Данило Галицький захищає Київ у 1240-му

Модератори: Global Moderators, Альтернатива

Андрій_Східний
Member
Member

Re: Данило Галицький захищає Київ у 1240-му

Повідомлення Андрій_Східний » 29 грудня 2012 01:30

sergei-lvov, загинути героїчною смертю у безглуздій битві або тимчасово підкоритись, гострячи в темному закутку сокиру для спини завойовника - ось реальна перспектива києвлян на той час. Без пророцтв та "всєвидящего ока истины" :D . Тодішній Київ часів Батия, на мою думку, був у небагато кращому становищі від Вавілону часів Олександра Великого. Якщо б Вавілон не підкорився завойовнику, то місто б зникло з мапи світу значно раніше, а так містяни ще кількасот років подарували своєму місту.
У даному випадку ми не можемо порівнювати стан справ одного напівдохлого міста перед навалою монголо-татар та відносини консолідованої бізнес-інтересами олігархів України - ЄС та\або Росія. Це різні вагові категорії.

Але є і момент інерції - це Київ, а то - кочівники якісь. Історія часто - значно частіше, ніж це можна припустити - складається з подій, що відбулись внаслідок різних оцінок реальності різними людьми.

Це точно.

Так він і так фактично нейтральне місто, яке підкорялося переможцю у війні. тіко війна була не волинско-чернігівська, а загальноруська.

Ну ви ж сказали про два найбільші центри сили, то я й подумав, що то була війна найбільших регіональних еліт Русі, а не загальноруська громадянська.
Зображення

sergei-lvov
Member
Member

Повідомлення sergei-lvov » 29 грудня 2012 02:58

Андрій_Східний
загинути героїчною смертю у безглуздій битві або тимчасово підкоритись, гострячи в темному закутку сокиру для спини завойовника - ось реальна перспектива києвлян на той час. Без пророцтв та "всєвидящего ока истины" . Тодішній Київ часів Батия, на мою думку, був у небагато кращому становищі від Вавілону часів Олександра Великого. Якщо б Вавілон не підкорився завойовнику, то місто б зникло з мапи світу значно раніше, а так містяни ще кількасот років подарували своєму місту.

Здається, Вавілон підкорився Олександру після Гавгамел чи я щось плутаю? І, здається, до Олександра він підкорявся каситам, хеттам, асірійцям, мідянам, персам? Якщо мій склероз мене не обманює, Калка на роль Гавгамел ніяк не тягне. Та й каситів, асірійців, хеттів, мідян та персів я в історії Києва теж щось не пригадую. А так, зважаючи на відоме нам сьогодні, ви безперечно праві :) . До речі, а що ви порадите щодо американських акцій у 1929 році :wink: ?
У даному випадку ми не можемо порівнювати стан справ одного напівдохлого міста перед навалою монголо-татар та відносини консолідованої бізнес-інтересами олігархів України - ЄС та\або Росія. Це різні вагові категорії.

Йой, прям напівдохлого :wink: ? Ви впевнені, що кияни тоді оцінювали ситуацію також, як ви сьогодні? Що підстави в них були такі ж? От я чомусь в цьому сумніваюсь. І, до речі, головне тут не вагові категорії, а своєчасність думки. В тому сенсі, що ви думаєте зараз, а а історія з Києвом вирішилася майже 8 сторіч назад.
Ну ви ж сказали про два найбільші центри сили, то я й подумав, що то була війна найбільших регіональних еліт Русі, а не загальноруська громадянська.

Ні, я сказав, що Данило воював з Михайлом, а не про війну 2 найбільших регіональних еліт - були ще Смоленськ, Володимир, Рязань і тд і тп.

Андрій_Східний
Member
Member

Повідомлення Андрій_Східний » 29 грудня 2012 03:23

А так, зважаючи на відоме нам сьогодні, ви безперечно праві

Це лише моє ІМХО, я його нікому не нав'язую. :pardon: .

До речі, а що ви порадите щодо американських акцій у 1929 році :wink: ?

Те саме, що й у випадку австрійських акцій 1873 року - як тільки відчуєте, що дупу припікає, відразу ж переводіть активи у цінні метали, яки тримайте де завгодно, тільки не в найбільших банках країни.

Ви впевнені, що кияни тоді оцінювали ситуацію також, як ви сьогодні? Що підстави в них були такі ж?

Якщо знайдете десь знайомого некроманта або спірітолога, тоді й з'ясуємо, хто з нас правий.
Зображення

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 29 грудня 2012 09:01

Якщо знайдете десь знайомого некроманта або спірітолога, тоді й з'ясуємо, хто з нас правий.
Вибачте, але Ви першим почали "альтернативний розвиток історії". :yes:
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Андрій_Східний
Member
Member

Повідомлення Андрій_Східний » 29 грудня 2012 09:14

Adam, але ж не я висунув гіпотезу, що кияни могли мати іншу думку з цього приводу. :)
Зображення

sergei-lvov
Member
Member

Повідомлення sergei-lvov » 29 грудня 2012 13:16

Андрій_Східний, свою думку з цього приводу кияни в реальній історії як раз і продемонстрували - без допомоги
знайомого некроманта або спірітолога
:wink:

Поперед.

Повернутись до Альтернатива

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей