Табачник робить революцію в історичній науці

Модератори: Historical, Global Moderators

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Re: Табачник робить революцію в історичній науці

Повідомлення Adam » 25 лютого 2014 00:46

У неділю дивився пряму трансляцію з Верховної Зради, коли обговорювали скасування «Закону про мову» — із захопленням! З ОЧІКУВАННЯМ!!! Після того, як слово взяла Фаріон, несподівано відчув, що вже є прихильником Закону... Це талант бути «ТП»!
:evil:
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 25 лютого 2014 15:18

Видавництво Старого Лева надрукує книгу російською мовою
25.02.2014

Видавництво Старого Лева видасть першу книгу російською мовою за 11 років свого існування.
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила головний редактор видавництва Мар'яна Савка.

Таке рішення прийняли на знак протесту проти "поспішних і непродуманих рішень нової влади".

За її словами, видавництво ніколи не друкувало книги російською - захищаючись від натиску російського книжкового ринку і тримаючи цей форпост.

"Зараз же обіцяю вам як видавець, що наступна книга, яку ми візьмемо в роботу, - буде книга російською мовою. Поважаю право кожної людини висловлювати свої думки рідною мовою - хоч на суахілі. Висловлюю свою глибоку повагу до кожного російськомовного громадянина нашої країни, хто захищав нашу честь, нашу незалежність і право бути людиною, - каже вона.

Вона також зазначає: "Я українка, моя професія - українська мова. Я говорю українською, пишу українською. Але я НЕ МОЖУ БАЧИТИ І ЧУТИ цієї спекуляції на мовному питанні. Я не можу зрозуміти політиків - чого вам треба? Вам потрібно, щоб ідеологи Кремля взяли пас і розігрували м'яч на своєму полі?".

За інформацією редакторки, однією з наступних книжок ВСЛ буде книжка одеситки Зої Казанжи "Если бы я была...".

Українська правда. Життя
http://life.pravda.com.ua/culture/2014/02/25/153878/
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 25 лютого 2014 18:03

От якби тепер і видавництво "Критика" перейшло на українську.
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

Petro Bagmet
Member
Member

Повідомлення Petro Bagmet » 25 лютого 2014 23:53

Саме кумедне, шо не даючи російській мові жодних прав, цей закон можна було постійно використовувати для розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Навіть інструкцій до ліків російськомовних не побільшало, хоч гадік колісніченко власноруч розсилав грізні телеграми на всі фармзаводи. Шо, доречі, дійсно є штука небезпечна. Бо раптом якийсь язичник переплутає віагру з пургєном? :-)
Жарти жартами, але фармацея це штука, яка пов'язана зі здоровьям людини і тут помилки можуть навіть життя коштувати.
Скільки я не питав на форумах язичників, шо для них змінилося з прийняттям цього закону, то жодного разу відповіді не почув.

Случ
Member
Member

Повідомлення Случ » 27 лютого 2014 00:28

Російські мові нічого не загрожує. А от те, що російськомовні не хочуть пустити у своє життя українську мову не є гуд... :(
Зображення

Petro Bagmet
Member
Member

Повідомлення Petro Bagmet » 27 лютого 2014 06:39

Справа не в загрозі мові, а в деяких етичних моментах. Я знову про інструкції до пургену скажу. Недарма ж першою заповіддю лікаря є таке гасло, як "Не зашкодь". Канєшна, можно у відповідь на провокаційний сюжет моцковського телебачення про те, шо люди в Криму вмирають, так і не спромогшися прочитати інструкцію на ліки українською мовою, можна вирячити очі, стиснути ноги в кулаки і закричати: ну і хай вмирають йолопи, якшо до старості не схотіли вивчити нашу солов'їну!!! :-)
Але ж чи варто бути таким вже ненависним? Думаю, шо можна було б вирішити цю проблему не в рамках загального закону про статус тих чи інших мов, а окремим маленьким закончиком: "інструкції на ліки повинні бути в двомовному варіанті". Тим більше, шо я не певен, шо сама Фаріон будь яку інструкцію на лікарський препарат зможе второпати в українській версії. Особливо це стосується назв лікарських трав. Наприклад, пустирнік по нашому буде кропива собача:-). Назви хвороб відрізняються і вже русская чєсотка чудодійним образом перетворюється на українську коросту:-).
Друга проблема, про яку чомусь ніхто не згадує, хоча з'явилася вона під час панування унічтожитєля української мови ЯнукОвоча - це Податковий Кодекс України, згідно якого всі податкові накладні повинні бути заповнені виключно на українській мові. І це вже серьйозні речі. Це вже не якась там санта-барбара на Інтері, а загроза величезних штрафів у випадку невиконання цієї вимоги. Саме кумедне, шо русскоязичники ніколи навіть не піднімали цю проблему, відчуваючи мабуть мазохістичне задоволення від того, шо їх імєєт іхній русскоязичний обранець:-). Хоча весь Схід України було поставлено на вуха і тим, хто вже 20 років працював з російськомовною базою, то довелося в терміновому порядку все перекладати на українську: податкові органи просто не принімали до заліку документи російською мовою. Думаю, шо цю норму також можна було б скасувати через прийняття поправки до ПКУ. Хоча, звичайно, з точки зору опанування української мови це значно більш дієвий метод, ніж ющенковський дубляж тупорилих голлівудських блокбастерів у кінотеатрах. В кіно людина українську мову споживає пасивно, а тут вже вимушена включати мозок, напружуватися. Моя бухгалтерша раніше з однокласників не вилазила, а тепер весь час сидить у гугль-транслейті, намагаючись зрозуміти, шо ж то воно таке нам прислали постачальники? - "Комірка КСО 393 03106УЗ" ? :-)

Случ
Member
Member

Повідомлення Случ » 27 лютого 2014 13:07

Petro Bagmet
Ліки від яких можна вмерти виписує лікар. Він все пояснює.
Що до податків, то наприклад, у нас в Польщі податкова має в одному місці те, чи знаєш ти польську мову чи ні. Маєш проблеми з мовою - плати тлумачеві. Люди приїжджають з "рускоговорящицх", "україноговорящих" і чорт зна як говорящих регіонів і несподівано швиденько, в експресному темпі, вивчають польську мову. Не заважає їм, що все життя говорили "па рускі" чи ще якось там.
Українці надто толерантні по своїй природі. Ми дозволили на ситуацію, в якій можна жити в Україні і не знати української мови.
Зображення

kram
Member
Member

Повідомлення kram » 27 лютого 2014 14:41

Petro Bagmet
Просто по фармацевтиці обурення доходить до якогось абсурду. Колись на Першому російському жіночка скаржилася, що купила аміак замість перекису водню, тому що... українською воно звучить схоже :o Вибачає її, та й то частково, лише те, що вона навіть не з Криму, а з Севастополя.

Petro Bagmet
Member
Member

Повідомлення Petro Bagmet » 27 лютого 2014 15:43

kram написав:Petro Bagmet
Просто по фармацевтиці обурення доходить до якогось абсурду. Колись на Першому російському жіночка скаржилася, що купила аміак замість перекису водню, тому що... українською воно звучить схоже :o Вибачає її, та й то частково, лише те, що вона навіть не з Криму, а з Севастополя.

Це була цілеспрямована московська провокація в стилі славновідомого дохтора гебельса:-)
Щоб повернути обговорення трохи в русло війскового форуму нагадаю вислів якогось німецького енерала:
"Якшо в наказі є хоч найменший натяк на те, шо його буде виконано неправильно, то його буде виконано неправильно!"
Думаю, шо все таки в данному випадку стародавня лікарська заповідь "НЕ ЗАШКОДЬ" важливіша за будь які мовні принципи.
Якось був присутній на семінарі, який читав понаїхавший в Донецьк фармацевтичний начальник з Київа. Лекція була прочитана блискучою українською мовою і яку весь російськомовний зал слухав розкривши рота. Потім були запитання і хтось спитав: а якою мовою давати пояснення клієнтам? Той скривився трохи, але відповів: "Мовою, яка клієнту зрозуміла"

Petro Bagmet
Member
Member

Повідомлення Petro Bagmet » 27 лютого 2014 15:47

Случ написав:Petro Bagmet
Ліки від яких можна вмерти виписує лікар. Він все пояснює.

Не смішіть. Випадок з реального життя. Аптекарський пункт при лікарні. Поц ієнт приносить рецепт, який фармацевт не може прочитати. Потім підходить лікар, який того рецепта виписав і.... теж не може його прочитати! :-)
А ви кажете пояснення! Тут хоч би назву препарату второпати:-)

Petro Bagmet
Member
Member

Повідомлення Petro Bagmet » 27 лютого 2014 15:58

Случ написав: Що до податків, то наприклад, у нас в Польщі

Польщі Америка списала боргів на 40 млрд долярів в цінах 90-х років, а з нас за цей час три шкури здерли. Навіть під час газової кризи з росією в гамериках-явропах з'явилися куплені кремльом борзописці, які кричали поросячим криком: подивіться на цих гребаних українців, вони платять за газ вдесятеро менше ніж ми, а тут їм трохи підвищили, так вони одразу стали газ в нас красти!
Тому порівняння з Польщею дещо некоректне. Якби в Польщі було три тисячі непольськомовних шкіл, в яких польську мову вивчали б лише двічі на тиждень, а все навчання було б запроваджено іншою мовою, то тоді можна було б наводити такі приклади, а в нас ситуація зовсім інша.
Тим більше сьогодні. Чомусь коли люди йшли під кулі на Майдані, то ніхто серед них не проводив іспиту на знання української мови, а от тепер чомусь це стало дуже великою проблемою.
Чи нема тут злого умислу? Шось занадто жваво проголосували за скасування цього закону навіть ті, кого аж ніяк в симпатіях до України не запідозрити.

Случ
Member
Member

Повідомлення Случ » 27 лютого 2014 16:14

Petro Bagmet написав: Польщі Америка списала боргів на 40 млрд долярів в цінах 90-х років, а з нас за цей час три шкури здерли.

А чому так? Тому, що Польща одразу визначилася з союзними пріоритетами на майбутнє - НАТО і ЄС. Україні савєцкі чєлавєки не дали цього зробити.

Що до шкіл, то навіщо було дозволяти на таку кількість російських шкіл? Етнічним росіянам дозволити російські школи, а рускагаварящим украінцам пеньок в сраку і бігом до української школи, з вибором одної іноземної між російською, англійською і німецькою...
Зображення

Petro Bagmet
Member
Member

Повідомлення Petro Bagmet » 27 лютого 2014 16:30

Случ написав: Українці надто толерантні по своїй природі. Ми дозволили на ситуацію, в якій можна жити в Україні і не знати української мови.

Тут згоден. Особливо східні українці. Якось їхав з дачі в електричці і одна дамочка почала голосно висловлювати обурення тим, шо її знайомі водять дитину до україномовного садіка, де (О жах!) діточок заставляють зранку казати вихователям "добрЫй дЭнь" та ввечері "до побаченння".
Її товаришки мовчки слухали, але не заперечували. Коли товстуха дійшла до бичування злобних націоналістів, які всіх нас хочуть навчати говорити "добрЫй дЭнь", то я вже не витримав і кажу: "а якшо дитину не треба вчити, бо так говорили її батько й мати, дід та баба? Чи така вже велика для вас в тому біда, якшо дитина зранку скаже "добрЫй дЭнь"?
Товстуха одразу замовкла і більше цю тему не піднімала. Але б ви бачили, як засвітилися очі у її колежанок, які одразу підтримали мене своїми щирими посмішками та вигуками - так, так! нічого в тому страшного нема! Хай кажуть зранку "добрЫй дЭнь" :-)))))))))))))
А щодо того, шо ми дозволили, так ми багато чого дозволяли. Ми триста років дозволяли те шо, української мови взагалі не існувало і тільки на початку 20-го століття росіяни визнали, шо мова в нас таки є. За сто років багато чого зроблено, але весь цей час українська мова носила такий собі рушниково-шароварний відтінок. Тобто, використовувалася більше для демонсрації національного відродження, ніж для реального життя. На цю вудку навіть закляті оунівці попадалися. У Судоплатова є в мемуарах епізод, коли впійманого оунівського емісара чекисти повели до київської опери, де того вечора українською мовою ставили "Тараса Бульбу". І той так розчулився, шо одразу погодився на більшість гебешних умов щодо співпраці:-)

Petro Bagmet
Member
Member

Повідомлення Petro Bagmet » 27 лютого 2014 16:59

Ще раз щодо Польщі. Не думаю, шо польська гоноровість буде для нас добрим прикладом. Саме ця гоноровість врешті решт і призвела до розшматування Польщі на окремі частини. А також згадую Пророка:

Ще як були ми козаками,
А унії не чуть було,
Отам-то весело жилось!
Братались з вольними ляхами,
Пишались вольними степами,
В садах кохалися, цвіли,
Неначе лілії, дівчата.
Пишалася синами мати,
Синами вольними... Росли

==================
Але не так то воно сталося.

Прийшли ксьондзи і запалили
Наш тихий рай. І розлили
Широке море сльоз і крові,
А сирот іменем Христовим
Замордували, розп'яли.
Украйна плаче, стогне-плаче!
За головою голова
Додолу пада. Кат лютує,
А ксьондз скаженим язиком
Кричить: “Te deum! алілуя!..”

Отак-то, ляше, друже, брате!
Неситії ксьондзи, магнати
Нас порізнили, розвели,
А ми б і досі так жили.

Случ
Member
Member

Повідомлення Случ » 27 лютого 2014 17:40

Взагалі, то я не знаю про яку ви "польську гоноровість" говорите. Нічого подібного не знаю.
100% етнічних поляків вважають польську мову рідною. І це головне. В Україні велика частина українців русифікована. І над цим треба працювати. Так не може бути.
Зображення

Поперед.Далі

Повернутись до Загальні історичні питання

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей