Умови роботи в архівах

Модератори: Historical, Global Moderators

Aequilibrium
Member
Member

Re: Умови роботи в архівах

Повідомлення Aequilibrium » 16 квітня 2015 15:21

ЦАМО РФ
Погляд у минуле, тому що навряд чи я попаду туди ще хоч раз.
Працював з 2009 по 2013 роки. Приїздив кілька разів, на місяць-півтора, сумарно мабуть до півроку набереться. Іноземним громадянам отримати допуск до роботи у ЦАМО було не дуже зручно, але можливо (принаймні, так було до зими 2013/2014, зараз навряд чи громадянам України туди дозволять приїхати). Головна проблема тоді була - подавати заявку потрібно було не менш ніж за 4 місяця до початку запланованого періоду роботи у архиві: цей час потрібен був на отримання дозволу, починаючи з відправки листа до Міністерства Оборони РФ, та до отримання поштою відповіді із дозволом. Якщо Ви працюєте, та ще - як мені - Вам не дають відпустку більш ніж на тиждень-два, та ще й - як у мене - відпустку може бути керівництвом відкладено або навіть скасовано, необхідність планувати так далеко може привести до великих незручностей, якщо раптом щось зміниться.
Критерії, за якими дають дозвіл, для мене є загадкою. В мене за 5 років не було жодної відмови. А ось заявку мого приятеля, яку він оформив майже слово у слово із моїми, було відхилено.
Працювати в ЦАМО менш, ніж повний тиждень, немає сенсу, якщо тільки Ви не шукаєти відповіді на дуже компактне та прозоре питання. Специфіка робочого процесу у ЦАМО така, що Ви маєте дві "паразитних" доби. Це перший день, у який Ви реєструєтесь, працюєте із описами та оформлюєте заявки. Після цього документи Вам привезуть лише наступного дня, у 11-12 годині ранку. Аналогічно, у свій останній день Ви маєте повернути документи теж до 11-13 ранку. Тож умовний "понеділок" та умовну "п'ятницю" Ви працювати не зможете, тобто чим більше той період, тім вище КПД. Тому я у кожний свій приїзд арендував квартиру у Подольску на менш ніж на місяць.
Описи та назви справ досить інформативні. У несекретних фондах та описах можуть бути секретні справи. Вони бувають двох видів - ті, що містять карти 1:50 000 (та крупніші), та "чорнуха" явна чи потенціальна, тобто доповіді військових трибуналів, прокуратури, частин НКВД, деякі політдонесення, допити військовополонених, надзвичайні події і т.п. Іноді до другої категорії потрапляють документи про втрати та навіть БЧС. Теоретично все це можно рассекретити, для чого потрібно подавати заявки, але я так не робив, не можу сказати чи той варіант працює. Ще є невелика кількість документів, які Ви не зможете отримати за форсмажорними обставинами: наприклад, справа може бути на скануванні (для сайту Подвіг Народу), або є зниклим, тобто його можуть не знайти взагалі (в мене за 5 років таке було двічі чи тричі із декількох сотень).
На руках може бути не більш ніж 10 справ (можливий невеликий люфт, до 12-15 справ, особливо якщо вони невеликі за розміром). Фотографувати, сканувати чи ще якось копіювати справи - заборонено (окрім офіційних послуг ксерокопіювання архіва, де завжди дуже велика, декілька днів, черга). На ніч справи замикаються у індивідуальні нумеровані металеві скрині, чи сейф. Співробітниці архиву, в цілому, є звичайними жінками на держслужбі, є серед них дуже приязні, є - на жаль - не дуже. Якихось конфліктів, серйозних та необгрунтованих претензій не було, іноді лише побутове хамство окремих однієї-двох конкретних робітників. Але допомога, яку я отримав від інших, значно цінніша за це спорадичне хамство. Читальний зал малий, бажаючих багато. Одного разу я запізнився на 30 хвилин (прийшов у 9:30) і мене не пустили, бо в залі вже не було вільних місць.
На жаль, ситуація в архиву за ці роки дещо змінилася. У мій останній приїзд вже не можна було нормально замовляти ксерокопіювання, а одразу після мого від'їзду документи перестали видавати, якщо були мікрофільми із ними. Це одразу призвело до багатьох труднощів: апаратів було лише п'ять чи шість (один чи два з них зламані), справи було сфотографовано у далекі 60ті-70ті із зрозумілою якістю зображення (тобто її відсутністю, деякі сторінки неможливо прочитати взагалі). Гадаю, зараз працювати у ЦАМО стало набагато складніше, порівняно із золотими роками на початку 2010х.

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 29 червня 2015 15:17

сучасна "політична аналітика" колишнього першого заступника голови державної архівної служби Вороніна Віктора Михайловича (профіль http://www.archives.gov.ua/Archives/Pub ... oronin.php )
http://korrespondent.net/user/66168578/publication/

це той, що при Гінзбург.
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 02 липня 2015 11:23

http://archive.odessa.gov.ua/novosti/150406_novii-fond/

Інформація про створення нового фонду - колекції документів учасників АТО
Шановні відвідувачі веб-сайту!
Державний архів Одеської області, з метою збереження даних про захисників України, проводить роботу по створенню нового фонду – колекції документів учасників АТО. Документи фонду будуть відображати інформацію про події та особистості часів проведення АТО в Україні, зокрема - про участь у подіях представників Одеської області. Зазначені матеріали будуть цікаві для дослідників, науковців, пересічних громадян та матимуть велике значення для формування патріотичних настроїв серед широких верств нашого суспільства.
Будемо вдячні за біографії, спогади, фотографії та інші документи щодо учасників АТО, волонтерів, очевидців цих подій.

Контакти: Державний архів Одеської області, корпус №2
м. Одеса, вул. Пироговська, буд. 29. Телефон: 722-85-15
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 06 липня 2015 22:48

Гумористичний погляд дослідника генеалогії на умови роботи архівів :)

cancer
Member
Member

Повідомлення cancer » 13 липня 2015 19:13

А сколько сейчас в ЦДІАК стоит сделать фотокопию одной страницы? в Харькове в облархиве последний раз был весной там стоило 34 копейки

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 13 липня 2015 20:05

в ЦДІАК рахують в "документах", а документ визначають як їм захочеться. Наприклад запис в метричній - документ, 1 двір в сповідній документ, заява на ім'я губернатора документ.
Документ - 42 грн. десь

А як в Харкові з копіюванням як таким? Бо он десь в одному із східних архівів було дешево, але умови поставлені були, що їх неможливо виконати. купу довідок, листів та ін.
____

забавна реакція з ЦДІАКу https://www.facebook.com/aputova/posts/961218597234295

cancer
Member
Member

Повідомлення cancer » 13 липня 2015 20:46

Я живу в Донецкой, т.е. не местный, поэтому мне могут разрешить копировать полностью целое дело которое я заказал. У местных я так понял такой возможности нет, им только какой-то процент разрешают, остальное переписывай или запоминай. Получил заказ, попросил бланк в него вписал страницы с которых желаешь сделать фотокопии, дальше считают общую сумму идешь в банк оплачиваешь и можешь своим фотиком делать копии, насчет есть ли у них сканеры не спрашивал, не интересовало
Фотокопии описей делать нельзя

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 13 липня 2015 22:57

коротше 34 копійки - це даром. Таких цін скільки живу - не пам'ятаю.

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 29 жовтня 2015 13:59

Зображення

Зображення

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 22 листопада 2015 13:38

W dniu 10 listopada 2015 roku Pan Stanisław Baran zamieszkały w Berlinie przekazał w darze do zasobu Archiwum Państwowego w Przemyślu, księgę metrykalną wyznania greckokatolickiego odnalezioną i zabezpieczoną podczas remontu dachu cerkwi w miejscowości Kobylnica Wołoska. Wpisy w księdze sporządzone są w języku starocerkiewnoslowianskim i obejmują lata 1684-1758. Przekazanie daru nastąpiło w obecności Grzegorza Łanochy – Zastępcy Dyrektora Archiwum oraz Elżbiety Laska – Kierownika Oddziały Ewidencji i Przechowywania. Ofiarowana księga wzbogaci posiadany przez Archiwum Przemyskie ceny zbiór dokumentów kościoła greckokatolickiego i z pewnością spotka się z szerokim zainteresowaniem ze strony badaczy. Nabytek zostanie dołączony do zespołu nr 1728 - Akta stanu cywilnego Parafii Greckokatolickiej w Kobylnicy Wołoskiej.

http://www.przemysl.ap.gov.pl/art,203,c ... -przemyslu

cancer
Member
Member

Повідомлення cancer » 04 грудня 2015 15:07

На днях был в Одесской обл. архиве. В конце весны отправил им письмо ответили, что из нужных мне 6-ти дел могут выдать только 5 (6-е с грибком) и что закрываются на лето, приезжайте осенью. Осенью отправил письмо, чтоб записаться, видно его не заметили ответили через 2 месяца (извинялись), приехал из 5-ти дел которые могли мне выдать весной выдали 3 на остальных уже появился грибок. Чит. зал меньше чем в Харькове по кол-ву мест, где-то в половину. Копирование считают они документами, док стоит 48 или 49грн с копейками, если док состоит больше чем из одной страницы то ещё + 14 коп за каждую стр. я делал копии двух планов(2 дела) один А3 второй чуть больше мне насчитали 120 грн с услугами банка вышло на 130грн. Фотографировать можно только без вспышки, есть отведенный угол для фотокопирования с кучей лампочек, но т.к. меня туда не послали я понимаю то только для тех кто делает копии с помощью техники архива.

Не в тему, но больше всего меня удивила их библиотека им. Горького. В Донецке им Крупской или в Харькове им Короленко я привык, что пришел в библиотеку и копаешься в картотеке (не всегда знаешь название, часто ищу по тегам). Здесь в картотеке издания только после 57 г. Те, что раньше издавались пишите на листике названия сотрудник из картотеки звонит то ли в генеральный каталог, то ли в главную картотеку (в общем куда-то) делает запрос минут через 10 оттуда перезванивают. Спросил а самому поработать с той картотекой никак нельзя, ответили, что не каждый работник библиотеки имеет к ней допуск.

cancer
Member
Member

Повідомлення cancer » 15 грудня 2015 00:59

видео и статья про Одесский архив http://tretiy.tv/48482

cancer
Member
Member

Повідомлення cancer » 03 лютого 2016 17:25

Alex Krakovsky
14 мин · Киев
Доступність документів в архівах України. Якщо є неточності, дайте знати. Виправимо!
Зображення
https://www.facebook.com/groups/dostup.do.arhiviv/permalink/452940444897962/

cancer
Member
Member

Повідомлення cancer » 20 лютого 2016 11:20

Под крики «Ганьба» облсовет передал еврейской общине здание госархива

Депутаты областного совета вернули еврейской общине здание бывшей Бродской синагоги на Жуковского, в котором сейчас размещается областной архив.
За это решение проголосовали 59 депутатов, двое были против и один воздержался.
После оглашения результатов работники архива, присутствовавшие на сессии и выступающие против передачи здания, начали скандировать: «Ганьба, ганьба».
Депутаты не слишком обеспокоились этим замечаниям и спокойно ушли на перерыв.
Директор госархива Владимир Левчук в свою очередь пояснил, что сотрудники вовсе не против передачи здания, однако они хотят сначала получить другое нормальное помещение.
«Мы двумя руками за то, чтобы здание вернули религиозной громаде, но сначала необходимо определить будущее нашего архива. Площадь помещения, которое нам предлагают, всего 1700 квадратных метров, а нынешняя площадь — 2700 квадратных метров. То есть мы хотели, чтобы первым пунктом нам дали нормальное помещение или участок, а уже вторым пунктом — передавали здание религиозной общине».

http://dumskaya.net/news/odesskiy-oblsovet-peredal-evreyskoy-obshchine-ar-055401/

Anatoly Khromov
13 ч · Одесса ·
‪#‎Шок‬
Начальник управління Одеської обласної ради з питань майнових відносин Віктор Лунгул на сесії заявив, що питання з архівом вирішити просто - відібрати частину документів, якими не користуються, все що не цікаво та скласти у с.Олександрівка (як на складі). А в іншому корпусі видавати ті документи, які людям треба.
Я тричі стер образливе слово... Скажу інтелігентно, що коли чогось не знаєш то краще помовчати. Є такий дивний термін "національний архівний фонд" - це документи, які відоброжають історичний розвиток нашого народу. І там, блять..., нема не цікавих документів. І навіть стенограми виступів на обл раді сучасних "геніїв" теж колись потраплять у архів і нехай вже нащадки дають оцінку таким керівникам.
https://www.facebook.com/anatoly.khromov/posts/975670932470763?pnref=story

cancer
Member
Member

Повідомлення cancer » 20 лютого 2016 11:28

Заборона власноруч копіювати архівні документи - неправомірна. ЩО РОБИТИ
19.02.2016

Версія для друку
Дії працівників Центрального державного історичного архіву України (ЦДІАК), які не дозволили користувачеві зробити копії архівних документів на його власний фотоапарат, є неправомірними.
Про це в коментарі ІП заявив екс-керівник Головного державного архіву СБУ, а нині - начальник управління інституційного забезпечення політики національної пам'яті в Українському інституті національної пам'яті, Ігор Кулик.
Він нагадав, що в частині 2 статті 35 Закону України "Про Національний архівний фонд та архівні установи" йдеться: "надання фізичним особам для користування в читальному залі архівної установи архівних документів, що належать державі, територіальним громадам ... здійснюється безоплатно".
Пункт 5 статті 20 цього ж закону дає право користувачам "виготовляти, у тому числі за допомогою технічних засобів, … копії документів і витяги з них, якщо це не загрожує стану документів та не порушує авторські та суміжні права".
За словами архівіста, пункт 14 розділу II "Порядку користування документами Національного архівного фонду України, що належать державі, територіальним громадам" забороняє працівникам архівів вимагати від користувачів "здійснення прямої чи опосередкованої оплати" за копіювання документів.
"Відтак відмова представників Центрального державного історичного архіву України у копіюванні архівних документів власними технічними засобами користувача є неправомірною", - підкреслив Кулик.
Екс-голова ГДА СБУ пропонує користувачам, які вважають, що працівники архівів порушили викладені вище норми, наступні правові дії: 1) скарга в Державну архівну службу на неправомірність дій, 2) скарга в Мін'юст; 3) судовий позов.
Нагадаємо, днями один із користувачів обурився неправомірними діями працівників ЦДІАК. Архівісти заборонили йому копіювати документи власним фотоапартом, змусивши скористатися платною послугою установи - по 41 грн за кожну копію.http://www.istpravda.com.ua/short/2016/02/19/148945/

Поперед.Далі

Повернутись до Загальні історичні питання

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей