Які книжки змінили світ?

Модератори: Historical, Global Moderators

KaiserAdler
Member
Member

Які книжки змінили світ?

Повідомлення KaiserAdler » 02 січня 2015 18:02

Давно хотів задати таке питання. Повністю сформулювати його варто ось так: "На Вашу думку, вплив яких книжок був визначальним для загального розвитку західноєвропейського суспільства за останні 500 років? Назвіть 10 таких книжок для кожного сторіччя, починаючи з XVI ст."

Тематика книжок всеосяжна. Головний чинник - вплив на розвиток суспільства.

Ось мої варіанти для XVI ст.:
Зображення
1. "95 тезисів" Мартіна Лютера (1517). Особливих описів не потребує, позаяк всі чули про ці тези. Каталізатор реформаційних процесів 16 сторіччя, з їх усіма далекосяжними політичними та церковними перемінами. Складно це назвати книгою, це скоріше політичний памфлет.
Зображення
2. "Біблія руська" Франциска Скорини (прибл. 1517) - перший переклад Біблії на розмовну слов'янську мову. Треба думати, це була домашня Біблія протягом довгого часу заможніших верств населення на території ВКЛ, України, Росії.
Зображення
3. Праця Ніколо Макківеллі "Il Principe", у нас більше відома як "Государь" (написаний 1513 р., надрукований 1532 р.) - про цю книжку думаю всі чули, і особливих описів вона не потребує. Достатньо тільки згадати визначення терміну "маккіавелізм".
Зображення
4. "Утопія" Томаса Мора (1516) - пам'ятка політичного ідеалізму доби пізнього Середньовіччя.
Зображення
5. Праця Жана Кальвіна "Institutio Christianae religionis" (перше видання - 1536 р., завершений вигляд отримало в 1559 р.) - знаменита теологічна праця, вплив якої був визначальним для розвитку ряду західноєвропейських країн, зокрема Англії, Франції, Швейцарії, Нідерландів. Праця сформувала світогляд французьких протестантів в їх боротьбі за свободу свого віросповідання, а також світогляд учасників буржуазних революцій в Голандії та Англії. Кальвінізм також в основному сформував характер переселенців до Америки. Знаменитий дослідник Макс Вебер у своїй праці "Протестантська етика та дух капіталізму" заявляє що кальвінізм виробив чимало передумов до формування сучасного капіталізму. Крім цього, праця спричинилася до формування сучасної французької словесності.
Зображення
6. Твір астронома Миколи Коперника "De revolutionibus orbium coelestium" (1543 р.) - початок наукового встановлення геліоцентричної системи світу.
Зображення
7. Твір медика Андреаса Везалія "De humani corporis fabrica libri septem" (1543 р.) - "Опубликование книги Везалия вызвало, с одной стороны, переворот в анатомических представлениях того времени, а с другой — сопротивление анатомов, старавшихся сохранить авторитет Галена".
Зображення
8. Важливими треба вважати твори Шекспіра. Частина з них вийшла друком до кінця 16 ст., тому вони є однією з найважливіших пам'яток цієї епохи. Величезний вплив на формування словесності складно оцінити.
Зображення
9. "Женевська Біблія" (1560) - одна з перших масових Біблій з коментарями на англійській мові.
Зображення
10. Книга "Апостол" (1564) надрукована І.Федоровим та П. Мстиславцем. Знаменита пам'ятка слов'янського книгодрукування, але мабуть на цьому значущість книги обмежується.
Зображення Зображення
"За одну для всіх і вищу од всіх Законну, Маєстатичну і загальну Державну Українську Владу!"

Ярослав Мезенцев
Member
Member

Re: Які книжки змінили світ?

Повідомлення Ярослав Мезенцев » 16 січня 2015 23:56

Начни с Библии Гутенберга. С появлением печати Библия стала массовым продуктом, что было необходимым условием для ее дальнейших переводов на национальные языки - предтечи реформации.
Предлагаю вывести в ров - и расстрелять!!!

KaiserAdler
Member
Member

Повідомлення KaiserAdler » 12 лютого 2015 15:56

Біблія Гутенберга це звичайно неабиякий технологічний прорив. Однак вона цінна сама по собі, як книжкова пам'ятка. І тираж у неї доволі маленький - всього 180 екземплярів! Так що вплинути на суспільство у неї не вийшло, хоча вона дійсно є технологічним проривом.

Крім того, вона випадає з пред'явлених хронологічних рамок. Я почав з 16 ст. тому, що це було сторіччя коли книжка стала масовою і друкована ідея отримала змогу сильно впливати на настрої соціуму.
Зображення Зображення
"За одну для всіх і вищу од всіх Законну, Маєстатичну і загальну Державну Українську Владу!"

vovic
Member
Member

Повідомлення vovic » 12 лютого 2015 18:11

Я бы начал со "Славяно-Арийских Вед".

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 12 лютого 2015 18:33

Від 1990-х років, vovic? :?
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

KaiserAdler
Member
Member

Повідомлення KaiserAdler » 12 лютого 2015 19:16

vovic написав:Я бы начал со "Славяно-Арийских Вед".

Ви мабуть жартуєте?
Зображення Зображення

vovic
Member
Member

Повідомлення vovic » 12 лютого 2015 19:46

Adam написав:Від 1990-х років, vovic? :?

Як мінімум від 7523-го Лета от Сотворения Мира в Звездном Храме.
Як максимум від 111821-го Лета от Великого Переселения с Даарии.

vovic
Member
Member

Повідомлення vovic » 12 лютого 2015 19:47

KaiserAdler написав:
vovic написав:Я бы начал со "Славяно-Арийских Вед".

Ви мабуть жартуєте?

Ні, я не жартую.

Fet
Member
Member

Повідомлення Fet » 12 лютого 2015 19:53

Не совсем 16 - но "Молот ведьм" и "Summis desiderantes affectibus"
Політ сокола не залишає слідів на небі – він залишає сліди у серцях людей які дивляться на небо.
А ты идиотизм с патриотизмом не путай!

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 12 лютого 2015 20:08

vovic написав:Ні, я не жартую.

Хм... Ну, гаразд: кожен має право на свою думку.
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

KaiserAdler
Member
Member

Повідомлення KaiserAdler » 12 лютого 2015 20:17

vovic написав:Як мінімум від 7523-го Лета от Сотворения Мира в Звездном Храме.
Як максимум від 111821-го Лета от Великого Переселения с Даарии.

vovic написав:Ні, я не жартую.

Так може казати тільки рідновір. Ви дійсно є прихильником якоїсь течії рідновір'я?

Fet написав:Не совсем 16 - но "Молот ведьм" и "Summis desiderantes affectibus"

Ну, якщо дивитись трохи раніше, то визначальними, як на мене, в добу Середньовіччя є такі документи як т. зв. "Костянтинів дар", а також твір Лоренцо Валли, який доводить його фальшивість. До речі, цікаві роздуми про фальшивість "Костянтинового дару" є ще в четвертому томі згадуваної в цій темі книги Жана Кальвіна "Настанови в християнській вірі"(гл. 11-13).
Зображення Зображення

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 12 лютого 2015 20:19

vovic написав:
Adam написав:от Великого Переселения с Даарии.

Це з якої зіркової системи? :D

vovic
Member
Member

Повідомлення vovic » 12 лютого 2015 20:53

KaiserAdler написав:Так може казати тільки рідновір. Ви дійсно є прихильником якоїсь течії рідновір'я?

Так.

vovic
Member
Member

Повідомлення vovic » 12 лютого 2015 20:57

кювернат Ювяшжт написав:Це з якої зіркової системи? :D

Щодо Зіркової системи, то сузір'я Зімун, тобто Малая Медведица.

KaiserAdler
Member
Member

Повідомлення KaiserAdler » 12 лютого 2015 22:10

vovic написав:
KaiserAdler написав:Так може казати тільки рідновір. Ви дійсно є прихильником якоїсь течії рідновір'я?

Так.

Думаю, Вам цікаво було б знайти в інтернеті літературну критику "славяно-арийских вед". Але це мабуть що розмова не для цієї теми.
Зображення Зображення

Далі

Повернутись до Загальні історичні питання

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість