[ВТК] Однострої в 1925 та в 1935

Модератори: Global Moderators, Альтернатива

Однострій УНР в 1935 році

батл-дресс
6
30%
класичний варіант
7
35%
австрійський стрій УСС
5
25%
російська \"гімнастьорка\"
2
10%

Всього голосів : 20

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Re: [ВТК] Однострої в 1925 та в 1935

Повідомлення Adam » 25 червня 2012 16:27

Adam
Читаємо http://panzerabwehr.narod.ru/SSSR/unifo ... 1941_g.htm
Значит решили экономить на всем, что можно — до этого суконная рубаха была. Готовились к "молниеносной войне"?

Ви краще скажіть, де вояк їх влітку візьме.
Не знаю. Это было Ваше предложение, Вы и скажите.

А незручність шинелі в бою - доволі умовне поняття. Поли припасував на гачки чи гудзики - і проблеми НЕМА. До речі, в цьому плані можна орієнтуватися на французькі шинелі ПСВ-20-30 років.
На советской шинели крючки для этого тоже есть. :yes:
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

pustomelyk
Member
Member

Повідомлення pustomelyk » 25 червня 2012 19:11

Inman
Укривався я шинелею. Навіть, як хлястика відстібнути, або плече, або гомілка оголюються. Спати можна лише звернувшись калачиком.
І гачки для зачіпляння за пасок на нашій шинелі були. Тільки, якщо шинель так загорнути, коліна вже з під неї стирчать і прикриває вона не більше за нормальну куртку. Котра (нормальна :D, а не "гімнастьорка" ) має доходити до середини стегна і дупу таки добре прикривати.
Крім того, правильну :D куртку можна зробити з водостійкої тканини. І додати до неї теплу піддівку або білизну.
У ковдрі у бій ніхто не йде, але, якщо вже дуже хочеться, можна передбачити розріз посередині для голови і одягати, як пончо, тільки прямо, а не навкосу.

pustomelyk
Member
Member

Повідомлення pustomelyk » 25 червня 2012 19:16

Adam
Я дуркувати можу порізному, але, щоб пропонувати видавати ватяні штани влітку, я ще не дійшов :lol:
То виключно Ваше розуміння.
Значит решили экономить на всем, что можно

До речі, а нам економити не треба?

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 25 червня 2012 19:47

І гачки для зачіпляння за пасок на нашій шинелі були. Тільки, якщо шинель так загорнути, коліна вже з під неї стирчать і прикриває вона не більше за нормальну куртку.
Это сделано не для девственец-монашек, а чтобы было легче ходить. Отстегнул — и опять нормальная шинель.

Крім того, правильну куртку можна зробити з водостійкої тканини. І додати до неї теплу піддівку або білизну.
Или Вы все таки решили всех переодеть в ватники, или мотаетесь туда-сюда на машине времени. Сейчас мотнулись за синтепоном?

У ковдрі у бій ніхто не йде, але, якщо вже дуже хочеться, можна передбачити розріз посередині для голови і одягати, як пончо, тільки прямо, а не навкосу.
Ага! И стрелять прямо через это одеяло с дыркой!

Я дуркувати можу порізному, але, щоб пропонувати видавати ватяні штани влітку, я ще не дійшов
Читаете себя:
Шинель носив. Свого роду підтвердження тезису "універсальне - однаково гірше кожного спеціалізованого".
Легкі штучні утеплювачі - добре, але, якщо нема, обходилися звичайними ватниками і такими ж штанями.
Или по-вашему это я предлагаю заменить шинель ватниками?
Зображення

pustomelyk
Member
Member

Повідомлення pustomelyk » 25 червня 2012 23:35

Adam
Сейчас мотнулись за синтепоном?

Ви переконані, що без синтепону не обійтись? :lol: Може все ж вдасться впоратись з допомогою матеріалів, що існували у 1920-30 рр?
Ага! И стрелять прямо через это одеяло с дыркой!

:o
На всяк випадок підкажу, як виглядає пончо:
Зображення
Це селянське, але руці, як бачите з-під ковдри таки визирають :wink:
Нажаль картинки з військовими у пончо швидко не нагуглились, тому відбудусь ненашими літерами з вікі:
Discontinued after the Civil War, the U.S. Army again issued ponchos of waterproof rubberized canvas to its forces during the Spanish-American War of 1898.[7] Two years later, both the Army and the Marines were forced to issue waterproof rubberized cloth ponchos with high neck collars during the Philippine-American War in 1900.[6] With the entry of the United States into World War I, both doughboys and Marines in France wore the poncho; it was preferred over the raincoat for its ability to keep both the wearer and his pack dry, as well as serving as a roof for a makeshift shelter.[8]
Just prior to World War II, ponchos were significantly improved during testing with the U.S. Army Jungle Experimental Platoon in the jungles of Panama, incorporating new, lighter materials and a drawcord hood that could be closed off to form a rain fly or ground sheet.[6] Ponchos were widely used by United States armed forces during World War II; even lightly equipped foot-mounted forces such as Merrill's Marauders, forced to discard tentage and all other unnecessary equipment, retained their blanket and poncho.[9] During the 1950s, new lightweight coated nylon and other synthetic materials were developed for military ponchos. The poncho has remained in service ever since as a standard piece of U.S. military field equipment.[6] Today, the United States armed forces issue ponchos that may be used as a field expedient shelter.

і посиланням на артефакт http://www.oshkoshmuseum.org/Virtual/ex ... 40126b.htm
Мо' поможе?
І на останок, скільки ж слів "літо" ви знайшли у процитованому тексті про ватні штани? :lol:

Inman
Member
Member

Повідомлення Inman » 26 червня 2012 00:19

Моя туристична ковдра якраз типу "пончо". Тому і кажу - як тепла одежина порівняно з шинелею пончо програє. Добре гріє та річ, яка облягає тіло з усіх боків без шпарин. А пончо "теліпається", боки відкриті, руки теж.
В бойових умовах незручності дві:
1) всі підсумки під пончо, це зайві рухи з плутаниною в тканині, втрата часу на перезаряджання, що може коштувати життя.
2) Незручність при пересуванні та в рукопашній (від наступання на поли до чипляння за гілки та колючий дріт).
Звичайно, можна пасок з підсумками одягти поверх пончо, це вирішує першу проблему та частково - другу.

Я б порадив краще наметову плахту робити у вигляді саме пончо, з водонепроникної тканини. Як це зробили американці ще у Громадянську війну 1861-65 років. Отоді це корисна річ, яка і від дощу прикриває майже до колін і як підстилку можна використати, щоб не спати на сирому грунті, і як додаткову ковдру (водонепроникна тканина екранує тепло тіла).

Gildor
Member
Member

Повідомлення Gildor » 26 червня 2012 01:04

pustomelyk армейские пончо (американские) были ни зимней формой, ни теплой одеждой, - а только прорезиненной накидкой от дождя. Штука удобнейшая (подтверждаю лично, как пользовавшийся "вьетнамской" версией пончо, и пользуюсь сейчас ее продвинутой версией) - но не как теплая зимняя одежда. Даже лейнер (стеганная подстежка) для американского пончо - это только замена одеяла (причем они были без проема для головы, то есть использовалась они исключительно как одеяло, а в комбинации с пончо - как одеяло с непромокаемой накидкой сверху - для ночевки патрулей без палаток). Воевать в таком пончо - крайне неудобно. Но неплохо стоять на посту в дождливую погоду - сверху не затекает вообще :D
Была бы цель в жизни - а патроны найдутся

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 26 червня 2012 09:35

Я тоже не большой любитель шинели — моя любимая поговорка: "Хороша русская шинель — летом греет, зимой холодит!" :D Но для 20-30-х годов какое-то КРЕСТЬЯНСКОЕ пончо не альтернатива СОЛДАТСКОЙ шинели!
:no:
Зображення

pustomelyk
Member
Member

Повідомлення pustomelyk » 26 червня 2012 09:53

Хлопці!
Я ніде не пропонував пончо, як зимовий одяг.
Я намагався розповісти, що оптимальним мені видається, влітку замінити шинель на куртку (бажано з просякнуту зверху чимось водовідштовхуючим) + ковдру-пончо. На демісезон додавати теплу білизну, можливо штани з такого ж матеріалу, як куртка. На зиму - утеплюючі піддівки під куртку й штани. Десь так.
А мене чомусь відмовляють від ватяних штанів влітку :sorry:

Adam
КРЕСТЬЯНСКОЕ пончо не альтернатива СОЛДАТСКОЙ шинели!

Так уже ж з'ясували, що буває і солдатське пончо. Чи не вірите?

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 26 червня 2012 10:10

О. Госпаде! "Ему — про Фому, а он — про Ерему!" (с) :bad:
Зображення

pustomelyk
Member
Member

Повідомлення pustomelyk » 26 червня 2012 21:12

Adam
А можлива взагалі для 1930х альтернатива шинелі?

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 26 червня 2012 22:34

По-моему, в наших климатических условиях — нет. :(
Зображення

Андрій_Східний
Member
Member

Повідомлення Андрій_Східний » 27 червня 2012 03:38

А можлива взагалі для 1930х альтернатива шинелі?

pustomelyk, можлива - це тренчкот, або його цивільна модифікація - пальто. Сам ходжу у двох плащах у дощ чи холодну погоду ось вже три роки - легкий плащ до колін у якості всесезонного від +10 (плащ + сорочка) до -5 градусів (Плащ + сорочка + піджак) та довгий плащ до гомілки з теплою підкладкою від - 6 до - 16 градусів (Плащ + сорочка + піджак). Плащ з водонепроникної тканини захищає від опадів, більш-меньш плотно прилягає до тіла, завдяки чому не замерзаю від вітру.
Зображення

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 27 червня 2012 09:26

Сам ходжу у двох плащах у дощ чи холодну погоду ось вже три роки
Три роки в 1930-х роках або три роки в 2000-х?

від +10 (плащ + сорочка) до -5 градусів... від - 6 до - 16 градусів
Шинелю можна використати від +15 до -20, а не мати замість неї два плащі.

довгий плащ до гомілки з теплою підкладкою
Гагачий пух? Ватін? Або, все ж таки, синтепон?
Зображення

pustomelyk
Member
Member

Повідомлення pustomelyk » 27 червня 2012 09:38

Adam
Тільки не сприйміть за тролінг :D
Дійсно, хочу з'ясувати Ваші погляди.
А у 1980х можна знайти альтернативу для наших широт?

Поперед.Далі

Повернутись до Альтернатива

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість