Доля приватних зібрань/бібліотек т.п.

Модератори: Historical, Global Moderators

KaiserAdler
Member
Member

Доля приватних зібрань/бібліотек т.п.

Повідомлення KaiserAdler » 24 грудня 2013 22:27

Подумав, може комусь це буде цікаво. Або може, комусь допоможе (вірш прямо...) якщо хтось колись задумається зібрати все це знову в первісну збірку.
Зображення
Зображення
Недавно придбав собі стару книжечку про Симона Петлюру. Книжечка мала штамп домашньої бібліотеки М. Подворняка (1908-1994) - видатного волинського проповідника і письменника. Зацікавився було у продавця щодо цієї збірки. Отримав відповідь: бібліотека Подворняка була величезною. Включала в себе рідкісні тепер видання художньої, релігійної, політичної літератури діаспори. Подворняк, як відомо, був членом Церкви ЄХБ - за цим каналом по його смерті книги й попали в Україну. Значна частина сьогодні знаходиться в бібліотеці УБТС(Української Баптистської Теологічної Семинарії) у Львові і Бориславі. На якомусь етапі перереміщення книжок в Україну, чи то вже з часів їх перебування тут, стався викид деякої кількості книжок з цієї бібліотеки на ринок. Продавець повідав, що продає книги з 2009 р. (продавець знаходиться в смт. Сходниця) Сотні книг з бібліотеки Подворняка вже продано. Так величезна колись збірка розпороширалася. Як і чому стався викид частини книжок на ринок - наразі відповіді немає.

Відомі мені книжки, що колись належали до домашньої бібліотеки М. Подворняка:
(крім тієї що є мене, інші продаються приватною особою в смт. Сходниця)

Гр. Наш. Мораль. Вінніпег, Манітоба.: Укр. книгарня, 1922, 144 с.
Печатка бібліотеки М. Подворняка, без номера.

Видання Союзу Ветеранів в Гайденав. Симон Петлюра (до 20 річчя смерті). 1946, 24 с.
Печатка бібліотеки М. Подворняка, № 16 (нерозбірливо, може 76). Знаходиться у мене.

Олександр Кошиць. Спогади.Ч.І, ІІ. Вінніпег.: Культура і освіта, 1947-1948 рр, 367 с. і 272 с.
Ч. 1 має печатку бібліотеки М. Подворняка з №. 185; Ч. 2 - без печатки.

Улас Самчук. ОСТ. Т.1. Регенсбург. Вид. М. Борецького, 1948, 194 с.
Печатка бібліотеки М. Подворняка, № 164.

Улас Самчук. Марія. Б.-Айрес.: Вид. М.Денисюка, 1952, 280с.
Печатка бібліотеки М. Подворняка, без номера. Має штамп УБТС в Бориславі.

Федор Онуфрійчук. Складні процеси життя рослин. Торонто, накладом української торговлі, 1955 р. - 62 с.
Дарчий напис автора: "Дорогому землякові Волинської землі М. Подворнякові з сердечною приязню [підпис] 7.7.1955, Вінніпег."

Дмитро Донцов. Дві літератури нашої доби. Торонто, Гомін, 1958, 296 с.

Семен Левченко. За волю і державу. Повість із визвольних змагань, Лондон-Дарбі, 1966, 494 с.

Ще:

П.Мірчук. Є. Коновалець. Тор., ЛВУ, 1958 - 108 с.

Р.Антонович. Бурлацьким шляхом. Він., Культ..,1946.

П.Ковалів Проблема релігійної свідомості. Н-Ю,УПЦ, 1950, 35 с.
Дарчий напис автора: "Високоповажному М. Подворнякові на пам'ять від автора, Вашінгтон, 16 ХІ 1960".

Д.С.Мережковский. Христос и антихрист. С.-П., 1903.
Підпис Подворняка.

О.Гончар. Горы поют, №14. Москва, Правда,1949, 48с.
Печатка бібліотеки М. Подворняка, № 36.

Антология русской поэзии. Вин., Манитоб. у-т, 1968

І.Марчак. З мучеництва на Холмщині на Білограйщині.Він, ВВФ, 1957-56с.
Востаннє редагувалось KaiserAdler в 02 січня 2015 12:59, всього редагувалось 1 раз.
Зображення Зображення
"За одну для всіх і вищу од всіх Законну, Маєстатичну і загальну Державну Українську Владу!"

KaiserAdler
Member
Member

Re: Доля приватних зібрань/бібліотек т.п.

Повідомлення KaiserAdler » 30 серпня 2014 14:17

Не так давно, я писав листа в Рочестер Володимиру Пилишенку, синові військово-морського офіцера УНР Василя Пилишенка... Питав про його батька, здається всього було питань 12...вчора отримав несподівану "відповідь" від пана Володимира...у вигляді 4 тяжких коробок з літературою :shock: , з штампами бібліотеки Церкви на Саут-Баунд Бруці, НТШ, Української Кредитної Спілки і ще цілої низки приватних, кооперативних та інших бібліотек...були книжки з екслібрісами, в тому числі і самого пана Володимира...Книжки з періоду 1920-1990 р., більше книжок 1950-1970 рр. Література історична (ПВЗ, ДВЗ), духовна, суспільна, журнали різні. Є така книжка (англомовна енциклопедія Кубійовича т.2), що наприкінці 1980-их рр. вартувала яких 95 доларів. Чикагське 14-ти томне видання творів Шевченка 1960 р...та ще багато всього іншого, під 300 артикулів.

Без сумніву, вчора я ДАРМОВО отримав найщедріший дар в своєму житті - чого я і не прохав, і не очікував. Але щонайдивніше, при цьому я взагалі не отримав відповіді на свого листа!!!

Негайно приступлю до категоріалізації отриманого, після чого викладу список цього тут. Цей "рочестерський" фонд став би, без сумніву, окрасою будь-якої домашньої бібліотеки!

Я досі в шоці від всього цього - вчора до 2-ох годин ночі розбирав все це.
Зображення Зображення
"За одну для всіх і вищу од всіх Законну, Маєстатичну і загальну Державну Українську Владу!"

KaiserAdler
Member
Member

Повідомлення KaiserAdler » 02 січня 2015 13:27

KaiserAdler написав:Не так давно, я писав листа в Рочестер Володимиру Пилишенку...

Не знаю, чи це треба кому те про що пишу, втім думаю бібліофілам та книгозбирачам може бути цікаво.

Ось моє бібліографічне дослідження цих книжок. Вказав повний їх перелік. Вдалося встановити ряд колишніх власників книжок - наприклад, було встановлено, що власником однієї книги був сотник УГА, потім капітан вермахту Кирило Годованець, знаний західноукраїнський педагог міжвоєнного періоду. Ідентифіковано ще багато інших колишніх власників - серед яких зокрема священник та різні видатні українські громадяни Америки.

В окремі книжки колишніми власниками було вкладено різні папірці, білети, записки, закладки, які також описано.

Наприклад, в книзі Олександрів-Грибінський Б. Поворот по сліду. Поезії. — Об’єднання українських письменників «Слово», Едмонтон-Торонто, 1980
на розвороті є дарчий напис Світлани Грибінської (дружина поета Грибінського, померла 2013 р) Костянтину та Марті Мусійчукам. Окрім того, в книжці знаходиться приватний лист Світлани Грибінської до Марти Мусійчук (це була відома оперна співачка в Америці). Може коли-небудь все це буде цікаве дослідникам української літератури, тож бачу свій борг зберегти всі ці речі в отриманому вигляді.

Як такої військової літератури мало, втім багато суспільної. художньої та педагогічної. Може кому щось буде треба? Я буду радий перефотографувати щось, як є потреба. Дивіться список.
Приєднані файли
Книги та періодичні видання, отримані в дар від п. Володимира Пилишенка (м. Рочестер, США) 28 серпня 2014 р..docx
(50.17 Кб) Завантажено 151 разів
Зображення Зображення

Ярослав Мезенцев
Member
Member

Повідомлення Ярослав Мезенцев » 02 січня 2015 22:58

KaiserAdler
Лет пять назад я помог в организации перевозки личной библиотеки покойного известного украинского востоковеда (а китаистика у нас вся была цвета "хаки") из его квартиры в Броварах в Киев в библиотеку института востоковедения НАНУ. Еще и полтора года спустя эти книги в институтской библиотеке так и оставались в тех же ящиках, которые я тогда привез и куда лично их укладывал и потом грузил-выгружал. Я даже не уверен, что сейчас что-то изменилось. Никому ни хера не нужно. Не прислал бы я микроавтобус и людей для перевозки - дочь покойного выкинула бы все нафиг, высвобождая квартиру отца. Перевезли в институт - толку не больше. Ни описи, вообще ничего. Лучшие времена библиотеки были в руках у ее хозяина.

Потому ваше собрание будет жить, пока сами им занимаетесь. Может, сайт простенький сделайте и на нем эту информацию и список выложите? Тогда быстрее найдут вас интересующиеся темой и жизнь книг получит продолжение.
Предлагаю вывести в ров - и расстрелять!!!

Повернутись до Загальні історичні питання

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей