Які книжки змінили світ?

Модератори: Historical, Global Moderators

vovic
Member
Member

Re: Які книжки змінили світ?

Повідомлення vovic » 13 лютого 2015 00:15

KaiserAdler написав:Думаю, Вам цікаво було б знайти в інтернеті літературну критику "славяно-арийских вед".

Это все равно, что я буду искать критику своих Отца и Мамы. Зачем?
Впрочем, мнение других "учений" о Славяно-Арийских Ведах мне хорошо известно.

KaiserAdler написав: Але це мабуть що розмова не для цієї теми.

Згоден.

KaiserAdler
Member
Member

Повідомлення KaiserAdler » 13 лютого 2015 20:09

vovic написав:Это все равно, что я буду искать критику своих Отца и Мамы. Зачем?
Впрочем, мнение других "учений" о Славяно-Арийских Ведах мне хорошо известно.

Як навіщо? А якщо вони заслуговують на критику? В будь якому разі, правда ніколи не боїться критики. Всі неоязичницькі джерела це сучасні літературні фальсифікації - притому навіть без малійшого натяку на талановитість. Банальний мікс шизотерики, гостро приправленої "старословянськими" приправами.

Вся ця історія з золотими табличками, яких ніхто ніколи не бачив, і які ніхто ніколи не досліджував, з яких ніби були переписані ці "Веди" один в один нагадує історію віднайдення Джозефом Смітом "Книги Мормона", яка теж була ніби написана на золотих листах, але яку теж ніхто ніколи не бачив, крім 8-ми нібито свідків, яких Сміт зміг переконати, що вони бачили "Книгу Мормона"...

Я вже не буду казати про інші грубі фальсифікації від тих же авторів, такі як неіснуюча книжка "Круголет Числобога". Я не буду все це оповідати, тому що хто цікавився, той знає про все це.

Коротше, цим фальшивкам навіть до "Книги Мормона" - як до місяця пішки, але в історії з останньою, крім відвертого шарлатанства хоч є якийсь присмак реальної містики та дійсна впливовість на суспільні процеси, тому цю книжку, незважаючи на її безглуздість, можна вважати однією з найвпливовіших книжок ХІХ ст., принаймні в рамках США.
Зображення Зображення
"За одну для всіх і вищу од всіх Законну, Маєстатичну і загальну Державну Українську Владу!"

vovic
Member
Member

Повідомлення vovic » 13 лютого 2015 21:12

KaiserAdler написав:[Як навіщо? А якщо вони заслуговують на критику? . . .

Я з Вами не сперечатимуся, оскільки не бачу предмета суперечки. Sorry.

kram
Member
Member

Повідомлення kram » 14 лютого 2015 00:13

Fet написав:Не совсем 16 - но "Молот ведьм" и "Summis desiderantes affectibus"

Що саме Ви маєте на увазі, коли кажете, що вони змінили світ?

KaiserAdler
Member
Member

Повідомлення KaiserAdler » 11 березня 2015 16:34

Ну гаразд, якщо ніхто не оспорить визначені раніше 10 книжок для 16 ст. як найважливіші, то пропоную перейти до 17 ст., і назвати які книжки з того віку справили найбільше враження на розвиток суспільства.
Зображення Зображення
"За одну для всіх і вищу од всіх Законну, Маєстатичну і загальну Державну Українську Владу!"

KaiserAdler
Member
Member

Повідомлення KaiserAdler » 18 березня 2015 18:35

Напевно, в такому списку впливових книжок для 17 ст. буде названа англіканська "Книга загальних молитов" (The Book of Common Prayer). Використання цієї книжки в Шотландії в 1637 р. було сприйняте шотландцями як захід контрреформації та повернення до "пережитків папізму" і спровокувало масові беспорядки. Фактичним наслідком цього стало укладення шотландцями в наступному році "Національного Ковенанту", і все зрештою вилилося в так звані "Єпископські війни". Всі подальші конфлікти шотландців з Англією до кінця 17 ст. проходили саме під знаменем Ковенанту.
Зображення
Видання 1637 р.

До речі, введення англіканського молитовника в ужиток вже викликало сторіччям раніше повстання в Корнуоллі 1549 р., відоме як Prayer Book Rebellion. Але тоді повстання почалося через те, що книжка не відповідала католицьким стандартам.

Зображення
Видання 1549 р.

Коротше, не було б цих книжок, і історія була б точно іншою.
Зображення Зображення

Поперед.

Повернутись до Загальні історичні питання

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей