Викладання історії в школі

Модератори: Historical, Global Moderators

Gnat_goluj
Member
Member
 
Повідомлень: 202
З нами з:
05 березня 2010 10:33

Викладання історії в школі

Повідомлення Gnat_goluj » 12 травня 2016 09:55

Почитав сьогодні на одному з сайтів питання по українській історії в ЗНО і зрозумів чому діти в школах її так не люблять. Те як там написано і описано, це ж нудятина повна, після прочитання якої верне просто. Там немає таких цікавих тем та описів, як наприклад на вашому воєнно-історичному форумі а щось на кшталт.

Про якого митця йдеться в уривку з історичного джерела: «Він був сином мужика, і став володарем в царстві духа. Він був кріпаком, і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком, і вказав нові, світлі і вільні шляхи професорам і книжним ученим. ...Найцінніший скарб доля дала йому лише по смерті — невмирущу славу і всерозквітаючу радість, яку в мільйонів людських сердець все наново збуджуватимуть Його твори»?
Варіанти відповідей:
Т. Шевченка
Г. Сковороду
І. Котляревського
М. Коцюбинського
Про яку інституцію В. Винниченко писав: «…[його скликання] стало першим кроком відродження нації на шляху державності. Будучи одночасно сильним організуючим і агітаційним засобом, він став першим підготовчим етапом у творенні як ідеї Української держави, так і в частковому втіленні її в життя»?
Варіанти відповідей:
З'їзд народів Росії
Трудовий конгрес України
Всеукраїнський з'їзд хліборобів
Український національний конгрес


Прочитайте уривок з історичного джерела та виконайте завдання. «Експропріація непродуктивних класів, анулювання боргів, зосередження доходів від промисловості, держторгівлі (внутрішньої і зовнішньої) і всієї кредитної системи в руках держави і т. ін. — самі по собі дають можливість такого нагромадження всередині країни, яке забезпечує необхідний для соціалістичного будівництва темп розвитку індустрії». В уривку вказано на
Варіанти відповідей:
причини індустріалізації.
джерела індустріалізації.
наслідки індустріалізації.
етапи індустріалізації.І ще мене турбує, що навіть якщо захочуть щось міняти то це будуть робити якісь ура-патріоти і в історії для школярів появляться підрозділи про "косаків-характерників" на літаючих драконах і тому подібна муть
 

Аватар користувача
Adam
Global Moderator
Global Moderator
 
Повідомлень: 31932
З нами з:
22 лютого 2006 21:35
Звідки: Київ, Україна

Re: Викладання історії в школі

Повідомлення Adam » 12 травня 2016 10:42

Ну, це все питання з підручника й вони перевіряють, чи користувався підручником учень. Інша справа, що це: 1) прив'язує учня до одного джерела отримання знань, 2) спонукає до зазубрювання, а не до осягнення історичного процесу та 3) взагалі дійсно відвертає до навчання.

Потрібна революція навчального процесу взагалі — треба відмовлятися від системи «учень—клас—вчитель», підручники мають стати інтерактивними та у вигляді програми бути розташованими у «хмарі», щоб через тестові завдання замінити вчителя. Але для цього всі мають мати гаджети та швидкий інтернет. А у школі зустрічатися для експериментів (точні науки) та дискусій (гуманітарні).
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"
 

Maria123
Member
Member
 
Повідомлень: 3
З нами з:
25 березня 2018 14:45

Re: Викладання історії в школі

Повідомлення Maria123 » 25 березня 2018 16:14

Колись сама була учнем історичного класу, мало що запам'ятовуються! Багато різних термінів і дат ... саму суть було важко піймати!
24Print - київська цілодобова друкарня
 


Повернутись до Загальні історичні питання

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей