Історична політика у Польші

Модератори: Historical, Global Moderators

thrary
Member
Member
 
Повідомлень: 3097
З нами з:
06 квітня 2006 19:40

Історична політика у Польші

Повідомлення thrary » 17 серпня 2016 10:08

19 липеня 2016
якась муха покусала польський сейм. З незрозумілих для мене обставин, вони ще на початку електорального циклу (останні вибори були 25 жовтня 2015) вирішили показати себе найщирішими патріотами і зараз просувають постанову про визнання Волинської різанини геноцидом польського народу українцями. Цікаво, не пов'язана відмова від скасування парламентських канікул, що певний час мусувалася з цією подією — принаймні наші парламентарі будуть позбавлені можливості покидатися лайном у поляків офіційно.
 

thrary
Member
Member
 
Повідомлень: 3097
З нами з:
06 квітня 2006 19:40

Re: Історична політика у Польші

Повідомлення thrary » 17 серпня 2016 10:12

http://www.rp.pl/Komentarze/308169898-Haszczynski-Watpliwa-kara-za-polskie-obozy.html

Walkę z „polskimi obozami" rozpocząłem wraz z kolegami z „Rzeczpospolitej" i ze wsparciem ówczesnego ministra spraw zagranicznych Adama Daniela Rotfelda kilkanaście lat temu.

Przyjęty właśnie przez rząd projekt ustawy umożliwiającej pociągnięcie do odpowiedzialności karnej tych, którzy posługują się tym kłamliwym określeniem, jest więc dla mnie i dla mojej gazety szczególnie istotny.
Doceniam, że władze dbają o dobre imię Polski, a pojawiające się w zagranicznych mediach określenie „polskie obozy zagłady" fałszuje historię i podstępnie sugeruje odpowiedzialność naszego państwa i Polaków za niemieckie zbrodnie. Najwyższą formą tej dbałości jest tworzenie prawa.
Mam jednak wątpliwości. Najważniejsza dotyczy przewidzianej w ustawie kary za „polskie obozy" – do trzech lat więzienia. Nie wiem, kogo miałaby ona objąć. Prawie wszystkie przypadki użycia tego określenia, które sobie przypominam, zakończyły się przeprosinami, naniesieniem poprawek. Łącznie z tym najbardziej bolesnym – słowami Baracka Obamy na uroczystości przyznania pośmiertnie Medalu Wolności Janowi Karskiemu, który próbował przekazać Zachodowi prawdę o niemieckich obozach.
Zdarza się, że ktoś uporczywie obarcza Polskę odpowiedzialnością za zbrodnie Trzeciej Rzeszy. Ale to zazwyczaj artysta lub broniący swych tez naukowiec, a takich polski rząd – i słusznie – nie zamierza karać.
Wątpliwość dotyczy też zapowiedzi, że ustawa ma służyć „skutecznej i szybkiej reakcji" na fałszowanie historii. Skuteczność polskiego wymiaru sprawiedliwości wobec tego, co się mówi i pisze na drugim końcu świata, jest ograniczona. Trochę się więc obawiam, że szybkich reakcji polskich władz nikt nie zauważy. A zastąpią one żmudną pracę edukacyjną.
 

thrary
Member
Member
 
Повідомлень: 3097
З нами з:
06 квітня 2006 19:40

Re: Історична політика у Польші

Повідомлення thrary » 17 серпня 2016 10:24

http://wiadomosci.wp.pl/kat,36474,title,Polityka-historyczna-na-nowych-torach-Rzad-chce-walczyc-z-wadliwymi-kodami-pamieci,wid,18419220,wiadomosc.html

Polityka historyczna na nowych torach. Rząd chce walczyć z "wadliwymi kodami pamięci"

Szef MSZ Witold Waszczykowski stworzył Radę Dyplomacji Historycznej, która ma się zajmować promocją historii Polski za granicą. W zarządzeniu Waszczykowski stwierdził, że odpowiadać ona będzie za współtworzenie strategii polityki historycznej Polski i ma zgłaszać propozycje jej realizacji za granicą.

Walka z "wadliwymi kodami pamięci" o Polsce

Inne zadania to: opracowanie rekomendacji dla polskich placówek zagranicznych ws. dyplomacji historycznej, wspieranie działań MSZ skierowanych na przeciwdziałanie "wadliwym kodom pamięci" w mediach zagranicznych, inspirowanie działań zmierzających do tworzenia i wzmocnienia katedr historii Polski lub studiów polonistycznych na zagranicznych uniwersytetach, przygotowywanie propozycji przedsięwzięć promujących polską narrację historyczną za granicą, wspieranie działań MSZ w upowszechnianiu znajomości historii Polski w kulturze masowej za granicą.


- Będziemy także reagować na nieprawdę o polskiej historii - mówi WP Jan Dziedziczak, wiceszef MSZ. Sam też będzie wchodził w skład Rady jako jej przewodniczący.

W Radzie zasiadać mają z urzędu m.in.: wiceminister spraw zagranicznych zajmujący się dyplomacją publiczną (Jan Dziedziczak - szef tego gremium), koordynator sekcji ds. kultury w Narodowej Radzie Rozwoju (prof. Andrzej Nowak), prezes IPN (ustępujący właśnie dr Łukasz Kamiński), dyrektorzy Muzeum Historii Polski, Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Powstania Warszawskiego, rzecznik MSZ, prezes Fundacji Reduta Dobrego Imienia (Maciej Świrski, który jest zarazem doradcą wicepremiera ministra kultury prof. Piotra Glińskiego).

W rozmowie z WP wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak podkreśla, że "przez lata temat dyplomacji historycznej był zaniedbywany". - Mieliśmy do czynienia z chaosem i to jest niestety opis najoptymistyczniejszy z możliwych - mówi Dziedziczak.O powołaniu Rady Dyplomacji Historycznej mówi tak: - Zależy nam na tym, aby polityka historyczna była prowadzona sprawnie - tak jak w wielu innych krajach świata. Chcemy ją prowadzić jako element dyplomacji publicznej i kulturalnej. Jest to bowiem niezwykle ważny aspekt dyplomacji, który daje nam realne korzyści w polityce tak dziś jak i jutro. Inwestujemy w przyszłość, gdy pokazujemy Polskę jako wypróbowanego i lojalnego sojusznika, który zawsze stawał po stronie Zachodu i demokracji. Zyskujemy, gdy zwracamy uwagę, że Polska nigdy nie kolaborowała z reżimami totalitarnymi oraz oczywiście nie mordowaliśmy, ale ratowaliśmy Żydów w czasie Holocaustu. Pokazujemy więc Polskę w sposób, który budzi sympatię opinii publicznej choćby naszych partnerów w Unii Europejskiej i NATO - ocenia wiceminister spraw zagranicznych.

Dudek: "nie" dla krucjaty za pomocą dyplomacji

W rozmowie z Wirtualną Polską prof. Antoni Dudek powołanie Rady komentuje tak: - Historia jest tak ważnym elementem relacji międzynarodowych, że trudno ją zostawiać wyłącznie dyplomatom. Powinni oni sięgać po opinie fachowców. Ważne jednak, aby byli to fachowcy, a nie ludzie, którzy będą chcieli prowadzić jakąś krucjatę za pomocą dyplomacji. Wtedy nie służyłoby to sprawie.

Historyk i politolog z UKSW oceniać składu nowego gremium jednak nie chce.

Prof. Andrzej Friszke zastanawia się natomiast, na ile osoby z Rady Dyplomacji Historycznej będą miały coś do powiedzenia. - W Polsce oczywiście będą miały wiele, ale ich ranga za granicą będzie niewielka - ocenia rozmówca WP, choć docenia np. cenionego historyka prof. Andrzeja Nowaka. - I to chyba jedyna taka osoba, a pozostali nie mają żadnej rangi poza Polską. Obawiam się więc, że nowa Rada będzie mieć wielkie trudności przy realizowaniu zadań w kontaktach międzynarodowych - dodaje Friszke.Waszczykowski zniósł jednocześnie Radę Naukową do spraw historycznych przy Ministrze Spraw Zagranicznych, w której zasiadało sześciu naukowców (profesorowie Włodzimierz Borodziej, Paweł Machcewicz, Andrzej Paczkowski, Jacek Tebinka, Mariusz Wołos oraz Adam Zamoyski) i trzech urzędników. - W tej radzie byli historycy bardzo wybitni, znani w świecie i o bardzo dużym autorytecie. To były światowej sławy nazwiska - mówi prof. Andrzej Friszke.

Szef RDI: trwa wojna hybrydowa przeciwko Polsce

Z decyzji MSZ cieszy się członek nowo powołanej Rady. - To jest poważna sprawa. Po raz pierwszy do 1989 r. państwo polskie systemowo zaczyna się zajmować polityką historyczną - ocenia w rozmowie z Wirtualną Polską Maciej Świrski, prezes Reduty Dobrego Imienia. W jego opinii "wypaczanie polskiej historii jest elementem toczonej przeciwko Polsce wojny hybrydowej". Na pytanie przez kogo, odpowiada nie wprost. - Jeśli Polacy będą przez społeczeństwa innych państw NATO postrzegani jako spadkobiercy morderców z Auschwitz, jeśli na współczesnych Polaków ma spadać odium Holocaustu, to oczywiste jest, że art. 5 Paktu Północnoatlantyckiego przestanie wobec Polski działać - dodaje.

Prof. Andrzej Friszke: - Myślę, że to po prostu wyobraźnia bez związku z realiami, bo nie zauważam żadnej wojny hybrydowej przeciwko Polsce. Jeśli Polska będzie prowadzić agresywne kampanie propagandowe na arenie międzynarodowej, to będzie to bardzo kosztowne, ale bez znaczenia i skutku.

Art. 5 Traktatu Północnoatlantyckiego mówi o udzielaniu pomocy przez państwa NATO, jeśli jeden z krajów Paktu padł ofiarą agresji.
- Obserwujemy akty zniesławiające Polskę i pogarszają opinię o nas w oczach społeczeństw sojuszniczych. Jeśli ten proces by postępował, to okazałoby się, że żaden odpowiedzialny natowski polityk nie będzie wchodził w wojnę w obronie Polaków jako, który nie cieszy się sympatią jego wyborców - dodaje Świrski. W jego opinii po szczycie NATO bezpieczeństwo Polski wyraźnie się poprawiło, ale "nie należy na tym poprzestawać". Wśród innych zagrożeń dla bezpieczeństwa Polski widzi twórczość prof. Jana Tomasza Grossa i publikacje zagranicznych mediów, w których używa się sformułowania "polskie obozy koncentracyjne".

Jan Dziedziczak: - Tak jak wiele krajów na świecie Polska zacznie traktować mówienie o swojej przeszłości jako inwestycję w przyszłość. Chcemy, aby Polska też tak w końcu robiła.
 

Аватар користувача
галичанин-скоморох
Member
Member
 
Повідомлень: 722
З нами з:
29 травня 2010 21:29

Re: Історична політика у Польші

Повідомлення галичанин-скоморох » 23 серпня 2016 23:03

Напевно, так правильніше-

Боротьба з "дефектними кодами пам'яті" про Польщу
(мета-переклад)

"власті дбають про добре ім'я Польщі, а визначення, що з'являється в зарубіжних медіа, "польські табори смерті" фальшує історію і підступно рекомендує відповідальність нашої держави і поляків за німецькі злочини."
"Прийнятий урядом законопроект дозволяє притягування до карної відповідальності тих, які послуговуються цим брехливим визначенням"

"Польща ніколи не співробітничала з окупантами з тоталітарними режимами також очевидно ми не мордували, але ми рятували євреїв під час Голокосту"

"Якщо поляки будуть через суспільства інших держав НАТО сприймані як спадкоємці вбивць з Освєнціму, якщо на сучасних поляків повинен падати одіум Голокосту, то очевидне є, що ст. 5 Північноатлантичного Пакту припинить по відношенню до Польщі діяти"(там зразу репліка в дусі- "не путайте божий дар з яєчнею")

Тобто- гладенькі, біленькі, пухнасті.

Що цікаво- ні слова про "геноцид на Волині".
Щілина для українців- ще можна щось змінити?

Але ж ще 2007 проголошено-
Nie pozwólmy na przypisywanie Polakom mordów na Ukraińcach, oni bowiem w obronie własnej , w obronie rodziny, w obronie ukochanej ziemi, czasem
musieli zabijać.
Не дозвольмо приписування полякам вбивств на українцях, вони бо у власному, захисті в захисті сім'ї, в захисті коханої землі, часом
мусили вбивати.
http://www.stankiewicze.com/ludobojstwo/index.html

А це з хроніки Сейму
"Замість консультувати закон увіковічуючий злочин геноциду з осередками кресовими, ви консультуєте з її катами, із стороною українською, з нащадками тих, які мордували громадян II RP на Східних Кресах
http://orka.sejm.gov.pl/kronika.nsf/0/0 ... a019_8.pdf стор 31

То що виходить- те, що я роблю(перевірка польської інформації і збір української)- вже карний злочин, чи ще ні?
 

Аватар користувача
галичанин-скоморох
Member
Member
 
Повідомлень: 722
З нами з:
29 травня 2010 21:29

Re: Історична політика у Польші

Повідомлення галичанин-скоморох » 24 серпня 2016 14:41

На сайті президента Польщі вже є спільна декларація.
http://www.prezydent.pl/gfx/prezydent/u ... ol_ukr.pdf
Українського тексту не знайшов.
(переклад мета)

занотовувавши присутність трагічних сторін в історії польсько-українських взаємин також цінуючи вагу конструктивного польсько-українського діалогу, грунтованого на історичній правді також польських зусиллях і українських політиків, істориків, інтелектуалів, і костьольних ієрархів, що активно беруть участь в процесі поєднання і домовленості в історичних питаннях;

Що ж це означає?
На першому місці домовленість? Розбиратися в суті і фактах вже ніхто не буде?
 

Аватар користувача
кювернат Ювяшжт
Member
Member
 
Повідомлень: 6115
З нами з:
18 червня 2006 18:52
Звідки: Київ

Re: Історична політика у Польші

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 25 серпня 2016 01:50

галичанин-скоморох написав:На першому місці домовленість? Розбиратися в суті і фактах вже ніхто не буде?

Чим більше політики будуть домовлятися, і не будуть лізти в історію з чимось там розбиратися, тим краще.
 

Аватар користувача
галичанин-скоморох
Member
Member
 
Повідомлень: 722
З нами з:
29 травня 2010 21:29

Re: Історична політика у Польші

Повідомлення галичанин-скоморох » 25 серпня 2016 09:18

Не пам'ятаю точно, але здається, що всі українські політики вже передоговорювалися з всіма польськими принаймі кілька разів.
І що? Краще?
Може, Сейм відмінить постанову?
Може, закриє всі ресурси в НЕТі з цієї проблеми?
Може, переробить в целюлозу всі"людобойства", "глоси", "на рубєжу"?

Я з своєї глибинки спостерігав принаймі 4 таких вибухи оскаженіння-
початок-середина 90-х, коли по селах та містах півдня Тернопілля шастали зачухані "Фіати П" з кольоровими картами Польщі до Дніпра, до Збруча. Іх водії в бісторових футболках, штанах з плащовки заходили на подвір'я(втч і до мене) і нагло питали- чому не відремонтована хата? чому знесена стайня? За ними їхали вже статечніші і обіцяли- приведеш до порядку- не будеш платити за 50 років проживання!
кінець 90-середина 2000- вже чемніше приїздили, ставили пам'ятники, відновлювали могили, робили знімки всього і вся("для пам'яті"). Потім в себе видавали брошурки, книжечки, журнальчики. Тільки тон вже був зовсім іншим- наглим, емоційним- "не забудем", "не позвалям".
ближче до кінця 2000- вже створено було ресурси- "станкевичі", "стоважишенє", де весь цей гній було викинуто в НЕТ.
пам'ятаєте 2010- тоді теж після солідної підготовки виставка гуляла Україною? Це теж політики договорились!

Бакун.JPG

Це не жовта преса- це хроніка Сейму!
Договорились? Договорились!

Селлін.JPG

Це вже поляк каже! З підтекстом(нмд)- ТА РОЗБЕРІТЬСЯ НАРЕШТІ ВИ САМІ! І САМІ ВЗНАЄТЕ, І НАШИМ РОТИ ЗАТКНЕТЕ!

Про що договорились? Що причіплять в Києві до катедри метровий хрест?
Що ксьонзи Рівненщини та Волині оголосять премію за вказане невідоме поховання?
Що молоді мордаті наглі хлопчики на джипах будуть шерстити Галичину з "цитатником"(не хунвейбіна- кресов'яка) не знаючи ні слова українською?

САМИМ РОЗІБРАТИСЯ ТРЕБА!

ЦЕ- БЕЗВИННІ ПОЛЬСЬКІ ЖЕРТВИ УКРАЇНСЬКОГО СКАЗУ.
ЦЕ- БЕЗВИННІ ЖЕРТВИ УКРАЇНСЬКО- ПОЛЬСЬКОГО ЗБРОЙНОГО ПРОТИСТОЯННЯ
ЦЕ- БЕЗВИННІ ЖЕРТВИ НАШИХ ОКУПАНТІВ
ЦЕ- БЕЗВИННІ ЖЕРТВИ ПРОВОКАЦІЙ НАШИХ ОКУПАНТІВ
ЦЕ- БЕЗВИННІ ЖЕРТВИ ВАШИХ ПРОВОКАЦІЙ
ЦЕ- ЖЕРТВИ УКРАЇНСЬКО- ПОЛЬСЬКОГО ЗБРОЙНОГО ПРОТИСТОЯННЯ
ЦЕ- УКРАЇНЦІ

Тоді можна буде політикам та історикам договорюватися!
 

Аватар користувача
Krutywus
Member
Member
 
Повідомлень: 3007
З нами з:
06 квітня 2011 11:09

Re: Історична політика у Польші

Повідомлення Krutywus » 25 серпня 2016 09:51

галичанин-скоморох, Ви праві на всі сто.
Чи займається цією роботою хтось із українських науковців?
 

Аватар користувача
галичанин-скоморох
Member
Member
 
Повідомлень: 722
З нами з:
29 травня 2010 21:29

Re: Історична політика у Польші

Повідомлення галичанин-скоморох » 25 серпня 2016 20:38

Krutywus написав:Ви праві на всі сто.


То й що?

Зустрічаюся з неостаннім персонажем в одній з партій-
Читав?- Нє.
Чув?- Аякже! Обговорювали рішення політради!
І що?- Так це ж нас не стосується, це Волинь!
На посилання, почитай сам!
На другий день дзвонить- ви щось не те мені дали!
Ухвала сейму є? Є!
Переклад є? Є!
Мій текст є? Є!
То що не те? Та ми не це обговорювали!

Зустрічаюся з головою братства ОУН- УПА
Чули? Щось було по телевізору, але дуже хтів спати. Та се дурне! Ми відкрили реконструкцію підпільної друкарні! Тепер в нас виховна робота піде, як по маслу! Нас тепер в райраді більше- все буде добре!
Ви чули, що вас польський сейм оголосив вбивцями, різунами, злочинцями, а ваших потомків- потомками злочинців? Де? Та як вони сміли! Та ми негайно обговоримо, напишемо в районці, що вони тут творили!
Що ж ви обговорите? А що доброго можуть сказати поляки? Їх пісня і так відома!

Більшість- такий варіант
Чув? Чув, звичайно, газету читаю, телевізор дивлюся, але це нас не стосується! Це- Волинь!

От такі три варіанти.

Krutywus написав:Чи займається цією роботою хтось із українських науковців?

Ви питаєте мене в моїй глуші? Не бачив, Не чув, Не знаю.
 

Аватар користувача
галичанин-скоморох
Member
Member
 
Повідомлень: 722
З нами з:
29 травня 2010 21:29

Re: Історична політика у Польші

Повідомлення галичанин-скоморох » 31 серпня 2016 22:03

Неділя, 28 серпень 2016
Похорони "Інки" і "Zagończyka"

Панахида на честь Danuty Siedzikówny „Inki” i Feliksa Selmanowicza „Zagończyka” за участю президента Анджея Дуди

Похорон Danuty Siedzikówny „Inki” i Feliksa Selmanowicza „Zagończyka” відновлює гідність не їм, тому що вони ніколи її не втратили, але польській державі, які на протязі багатьох років, навіть після 1989 року. не змогли вшанувати своїх героїв, – сказав він під час меси в Базиліці святої Марії у Гданську президент Анджей Дуда.

На Гарнізонному Цвинтарі в Гданську поховали в неділю Danuty Siedzikówny „Inki” i Feliksa Selmanowicza „Zagończyka” героїв антикомуністичної конспірації, загиблих в 1946 році.

http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wiz ... czyka.html

http://www.newsweek.pl/polska/armia-kra ... 151,1.html
 

Аватар користувача
галичанин-скоморох
Member
Member
 
Повідомлень: 722
З нами з:
29 травня 2010 21:29

Re: Історична політика у Польші

Повідомлення галичанин-скоморох » 04 вересня 2016 16:18

Досить старе- журнал "Ї" за 2013.

Здається, все розумно, зважено, правильно, логічно. по-християнськи.
Перечитую і думаю- невже це все було тільки димовою завісою при підготовці до теперішнього сказу?

Інтервю з Яцеком Куронем: Важкий шлях до примирення
"Яцек Куронь: Існує певна подібність між польсько-українськими та польсько-німецькими відносинами. Зазвичай я кажу, що ми є наче українцями для німців та німцями для українців. Внесок німців, і не тільки в польську культуру, дуже значний: це й міста, засновувані на магдебурзькому праві, і потужна німецька присутність в економічному житті цих міст, – щодо цього я не маю жодних сумнівів. Займанщини, окупації, війни затьмарили цей позитивний образ у польській свідомості. Фактом є також, що німці довго мали відчуття цивілізаторської місії супроти поляків. Допіру травматичний досвід Другої світової війни дозволив німцям подолати це відчуття вищості, і тоді ж, обтяжені величезним почуттям провини, вони почали про цю провину говорити вголос. .....
...польський перегляд ставлення до Німеччини був легшим. Але йому також значною мірою допоміг лист польських єпископів до німецьких у 1965 році. Тоді вони здобулися на незвичайний заклик: прощаємо і просимо прощення. Та згадаймо, що цей заклик породив у польського суспільства надзвичайно сильний шок, чим, зрештою, пропаганда у ПНР спробувала скористатися. Але то був шок, який спонукав значну частину польського суспільства осмислити і переглянути ставлення до німців....
...У Польщі жодного почуття провини супроти українців не існувало – натомість, існувало й існує дуже глибоке переконання, що поляки є мучениками світу. Воно посилилося під час окупації. І в тому є багато правди, адже ситуація інших окупованих націй – французів, бельгійців, а навіть чехів, – була зовсім іншою. Все це обґрунтовувало польське відчуття жертви. А воно, в свою чергу, істотно перешкоджало визнанню наших провин супроти українців. Навпаки, навіть зміцнювало відчуття жертви також і в стосунках із українцями. Цей тип постави помітний теж і в сучасній Польщі. Властивість людської пам’яті полягає в тому, що вона запам’ятовує майже винятково ті кривди, яких завдала протилежна сторона."
http://www.ji.lviv.ua/n74texts/Hruslins ... rennya.htm

Інтервю з Яцеком Куронем: Не можна змушувати до покути
"Яцек Куронь: Розглядати лише один фрагмент польсько-українських стосунків, навіть якщо його значення надзвичайно істотне, це все одно, що взути чоботи, які охоче взувають націоналісти з обох сторін. Для українських націоналістів історія розпочинається у той момент, коли до їхнього села увійшли поляки і повбивали Богу душу винних мешканців, а для польських – коли убивцями були українці. Що було раніше, нікого не цікавить, контекст подій не має значення. Тому розмова про пацифікації польських сіл на Волині не має сенсу, якщо не ставити питання про стереотипи, про образ обох націй у поточній свідомості....
...Український випадок є ще складнішим. Україну перетинає Збруч, на Заході зароджувалася ідея незалежності, Схід потрапив під совєтів, зазнав жахливого промивання мізків і терору. Ті, із Заходу, служили в УПА, ті, зі Сходу, – в Червоній Армії, яка поборювала УПА. На цьому тлі поділ української свідомості є дуже виразним. Поляки роблять собі ведмежу послугу, апелюючи до Києва у конфлікті зі Львовом. Київ того не розуміє, це його абсолютно не цікавить і, в певному сенсі, не мусить.
Ба більше – якщо Україна хоче бути незалежною, то вона не може зректися пам’яті про УПА. УПА була повстанською армією, яка воювала за незалежність. Гарно про це написав один із упівських героїв Євген Стахів: війну УПА проти жінок і дітей вибачити не можна, але за те, що боролася за незалежність проти польського підпілля чи війська, так само, зрештою, як проти німців чи совєтів, вона заслуговує на повагу. Ми стояли з різних боків барикади, поляки були для українців смертельною загрозою. Багато з нас жахнеться, але з української перспективи ця суперечка повинна була саме так виглядати."
http://www.ji.lviv.ua/n74texts/Smolensk ... pokuty.htm
 

Аватар користувача
галичанин-скоморох
Member
Member
 
Повідомлень: 722
З нами з:
29 травня 2010 21:29

Re: Історична політика у Польші

Повідомлення галичанин-скоморох » 11 вересня 2016 09:59

ЗАЯВА
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
У ЗВ’ЯЗКУ З УХВАЛЕННЯМ СЕНАТОМ І СЕЙМОМ РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩА ПОСТАНОВ ВІД 7 ЛИПНЯ 2016 РОКУ ТА 22 ЛИПНЯ 2016 РОКУ ЩОДО ВОЛИНСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ
Верховна Ради України із жалем, розчаруванням і глибокою стурбованістю сприйняла рішення Сенату і згодом ухвалення Сеймом Республіки Польща постанови від 22 липня 2016 року «Щодо вшанування пам’яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян ІІ Речі Посполитої у 1943-1945 роках», якою надана політично і юридично некоректна оцінка трагічної сторінки українсько-польської історії, що стосується подій на Волині.
Верховна Рада України звертає увагу на те, що Україну і Польщу поєднують як видатні приклади спільної боротьби за свободу, так і криваві протистояння.
Парламент України заявляє, що необхідно з належною повагою і рівною турботою вшановувати пам'ять усіх жертв на території обох держав.
Верховна Рада України наголошує, що впродовж минулих десятиліть Україна та Республіка Польща зробили багато для взаємного прощення та примирення і вшанування пам’яті невинно убієнних українців та поляків під час конфлікту 40-их рр. ХХ ст. і вже дали спільну оцінку цим історичним подіям у погоджених обома сторонами документах, зокрема таких як:
- Заява Президентів України та Республіки Польща «До порозуміння і єднання» від 21 травня 1997 року;
- Заява парламентів України та Республіки Польща у зв'язку з 60-ю річницею Волинської трагедії від 10 липня 2003 року;
- Спільна заява Президентів України та Республіки Польща "Про примирення – в 60-у річницю трагічних подій на Волині" від 11 липня 2003 року;
- Послання Греко-Католицьких Єпископів України та Римо-Католицьких Єпископів Польщі з нагоди Акту взаємного пробачення і поєднання від червня 2005 року;
- Спільна заява Президента України та Президента Республіки Польща з нагоди 60-ї річниці акції «Вісла» від 27 квітня 2007 року;
- Спільна Декларація між Українською Греко-Католицькою Церквою та Римо-Католицькою Церквою Польщі з нагоди 70-х роковин злочину на Волині від 28 червня 2013 року;
- Декларація Президентів України та Республіки Польща у 25-у річницю Незалежності України від 24 серпня 2016 року.
У зв’язку з цим Парламент України вважає встановлення Сеймом Республіки Польща «Національного дня пам’яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян ІІ Речі Посполитої у 1943-1945 роках» за вияв політизації трагічних сторінок українсько-польської історії.
Верховна Рада України наголошує на тому, що прийняття постанов Сенату і Сейму Республіки Польща відбувалося в супроводі антиукраїнської акції з нищенням українських пам’ятників на території Польщі, атаками на учасників релігійних урочистостей, забороною проведення культурних заходів та шовіністичною риторикою.
Верховна Рада України звертає увагу польських депутатів, всієї польської влади та суспільства на те, що антиукраїнські дії та розпалювання антиукраїнських настроїв розгортається в момент найбільшої вразливості Української Держави, яка перебуває у стані війни з Російською Федерацією. У цій війні агресор використовує історичні питання – зокрема події 40-их рр. ХХ ст. – як один з елементів війни проти нашої Держави.
Парламент України вважає, що ухвалення Парламентом Республіки Польща зазначених постанов поставило під загрозу політичний і дипломатичний доробок та зусилля двох держав і народів, спрямовані на взаємне прощення, примирення та вшанування пам’яті невинних жертв: українців та поляків.
Верховна Рада України, відтак, засуджує односторонні дії Сенату та Сейму Республіки Польща, спрямовані на перегляд позитивних результатів співпраці, які були досягнуті під час конструктивного українсько-польського діалогу за останні десятиліття.
Парламент України вважає, що односторонні політичні оцінки історичних подій несуть високий ризик спричинення конфліктів між нашими суспільствами і державами та сприяють подальшій радикалізації як українського, так і польського суспільств, що послаблює консолідацію зусиль наших громадян, спрямовану на розвиток України і Польщі.
Верховна Рада України заявляє, що єдиний шлях до примирення і поєднання між українським та польським народами лежить через спільне пізнання фактів та обставин історії, встановлення персональної відповідальності за злочини проти людяності та воєнні злочини і християнське прощення.
Верховна Рада України заявляє, що успіх майбутніх українсько-польських відносин лежить у площині погодженої формули порозуміння між Україною та Республікою Польща.

У зв’язку з цим Верховна Рада України:
закликає істориків вести фаховий діалог з метою розкриття усіх досі нез’ясованих фактів та обставин історії на основі достовірних архівних матеріалів, залишаючи простір для кожної сторони інтерпретувати історичні факти, а політиків України і Польщі – припинити інструменталізувати історичну науку заради досягнення тимчасових політичних вигод.
закликає нинішні та майбутні покоління українців і поляків продовжувати стратегічне партнерство та не піддаватися спробам окремих політичних сил маніпулювати чутливими сторінками історичного минулого всупереч інтересам українського та польського народів;
звертається до польських колег з пропозицією припинити політизацію трагічних сторінок українсько-польської історії та зосередити зусилля на конструктивній побудові взаємин між Україною та Республікою Польща для зміцнення партнерства в демократичній Європі на підставі європейських цінностей.

http://rada.gov.ua/news/Novyny/134295.html
 

Аватар користувача
галичанин-скоморох
Member
Member
 
Повідомлень: 722
З нами з:
29 травня 2010 21:29

Re: Історична політика у Польші

Повідомлення галичанин-скоморох » 13 вересня 2016 21:43

Цікава стаття-
http://www.newsweek.pl/polska/wolyn-194 ... 6,1,2.html
І початок стандартний, і карта- спробуй розберись!-
635089653562500000 креси.jpg


А от кінець обнадійливий-
Trudny dialog
W Polsce Ludowej na temat rzezi wołyńskiej i galicyjskiej panowało milczenie. Zakazany był w ogóle temat Polaków na dawnych Kresach Wschodnich; skoro nie wolno było wspominać o zbrodniach sowieckich, to przemilczano także krzywdy od Niemców i Ukraińców. Istniały one tylko w przekazie rodzinnym. W połowie lat 80. kombatanci wołyńskiej AK zainicjowali zbieranie dokumentów i wspomnień, oczywiście poza oficjalnym obiegiem. Pretensje o wydarzenia z przeszłości, z jakimi w latach 90. wystąpili wobec siebie Polacy i Ukraińcy, padły na zupełnie nieprzygotowany od strony historycznej grunt. Krzywdy długo niewypowiedziane podzieliły oba społeczeństwa, a władze obu państw, zaabsorbowane układaniem poprawnych relacji, nie potrafiły znaleźć drogi do pojednania. Przełom nastąpił w 1996 r., gdy z inicjatywy środowiska wołyńskiego Światowego Związku Żołnierzy AK doszło do wspólnych prac naukowców z obu krajów nad polsko-ukraińskimi dziejami: stopniowo wydłuża się lista uzgodnień, a maleje rozbieżności. Ze zmiennym powodzeniem, ale toczy się dialog na tematy historyczne pomiędzy władzami Polski i Ukrainy. Droga jest znana.

Важкий діалог.
У Народній Польщі про волинську і галицьку різанину панувало мовчання. Заборонена була в цілому тема про поляків на стародавніх Східних Кресах; якщо не можна було писати про злочини радянські, то обійдено мовчанням також кривди від німців і українців. Вони існували тільки в переказах сімейних. У середині 80-х років ветерани волинської АК організували збір документів і спогадів, звичайно, неофіційно. Претензії на події з минулого, з якими в 90-ті роки виступили один проти одного поляки і українці, впали на абсолютно непідготовлений з історичного боку грунт. Надто довго замовчувані кривди розділили обидві суспільства, і влади обох держав, поглинені укладанням загальних заяв , не зуміли знайти шляхи до примирення. Прорив відбувся в 1996 році, коли за ініціативою навколишнього середовища волинського Всесвітнього Союзу солдатів АК дійшло до спільних робіт науковців з обох країн над польсько-українськими історією: поступово збільшується список домовленостей, а зменшуються розбіжності. З перемінним успіхом, але ведеться діалог на історичні теми між владою Польщі та України. Дорога відома.
 

Аватар користувача
галичанин-скоморох
Member
Member
 
Повідомлень: 722
З нами з:
29 травня 2010 21:29

Re: Історична політика у Польші

Повідомлення галичанин-скоморох » 19 вересня 2016 22:15

Aleksander Kwaśniewski: nie możemy odwracać się od Ukrainy

Коли його запитали про оцінку липневої резолюції Сейму з приводу злочину волинського, який названо геноцидом, та прийнятої у вересні у відповідь резолюції парламенту України, Кваснєвський визнав, що це - як він сказав - "погані дії".
- Я оцінюю ці дії як погані. Я вважаю, що ці справи є вкрай драматичні і якщо ми будемо вести таку довгу розмову з українцями, то буде важко знайти спільну думку на цю тему.
Тому, що для нас лідер українських націоналістів Степан Бандера буде терорист, який вбивав польських міністрів, а для них буде людина, воюючи за незалежну Україну, використовуючи будь-який доступний спосіб, також тероризм
Кваснєвський висловився за спокійний діалог на тему польсько-українських історичних відносин , в якому брали б участь насамперед, історики. - Це вимагає наполегливої роботи, а не резолюцій, які нічого не будують, але викликають зростаюче хвилювання. Та легко було передбачити, що після такої резолюції Сейму буде постанова українського парламенту, яка, звичайно, нічого не пояснює і нічим не допомагає, а починає бути ще одним бар'єром - оцінив.
Екс-президент висловив упевненість в тому, що резолюції Сейму і Верховної ради України не буде мати істотного впливу на відносини між двома країнами в довгостроковій перспективі, але, - як зазначив- сьогодні надмірно її ускладнюють.
- Я набагато більше був би вдячний, якщо б під патронатом президентів Польщі і України була створена історична комісія, яка би працювала прозоро й по пунктах пояснювала, відкривала масштаб цієї драми, але показувала також мотиви, які цьому сприяли. Історія не чорно-біла, особливо історія в цьому регіоні. Історія-це сума багатьох факторів і різних мотивації, що вимагає багато часу, толерантності та взаємної поваги. Не роз’ятрювати цієї рани, а, навпаки, прагнути її заліковувати через пояснення, - заявив Кваснєвський

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... omosc.html
 

Аватар користувача
галичанин-скоморох
Member
Member
 
Повідомлень: 722
З нами з:
29 травня 2010 21:29

Re: Історична політика у Польші

Повідомлення галичанин-скоморох » 22 вересня 2016 20:58

На жаль- тільки комікси з журналу( не знаю, наскільки поважного та авторитетного), але деякі нові нотки прорізаються...

01.JPG


02.JPG


03.JPG


05.JPG


07.JPG


http://www.newsweek.pl/historia/rzez-wo ... 450,1.html

Цікаво було б почитати.
 

Далі

Повернутись до Загальні історичні питання

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість