Сторінка 1 з 1

Альтернативний хід битви під Підгайцями

ПовідомленняДодано: 15 червня 2015 10:57
olko10498
Я роздумував,що би могло статися там,якби Сірко не напав на татар,тоді козаки би швидше за все успішно завершили облогу польського табору,а далі би скоріше за все був би мирний договір,за яким Гетьманщина би таки відділилась від Польщі(можливо за винятком західних земель),далі би відбулося об'єднання Лівобережної і Правобережної Гетьманщин(адже воно навіть після поразки відбулося),потім би Московія напала на Гетьманщину(вона це і насправді зробила),але питання,чи в тій ситуації робила би якісь дії Польща,яка вже отримала поразку,якщо ні-то швидше за все Дорошенку би не довелося повертатися на Правобережжя і тоді шанси відбитись від Москви були би значно більшими,скажіть,чи могли би так розгортатись події у випадку перемоги у битві під Підгайцями і якщо так,то чи могла Гетьманщина тоді знову перемогти Московію і стати вже,по суті, по-справжньому незалежною,та й чи взагалі були шанси у випадку перемоги під Підгайцями стати незалежними?

Re: Альтернативний хід битви під Підгайцями

ПовідомленняДодано: 15 червня 2015 13:08
Krutywus
Те, що не вдалося розбити Собєського "з ходу", вирішило хід всієї підгаєцької компанії.
Татарське військо було "військом одного бою". Як правило, якщо противника не було розбито в першому бою, надалі татари ставали дуже обережними.
Угода татарів з Собєським була закономірною. Навіть небудь Сірка, завжди існувала загроза вторгнення не півострів кочівників.

Re: Альтернативний хід битви під Підгайцями

ПовідомленняДодано: 18 червня 2015 10:50
olko10498
Krutywus зрозуміло,а якби вдалося його розбити,як би тоді могли розгортатись події?чи була би тоді Польща відкинута на певний час від боротьби за Україну?

Re: Альтернативний хід битви під Підгайцями

ПовідомленняДодано: 18 червня 2015 12:55
Krutywus
Вибачайте, я альтернативою на разі не займаюся.