Возникновение патриотизма

Модератори: Historical, Global Moderators

sinitsa
Member
Member

Re: Возникновение патриотизма

Повідомлення sinitsa » 19 червня 2013 17:16

pawchak2 написав:/.../ а термін “соціальний“ тут (до “патріотизму“) без потреби стараюсь взагалі не залучати (особливо в його марксо-комуністичному розумінні!).

А марксизм тут до чого :? ?! Ну не подобається Вам "соціальний", то хай буде "суспільний" :YesSir:.

pawchak2
Тролль безграмотный

Повідомлення pawchak2 » 19 червня 2013 17:39

П. sinitsa! Я Вам дякую за Ваше (важливе!) уточнення чи поправку, що, дійсно, про “патріотизм“ можна говорити, якщо є хоча б дві особи, тобто починати з “сімейного“ ( в даному разі бездітна сім’я). (Хоча, ми тоді виключаєм існування “патріотизму“ для крайнього “індивідуаліста“- ніцшеанського типу…). Але від терміну “соціальний“ я волів би відмовитись, як від нечіткого, тим більше, що він вповні може бути замінений, як Ви й годитесь, на “суспільний“, поспільний (“соціум“- це те ж саме суспільство, посполитство) .
Взагалі, то термін “соціальний“, як мені видається, уже передбачає існування в розглядуваному колективі якихось (яких? а мо’ й “комуністичних“?...) “соціальних відносин“,- навпаки, термін “суспільний“- цілком вільний (от, зібралась компанія просто одверто -але логічно!- поговорити, де ніхто нікого до нічого не примушує ). Тому то останній мені й любіший.

kram
Member
Member

Повідомлення kram » 19 червня 2013 21:57

pawchak2
Першості етнічного фактору це якраз-таки прямо суперечить.

Виталич
Member
Member

Повідомлення Виталич » 19 червня 2013 23:10

pawchak2 написав:...є патріотизми : “індивідуальні“, “сімейні“, “родові“, “племінні“, “земельні“, “крайові“ а тоді вже і йдуть “національні“....

Не думаю, что корректно делить патриотизм на какие-то виды и подвиды. Есть ёмкое слово "родина", как наиболее комфортная среда обитания индивида, и есть отношение к ней. Поэтому, если уж и разлагать на составляющие, так саму родину, как объект, а не эмоциональный феномен, субъективный и иррациональный по своей сути.

pawchak2
Тролль безграмотный

Повідомлення pawchak2 » 20 червня 2013 13:56

Г-н Виталич! Я здесь рассматриваю “патриотизм“ с точки зрения “этнической теории“ применительно к (Центрально) Европейским “этнографическим (же) территориям“, которые оканчиваются примерно по линии англ.The great Frontier ( где то по линии Восточной Прибалтики- Псков-Новгород- Средина Белоруси или же Смеленск- р.Днепр).
Сюда даже украинская т.н. Слобожанщина не попадает, - где уж тут до Вашей русской (российской или же московской) т.н. “родины“ (Более того, как известно, в эРэФии в настоящем не сформирована –см. предложения и дебаты в Думе- полноценная, опять таки, неизвестно, как называть, русская или же российская нация; следовательно, по определению, и не может существовать соответственный ей нормальный - этнический национальный “гражданский или же “ подданый“- “патриотизм“, а только есть его извращенный, скажу так, империальный заменитель,“империал-патриотизм“, который здесь мы, как мне кажется, пока не рассматриваем).
Вот так, есть еще один этот патриотизм, - это вдобавок к вышеперечисленным “семейственному“, “родовому“ и т.д. (за исключением “индивидууального“)...
П.kram
Не розумію Вашого зауваження...Що і чому суперечить?

kram
Member
Member

Повідомлення kram » 20 червня 2013 16:25

pawchak2
Якщо Ви розглядаєте "патріотизм підданих", то це вже не етнічний критерій.

pawchak2
Тролль безграмотный

Повідомлення pawchak2 » 20 червня 2013 23:29

П. кram :“… це вже не етнічний критерій“

Ага! Згоден, дійсно: тут трохи є суперечність. Але це тільки на перший погляд - “тут можна викрутитись“ . Справа в тому, що “піддані“, дійсно, хоч і інонаціональні, але це ж незаперечує їх якоїсь віддаленої “етнічної спорідненості“ з корінною “громадянською“ ( в даному разі українською) нацією.
Я вже не кажу, що сповідуючи свій той же “підданський патріотизм“, він в деяких випадках може й перевищувати “громадянський патріотизм“ окремих, що скажу, несвідомих громадян,- див., напр., прецедент ґен.Ціріца чи то полк. Шаманека, за національністю німців чи то австрійців, що перебували на (військовій) службі в ЗУНР - навіть, невідомо, чи взявши галицьке громадянство- і оба наклали головою- отже, “патріоти на 100%- “за галицьку справу“, отже, й за Україну…). Чи це був просто їх “ патріотизм“ як “підданих“ ЗУНР, чи ще якийсь “патріотизм“ якогось вищого ґатунку ? (Не забуваймо, ми ж обмежили шкалу патріотизмів “національним патріотизмом“).

kram
Member
Member

Повідомлення kram » 20 червня 2013 23:36

pawchak2
У Вас якесь змішування етносу з нацією виходить. Вихований японцями японець, що усвідомлює себе японцем, в етнічному плані може ні на йоту не зблизитися з українцем, хай навіть ціле життя проживе в Україні як її громадянин та вважатиме себе її патріотом.

pawchak2
Тролль безграмотный

Повідомлення pawchak2 » 21 червня 2013 08:21

kram:
1) “У Вас якесь змішування етносу з нацією виходить.“

Нація- та ж “етнічна“ (натуральна, а не якийсь суржик!) спільнота (на стадії становлення “нації“),- я вже це неодноразово говорив,- це ази “етнічної теорії“.
2) “Вихований японцями японець, що усвідомлює себе японцем, в етнічному плані може ні на йоту не зблизитися з українцем, хай навіть ціле життя проживе в Україні як її громадянин та вважатиме себе її патріотом.“

Навіщо так далеко забиратись - аж в Японію. Зрешта, серед японців є “племя“ чи “народність“ айні, для якої встановлені деякі індо-европейські паралелі, отже, й етнічні. Та і всі японці (в цілому) – великі “патріоти“, про це говорить Новітна історія .(Треба лиш уточнити, якого роду це ““патріотизм).
19/20 ст.

Виталич
Member
Member

Повідомлення Виталич » 21 червня 2013 19:30

pawchak2 написав:Г-н Виталич! Я здесь рассматриваю “патриотизм“ с точки зрения “этнической теории“....
Я уже познакомился с Вашей "теорией" многоликости патриотизмов. Уж очень Вам хочется всё разложить по полочкам и на каждой по бирочке. Но в жизни всё немного сложнее. Мне не понятно Ваше желание экстраполировать понятие "патриотизм" на прочие, не имеющие к нему отношения эмоции и всякого рода душевные страдания.
Всё гораздо проще! Есть соотечественники (греч. πατριώτης), те люди, которых Вы считаете "своими", вне зависимости от того, что Вы вкладываете в значение слова "свои", и есть чувство объединяющее вас. Всё остальное напоминает мне рассуждения на тему "Что такое любовь?", дурацкую затею объяснить иррациональное рациональным.
pawchak2 написав:... где уж тут до Вашей русской (российской или же московской) т.н. “родины“
Моя родина - донецкая степь! Более того, россияне в моей родословной не замечены.

pawchak2
Тролль безграмотный

Повідомлення pawchak2 » 22 червня 2013 12:19

Виталич: “Но в жизни всё немного сложнее. Мне не понятно Ваше желание экстраполировать понятие "патриотизм" на прочие, не имеющие к нему отношения эмоции и всякого рода душевные страдания.
Всё гораздо проще! Есть соотечественники (греч. πατριώτης)…“

1) Верно: все в жизни намного (не немного!) сложнее! Но, постигая жизнь (т.е. часть реальности), мы неминуемо не можем обойтись и без построения теоретических конструкций. Стремимся “разложить все по полочкам“, построить логическую “систему“, каждый свою, заведомо зная, что любая такая “система“ в конце концов оказывается несостоятельной (см. теорему Геделя “О неполноте“)… Но другого пути попросту нет.
2) Моя “система“(ее сост. части : “этническая теория“, “этническая территория“, “цивилизационная культура“ и “дуальная власть“) меня устраивает, более того, как я вижу, из нее определенные корысти могут быть и для других. В частности, касательно к “патриотизму“ (важнейшей, в общем, “социально-исторической“ категории Homo Sapiens, во всяком случаи для “цивилизационного человека“ (Срединной Европы) .
Так разделение ( экстраполяция) “патриотизма“ по известным моем шкалам позволяет почти каждому “безродному“- не только из “донецкой степи“- человеку определится с его “родиной“ и “Родиной“ (т.е. иметь даже несколько “отечеств“,- за исключением и.-е. “прародины“, которую все еще ищут…), служить им соответственно с “подданским“ или “гражданским“ и т.д. “патриотизмами“( никоторый из каких один другому не мешают, а, наоборот, взаимно дополняют себя). Т. е. вносится определенная степень ясности в челевеческие взаимоотношения !
P.S. Конечно, есть и другие системы (в частности, касательно “донецких“ же на Украине, то, как считается, в настоящее время “орда“ со своими “понятиями“ идет на “цивилизацию“…),- но дожны найтись и какие то точки соприкосновения…

Gildor
Member
Member

Повідомлення Gildor » 01 липня 2013 19:03

Зображення

и не измышляйте сущностей (в этой 1\6 части суши)...
Была бы цель в жизни - а патроны найдутся

pawchak2
Тролль безграмотный

Повідомлення pawchak2 » 02 липня 2013 19:30

??? (І без усяких “смайликів“!)

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 02 серпня 2015 17:54

попався на очі такий мультипаспорт

Зображення

Зображення
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 05 серпня 2015 00:53

Поперед.Далі

Повернутись до Загальні історичні питання

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість