Возникновение патриотизма

Модератори: Historical, Global Moderators

oleksa
Moderator
Moderator

Re: Возникновение патриотизма

Повідомлення oleksa » 28 квітня 2012 13:40

На сторінці відомого багатьом нашого колеги, блискучого ілюстратора і учасника руху військово-історичної реконструкції Андрія Каращука наступне тлумачення фрази "Патріотизм - останній прихисток негідників" Зовсім змінює уявлення про суть цієї сентенції.
«Патриотизм — последнее прибежище негодяя».
С английского: Patriotism is the last refuge of a scoundrel.
Автор выражения английский поэт, критик, историк литературы и лексикограф Сэмюэль Джонсон (1709—1784), который этой фразой хотел подчеркнуть благородство патриотизма. И даже слово «Патриот» он писал не иначе как с большой буквы.
Так, в статье «Патриот» (1774), которая имела подзаголовок «Обращение к избирателям Великобритании», С. Джонсон призывал своих читателей выбрать в английский парламент достойных людей, истинных защитников интересов своей страны, ибо «только Патриот достоин места в парламенте. Никто другой не защитит наших прав, никто другой не заслужит нашего доверия». А патриот, по мнению С. Джонсона, — это тот, «чья общественная деятельность определяется лишь одним-единственным мотивом — любовью к своей стране, тот, кто, представляя нас в парламенте, руководствуется в каждом случае не личными побуждениями и опасениями, не личной добротой или обидой, а общими интересами».
Таким образом, авторский смысл данного высказывания: не все пропало даже для самого отъявленного негодяя, если в нем еще живо чувство патриотизма, подчиняясь которому он может совершить благое дело, благородный поступок на войне или в мирной жизни. То есть патриотизм для такого человека — последний шанс морально возродиться, оправдать свою жизнь.
Впоследствии выражение было переосмыслено и стало восприниматься как призыв не доверять громким словам о патриотизме и гражданском долге. Но и в первом, и во втором случае не допускает пренебрежительного, уничижительного толкования патриотизма как морали негодяев."

pawchak2
Тролль безграмотный

Повідомлення pawchak2 » 28 квітня 2012 22:18

Я ж сказав, другим по порядку в дискусії,що націоналізм- це патріотизм на рівні нації. І що є патріотизми меншого рівня- народнісний, племінний, фамільний, сімейний, ну, ще особистий (егоїстичний), це коли чувак абсолютно нікого немає з рідні.І поставив же питання- до яких мір патріотизм розвивається в протилежну сторону. Моя відповідь- це расизм (бо щось ніхто не доглупує, а я тут знову рискую нарватись на бани шш. пп. ММ). Ага, ще можливий випадок переходу расизму в землянізм ( т.зв. громадянин людства чи що),- це коли насправді на Землі появляться інопланетяни або висадяться марсіяни.І кінець дискусії.

Bohdan
Member
Member

Повідомлення Bohdan » 30 квітня 2012 19:29

oleksa написав:На сторінці відомого багатьом нашого колеги, блискучого ілюстратора і учасника руху військово-історичної реконструкції Андрія Каращука

Можете дати посилання?

oleksa
Moderator
Moderator

Повідомлення oleksa » 03 травня 2012 08:32

Bohdan
Member
Member

Повідомлення Bohdan » 03 травня 2012 17:55

oleksa
подякував

Bren
Member
Member

Повідомлення Bren » 24 червня 2012 08:21

Приношу извинения за то что начал такую тему и сам исчез. Задав вопрос о возникновении патриотизма, мне было инттересно узнать мнение участников - когда он возникает? Просто читая Сенкевича, Малыка постоянно сталкиваешься с тем, что главные герои главной целью в жизни считают счастье Родины. Т.е. в речь героев, насколько я понимаю, вкладываются мысли конца ХІХ - ХХ веков. А вот чем в действительности могли мотивироваться их поступки?

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 25 червня 2012 09:34

Просто читая Сенкевича, Малыка постоянно сталкиваешься с тем, что главные герои главной целью в жизни считают счастье Родины. Т.е. в речь героев, насколько я понимаю, вкладываются мысли конца ХІХ - ХХ веков.
Вот-вот! Нужно в первую очередь смотреть на годы, в которые творил автор, а не годы, в которые он закинул своих персонажей. А то с таким успехом пламенным патриотом может выступить и какой-нибудь охотник на мамонтов!

А вот чем в действительности могли мотивироваться их поступки?
Кого? Авторов или героев?
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Bren
Member
Member

Повідомлення Bren » 27 червня 2012 21:30

Интересует мотивация поступков героев.

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 27 червня 2012 21:46

Она полностью зависит от мотивации авторов — спрашивайте у них!
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Krutywus
Member
Member

Повідомлення Krutywus » 29 червня 2012 02:30

Bren
читая Сенкевича, Малыка постоянно сталкиваешься с тем, что главные герои главной целью в жизни считают счастье Родины. Т.е. в речь героев, насколько я понимаю, вкладываются мысли конца ХІХ - ХХ веков.

Ну чому ж?
Ось наприклад думка з 1649 року:
"Я здоров'я охоче віддам за вітчизну,
У кого є серце, того зі мною прошу."

А ось з 1668-го:
"... болезнь моя на лютую жестокость и на чаемую пагубу устремленную матко милая отчизна... понеже за то готов есмь не точію пострадати, но и умрети..."

pawchak2
Тролль безграмотный

Повідомлення pawchak2 » 29 червня 2012 08:49

Поняття ”Родины” різне в різні століття: земля, край, країна !...

Krutywus
Member
Member

Повідомлення Krutywus » 29 червня 2012 09:07

Що ж, уточню:
в першій цитаті Вітчизна це Польща, в другій - Україна.

pawchak2
Тролль безграмотный

Повідомлення pawchak2 » 29 червня 2012 12:45

І я уточню. Я маю на увазі, що патріотизм починається з малого (т.зв. ”малої батьківщини”=”землі”, відповідно і свідомість ”племінна”, взяти хоча б ”покуттян”), далі розвивається в ширший (більша ”батьківщина”= ”край”, приміром ”Галичина”, свідомість вже ”нородності”, тобто ”галичан”), і, нарешті, досяшає широти ”країни” (в нашому випадку ”України”, а свідомість - ”національна” українська). Але це (патріотичне) становлення відбувається в історії-часі. Ось така інтерпретація. Все ніби лоґічно. Один патріотизм другому не мішає (хоча, звичайно, є індивіди, які ототожнюють себе тільки як ”рускоязичні” чи то, порівняй, лише як ”щирі” чи то пак ”державні” ”українці” без усякого звязку з своїми давніми ”крайовими”, тим більше, ”племінними” ”батьківщинами”)…

Krutywus
Member
Member

Повідомлення Krutywus » 29 червня 2012 14:28

Це інша тема.
Те про що Ви постійно говорите (патріотизм по кутках), нав'язується відомо ким і відомо для чого.
Для цієї теми можна відкрити окрему гілку.
Назва "Мархоцькознавство" як раз підійшла б для неї.

Picasso
Member
Member

Повідомлення Picasso » 29 червня 2012 16:11

Патриотизм бывает разный. Попробуйте упрекнуть американца со знаменем на лужайке перед домом в его отсутствии! А вот пожертвовал собой только морпех Роджер Янг - единственный американский аналог Александра Матросова.

Поперед.Далі

Повернутись до Загальні історичні питання

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість