Про Берестейщину

Модератори: Historical, Global Moderators

Chestnut
Global Moderator
Global Moderator

Re: Про Берестейщину

Повідомлення Chestnut » 23 березня 2011 17:50

цікаво, що саме було в випущених місцях?
\"На гербі зображено ведмедя. В одній руці у ведмедя молоток, а в другій - балалайка. Це символізує працелюбність і незакомплексованість тварюки.\"

Chestnut
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Chestnut » 23 березня 2011 17:58

До речі, щось не сходиться наведений текс із оцими даними переписів. У всякому разі колонізатори-полонізатори чомусь також суттєво зменшили відсоток поляків між переписами 1921 і 1931 року...
Приєднані файли
Польские переписи(1).xls
(44 Кб) Завантажено 157 разів
\"На гербі зображено ведмедя. В одній руці у ведмедя молоток, а в другій - балалайка. Це символізує працелюбність і незакомплексованість тварюки.\"

Случ
Member
Member

Повідомлення Случ » 23 березня 2011 19:30

Chestnut написав:До речі, щось не сходиться наведений текс із оцими даними переписів. У всякому разі колонізатори-полонізатори чомусь також суттєво зменшили відсоток поляків між переписами 1921 і 1931 року...

Два слова добре :good: , решта так собі...
Воєвода писав про Берестейщину, а у вашому прикладі все Полісся.

Ось цікава сторінка з "гарним" плакатом
http://www.ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=iirp
Зображення

Chestnut
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Chestnut » 23 березня 2011 20:00

Случ написав:
Chestnut написав:До речі, щось не сходиться наведений текс із оцими даними переписів. У всякому разі колонізатори-полонізатори чомусь також суттєво зменшили відсоток поляків між переписами 1921 і 1931 року...

Два слова добре :good: , решта так собі...
Воєвода писав про Берестейщину, а у вашому прикладі все Полісся.

а) Та шоб я сумнівався...

б) Ви, схоже, таки не читали Вами ж наведеного документу. Там мова йде про все Поліське воєводство. Так що непойнятки залишаються. Це окрім того що препарованому документу віри менше ніж наведеному цілком

A.Grechylo
Member
Member

Повідомлення A.Grechylo » 23 березня 2011 22:36

Пантелеймон Пономаренко, колишній перший секретар ЦК КП Білорусії, згадував: «Приєднують до СРСР землі Західної України і Західної Білорусії. Мені дзвонять з Москви: “Ви вже намітили план розмежування з Україною на нових землях?”. Відповідаю: “Я і не знав, не думав про це”.—“А Микита Сергійович уже представив”.
Присилає мені Микита Сергійович свій план. Майже все забрав собі, перейшов Мазурські болота, вторгся в ліси, приєднав Біловезьку пущу, Брест, Пінськ... З п’яти нових областей нам, грубо кажучи, залишається одна, ось таке співвідношення.
Підготувався, поїхав у Москву. Зустрічаємось з Хрущовим у приймальній Сталіна. Він спитав, чи бачив я їхній план поділу. Я кажу, що не з усім згодний, поняття Західної Білорусії фактично знищено, а цього не можна допустити. Він страшно розсердився. Лає мене мало не хлопчаком, загрожує, що мені це дорого обійдеться.
Увійшли в кабінет до Сталіна. Сталін: “Здорово, гетьмани!”—з посмішкою. Микита Сергійович першим вийняв свої схемки. Сталін: “Ні, на схемках—абстрактно, давай по карті, там і рельєф видніший, і все”. Микита Сергійович по карті не дуже орієнтується, сунувся було в Східну Прусію. Сталін усміхнувся: “Тобі і це подавай?”. Ну, Микита Сергійович розібрався, показав.
Потім—моя черга. Я повторив свої аргументи, заявивши, що поняття Західної Білорусії зникне, а це політично неправильно. Слухав мене Сталін, слухав, потім—до Микити Сергійовича: “Петлюри вже нема, Скоропадського нема, Винниченка нема, так хто ж це складав?”. Микита Сергійович аж похолов. Сталін бачить, що удар дуже важкий, ну пом’якшує, на жарт пішов. “Що, скажи правду, браток, тобі ліску захотілось?”. Раз намітився вихід, Микита Сергійович з полегшенням підхоплює: “Саме так. Все степи, без свого ліску важко”.
Сталін: «Так на тобі». На карті—зелений масив. Сталін провів риску так, що частина зеленого масиву (невелика смужка) відійшла до України. “Ну, так?”. Микита Сергійович зрадів, що вдалося позбутися халепи (надто після Петлюри), погоджується.
Того ж дня по апарату ЦК пішло: переміг Пономаренко, на його вийшло. А згодом виявилось, що на карті зеленим позначалися не лише ліси, а й болота. Той район, що його Сталін прирізав Україні, звався Жаб’ячий. Там одні нетрі та жаби. Ніякого лісу!
Микита Сергійович приїде в ЦК —а його піднімають на кпини: “Ну, як там у Жаб’ячому районі? Як твої жабки?”. Навіть, кажуть, квакали йому, вітаючись, було й таке...».
—Ми дивуємось сьогодні, чому виникають ті чи ті міжнаціональні конфлікти,—пише, коментуючи ці спогади, журналістка Анастасія Філатенко. Та і як їм не виникати, якщо ось таким чином, на картах, ділили території, різали по-живому, нехтуючи долями народів, їхніми традиціями, історією, устроєм життя. З одного боку, ніби й варто сказати добре слово про Микиту Сергійовича, котрий тяжів до України, адже й дружина його була, можна сказати, з наших, українських країв, з Холмщини. Нині не йдеться про те, щоб перекроювати кордони. Але заради справедливости треба сказати, що немало одвічних українських земель відійшло до Польщі, Білорусії. А сталося це тому, що сильні світу цього, «вожді» і «вождики» не рахувалися з народами—керуючись своїми симпатіями чи антипатіями, могли нехтувати інтересами цілих націй.
П.К. Пономаренко зловтішно згадує про те, як злякався Сталіна Хрущов і згоден був на все, словом не обмовившись, що до Білорусії відходять правічні українські землі. Пономаренка порадувало, що Хрущова, якого він не любив, провчили, його втішало те, що йому «насолили». А й слова не сказав про те, що не у Хрущові справа, що ганебні такі поділи, що це—злочин перед народами.

(http://www.ukrslovo.com.ua/work/archive/2010/07/10.html)
Українське геральдичне товариство: http://uht.org.ua

Случ
Member
Member

Повідомлення Случ » 23 березня 2011 22:56

Подивимося оригінали

1921 рік (зверніть увагу скільки православних записано в "поляки" :o )
Зображення

1931 рік
Зображення
Зображення

Случ
Member
Member

Повідомлення Случ » 24 березня 2011 00:36

Поляки в 31 році вже не могли дописати православних до себе(збільшилася національна свідомість) Знайшли вихід: врізали добряче конкурентів(українців і білорусів), а збільшили у 20 разів "тутейших"

П.С. Щось не сходиться ваш, пане Chestnut, приєднаний файл з оригіналом(?)
Зображення

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 24 березня 2011 11:24

Chestnut написав: Там мова йде про все Поліське воєводство.

Поліське воєводство, до речі, включало Камінь-Каширський повіт і Сарненський (до 1930) повіт, Пінський і Столінський повіти включали в себе північну частину сучасної Рівненської області.

Chestnut
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Chestnut » 24 березня 2011 12:46

Случ

Я от дивуюся, як Ви не протестуєте проти іншої фальсифікації польських імперіалістичних окупантоколонізаторів. Українці мойсейової віри??? Яка жахлива брехня і наклеп!!!

А файл з оригіналом цілком сходиться, в тому числі у тих моментах на які я звернув увагу (зменшення пропорції поляків у 1931 порівняно з 1921 роком)

До речі, у 1931 немає даних про "народовосьць" -- там (власне, як і у 1921 році, але це представлене криво) є дані лише про "єнзик ойчисти". Звичайно, для того щою точно вирішити питання, треба булдо б підняти оригінальні листки перепису 1921 року щоб подивитися як саме тоді відповідали на це питання респонденти, і чи не сортували переписувачі їх самостійно у відповідні рубрики "русинський" чи "бялоруський"

Я так думаю, що розділ про тутейших ввели не з далекоглядними асиміляторськими планами, а щоб точніше відобразити реальну ситуацію із етнічною самосвідомістю у тій дупі світу

Случ
Member
Member

Повідомлення Случ » 24 березня 2011 12:50

Я Вам дивуюся, як Ви не бачите, або вперто не хочете бачити, механізмів якими поляки намагалися збільшувати свою присутність в тому чи іншому регіоні.
Зображення

Chestnut
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Chestnut » 24 березня 2011 13:14

Случ

Я от із приведених даних бачу, що вони якраз зафіксували зменшення своєї присутності. Що ж до Ваших реплік, то тут хіба що народна мудрість із словами "Божа роса" на думку спадає

A.Grechylo
Member
Member

Повідомлення A.Grechylo » 27 березня 2011 23:17

Кому належав Брест у 1918 році? Суперечка між УНР, БНР і Німеччиною
http://www.istpravda.com.ua/articles/2011/03/25/33276/
Українське геральдичне товариство: http://uht.org.ua

Алесь
Member
Member

Повідомлення Алесь » 10 серпня 2012 20:02

Chestnut написав:ну так і я про те що думки є різні

Карта антрапалагічных комплексаў 1965 р. з якой вынікае што Берасьцейшчына этнічна адзіная з беларускім мона-этнасам(літвінамі), як бачна таксама і паўночныя украінцы зьяўляюцца этнічна адзінымі з беларусамі. Па мове Берасьцейшчына часткова украіна, часткова беларускамоўная.
Приєднані файли
антропол. комплексы..jpg

Krutyvuss
Member
Member

Повідомлення Krutyvuss » 11 серпня 2012 17:25

Дата карти і місце видання підкреслює щирість авторів :evil:
Демократія - це уряд, який створює чи намагається створити народу ілюзію того, що народ панує!
Демократія є обдурення народу за допомогою народу ради блага народу.

Алесь
Member
Member

Повідомлення Алесь » 22 серпня 2012 04:33

Krutyvuss написав:Дата карти і місце видання підкреслює щирість авторів :evil:

Учёный, автор карты антропологических комплексов не беларус и не украинец, а третья сторона. Так что о предвзятости здесь говорить не приходится.
Почитаем источники, соответствуют ли они карте, как известно до переименования царизмом такого названия как Беларусь и беларусы на територии теперешней Беларуси не существовало , была Литва и соответственно литвины -предки беларусов. Украинская пословица говорит (извиняюсь что с ошибками пишу) "Хай лихо ліцьвіна озме каб він нэ дзэкнув", русская: -'Как ни закайся литвин, а дзекнет".

Византийский историк Никифор Григорос: 1350-е годы писал, что народ "Руси" разделяется на четыре "руси": киевскую, московскую, новогородскую и ЛИТВУ.
Свидетельство не просто о границе с Литвой, но и о границе с литвинами, т.е. литовским народом содержится в папской буле 1257г., епископу краковскому: в ней сказано, что польское местечко Луков(прим. 80 км. на запад от Бреста) находится у границы с литвинами.
Патриарх Филофей в своём письме 1371г. говорил о Литве ка об одной из частей Руси, наравне с Киевом и Москвой. Патриарх Антоной в 1389г. тоже именовал область Литовской митрополии "землёй Литовской" и говорил о ней как о части Руси.
Эней Сильвий (с 1458 г. папа Римский Пий 2): "Литва простирается на восток от Польши.(...) Язык народа славянский".

В 1331г. путь новогородского архиепископа из Луцка к Чернигову был назван дорогой "межи Литвы и Киева". Летопись удостоверила, что припятско-полесские земли с Пинском, Туровом и Мозырем были Литвою.

Поперед.Далі

Повернутись до Загальні історичні питання

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей