустити - за наявності пропозицій - і інші варіанти.
Ще б радив звернути увагу на кількість гвинтівок у Війську Польському. Хоч фабрика у Радомі (на створення пішло 4 роки) і була доведена до потужності у 150тис гвинтівок/карабінів на рік, виробила вона з 1930р 466900 «стволів». Гроші, гроші, гроші.

Нууу, по перше, сказано було, що завод розрахований на 150 тисяч стволів, а не доведений. По друге, звідки (хоч цифра візуально і виглядає знайомою) ви взяли кількість вироблених стволів? Ну і по третє, так - гроші, гроші, гроші :) . Там є згадки про те, що заводи могли виробити і більше :wink: .
Це все – до того, що варто б урізати осетра (Ваші наші ЗС) хоча б на третину.

Наразі підстав не бачу. Хіба що ви будете настоювати на.... а на чому ж тут настоювати? Ми в німців Силезію не відбирали, так що вони навряд чи будуть з нами вперто вести еконмічну війну. Земельну реформу ми також провели, так що, знов таки, з внутрішнім ринком в нас все істотно краще. Що ще? Структура зовнішньої торговлі в нас від польської теж істотно відрізняється, як і її географія і логістика. Так що ми маєм зробити для того, аби просто попасти в польську колею?
Ви натхненно боретесь з офіцерами РІА і чомусь зовсім не згадуєте цісарських, чим вони завинили?:)

Ненадійні. До того ж їх істотно більше, ніж цісарських.
Кадровий офіцер РІА (а їх серед молодших офіцерів після 1СВ практично не лишилося) на початок 30х мав би уже під 20 років вислуги і, враховуючи кваліфікацію, і так повинен вийти в обер-офіцери і конкуренція з боку випускників училищ йому не загрожує.

А ви поцікавтесь офіцерським спадком у РККА - яка в них таки була кваліфікація, скіко їх було та скіко з них таки гарантовано - з урахуванням лояльності - міг стати обер-офіцером? Фактично цей процес взятий з історії РККА, бо я вважаю, що 1) в українській армії так чи інакше після ГВ залишився б істотний % офіцерів що РІА і 2) з ними були б подібні проблеми.
А лояльні якраз і стали б обер-офіцерами і їм конкруенція таки не загрожує.
Якщо серйозно, підготовка офіцерського складу у порівнянні з російською потребувала ыстотних змін. Доводилось читати, що у підготовці царських офіцерів зловживали теорією і кричуще недостатньо давали практичних навичок

Я теж про таке чув. Саме тому за традиція вчаться в переможця, яким для теренів колишньої РІ стали німці.
Як з тим було у найяснішого Цісаря, думки поки не склав, дуже вдячний був би, якби хто порівняв ці дві школи підготовки офіцерів.

Це переважно не актуально - австро-угорців не сприймали як переможців, бо били їх забагато, на відміну від німців.
Стоп-стоп-стоп. Не бачу, що б з’явилося такого, що б додатково примушувало нас до зближення з Францією і Польщею

Демонстрація більш-менш ворожого оточення (і Польща, і Румунія мають ті чи інші претензії до України) на тлі радянських заяв.
збільшувало б можливість прийняття "вредного для нашого дела"(с) погляду на використання танків зокрема

Не зрозумів що за вредные погляди?
Військова тривога відбулася в СССР, бо більшовики очікували, що Велика Британія після ноти Чемберлена підіб’є до нападу на СССР Польщу та інші східноєвропейські країни. Ми ж антибританської діяльності начеб-то не ведемо? Польща слабкіша, у порівнянні з реальною, ЧСР - ніби в союзниках, румуни всю дорогу сиділи рівненько і на агресивність здатні були лише у Вермахтівському обозі . Хто ж на нас нападати збирається, що ми тривоги влаштовуэмо? СССР в той час, коли йому Велика Британія погрожує?

Це все не зовсім так: воєна тривога почалася з заяв радянського керівництва (Тухачевський, Зіновєв, Троцький) про здатність РККА винести революцію за межі радянських кордонів ще у 1926 році, супроводжувалася істерією по обидва боки кордону, вбивством у Варшаві Войкова білогварійцем та великими маневрами РККА восени 1927 року в західних округах. Все, що особисто я змінюю, то тіко переношу вбивство Войкова у Київ (логічним є заміна Варшави на Київ в якості головного зовнішньополітичного ворога СРСР і відповідна передислокація посла, хоча в нашій альтернативі це могло відбутись в Україні і без участі саме Войкова). Самі маневри є достатньою загрозою для підняття тривоги, особливо з урахуванням того, що ніхто насправді не розуміє різницю між реальними можливостями більшовиків та їх риторикою.
Моя сіра речовина відмовляється розуміти.
Якщо вже й треба щось робити з людьми, що опинилися без засобів для існування, чому вишукуємо додаткові гвинтівки, а не додаткові лопати? Після лопат хоч лишиться щось матеріальне.

На всіх місця для засовування лопат не назбирається. Особливо якщо зважати на те, що для матеріального краще все ж застосовувати не лопату, а екскаватор з бульдозером.
Ну, і ідею будівництва укріплень на північному кордоні в Поліссі я оцінити не здатен.. Там через кожні 30км з Заходу на Схід – річка із заболоченим берегом. Якраз поперек напрямку ворожого наступу. Невже нема напрямків, що більш потребують укріплень?

Насправді ні - в Поліссі додаткові укріплення дають можливість істотно зменшити прикриття можливих напрямків, тоді як весь інший фронт в цілому занадто широкий та відкритий - там треба альбо дуже багато укріплень будувати, що дорого, або тіко окремі для прикриття вузлових пунктів. Напрмяки для цього я вказав - харківський, сумський, нижній Дон.

Мандрівник
Member
Member

Повідомлення Мандрівник » 26 грудня 2012 03:37

Андрій_Східний написав:Мандрівник,
...
Я вважаю, що на марення нашого мрійника, того, що Напольйон, можна наплювати і забути.

Це елементарно неввічливо так виражатись з приводу альтернативи одного з наших колег, хай якою б фантастичною вона вам не здавалась.

Що ж, змушений пояснити ситуацію, як я її бачу зі свого боку.
Висловлююся так не з приводу альтернативи, мені дуже подобається, що необхідність втерти носа «червоним» жваво обговорюється і фантастичною вона мені не видається, а відносно манери вашого підзахисного спілкуватися з іншими учасниками форуму.
Знаєте, колего, я не конфліктна людина. Форум, апріорі, місце де всі учасники рівноправні і прояви зверхності, панібратства і відвертого хамства неприпустимі.
Чи ви вважаєте це прийнятним?
Вже після перших таких закидів я в приватному посланні дав зрозуміти вашому підзахисному, що спілкуватися в такому руслі не маю наміру і потрібно або взагалі припинити діалог, або повернутися до початкового стану.
Однак, ця людина не захотіла чи не змогла мене зрозуміти. Тому мені довелося огризнутися на черговий прояв зарозумілого хамства. Я готовий спілкуватися на рівноправній основі, а вислуховувати (чи то пак, читати) сказані через губу репліки не маю наміру.
Сподіваюся, я повністю пояснив мотиви своєї поведінки, щоб не повертатися до цього питання надалі.
Якщо ти готовий допомагати лише ангелам, то ти не допоможеш ніколи нікому.
...держава – це кров і залізо
Свобода – це вістря мечів!

Мандрівник
Member
Member

Повідомлення Мандрівник » 26 грудня 2012 03:41

Андрій_Східний написав:
Ми не маємо головного - casus belli, тобто формального приводу для початку воєнний дій проти СРСР. Але створимо його для СРСР, у випадку, коли будемо переправляти через україно-радянський кордон диверсантів, зброю та продовольство для допомоги голодуючим українцям на півдні РРФСР.

Не можу з цим погодитися.
Радянський Союз до 1926 року вів партизанську війну в Польщі і Румунії. (Навіть художній фільм збацали десь у 60-х. «Ждите нас на рассвете» називається, але це так, до слова.)
І ніхто «есесесеру» ніякої війни не оголошував.
А от ваша ідея відносно повстання і допомоги повсталим з боку Української Держави мені здається слушною. Таким от манєрцем нам і вдасться провернути варіант з хрестиком :D і трусами :o одночасно :shock: .
Не бажаєте цю ідею розгорнути ширше? В мене є деякі думки для такого розвитку подій.

Андрій_Східний
Member
Member

Повідомлення Андрій_Східний » 26 грудня 2012 04:33

Мандрівник, та я власне нікого не захищаю, просто вважаю підвищення градусу дискусії порожнім марнуванням сил, яке нічим не може допомогти учасникам діалогу\монологу.

Радянський Союз до 1926 року вів партизанську війну в Польщі і Румунії. (Навіть художній фільм збацали десь у 60-х. «Ждите нас на рассвете» називається, але це так, до слова.)
І ніхто «есесесеру» ніякої війни не оголошував.

Так всі ледве п'ять років мирного життя мали, та й червона агентура об'єктивно не могла змінити існуючий стан справ, так нащо брязкати зброєю.

Не бажаєте цю ідею розгорнути ширше? В мене є деякі думки для такого розвитку подій.

Ну тут я бачу лише один варіант розвитку подій:

Попри все у екзилі (байдуже де, проте краще в Україні) існує вцілилий уряд КНР - Кубанської народної республіки, який є законною владою Півдня Росії. Цей уряд має деякі власні кошти, власні загони, інтерновані після того, як вони були змушені залишити територію республіки і чекають свого часу, аби відвоювати свободу. І ось у 1932 році їм, за фінансової та військової підтримки ЯПГ, нарешті дають змогу вибити червоних. Для цього навчені диверсійні загони зі змішаним складом (українці офіцери та рядовий склад КНР) переходять кордон та крок за кроком роздмухують невдоволення людей у справжне полум'я визвольної боротьби, формують мережу підпільних боївок та у визначений час вони піднімають повстання, роблять спробу захопити найбільші міста півдня та намаються встановити надійний морський та суходільний зв'язок між УД та відроженим КНР. УД посилається на устав Ліги Нації, де записано про право націй на самовизначення, визнає незалежність КНР та починає надавати їм гуманітарну допомогу й вести з ними торгівлю. Ну а там вже невідомо, чи оголосить нам війну СРСР, чи спробує просто прибити КНР попри зовнішню допомогу останній.
Зображення

Мандрівник
Member
Member

Повідомлення Мандрівник » 26 грудня 2012 07:24

Андрій_Східний написав:Мандрівник, та я власне нікого не захищаю, просто вважаю підвищення градусу дискусії порожнім марнуванням сил, яке нічим не може допомогти учасникам діалогу\монологу.

І я так вважаю. Можливо, для когось стиль діалогу цієї людини прийнятний, але я волію дискутувати на рівноправній основі.

Мандрівник
Member
Member

Повідомлення Мандрівник » 26 грудня 2012 07:27

Андрій_Східний написав:Ну тут я бачу лише один варіант розвитку подій:
Попри все у екзилі (байдуже де, проте краще в Україні) існує вцілилий уряд КНР - Кубанської народної республіки, який є законною владою Півдня Росії. Цей уряд має деякі власні кошти, власні загони, інтерновані після того, як вони були змушені залишити територію республіки і чекають свого часу, аби відвоювати свободу. І ось у 1932 році їм, за фінансової та військової підтримки ЯПГ, нарешті дають змогу вибити червоних. Для цього навчені диверсійні загони зі змішаним складом (українці офіцери та рядовий склад КНР) переходять кордон та крок за кроком роздмухують невдоволення людей у справжне полум'я визвольної боротьби, формують мережу підпільних боївок та у визначений час вони піднімають повстання, роблять спробу захопити найбільші міста півдня та намаються встановити надійний морський та суходільний зв'язок між УД та відроженим КНР. УД посилається на устав Ліги Нації, де записано про право націй на самовизначення, визнає незалежність КНР та починає надавати їм гуманітарну допомогу й вести з ними торгівлю. Ну а там вже невідомо, чи оголосить нам війну СРСР, чи спробує просто прибити КНР попри зовнішню допомогу останній.

Прекрасно! :good:
Не будете заперечувати, коли я спробую більш детально розгорнути ваш варіант і в дещо більшій художній обробці?
Але це вже, мабуть, після 1 січня. Новий рік, як і всяке свято, просто біда! :D

Андрій_Східний
Member
Member

Повідомлення Андрій_Східний » 26 грудня 2012 11:44

Мандрівник, мені цього добра, себто власних ідей, для інших ніколи не шкода. Тому як воно вам припало до душі, то користуйтесь! :beer:
Зображення

sergei-lvov
Member
Member

Повідомлення sergei-lvov » 26 грудня 2012 12:52

Знаєте, колего, я не конфліктна людина. Форум, апріорі, місце де всі учасники рівноправні і прояви зверхності, панібратства і відвертого хамства неприпустимі.
Чи ви вважаєте це прийнятним?
Вже після перших таких закидів я в приватному посланні дав зрозуміти вашому підзахисному, що спілкуватися в такому руслі не маю наміру і потрібно або взагалі припинити діалог, або повернутися до початкового стану.

Хотілося б побачити те саме приватне послання, в якому ви дали мені зрозуміти все вище написане :wink: . Це можна організувати? Бо щось я в переліку приватних посилань нічого подібного не знайшов. Може, саме тому ви не маєте бажання спілкуватись в такому руслі - бо можете тіко фантазувати та трєпаться? Приблизно як з танковою війною, глибокою операцією РККА, імпортом танків до СРСР та багатьма іншими питаннями в цій та інших темах було - заява є, доказів нема. Тому для реалізації цього вашого бажання
я волію дискутувати на рівноправній основі.

вам варто спробувати спочатку бути конкретним та доводити власну думку доказами та аргументами - і ви зможете вести дикусія на рівних. А так... вам доведеться терпіти мій сарказм щодо ваших заяв у випадках їх ... "необгрунтованості".

pustomelyk
Member
Member

Повідомлення pustomelyk » 27 грудня 2012 20:32

sergei-lvov
Все. Завойовуйте що хочете, з мене досить.

PorOloN
Member
Member

Повідомлення PorOloN » 28 грудня 2012 13:51

Щиро шкода!!! Дуже оригінальна і головне ретельно продумана та прорахована ідея. Було б цікаво ознайомитись з повною версією.

sergei-lvov
Member
Member

Повідомлення sergei-lvov » 28 грудня 2012 18:22

PorOloN, колись-то буде :) .
pustomelyk, дякую за дозвіл :)

PorOloN
Member
Member

Повідомлення PorOloN » 28 грудня 2012 19:23

Слава Богу! Це pustomelyk виходить з дискусії. А я, грішним ділом, подумав, що це sergei-lvov.

sergei-lvov
Member
Member

Повідомлення sergei-lvov » 28 грудня 2012 21:29

Нууу, дискусії як такої не вийшло

Мандрівник
Member
Member

Повідомлення Мандрівник » 19 січня 2013 03:22

Андрій_Східний написав:Мандрівник, мені цього добра, себто власних ідей, для інших ніколи не шкода. Тому як воно вам припало до душі, то користуйтесь! :beer:

За дозволу автора, такий собі дайджест одного з варіантів протистояння Української Держави Гетьмана Павла Скоропадського і комуністичного Радянського Союзу під проводом вождя світового пролетаріату тов. Й.В.Сталіна.

Поперед.Далі

Повернутись до Альтернатива

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей