Новые требования к защите диссертаций в Украине.

Модератори: Historical, Global Moderators

AppS
Member
Member

Re: Новые требования к защите диссертаций в Украине.

Повідомлення AppS » 08 травня 2013 00:06

А чи є польска мова обов’язковою для студентів-спеціалістів по 15-18ст?
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

kram
Member
Member

Повідомлення kram » 08 травня 2013 00:40

AppS
Скажу про нинішній КНУТШ, бо про інші виші інформацією наразі не володію.
Обов'язковим є знання однієї іноземної мови з існуючого переліку, до якого входить і польська. "Категоричного імперативу" стосовно саме польської нема в жодних вимогах до жодної категорії студентів. Інша справа, що на практиці без польської "далеко не поїдеш", тож чимала частина спудеїв вчить її у вишці як іноземну з власної ініціативи (хоча не меншу вагу має й аргумент "нею легше опанувати" :) ). Ну й на "катедрі" давньої та нової історії України це всіляко заохочується - зокрема, таким собі В.І.Ульяновським (маю відомості про діалог приблизно такого змісту: "Ви в своїй курсовій роботі не враховуєте набутки новітньої польської історіографії" - "Таж я не знаю польської мови і вивчити до кінця навчального року не встигну" - "То вивчіть якомога швидше, NN, людина вчиться протягом цілого життя" :) ). Але, як я вже сказав, на рівні освітньо-професійної програми підготовки такої вимоги не існує.

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 08 травня 2013 10:43

kram написав: "Ви в своїй курсовій роботі не враховуєте набутки новітньої польської історіографії" - "Таж я не знаю польської мови і вивчити до кінця навчального року не встигну" - "То вивчіть якомога швидше, NN, людина вчиться протягом цілого життя" :) ).

На превеликий жаль, знання польської ніяким чином не впливає на "врахування набутків новітньої польської історіографії", бо її у бібліотеках просто немає.

sinitsa
Member
Member

Повідомлення sinitsa » 08 травня 2013 11:00

кювернат Ювяшжт
В нашій «мафії» ця проблема вирішується налаштування книгообміну «чемоданним шляхом»: будь-які подорожі, навіть літаком – рюкзак книжок туди, рюкзак книжок назад.

Ярослав Мезенцев
Member
Member

Повідомлення Ярослав Мезенцев » 08 травня 2013 11:46

kram написав:AppSНу й на "катедрі" давньої та нової історії України це всіляко заохочується - зокрема, таким собі В.І.Ульяновським (маю відомості про діалог приблизно такого змісту: "Ви в своїй курсовій роботі не враховуєте набутки новітньої польської історіографії" - "Таж я не знаю польської мови і вивчити до кінця навчального року не встигну" - "То вивчіть якомога швидше, NN, людина вчиться протягом цілого життя"

20 лет назад он мне говорил такое про литовский язык :D иначе невозможно изучить историю ВКЛ :-)
Предлагаю вывести в ров - и расстрелять!!!

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 24 травня 2013 13:15

Професор Зіновій Партико переконаний, що його пропозиція наполовину скоротить потік необов’язкових дисертацій в Україні.

http://chasipodii.com/index.php/chas-i- ... 23-05-2013

Ярослав Мезенцев
Member
Member

Повідомлення Ярослав Мезенцев » 10 липня 2013 09:48

кювернат Ювяшжт написав:
Професор Зіновій Партико переконаний, що його пропозиція наполовину скоротить потік необов’язкових дисертацій в Україні.

http://chasipodii.com/index.php/chas-i- ... 23-05-2013

Да это очевидно, что они хотят уменьшить количество диссертаций. Только я бы сказал, что не "сократить наполовину", а фактически остановить. Здесь в первую очередь соображения бюджетной экономии. Во вторую очередь - борьба с украинистикой всех видов (они просто технически не смогут выполнить новые требования).
Кстати, требований 4-х обязательных публикаций в регулярно издаваемом и рецензируемом науковом часопысе в загранке нет нигде - даже в России. Иначе б российские авторы уже бы заполонили украинские журналы. На Западе тоже ситуация иная - там сначала идет защита, а уже потом автор публикует свои рецензируемые статьи (а не как у нас все наоборот). От того и уровень их статей высокий. И работа над такой статьей идет по полгода-год. Ну так могут себе позволить не торопится и жить на одну з/п :D

Сильно подозреваю, что в 95% научных советов в Украине вообще нет ни единого науковця с хотя бы одной публикацией за рубежом :D Но никто не протестовал, потому что места уже ими заняты, и теперь их вообще не сдвинуть - полная консервация. Теперь можно будет требовать бюджетного финансирования, разъясняя причины отсутствия отечественных нобелевцев. А на выходе получат потом аналогичный российскому закон о "конфискации" имущества академии наук (последнее, что еще не раздерибанили - а там есть, что взять).

boyarin
Member
Member

Повідомлення boyarin » 10 липня 2013 11:04

Не в количестве диссертаций дело - профессор предполагает присваивать звания доц. и проф. за издание учебников и тесты с грифом минобразования, - и никаких тебе статей, монографий, научной работы, защиты - сотворил учебник, пробил гриф и уже проффессор. Полная расслабуха. А вы, господа ученые, кувыркайтесь в своей песочнице, которую вот-вот прикроют. Называется просто - защита от конкурентов, которые рванут в сферу образования (да и так в нее просачиваются помалу), если АН прикроют/реформируют.
...dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 07 травня 2014 09:47

https://www.facebook.com/groups/3268459 ... 353797167/
https://www.facebook.com/volodymyr.kuly ... 0451899551
Volodymyr Kulyk · Kyiv, Ukraine

Сьогодні в нас на засіданні спецради зіткнулися дві думки щодо дисертації, присланої з ДАКу для повторного розгляду (тобто вже один раз захищеної, але для ДАКівських чиновників чимось підозрілої). Як належить у таких випадках, було створено комісію з трьох осіб, яка мала прочитати текст і подати висновок, що його вся рада потім могла підтримати або не підтримати, тобто погодитися з присудженням ступеня чи ні. Я був одним із членів комісії, і моя позиції щодо дисертації принципово відрізнялася від позиції двох інших.
Вони написали, що загалом усе нормально, хоч окремі вади (чільне місце серед них посідали граматичні помилки, тобто текст банально не вичитаний). Тому присудження ступеня слід підтримати, а водночас радити ДАКу викликати дисертантку й керівника та посварити за недбальство. Я ж доводив, що наукою там і не пахне, літератури з теми авторка не знає, замість аналізу накидала купу різних фактів і міркувань, а формулювання новизни викликає сміх крізь сльози (вона напр. уперше довела, що політика держави може не збігатися з діями окремих інститутів). Тобто, підсумовував я, підтримувати таке ніяк не можна.
Питань у колег не було. Взагалі. Тексту вони не читали, але збиралися вирішувати долю дисертації та, в певному сенсі, людини без жодних запитань, тобто, певно, й вагань. За ставленням до членів комісії, до керівника дисертації чи до когось іще. Голосування було 15-4 на користь підтримати, тобто успішне. Когось, я отже, переконав, але результату - тобто блокування халтури - не досяг. Треба було втертися й далі проводити свою дрібнорозкладацьку діяльність або ж вийти з ради на знак протесту, тим паче що випадок цей уже не перший. Натомість я сказав: "Колеги, це ганьба!"
Один із тих, хто пропонував підтримати й тому сприйняв мій закид перш за все на свою адресу, висловив обурення спробою тиску на колег, які - дивовижна шляхетність - спокійно вислухали перед цим мою думку. Мене звинуватили також у неповазі до колег та нетолерантності до іншої думки.
Усі закиди слушні. Я справді вдався до (слабкого) морального тиску, бо не бачив іншого шляху протистояти тому, що вважав аморальністю. Я також не розумію, як можна аморальність поважати чи бути до неї толерантним. Я, мабуть, чинитиму так і далі, хоча це ускладнюватиме психологічний клімат мого співіснування з колегами й за певних умов може змусити мене від співіснування відмовитися. Але не хотілось би подарувати їм такої сатисфакції.
На завершення цього довгого допису поставлю ще кілька риторичних і водночас дуже важливих запитань.
Як можна забезпечувати якість (наукову, але не тільки) за умов повсюдного поєднання непрофесіоналізму й неморальності?
Як можна проводити спрямовані на забезпечення якості реформи, не усунувши тих, хто в них принципово не зацікавлений і не має моральних гальм, які заважали б їм саботувати зміни? І як боротися з цим саботажем за умов демократії, коли одна людина - один голос і твоя думка не цінніша за інші?
Як можна поєднати університетську автономію та бажання уникнути торжества аморального непрофесіоналізму в усіх його автономних осередках?
Буду вдячний за ваші міркування.
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

Ярослав Мезенцев
Member
Member

Повідомлення Ярослав Мезенцев » 09 травня 2014 12:25

При всем моем смешанном отношении к Квиту, у него сейчас готовят новые правила защиты диссертаций и научных публикаций, чтобы убрать "тяжелое наследие Табачника". Говорят, к сентябрю будет.

Oleh Nemchinov
Moderator
Moderator

Повідомлення Oleh Nemchinov » 09 травня 2014 12:54

Ярослав Мезенцев написав:При всем моем смешанном отношении к Квиту, у него сейчас готовят новые правила защиты диссертаций и научных публикаций, чтобы убрать "тяжелое наследие Табачника". Говорят, к сентябрю будет.

Маю у травні подавати оголошення...
Прийшла повістка - іди служити!

kram
Member
Member

Повідомлення kram » 09 травня 2014 13:49

Ярослав Мезенцев
А що саме з Квітом, якщо Ваша ласка?

Ярослав Мезенцев
Member
Member

Повідомлення Ярослав Мезенцев » 09 травня 2014 15:34

kram написав:Ярослав Мезенцев
А що саме з Квітом, якщо Ваша ласка?

Знаком с 1999-го, еще до его защиты диссертации в Мюнхене :D ну и после пересекался.

kram
Member
Member

Повідомлення kram » 09 травня 2014 22:57

Ярослав Мезенцев
Тобто "смешанное отношение" - це чисто особистісне?

Ярослав Мезенцев
Member
Member

Повідомлення Ярослав Мезенцев » 10 травня 2014 00:32

kram написав:Ярослав Мезенцев
Тобто "смешанное отношение" - це чисто особистісне?

Ничего личного. Его никто не тянул за руку поступать так, как он поступал. Видимо, он сильно в деньгах нуждался, раз так к ним тянулся.

Поперед.Далі

Повернутись до Загальні історичні питання

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей