Тризуб

Модератори: Historical, Global Moderators

dimakad
Member
Member

Тризуб

Повідомлення dimakad » 20 грудня 2007 16:21

Хочу поділитися деякими думками щодо нашого герба - Тризуба. Може це і не військова тема, але цей знак носять на головних уборах всі військовослужбовці. Як відомо, в жовтні цього року активісти Євразійського союзу молоді осквернили наші символи на Говерлі. Я заходив на сайт цієї організації. Там я прочитав зневажливі фрази щодо нашого Тризуба. Мовляв у Польщі та Росії символи - це Орли, а в нас \"падающая птица\" (цитую).
Так от хотілося б зказати тим ублюдкам прямо в очі наступне. Це їхні герби символізують позор польської та російської націй. Адже у поляків герб - це розіпнутий орел, а в росіян взагалі якийсь урод з двома головами. Існує версія, що наш тризуб - це прадавній слов'янський символ, символ Верховного Бога всіх слов'ян (в тому числі предків росіян і поляків) - Рода-Сокола. Наш Тризуб символізує сокола, котрий падає на жертву. І ми повинні цим гордитися. Хотілося б почути Вашу думку, шановні колеги.
Востаннє редагувалось dimakad в 13 травня 2010 20:41, всього редагувалось 1 раз.
Немає кращого, як битися
В ім’я релігійних принципів,
Свою землю боронити від ворога,
Віддати життя в бою
І здобути славу героя! (гурт Гайдамаки, \"Вітер віє\")

Chestnut
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Chestnut » 20 грудня 2007 16:33

Моя думка така -- ми ніколи не узнаємо, що саме символізує знак Володимира, і тому не варто виставляти себе на посміховисько висуваючи сміливі гіпотези кажучи при тому дурниці про герби інших країн

Достатньо того, що тризуб символізує зв\"язок нинішньої України з Руссю Володимира. Все інше -- від лукавого.
\"На гербі зображено ведмедя. В одній руці у ведмедя молоток, а в другій - балалайка. Це символізує працелюбність і незакомплексованість тварюки.\"

Михайло
Member
Member

Повідомлення Михайло » 20 грудня 2007 16:39

Chestnut написав:ми ніколи не узнаємо, що саме символізує знак Володимира

Мабуть що так, але чому не будувати гіпотез (за умови, що й подавати їх як гіпотези)?
Щодо образ гербів сусідів -- згоден, цього не повинно бути.
Критичний розбір аргументів на користь нового датування Св. Софії: http://www.spadshina.org.ua/File/Sophia2.pdf

Михайло
Member
Member

Повідомлення Михайло » 20 грудня 2007 16:42

До речі -- якщо тризуб -- знак Рюриковичів, то чи не відомий він у Скандинавії? І якщо так, то чи не написано десь у сагах, що він означає?

Щодо сокола -- це одна з найвірогідніших версій, здається?
Востаннє редагувалось Михайло в 20 грудня 2007 17:53, всього редагувалось 1 раз.
Критичний розбір аргументів на користь нового датування Св. Софії: http://www.spadshina.org.ua/File/Sophia2.pdf

Chestnut
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Chestnut » 20 грудня 2007 16:45

Михайло написав:Щодо сокола -- це одна з найвірогаднаших версій, здається?

От тільки у Святослава Ігоревича був на печатках двозуб, на сокола зовсім не схожий. Та й символи інших князів не надто нагадують сокола

Скандинавських аналогів тризубів не пригадую -- але сарматські тамги дещо нагадують знаки Рюриковичів (правда, треба пояснити багатовіковий проміжок між ними)
\"На гербі зображено ведмедя. В одній руці у ведмедя молоток, а в другій - балалайка. Це символізує працелюбність і незакомплексованість тварюки.\"

Miller
Member
Member

Повідомлення Miller » 20 грудня 2007 17:05

Ха, якже ж ми любимо шукати собі щось, шоб потім ним пишатися! :) Моя думка: герб держави не може символізувати \"позор\" нації цієї держави - це маячня. Не може наш Тризуб симвлізувати, наприклад, F-16, який пікіруєт на росіян та поляків одночасно :)
Щодо герба - я чув про асоціацію Тризуба з ластівкою. А взагалі-то я згоден із думкою Chestnut'а.
Белоруссия родная, Украина золотая

Михайло
Member
Member

Повідомлення Михайло » 20 грудня 2007 17:12

Miller написав:Ха, якже ж ми любимо шукати собі щось, шоб потім ним пишатися!

Це всі люблять. Але особисто мені йдеться про інше -- у нас є герб, і мені цікаво, що саме він означає, і яке його походження. Або хоча б які є більш-менш адекватні ідеї з цього приводу.

Miller
Member
Member

Повідомлення Miller » 20 грудня 2007 17:26

Безумовно, цікаво! Але, чесно кажучи, мене коробить від форми подання інформації в першому повідомленні...
Белоруссия родная, Украина золотая

Михайло
Member
Member

Повідомлення Михайло » 20 грудня 2007 17:32

Miller написав:Але, чесно кажучи, мене коробить від форми подання інформації в першому повідомленні...

Так тут я з Вами згоден! Але і цілком відмовитись від будь-яких спроб пояснити походження тризуба (знову ж таки, називаючи речі своїми іменами, тобто гіпотези -- гіпотезами, а доведені факти -- фактами) -- на мою думку, невірно.

Sav
Moderator
Moderator

Повідомлення Sav » 20 грудня 2007 17:37

Скандинавських аналогів тризубів не пригадую

Я припоминаю ( правда это скорее не тризубы, а как раз стилизорованные изображение хищной птицы, причем не сказать, что пикирующей):

1) тризуб на застежках обмоток, которые наматывались поверх онуч

Зображення

2) тризуб на просечных наконечниках ножен меча

Зображення

Лично я склоняюсь к следующей версии - тризуб Владимира, название \"Русь\" - это все произошло в результате соединения совпадающих элементов местной и скандинавской культурных традиций. Например, для одних сакральной была тамга, унаследованная от сарматов, для других - стилизованный сокол. Поэтому \"чужой\" элемент, который морфологически подобен \"своему традиционному\" принимался вполне спокойно. Возвможно даже как фактор, способствующий сближению...
"Пора уже, наконец, всем хорошим людям собраться и убить всех плохих людей"

dimakad
Member
Member

Повідомлення dimakad » 20 грудня 2007 17:51

дорогі друзі, дякую за активні відповіді на моє питання. багато в чому Ви праві. Можливо Ви й праві, що ображати герби сусідів не коректно, прошу вибачення за це. але це моя думка, і мусив її висловити, щоб ви зрозуміли, чому я підняв це питання. Якщо би Ви почитали те , що пишуть на своєму сайті ці потвори, ви можливо реагували б подібно до мене.
щодо то, що Тризуб символізує сокола, то це така сама гіпотеза, як і та, що Тризуб це родинний герб Рюриковичів. Вчені, котрі досліджують язичницькі вірування словян, довели, що вони активно використовували Тризуб, Триглав, який був символом Верховного космічного Бога Рода. інші боги були земними (Сварог, Дажбог та ін.). А Рюриковичі цілком могли перейняти цей словянський символ і зробити своїм родовим знаком
Немає кращого, як битися
В ім’я релігійних принципів,
Свою землю боронити від ворога,
Віддати життя в бою
І здобути славу героя! (гурт Гайдамаки, \"Вітер віє\")

Грiм
Member
Member

Повідомлення Грiм » 20 грудня 2007 18:07

dimakad написав:Вчені, котрі досліджують язичницькі вірування словян, довели

нема проблем. але на нашому форумі гарним тоном вважається посилання на джерело інформації.
Ми молодії, хлопці лісовії
Скрізь нам дорога відкрита.

Chestnut
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Chestnut » 20 грудня 2007 18:15

dimakad написав:Вчені, котрі досліджують язичницькі вірування словян, довели, що вони активно використовували Тризуб, Триглав, який був символом Верховного космічного Бога Рода.

Я вибачаюся, але ми надто мало знаємо про слов"янське поганство, яке до того ж було різним у різних племен. А "вчені" дуже часто "доводять" власні конструкції, видираючи з м"ясом нечислені та розкидані в часі й просторі відомості (не забуваймо, що вже автори ПВЛ про руське поганство не знали й не пам"ятали практично нічого, і зліпили "пантеон" як змогли для ілюстрації історії про хрещення Русі).

Chestnut
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Chestnut » 20 грудня 2007 18:17

dimakad написав:щодо то, що Тризуб символізує сокола, то це така сама гіпотеза, як і та, що Тризуб це родинний герб Рюриковичів

Правильно, це все гіпотези, що мало чим підтверджені. Що ми точно знаємо, так це те, що різноманітні символи двозуба і тризуба використовувалися князями-Рюриковичами, і символи ці були свої для кожного князя.

Михайло
Member
Member

Повідомлення Михайло » 20 грудня 2007 18:25

Chestnut написав:символи ці були свої для кожного князя

Тобто не факт, що знак був родовим?
Але ж Ярослав наслідував його по Володимиру?

А ще я читав (не судіть строго якщо наплутав, бо давно було), що Святополк Окаянний (батьківство якого було сумнівним -- Ярополк чи Володимир), на своїх монетах зобразив двозуб, і таким чином задекларував походження від Ярополка.

А для кого з князів взагалі вперше відомо, що в нього був герб тризуб (чи двозуб)?

Далі

Повернутись до Загальні історичні питання

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей