"Біла" та "чорна" археологія

Модератори: Historical, Global Moderators

kram
Member
Member

Re: "Біла" та "чорна" археологія

Повідомлення kram » 01 квітня 2013 02:48

sinitsa написав:
А перед цим - голим від місця злочину до дому (а хоч би й 100 км пішки), як "наш мудрий народ" чинить з тими, кого спіймали на чужому городі.

По традиции садовых воров в Древней Греции наказывали путем сексуального насилия.

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 01 квітня 2013 09:00

Я пробував вести був роз’яснювальну роботу серед знайомих (живих, не інтернет). І що. Люди витратили кілька тисяч на металошукач і всі ці вговори до одного місця. Діє принцип, "так, це погано, але якщо дуже хочеться, то можна."
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

kram
Member
Member

Повідомлення kram » 01 квітня 2013 09:25

AppS
Хобіти чи заробити хочуть?

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 01 квітня 2013 09:39

kram
Вибірка невелика, але більшість просто for fun
Десь як - от купили мисливське ружже, а поряд ліс. Ну так, заповідний та ми ж тільки раз в рік кабанів постріляти та й поспілкуємось з природою заодно!
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

kram
Member
Member

Re:

Повідомлення kram » 01 квітня 2013 09:55

AppS написав:kram
Вибірка невелика, але більшість просто for fun
Десь як - от купили мисливське ружже, а поряд ліс. Ну так, заповідний та ми ж тільки раз в рік кабанів постріляти та й поспілкуємось з природою заодно!

От уже святі Марки Гробокопачі, прости Господи...

sinitsa
Member
Member

Повідомлення sinitsa » 01 квітня 2013 11:29

AppS написав:Я пробував вести був роз’яснювальну роботу серед знайомих (живих, не інтернет). І що. Люди витратили кілька тисяч на металошукач і всі ці вговори до одного місця. Діє принцип, "так, це погано, але якщо дуже хочеться, то можна."

:yes: :cry: :cry: :cry:
Див. мою "байку": ані людина мене не зрозуміла, ані я не отримав "приводу для гордості собою" = жодного відчуття, що спромігся "розтулмачити" "что такое хорошо, и что такое плохо"(с) :pardon:.
kram написав:
По традиции садовых воров в Древней Греции наказывали путем сексуального насилия.

Ну ми не Греції (тим більше - не в Давній), подібний радикалізм нашому народові чужий ("бо ми народ широкий і гостинний" (с)).
А якщо серйозно - то я пожартував. Єдиний інцидент такого плану (з городом, звісно, а не з МД), з яким знайомий "з надійних джерел", закінчився тим, що прогнаний негліже через мало не все село дядько повісився (і от не думаю, що "вихователі", які здійснювали екзекуцію, сподівалися саме на такий "педагогічний ефект" і були цим ефектом "глибоко задоволені")

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 01 квітня 2013 11:49

Єдиний інцидент такого плану (з городом, звісно, а не з МД), з яким знайомий "з надійних джерел", закінчився тим, що прогнаний негліже через мало не все село дядько повісився (і от не думаю, що "вихователі", які здійснювали екзекуцію, сподівалися саме на такий "педагогічний ефект" і були цим ефектом "глибоко задоволені")

"Добра ведаю я людзей вясковых". 95%, що задоволені. А якщо цю історію переповіли по навколишнім селам і це зменшило крадіжки з городів та хат, то 99,99%, що задоволені. Осад може й зостався, але в стилі "сам винуватий".

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 01 квітня 2013 12:59

kram написав:А як це залучення відбувається?

Наприклад, так
kram написав:А якщо сама мода "на глечики" вляжеться? І колекціонування стане непрестижним? Це можливо?

Я вважаю, що це абсолютно неможливо. По-перше, тривалий час у нас люди були позбавлені своєї історії, та (на найнижчому рівні) не мали можливості колекціонувати чи навіть просто цікавитись старовинними речами, тому післярадянський бум на колекціювання будь-чого так просто не вщухне. А по-друге, "ми не одинокі у Всесвіті", бо витягування з рідних надр історичних коштовностей - надзвичайно поширене явище на всьому пострадянському просторі і в деяких інших країнах, наприклад у Болгарії - "мода на глечики" не є суто українським явищем.

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 19 квітня 2013 10:07

А в Україні десь таке є?
http://www.archae.ru/news/news_260.html
Летняя экспедиция 2013 года. Условия пребывания волонтеров на полевой археологической базе «Тамань»

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 19 квітня 2013 10:09

І що в нас з козаччиною? Хтось копає як Свешніков?

sinitsa
Member
Member

Повідомлення sinitsa » 19 квітня 2013 10:33

AppS

Звісно є, щоправда – не настільки формалізовано чи-то організовано, як в Росії. В мене, приміром, експедиція цілком «волонтерська». В тому сенсі, що основну «демографічну масу», звісно, утворюють студенти-практиканти. Але «якість» складають саме «волонтери»: «поточні» дипломники, котрі за власний рахунок їдуть допомогти «старому сенсею» (добровільно, повірте на слово, а не з остраху покарання :D ), а також «екс-студенти/дипломники», подекуди – навіть не колишні студенти-археологи, просто «істфаковці», котрі займаються по закінчені універу ка зна чим (від "вільних художеств" до служби в архіві СБУ). Люди їдуть іноді просто на уїк-енд, іноді – на тиждень-два омріяної відпустки. Звісно, певною мірою «відірватися», але ж і на розкоп виходять жорстко, в мене з цим «строго» :oops:. У великих експедиціях типу Ольвійської волонтерів іноді сотні, причому їздять вони з року в рік десятиліттями, тепер вже – «з чадами та домочадцями».

Щодо «копання козаччини» – то це здебільшого ситуативно (покійний Свєшніков – не виключення, він, взагалі-то фахівець з доби бронзи). Останній великий проект був Батурин. Якщо є зацікавленість – можу «посмикати» колег на предмет чи не планує, бува, хтось у цій царині у наступному сезоні щось «козацьке».

boyarin
Member
Member

Повідомлення boyarin » 19 квітня 2013 10:41

Замки копає Лариса Виногродська - ну, майже козаччина :). Останні великі розкопки були у Кам'янці.
Кому на трипільську культуру та розвідка (тотальна в радіусі 5 км від базового селища - може, якийсь козацький хутір і знайдеться :) ) - запрошую, з середини липня до середини серпня у Кіровоградсбкій області.
В Тогрговиці неподалік в липні експедиція Кіровоградського університету - ординське місто 14 ст.
...dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 19 квітня 2013 10:49

там ще на сайті є "членські внески". (щоправда з харчуванням, проживанням в наметі та морем). А в Україні як?

Щодо «копання козаччини» – то це здебільшого ситуативно (покійний Свєшніков – не виключення, він, взагалі-то фахівець з доби бронзи). Останній великий проект був Батурин. Якщо є зацікавленість – можу «посмикати» колег на предмет чи не планує, бува, хтось у цій царині у наступному сезоні щось «козацьке».

Та тут у всіх зацікавленість. Десь таке питання вже було на форумі.

sinitsa
Member
Member

Повідомлення sinitsa » 19 квітня 2013 10:53

О, дійсно даремно «образив» Ларису Іванівну (Виногродську). Вона є фактично єдиним «спецом» з пізнього середньовіччя «лісостепової зони». Є ще С.А. Бєляєва, котра спільно з турками колупає всілякі Ак-Кермени та Очакови. От тіко не знаю, наскільки воно там все живе на тепер, бо обидві «гранд-дами» зараз «де юре» чи-то «пенсіонерки-полуставочниці», чи-то взагалі «консультанти на громадських началах» в Інституті археології. З цієї ж опери останніми роками активно працювала експедиція у Старому Криму – Солхаті, але тут – без подробиць, знаю тільки, що результати були доволі цікаві.

sinitsa
Member
Member

Повідомлення sinitsa » 19 квітня 2013 11:09

AppS написав:там ще на сайті є "членські внески". (щоправда з харчуванням, проживанням в наметі та морем). А в Україні як?

В Україні – найчастіше «махновщина». В тому сенсі, що домовляєшся віч-на-віч з начальником експедиції про «самозабезпечення» (власна «снаряга», внесок у «спільний казан» на харчування у грошовій чи натуральній формі), а він тобі – роботи «від пуза» ну і «інформаційне забезпечення». Кажу ж – «менш формалізовано» :D, хоча ту саму «снарягу» можуть запропонувати і «від сторони, що запрошує». В принципі, будь-який нормальний «археологічний отаман» залюбки розгляне пропозицію від «організованих груп громадян». Себто, якщо якийсь-то «козацький клюб» або тематична ВІГ запропонує участь десятка-двох здорових мужиків у розкопках (за умови зазначеного самозабезпечення) – навряд чи хто відмовиться. Втім, «махновщина» зазвичай – до певної міри, кожного разу краще одразу уточнити «кондиції» щодо «що можна і чого неможна».

Поперед.Далі

Повернутись до Загальні історичні питання

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей