[ЗСУД] Рюкзак/ранець/"сидор"?

Модератори: Global Moderators, Альтернатива

thrary
Member
Member

Re: [ЗСУД] Рюкзак/ранець/"сидор"?

Повідомлення thrary » 19 червня 2013 00:05

До речі, тут велике питання до кількості та складу переносимих речей.

Хлібину з шматом сала краще у сидорі тягати...

pustomelyk
Member
Member

Повідомлення pustomelyk » 19 червня 2013 00:18

Inman
Рюкзак - оптимально... Один рюкзак об"ємом від 40 до 60 літрів. Приклад - австрійський М1913...

Я міркував десь так само, поки мене п.АКдам з пантелику не збив :D
Чому поліз у розділення на 2 рюкзаки? У багатьох арміях був варіант т.зв. "штурмового" спорядження, коли "зайве" лишали в обозі. Так само робили на марші, коли була можливість. Так британці у м1937 знімали великий рюкзак і на його місце чіпляли речову торбу (Haversack). То чому б одразу її там не почепити, як верхній рюкзак? А нижній зробити таким, що легко приторочується та знімається. Розміри їх залежатимуть від того, що вважати необхідним обов'язково мати при собі. В британському Haversack я не побачив http://imageevent.com/badgerdog/british ... 24&w=0&p=0 , скажімо, сухпаю (хоч він там начеб-то і повинен бути, але як влізе?) та рушника.
Крім того, гадаю, дворюкзачна система дозволить обійтися без хлібної торби.
По британським "універсальним" підсумкам у мене питання, наскільки вони зручні, якщо в них не кулеметний магазин, а обойми для гвинтівки? Як ті обойми з самого дна діставати?
З іншою вашею аргументацією цілком згоден. Хіба додам, що модливість позбавитись зайвого під час втьоку- зовсім не зайва можливість :D

Adam
Якогось сухаря чи "делікатес" який з посилки завжди можна з'економити. Харчі не лише мародерством дістаються.

Сидор пізньої СА залишив у собі головний недолік - кріплення зашморгом на горловину.

Inman
Member
Member

Повідомлення Inman » 19 червня 2013 00:31

Светр до речі місця займає не так вже й мало.
Давайте спочатку мабуть укладку, що боєць повинен мати.

А від запілля до окопів воно як, лише поштою довозиться?
Щодо запасу патронів, то про цинк я сказав "додатковий". Тобто ситуація - крім свого БК кожному бійцю роти накинули ще по 1-2 коробки для кулеметів, піднести на передову. Он фото німців на ДСВ, на підході до передової всі обвішані коробками зі стрічками для МГ.

Двоколка з патронами - .... належна, але не факт що буде. От вбила коня шрапнель - і що? Піхота тягатиме.
От і кажу про зручність - є різниця, нести в руках, чи в рюкзак покласти?

Тобто моя позиція - нехай вояк матиме такий заплічник, в якому вільно розміститься статутне майно та буде резерв місця для того, що може бути потрібно піднести додатково. Хоча б в обсязі 1-2 цинків чи буханок хліба.
Це краще, аніж туго набитий малий ранець.

До речі, статутно австрійський рюкзак мав одягатися двома петлями на ремінь, тобто зняти його можна було лише разом з усім, що на поясі. Незручно!
Щодо малого ранцю і т.п. - незручно з рюкзаком. На австрійця скатка чиплялася згори-збоку, а знизу - цельт та інколи ще й ковдра. Місця малому ранцю нема. Хлібак збоку - не заважає. Та й дістатися до середини легше, ніж копирсатися за спиною.

pustomelyk
Member
Member

Повідомлення pustomelyk » 19 червня 2013 10:47

Inman
Взводна двоколка у німців і була розрахована на людську тягу, так що, коли її тягнуть вояки - штатна ситуація.
Гадаю, у ЗСУД на озброєнні буде ручник з магазинним живленням, на зразок ЗБ-26, і все відділення тягатиме магазини для нього. В такому разі, щоб руки лишити вільними, пару магазинів можна помістити з лівого боку в "універсальному" підсумку британського типу. Крім того, підношувачів набоїв ніхто не відміняв, а стрічки для станкових кулеметів, як і міни для мінометів - зовсім інший турнір(с). Якщо з правого боку розмістити британського ж типу м1908 підсумки для гвинтівкових обойм, вояк матиме у них 75 набоїв, достатній мінімум. Правда, як віддати магазини до кулемета, може перекособочувати. І я так і не зрозумів, де у Томі знаходились гранати.
Дворюкзачна/двооб'ємна система має перевагу в тому, що коли треба звільнитись від зайвого, воно залишається спаковане до купи. Якщо позбавитись хлібної торби, підхарчовуватись на ходу буде важче, але воно й шкідливо, шкідливіше хіба зовсім не їсти :D
Ранець буде щонайменше важчий і дорожчий, у порівнянні з рюкзаком такого ж об'єму.
Давайте спочатку мабуть укладку, що боєць повинен мати.
:good:

Євген Пінак
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Євген Пінак » 19 червня 2013 13:14

ДО того, як розпочинати обговорення будови/розміру альтернативного "наплічника", треба спочатку чітко визначити - а який транспорт має рота/батальйон? Якщо його вистачає для перевезення зайвих в бою речей солдат, то рюкзаки/ранці великого розміру чи подвійні ранці не потрібні - зайві речі можна возити і в мішку на зав'язках. Якщо ж транспорту для речей немає, то весь свій мотлох солдат має постійно носити при собі, тож рюкзак/ранець має бути відносно великим за розміром.

pustomelyk
В британському Haversack я не побачив http://imageevent.com/badgerdog/british ... 24&w=0&p=0 , скажімо, сухпаю (хоч він там начеб-то і повинен бути, але як влізе?) та рушника.

А вони там були.

По британським "універсальним" підсумкам у мене питання, наскільки вони зручні, якщо в них не кулеметний магазин, а обойми для гвинтівки? Як ті обойми з самого дна діставати?

Обойми навіть в підсумку зберігались у бандольєрі на 50 набоїв, який в бою можна було носити на шиї чи через плече.

І я так і не зрозумів, де у Томі знаходились гранати.

В підсумках.

Inman
Щодо запасу патронів, то про цинк я сказав "додатковий". Тобто ситуація - крім свого БК кожному бійцю роти накинули ще по 1-2 коробки для кулеметів, піднести на передову. Он фото німців на ДСВ, на підході до передової всі обвішані коробками зі стрічками для МГ.

Це проблеми німців. Розумні англійці чи американці, наприклад, мали для перенесення додаткових боєприпасів/вантажів спеціальне спорядження, яке видавалось тим, кому це було потрібно.

pawchak2
Тролль безграмотный

Повідомлення pawchak2 » 19 червня 2013 14:08

Inman: “… протигазку - за англійським взірцем по бойовому носити на грудях“; “пару магазинів можна помістити з лівого боку в "універсальному" підсумку британського типу“

А мені здається, добре робили німці в часі ДСВ, коли носили підсумок з магазинами до МР-40 на грудях з лівого боку - все таки трохи захищена (і то металом) область серця; та й діставати магазин для заміни зручно…

pustomelyk
Member
Member

Повідомлення pustomelyk » 19 червня 2013 20:39

Євген Пінак
який транспорт має рота/батальйон? Якщо його вистачає для перевезення зайвих в бою речей солдат, то рюкзаки/ранці великого розміру чи подвійні ранці не потрібні - зайві речі можна возити і в мішку на зав'язках. Якщо ж транспорту для речей немає, то весь свій мотлох солдат має постійно носити при собі, тож рюкзак/ранець має бути відносно великим за розміром.
Не беззаперечно. У Вермахті на взвод повинні були і двоколка і ручний возик (http://scharapow-w.livejournal.com/38302.html), але німецькі ранці маленькими не назвеш.
Дійсно треба відштовхуватись від узгодження набору речей, з якими розлучатись не можна. Хто б першим почав перелічувати :D

Підсумків для гранат я у переліку спорядження м1937 (як і в інших британських) не побачив. Не бачу їх також і на зображеннях. В спорядженні окрема РККА сумка для гранат була. А тут де, можете показати тут http://imageshack.us/scaled/large/850/wssf.jpg , на якомусь з цих http://www.karkeeweb.com/patterns/1937/ ... plays.html , або яких інших зображень?

pawchak2
Мені бачиться, що основною індивідуальною зброєю піхоти ЗСУД до закінчення 2СВ буде все ж таки магазинна гвинтівка, точніше карабін. Для них підсумки від МР не найзручніші.

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 19 червня 2013 21:32

Чому поліз у розділення на 2 рюкзаки? У багатьох арміях був варіант т.зв. "штурмового" спорядження, коли "зайве" лишали в обозі. Так само робили на марші, коли була можливість.
По-перше, так роблять і зараз. По-друге, дійсно є речі, які потрібні в повсякденному житті, але зайві у бою.

Так британці у м1937 знімали великий рюкзак і на його місце чіпляли речову торбу (Haversack). То чому б одразу її там не почепити, як верхній рюкзак?
Чехі пішли ще далі — вони удосконалили стару австрійську сухарку і її можна було чепляти, як маленький ранець.

Якогось сухаря чи "делікатес" який з посилки завжди можна з'економити. Харчі не лише мародерством дістаються.
Коли у содата несподівано на марші або в копах з'являються продукти або речі, завжди можна підозрювати мародерство.

Сидор пізньої СА залишив у собі головний недолік - кріплення зашморгом на горловину.
Як на мене, то це не вада, а навпаки, оскількі спрощує пошив та кількість тканини.

От вбила коня шрапнель - і що? Піхота тягатиме. От і кажу про зручність - є різниця, нести в руках, чи в рюкзак покласти?
Легше тягти двуколку — вона на колесах! :)

До речі, статутно австрійський рюкзак мав одягатися двома петлями на ремінь, тобто зняти його можна було лише разом з усім, що на поясі. Незручно!
Не "петлями", а гапликами, й не за ремінь, а за підсумки. Тобто зняти зовсім не важко. Якщо ж ти маєшь на увазі петлі з боку спини, то зараз наша концепція змінилася — ми вважаємо, що вони для кріплення ковдри та цельта.

pawchak2
Мені бачиться, що основною індивідуальною зброєю піхоти ЗСУД до закінчення 2СВ буде все ж таки магазинна гвинтівка, точніше карабін. Для них підсумки від МР не найзручніші.
А ось у радянському кіно всі німці зі "шмайсерами"! :lol:
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Inman
Member
Member

Повідомлення Inman » 19 червня 2013 22:01

Адам
Не "петлями", а гапликами, й не за ремінь, а за підсумки. Тобто зняти зовсім не важко. Якщо ж ти маєшь на увазі петлі з боку спини, то зараз наша концепція змінилася — ми вважаємо, що вони для кріплення ковдри та цельта.

Я про петлі з боку спини. Ваша концепція невірна - петлі для ремінців для ковдри/цельта пришиті під нижніми кріпленнями лямок. Абсолютно для цього непридатні петлі "на спині" - ані чипляти (мали б на 90 град бути розверуті), ані носити - вони таки на спині лежать.
Ну і нагадую про фото у книзі Офеллі - система в збірці.

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 19 червня 2013 23:05

Ну, у Оффеллі і так багато помилок... А наша концепція розроблялася на Блосдорфі засобом експериментів. Хоча це не має відношення до теми.
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Євген Пінак
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Євген Пінак » 20 червня 2013 10:29

pustomelyk написав:Євген Пінак
який транспорт має рота/батальйон? Якщо його вистачає для перевезення зайвих в бою речей солдат, то рюкзаки/ранці великого розміру чи подвійні ранці не потрібні - зайві речі можна возити і в мішку на зав'язках. Якщо ж транспорту для речей немає, то весь свій мотлох солдат має постійно носити при собі, тож рюкзак/ранець має бути відносно великим за розміром.

Не беззаперечно. У Вермахті на взвод повинні були і двоколка і ручний возик (http://scharapow-w.livejournal.com/38302.html), але німецькі ранці маленькими не назвеш.

Німецькі ранці - це безглузде марнування шкіри, оскільки вони возились на спеціальних повозках, а пізніше - в ротній вантажівці.

pustomelyk написав:Дійсно треба відштовхуватись від узгодження набору речей, з якими розлучатись не можна. Хто б першим почав перелічувати :D

Та візьміть собі будь-яку інструкцію по носінню спорядження - і вперед. Хоча б з http://www.karkeeweb.com

pustomelyk написав:Підсумків для гранат я у переліку спорядження м1937 (як і в інших британських) не побачив. Не бачу їх також і на зображеннях. В спорядженні окрема РККА сумка для гранат була. А тут де, можете показати тут http://imageshack.us/scaled/large/850/wssf.jpg , на якомусь з цих http://www.karkeeweb.com/patterns/1937/ ... plays.html , або яких інших зображень?

:?: На karkeeweb.com взагалі-то чітко написано, що гранати носились у стандартних підсумках.

Що стосується спорядження зразку 1908, то носіння гранат при його створенні, вочевидь, не передбачалось. Тому за часів ПСВ англійці користувались ось такими бандольєрами.

pustomelyk
Member
Member

Повідомлення pustomelyk » 20 червня 2013 10:52

Євген Пінак
візьміть собі будь-яку інструкцію по носінню спорядження - і вперед
Тобто, Ви теж взяти на себе перелік лінуєтесь, сподіваєтесь на іншого :D
На karkeeweb.com взагалі-то чітко написано, що гранати носились у стандартних підсумках
В сенсі "універсальних"? Прогавив, передивлюсь ще. Дякую. А як користуватись всім хабаром напханим у 2 підсумки? 1 займуть магазини до БРЕНу, у 2му - бандольєра з набоями до рідної СМЛЕ і гранати?
Тому за часів ПСВ англійці користувались ось такими бандольєрами.
Почав підозрювати британців у надмірному захопленні бандольєрами :D

Євген Пінак
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Євген Пінак » 20 червня 2013 17:48

pustomelyk написав:Євген Пінак
візьміть собі будь-яку інструкцію по носінню спорядження - і вперед

Тобто, Ви теж взяти на себе перелік лінуєтесь, сподіваєтесь на іншого :D

Тобто Ви все ще не прочитали мою пораду Вам спочатку вчити матчастину, а вже потім - творити альтернативки?
Чи я Вам, може, щось винен, але забув про це?

pustomelyk написав:
На karkeeweb.com взагалі-то чітко написано, що гранати носились у стандартних підсумках
В сенсі "універсальних"? Прогавив, передивлюсь ще. Дякую. А як користуватись всім хабаром напханим у 2 підсумки? 1 займуть магазини до БРЕНу, у 2му - бандольєра з набоями до рідної СМЛЕ і гранати?

Саме так. Хоча існувало багато варіантів у залежності від посади солдата у відділенні/взводі, ну і поточних потреб, звичайно.

pustomelyk
Member
Member

Повідомлення pustomelyk » 20 червня 2013 20:50

Євген Пінак
Довго думали перед тим, як порадити?
Як Ви так добре обізнані з матчастиною, може розкажете, що спонукало занести в перелік того, що носиться у рюкзаку пару черевиків?

Євген Пінак
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Євген Пінак » 25 червня 2013 12:56

pustomelyk написав:Як Ви так добре обізнані з матчастиною, може розкажете, що спонукало занести в перелік того, що носиться у рюкзаку пару черевиків?

І де це я заносив "в перелік того, що носиться у рюкзаку пару черевиків"? :)

PS. Що цікаво, до моєї поради Ви так і не прислухались. А даремно. Бо багата фантазія - це добре, але дослідження реальної історії дає іноді інформацію, що навіть найбагатшій уяві не снилась. Так що замість чекати, доки хтось принесе Вам на блюдечку потрібну інформацію, не лінуйтесь шукати її самі - Вам же від цього корисніше буде.

Поперед.Далі

Повернутись до Альтернатива

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість