Олег Скрипка поповнив ряди реконструкторів :-)

Модератори: Global Moderators, Реконструкція

Ярослав
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Ярослав » 06 квітня 2006 14:12

oleksa написав:Подумалося про текстуальні знахідки у пісні. Хорунжий Дзюба - це наша відповідь на їхнього " корнєта Оболєнского", якому, як відомо, у славнозвісній білогвардійській класичній пісні було наказано " корнєт Оболєнскій - налєйтє віна".

це на ВІФі одразу помітили :P

Грiм
Member
Member

Повідомлення Грiм » 12 квітня 2006 16:53

Ми молодії, хлопці лісовії
Скрізь нам дорога відкрита.

haiduk
Member
Member

Повідомлення haiduk » 17 квітня 2006 19:06

Доречі, Скрипка таки мега реконструктор, я сьогодні порпався в справі штабу Запоріжської дивізії. Так от - в Запоріжській дивізії дійсно служив хорунжий з прізвищем Скрипка :D
Зображення

Тинченко
Member
Member

Повідомлення Тинченко » 27 червня 2006 01:09

\"Фантастические долбоебы!\" (цитата из фильма \"Даун Хауз\" Охлобыстина)

Цитата у першу чергу стосується тусовки \"уніформологів\" (далеко не всіх з цього форуму!!!), що зібралися на цьому форумі. отже, я, як автор мундиру Скрипки, хочу звернути їхз ніс у \"маттчасть\", тобто -- джерела. Отже... Йдемо до Центральної наукової бібліотеки ім. Вернадського, замовляємо \"Вісті братства бувших вояків 1 УД УНА\" ч 121, С.45. Це стаття підполковника Армії УНР М. Битинського. Читаємо разом (можна -- в голос):

\"До цієї категорії привилейованих частин належав і згадуваний тут, Чорний полк, який за свої відмінні подвиги користувався власною уніформою, точно описаною проф. Шанковським у своїй статті, на доповнення якої і пишетьмя це зауваження. Важливою відміною в унформі Чорношличників було ще і те, \"ЩО ВОНИ ЗАМІСТЬ НАРУКАВНИХ ЖОВТИХ ТРИКУТНИКІВ, ВТАСТИВИХ КІННОТІ, УЖИВАЛИ СУКОННИХ ЧОРНИХ, А НАД НИМИ БІЛИХ І СРІБНИХ ПІДСТАРШИНСЬКИХ ТА СТАРШИНСЬКИХ ВІДЗНАКІВ\"

Поїхали далі. Мундир Скрипки зроблено на підставі спогадів П. Дяченко (я цитую уривок цих спогадів у своїй книжці на с. 59), фото старшини цього полку Л. Балицького (згодом -- підполковник, командир 2-го дивізіону Чорношличників, фото -- с. 16), а також ще двох групових фото Кінного полку Чорних Запорожців, які я збираюся публікувати у наступній своїй монографії про уніформу. Але, не важко порівняти фото у моїй монографії на ст. 16 та 58, щоб зрозуміти, звіки я взяв образ мундиру для Скрипки.

Між іншим, а Армії УНР дійсно був старшина на ім`я Скрипка. Ось його біографія:
Скрипка Семен Іванович, підполковник Дієвої армії УНР, поручик російської армії, станом на березень 1922 мав 25 років. У 1918 старшина штабу 2-їго Запорізького полку, потому – старшина для доручень демобілізаційного відділу Військового міністерства УНР. У 1919 командир окремої сотні, складеної з мешканців с. Глодоси Херсонської губернії, у складі 4-го (згодом – 16-го) Запорізького полку ім. П.Дорошенка, у 1920-1921 служив начальником інспекторського відділу 1-ї Запорізької дивізії, під час Визвольної війни дістав важке поранення у голову. Доля після 1923 року невідома.

Взагалі, від цього форуму в мене залишилося дуже сумне враження :(((
У разі, в когось з нормальних (російською -- вменяемых) людей з цього форуму виникнуть питання особисто до мене, прошу ласкаво писати на мою адресу: yarko@inbox.ru.

З радістю допоможу

П.С. Щодо прапору. Олег Скрипка сам попросив зробити саме прапор 1-го кінного полку ім. М. Залізняка. Бо прапор полку Чорних Запорожців був чорним, на ньому було написано \"Україна або Смерть!\" та череп з кістками. Скрипці це не дуже сподобалось...

Гриціан
Member
Member

Повідомлення Гриціан » 27 червня 2006 04:04

Йо!
Ну пане Адаме, постріл за паном :D
Я сам собі Петлюра!

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 27 червня 2006 08:23

А навіщо мені \"стріляти\"? Нехай пан сам \"застрелиться\"! То в нього Битинський - фантаст, якого він піддав ніщивній критиці, то ми \"йдемо в бібліотеку Вернадського\"... А всі питання в мене скінчилися ще більш ніж 10 років тому й поліпшення здоровля у \"ярко-песик-інбокс-ру\" не відбулося - погіршення стану прогресує.
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Sav
Moderator
Moderator

Повідомлення Sav » 27 червня 2006 08:56

Тынченко! За использование ненормативной лексики я делаю Вам для первого раза выговор. Держитесь в рамках, иначе следующий выговор будет с занесением.

У разі, в когось з нормальних (російською -- вменяемых) людей з цього форуму виникнуть питання особисто до мене, прошу ласкаво писати на мою адресу: yarko@inbox.ru.

Не переживайте так. Если у меня возникнет необходимость задать Вам какие-то вопросы, я изыщу возможность сделать это в режиме персонального интервью.
"Пора уже, наконец, всем хорошим людям собраться и убить всех плохих людей"

Євген Пінак
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Євген Пінак » 27 червня 2006 11:27

Як я бачу, Ярослав, досвід ВІФ-а тебе нічому не навчив :)
Ну не можна починати своє перебування на форумі з таких заяв, а якщо вже є бажання, то українська мова дозволяє робити це корректно.

\"И о погоде...\"
Ярославчику, а не підкажеш, на підставі яких джерел на рукавах мундирів з відзнаками 1919 року нашиті тризуби зразка березня 1920? :wink:

Тинченко
Member
Member

Повідомлення Тинченко » 27 червня 2006 14:07

М-да, панове... Більше за все завжди радію відповідям Адама. особливо довго сміявся з того, що він не знає -- як виглядав гудзик Армії УНР у 1920-1923 роках!!! Він, великий фахівець у галузі української уніформології, написав, що вперше цей гудзик бачить.... (Адаме, ти б хоч не соромився -- ну переглянь хоча б фотки у моїй книжці, хоча б фото Гриця Сухіна -- там ці гудзики є!)

Між іншим про гудзики... Більшість з них останнім часом з`являється на колекційному ринку з одного і того ж джерела, ім`я якому -- \"Базар\". на превеликий жаль, під час перепоховання загиблих під Базаром копачі повитягували з могил багато цінних речей, у тому числі -- цих самих гудзиків. \"Базарські\" гудзики трохи \"фонять\" -- це Чорнобильська зона (між іншим -- маю скани фоток 8 старшин та урядовців, яких захопили під Миньками, але потім вивезли на суд до Харкова. так ось, вони всі -- з цими гудзиками, проте більше на них -- жодних знаків розрізнення!!!)

Перейдемо до теми Скрипки. Самого його я одягнув згідно фото Льва Балицького, що приводиться у моїй книзі, тобто: чорний жупан, розшитий кавказьким галуном (срібний з червоними опушками), чорні шаровари, ну і шапка -- згідно наказів (Черкеску робити вже не було ніякого сенсу). Про відзнаки Чорних запорожців є не тільки у Битинського, але ще й у спогадах та приватному листуванні Дяченка до Битинського (частину цих листів я придбав). Тому, воно звідти. (Між іншим, про долю Балицького: прапорщик російської армїї, у 1918 служив у гордієнківцях, потім закінчив ІШС, вийшов до 2-го Запорізького полку, звідти -- до Чорних запорожців, в останній кампанії 1920 року очолював 2-й кінний курінь полку. У 1921 дістав ранг підполковника АУНР, потім утік з таборів на батьківщину. Рештки його архіву я викупив).

Щодо інших хлопців гурту \"ВВ\", я їх одягнув згідно ось цього фото:
http://www.kv.com.ua/index.php?article= ... r_old=3060
Правда, підпис у газеті -- не зовсім вірний: це Кінний полк Чорних Запорожців під час перебування у Румунії.

Маю у своєму розпорядженні ще такі ілюстративні матеріали:
а) 2 фото чорних запорожців у Румунії навесні 1919 року
б) скани трьох таблиць Битинського з малюнками уніформи чорних запорожців (на них є посвідчення Дяченка, що він їх переглядав!) Між іншим -- всього насьогодні мені вдалося надибати вже 164 малюнки Битинського
в) взагалі унікальна річ -- готую документальний фільм на Першому національному телеканалі на 24 серпня цього року... Це 13 секунд хроніки -- парад Окремої кінної дивізії АУНР у липні 1920 р. Парад приймають Петлюра та Омелянович-Павленко. Спочатку там їдуть чорні запорожці, потім -- лубенці. (у фільмі буде ще дуже багато таких смачних речей -- обов`язково проанонсую на цьому шановному форумі :))

Тепер щодо запиту \"Євгенчика\". А де ти взагалі на фото 1919 року бачив тризуби на рукавах? Може, покажеш хоч одне :)
Я дійсно робив тризуби хлопцям за зразком 1920 року. На щастя, один такий оригінальний тризуб (зідраний з полоненого під Базаром) нині зберігається в ДАСБУ -- по ньому я і зробив нашивки. крім того, можу стверджувати на підставі своїх матеріалів (придбав до колекції 7 фото великого формату -- вручення прапору С. Петлюрою 1-й (6-й Січовій) дивізії 21.04.1920; ще маю 4 оригінальних фото 3-ї Залізної дивізії -- літо 1920 р., а також -- кількао ригінальних фото СЮШ), що форми тризубів у всіх вояків АУНР були абсолютно різними. Причому, носили їх переважно старшини, козаки -- майже НІ.

Поясню про оригінальні фотки. За останні два роки мав змогу дещо витягнути з США... Дуже смачні речі :) Обіцяю -- що все незабаром опублікую. Неопубліковані фотки не скидаю. Просто за них, часто, дуже великі гроші сплачуються, а потім \"Євгенчики\" їх по інтернету футболяють, звичайно -- без дозволу власників (\"Євгенчику\" не хочеш у московського колекціонера Олексія Зайсарського запитати про дозвіл на показ фотки двох запорожців біля панцирки \"Швидкий\"? Він за них 400 баксів сплатив, а ти порушенням його манового та авторського права займаєшся. ти ж цю фотку скачав з EBAY, коли вона там продавалася. Коли сам зможеш платити такі гроші -- тоді і розміщуй ці фото на сайтах. І, між іншим, через таке піратство, як ти вчинив, вони, тобто -- західні колекціонери -- нас, тобто -- українців -- і не люблюять)

Які ще будуть питаня по цих формах???

П.С. Панове, а Ви у курсі, що \"жаба\" (тобто -- заздрість) поглинає нервові клитини, і це капітально скорочує Вам життя? :) (сподіваюся, це стосується лише деяких :))

oleksa
Moderator
Moderator

Повідомлення oleksa » 27 червня 2006 14:36

Все класно, Ярославе, відповідь компетентна, ніколи не сумнівався у Ваших здібностях. Але звідки у вас стільки люті та ядучості? Якщо Ви маєте цілковиту рацію, то й поводьте себе спокійно и впевнено, як то личить переможцеві. А з приводу Вашого із Пінаком обміну люб'язностями, Ви б обидва стримувалися. Я так розумію, що звертання до Вас із єхидцею та з використанням зменшувально-пестливих суфіксів Ви сприймаєте як образливе. То й самі Євгенові відповідаєте тим же, тільки ще й \" ім'ячко\" у лапки взяли, щоб дошкульніше вийшло.
\" Заело твою музыку? Это не заело. Это \" хауз\": во дни моей молодости - молодёжная эстрада.\" ( цитата из фильма \" Даун Хауз Охлобыстина)

Грiм
Member
Member

Повідомлення Грiм » 27 червня 2006 14:43

згоден з шановним Олексою.
мені не хотілося б читати ваші перепалки, але отримати певні знання з Вашою допомогою було б дуже непогано. навіть шляхом сплати грошей за книку :D .
до речі де її можна придбати? ніяк не здибаю.
Ми молодії, хлопці лісовії
Скрізь нам дорога відкрита.

Otaman
Member
Member

Повідомлення Otaman » 27 червня 2006 14:58

[quote="Тинченко"]
скани трьох таблиць Битинського з малюнками уніформи чорних запорожців (на них є посвідчення Дяченка, що він їх переглядав!) Між іншим -- всього насьогодні мені вдалося надибати вже 164 малюнки Битинського
Обіцяю -- що все незабаром опублікую. Неопубліковані фотки не скидаю.

А що за таблиці-проект тільки чи наказ? Можна хоч краєм ока глянути?

А де опублікуєте і коли?

А книгу Вашу по уніформі армій Україні десь можна дістати?

І розкажіть про Ваш покрій шароварів будь-ласка

Тинченко
Member
Member

Повідомлення Тинченко » 27 червня 2006 15:04

Привіт Олексію! :))

Мені сумно, що повторюється \"старая пластинка\" -- коли я випадково та несподівано зустрічаю на різних сайтах та форумах м`яко кажучі, \"люб`язні\" відгуки про мене особисто та про мою роботу. А головне, що мене найбільше завжди обурює, що люди, які все це пишуть -- давні знайомі. І особисто я їм ніколи ніякої кривди не чинив. Олексо, набери по пошуку на цьому форумі моє прізвище, і ти сам переконаєшся, що я цього не починав. На форумі -- штук п`ять глузливих, образливих, а головне -- безпідставних висловів на мою адресу (не буду тикати пальцями).

Шановні, Ви що, не знаєте -- як мене знайти? Як запитати? навіщо писати все це???

І де, питаю у адміна цього сайту, він був, коли мене ображали \"поза очі\", чомі він \"не изыскал возможности персонального интервью\"?

передивився ще раз обговорення щодо різних зображень речей на цьому саті. Моє звинувачення -- не тільки і не стільки Пінакові (соррі). Якщо хтось з учасників цього форуму вивішує якісь речі -- потурбуйтесь вказувати імена їх власників. Або місце публікації. З вас капелюх не спаде (наприклад: фото гайдамаків зі \"Швидким\" -- Олексія Зарайського (Москва), фото двох нагрудних знаків шкіл прапорщиків -- з колекції Михайла Селіванова (Москва) і т.д.) Між іншим -- ці знаки -- ЛІВІ

Тинченко
Member
Member

Повідомлення Тинченко » 27 червня 2006 15:12

Малюнки Битинського....

Він почав їх малювати на замовлення ВМ УНР в екзилі (конкретно -- на замовлення генерала Змієнка) ще у 30-і роки. Всього ним було намальовано 186 таблиць -- уніформа, знаки розрізнення, нагороди. Всі вони зберігалися у Празі, і, як вважав Битинський, загинули під час Другої світової війни (насправді, їх пару років тому віднайшли у Празі, правда -- штук 115).

Емігрувавши до США Битинський почав малювати новий комплект таблиць. Нині вони там і збергіаються (Здається, 164 малюнки).

У \"За Державність\" число 8 було опубліковано три малюнки Битинського -- червоних та чорних гайдамаків -- празький варіант. Маю скани американського варіанту -- вони такі ж самі.

Про шаровари.... Враховуючи те, що я дійсно зараз суджусь з Вороніним (зрозумійте мене правильно: я як йолоп два тижні напередодні свого весілля нашару робив групі \"ВВ\" всю цю форму, а потім з`явилися Михаил-с Львович, ну і.... обідно, коротше...) це питання залишається таємницею. По закінченні суду -- без проблем :))

Тинченко
Member
Member

Повідомлення Тинченко » 27 червня 2006 15:20

І ще вже про \"лють та ядучість\"... Займаємося, начебто, спільною справою. Кліп \"ВВ\" - чудова популяризація АУНР. Чому я і робив це для Олега на шару, і чому і не притягав його до суду. І там (маю на увазі даний форум), де, начебто, я мав би зустріти цілковиту підтримку та схвальність, я зустрічаю.... Ви самі все знаєте

Поперед.Далі

Повернутись до WWI

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість