Критика модерністських теорій в сучасній науці

Модератори: Historical, Global Moderators

Pafchak
Member
Member

Re: Критика модерністських теорій в сучасній науці

Повідомлення Pafchak » 07 грудня 2017 20:52

1) Krutywus : ”Я щирий космополіт …”
2) Шкода, бо я гадав що ви, насамперед, ”щирий українець”…

Аз же справжний націоналіст, чим і горджусь, бо це досить висока ступінь ”етнічного становлення”.

2) Я ніде не стверджував, що "нації” це вершина ”етнічного становлення” і ніколи не говорив, що там взагалі є якась "вершина".

”Нація”, повторюсь, це досить висока ступінь розвитку (необхідною умовою є побудова аласної (національної) ”держави”, а це, погодьмось, багатьом етносам виявилось не під силу…)

3) ”Я взагалі відкидаю ідеї про національно-етнічні процеси як про поступально-прогресивний рух”

Я, навпаки, взагалі стверджую ідею про н.-е. процес (в моїй трактовці ”етнічне становлення”) як про фундаментальний процес розвитку Життя на планеті Земля (”Людина-вінець Природи, хоч і сотворена Богом, але живе і творить в Колективі, отже, необхідно вироблення оптимальних спільнотних відношень по лінії: Особа-Колектив-інші Особи-інші Колективи”).
4) ”Я ніколи не заперечував існування рас, я тільки заперечую, що вони мають беспосереднє відношення до етно-національних процесів”

Ви, як чи не всякий ”космополіт”, лише вносите плутанину в розв’язання не те що проблеми ”раси”, а й звичайного ”національного питання”. А є ще, як я вже казав, проміжні етнічні спільноти- ”ґрупи”, зокрема явно активні під сучасну пору ”русскій мір”, що особливо небезпечний в останній час для України та й, взагалі, для цілої Східної Європи, далі є ”англо-сакси”, що вже казати за ”арабський світ”, ”китайців-ханьців” і т.п.
За такого (”космополітичного”) підходу ”українська нація” (та взагалі інші ”європейські нації”) стоїть перед великим гео-цивілізаційним викликом (нинішні невтішні події в АТО і криза Євросоюзу це достатньо підтверджують).

Krutywus
Member
Member

Повідомлення Krutywus » 08 грудня 2017 03:48

Ви бачите, взагалі, різницю між
- расизмом,
- націоналізмом,
- імперським шовінізмом?
чи для Вас це все без разниці.

rutene
Member
Member

Повідомлення rutene » 13 грудня 2017 03:07

Походження слов’янських націй. Домодерні ідентичності в Україні, Росії та Білорусії.
Сергій Плохій,
2015

http://shron1.chtyvo.org.ua/Plokhii_Ser ... orusii.pdf

Зображення

Поперед.

Повернутись до Загальні історичні питання

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей