ПОШУК та Юридичні норми

Модератори: Historical, Global Moderators

Аватар користувача
Денис
Member
Member
 
Повідомлень: 1198
З нами з:
01 травня 2006 13:46
Звідки: Київ

ПОШУК та Юридичні норми

Повідомлення Денис » 09 червня 2008 23:16

Цікаво, які адміністративно-правові норми існують щодо пошукової діяльності в Україні
(маю на увазу того, що лежить в землі) і взагалі, що потрібно знати та мати перед тим як поачти цим займатися легально?
чи усі пошуківці- це вважається \"чорні археологи\" і їх діяльність нелегальна?

ПС Не знав куди написати тему- модератори перемістять, як не туди... :wink:
Зображення
 

Аватар користувача
Adam
Global Moderator
Global Moderator
 
Повідомлень: 31845
З нами з:
22 лютого 2006 21:35
Звідки: Київ, Україна

Повідомлення Adam » 10 червня 2008 10:03

Щоб отримати права на археологічні розкопки треба отримати \"відкритий лист\" від Інституту археології НАН України або його регіонального представника - Кримського відділення в Сімферополі. \"Відкритий лист\" надається на різноманітні види археологічних досліджень, що розпочинаються з \"розвідки\" - пошук матеріалу на поверхні та закладання дослідницьких шурфів.

Все, що буде знайдено, належить державі й має зберігатися та вивчатися в державних науково-дослідницьких закладах. Людина, не пов'язана з наукою та така, що не має наукового ступеня, не має права отримати \"відкритий лист\".

\"Відкритий лист\" має бути зареєстрований в місцевому органу виконавчої влади (як правило - сільраді), та про його реєстрацію та початок дослідженбь має бути повідомлений дільничний інспектор міліції.
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"
 

Аватар користувача
Денис
Member
Member
 
Повідомлень: 1198
З нами з:
01 травня 2006 13:46
Звідки: Київ

Повідомлення Денис » 10 червня 2008 21:20

Дякую за роз'яснення! :yes:
Зображення
 

Аватар користувача
Slavko_Trush
Member
Member
 
Повідомлень: 284
З нами з:
16 лютого 2008 19:56
Звідки: Лозова,Харківщина

Re:

Повідомлення Slavko_Trush » 11 червня 2008 20:06

І той лист ще не безкоштовний :D Якщо не помиляюсь, на підйомний матеріал (те, що на землі лежить) листа не треба? І на залишки часів ДСВ?
А взагалі із тими розкопками дивна ситуація. Те, що в землі належиться державі, а кургани після розподілу землі -на теренах фермерів чи ще якихось землевласників. Який механізм дослідження на такій території?Напрошується відповідь -а ніякого!Питання не було продумане. Яке покарання за руйнацію курганів?У нашому місті будували будинок і від половецького кургану нічого не залишилося. Та й не він один.
\"Рабів до раю не пускають\"(Іван Сірко)
 

Аватар користувача
Adam
Global Moderator
Global Moderator
 
Повідомлень: 31845
З нами з:
22 лютого 2006 21:35
Звідки: Київ, Україна

Re:

Повідомлення Adam » 11 червня 2008 20:56

Slavko_Trush написав:І той лист ще не безкоштовний :D

:? :? :? %)

Slavko_Trush написав:Якщо не помиляюсь, на підйомний матеріал (те, що на землі лежить) листа не треба?

Якщо ви цілеспрямовано займаєтеся розшуками археологічного матеріалу - то потрібно. Якщо людині не байдуже наукове історичне дослідження Батьківщини, то раптову знахідку він віддасть мінімум у краєзнавчий музей та повідомить, де саме знайшов. Якщо у музеї працюють не байдужі люди, то вони повідомлять обласну археологічну інспекцію або відділ охорони історичних пам'яток.

Slavko_Trush написав:І на залишки часів ДСВ?

Залишки ДСВ нічим не відрізняються від інших археологічних знахідок. Інша справа, що ними займаються вибухотехніки, кримінальна міліція та товариства по перезахороненню загиблих.

Slavko_Trush написав:А взагалі із тими розкопками дивна ситуація. Те, що в землі належиться державі, а кургани після розподілу землі -на теренах фермерів чи ще якихось землевласників. Який механізм дослідження на такій території?Напрошується відповідь -а ніякого!Питання не було продумане. Яке покарання за руйнацію курганів?У нашому місті будували будинок і від половецького кургану нічого не залишилося. Та й не він один.

Якщо фермер бажає розпахати курган, він мусить повідомити про це археологічну іеспекцію або відділ по охороні пам'яток. Далі він має сплатити роботу археологічної експедиції й після завершення розкопок може руйнувати курган. За радянських часів за порушення цього штрафували на чималі суми, а в разі зловживання - позбавляли волі.

Зараз перший серед розкродачів могил (або тих, що скуповують крадене) - наш улюблений народно-помаранчовий президент.
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"
 

Norman
Member
Member
 
Повідомлень: 14
З нами з:
11 квітня 2008 11:44

Повідомлення Norman » 12 червня 2008 10:57

Питання галузі охорони културної спадщини регулюється двома основними законами \"Про охорону культурної спадщини\" та \"Про охорону археологічної спащини\". Відповідно до цих законів право на проведення археологічних робіт має лише фаховий археолог. Підтвердженням відповідного фаху є \"відкритиц лист\", що видається Інститутом археології НАН України. Проте наявність відкритого листа ще не дає право на проведення самих земляних робіт. Для початку робіт необхідно отримати Дозвіл державної служби по охороні культурної спадщини при Міністерстві культури та туризму України та зареєструвати його в обласному органі охорони культурної спадщини. Лише за наявності цих двох документів роботи можуть проводитись.
По іншому питанню - ходити та збирати. Дійсно кожна людина як йшла там припустимо по полю і щось знайшла закон не порушила. Проте якщо людина ставила собі за мету пошук або взяла в руки лопату тьо на це потрібні названі дозвільні документи. Доречі відкритий лист може видаватись і на розвідки без права проведення земляних робіт, тобто ходити і шукати.
Щодо питання фермерства та руйнації памяток законодавством України передбачено, що памятки археології та землі на яких вони розташовані є виключної власністю держави і відносяться до земель історико-культурного призначення. Зняття з обліку памятки можливе лише після її повного дослідження. Визначені Кримінальним кодексом України і статті щодо охорони памяток. Зокрема проти \"чорної археології\" ст. 298 в якій йдеться про умисне пошкодження памяток археології з метою пошукуц археологічного матеріалу. Проти розорювіння памятки може бути застосована ст. 197-1 Кримінального кодексу в якій йдеться про самовільне захоплення особливо цінних земель, або земель що знаходяться під охороною держави. Адже факт розорювання памятки доводить що людина самовільно захопила шматок державної власності і одже підпаддає під дію цієї статті.
 


Повернутись до Загальні історичні питання

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей