Однострій \"Чорних Запорожців\"

Модератори: Global Moderators, Реконструкція

oleksa
Moderator
Moderator

Повідомлення oleksa » 22 березня 2006 18:16

Або мені повилазило, або Пипа і другий музикант мають на рукавах не кавалерійські, а штабні чорні трикутники з білою випусткою.
Востаннє редагувалось oleksa в 30 березня 2006 17:09, всього редагувалось 1 раз.

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 22 березня 2006 18:30

Вам, дядечку, таки не повилазило! \"О скільки відкриттів чудових!...\" (с) Сашко Гарматний
:)
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Otaman
Member
Member

Повідомлення Otaman » 30 березня 2006 16:58

RAO написав:Тай, форма Чорних Запорожців, не дуже відповідає дійсності. Форму явно Тинченко зліпив "из того что было" :D

А яка була в дійсності форма Чорних Запорожців? І чим у Скрипки вона не відповідає?

Напишіть, пліз, посилання на форму Чорних Запорожців і якщо можна опис чи наказ якою вона повинна бути.

Дякую, якщо відповісте.

oleksa
Moderator
Moderator

Повідомлення oleksa » 30 березня 2006 17:11

В нашій книжці з серії \" Men-at-arms\" є Чорний запорожець, посилання, здається на форумі вже було.

Otaman
Member
Member

Повідомлення Otaman » 30 березня 2006 17:22

oleksa написав:В нашій книжці з серії " Men-at-arms" є Чорний запорожець, посилання, здається на форумі вже було.

Дякую. Це посилання я вже бачив і не сказав, що в захваті. Він у Вас з таким червоним носом ... З якої фотографії малювали?

Командир (атаман) партизанского соединения, 1919 у Вас змальований з фотографії Юхима Божка, а він все таки був у регулярній армії і на повстанській стежці був мало. Я б не стверджував, що ця уніформа вже є такою типовою для українських партизан.

Otaman
Member
Member

Повідомлення Otaman » 30 березня 2006 17:30

А до речі в книзі Тинченка немає зображення вояка полку Чорних Запорожців? Якщо є, то не підкажете де побачити чи викладіть для перегляду?

Дуже всім вдячний за будь-яку інформацію по уніформі та спорядженню Чорних Запорожців.

Євген Пінак
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Євген Пінак » 30 березня 2006 17:48

Або мені повилазило, або Пипа і другий музикант мають на рукавах не кавалерійські, а штабні чорні трикутники з білою випусткою.

Там ще веселіше, Олекса. Це відзнаки _нестройових_ гурткових (суч. старший солдат) технічних частин :lol:
Така ж сама \"нестройова\" фігня і з самим Скрипкою, але він хоч має правильний колір \"клапана\".

Отамане, а де ти бачив \"типовий\" однострій українських повстанців? :shock:
Щодо Чорних запорожців - те ж саме фото, що і в книзі Тинченка (але гіршої якості) є і в нашому з Пітером \"Мен-Ет-Армзі\".

oleksa
Moderator
Moderator

Повідомлення oleksa » 30 березня 2006 18:05

Я розумію, що набагато перфектніше було б зобразити Чорних запорожців у вигляді осяяних променями високої культури, тверезості, побожності, дисциплінованості й вишколеності інтелектуалів, високочолих вершників-націоналідеалістів. Але оскільки це було не так, тому й запорожець зображений саме з таким \" правильним\" червоним носом якщо не алкоголіка, то принаймні, пропитого, прокуреного махоркою, скоріше за все, завошивленого й хворого на венеричне захворювання, незворушного циніка-погромника, відчайдушного рубаки. Якщо ми помилилися, доведіть протилежне.
Що ж до Божка, то це саме його портрет, а не узагальнення \" типового українського партизана\". Він і зображений у власнопридуманому козацькому строї, із експроприйованим у Катеринославському музеї пірначем і антикварною шаблею. Якщо уважно вивчати джерела, то і в формально регулярній Дієвій армії УНР було кепсько із уніформою та спорядженням, що ж до партизанів...

Євген Пінак
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Євген Пінак » 31 березня 2006 09:56

Я розумію, що набагато перфектніше було б зобразити Чорних запорожців у вигляді осяяних променями високої культури, тверезості, побожності, дисциплінованості й вишколеності інтелектуалів, високочолих вершників-націоналідеалістів.

Чогось згадались рекламні плакати Літвіна :lol:

До речі, ще уточнення - якщо я не помиляюсь, Чорні все-таки мали чорний приборний колір замість стандартного жовтого.

Otaman
Member
Member

Повідомлення Otaman » 03 квітня 2006 14:09

oleksa написав:Я розумію, що набагато перфектніше було б зобразити Чорних запорожців у вигляді осяяних променями високої культури, тверезості, побожності, дисциплінованості й вишколеності інтелектуалів, високочолих вершників-націоналідеалістів. Але оскільки це було не так, тому й запорожець зображений саме з таким " правильним" червоним носом якщо не алкоголіка, то принаймні, пропитого, прокуреного махоркою, скоріше за все, завошивленого й хворого на венеричне захворювання, незворушного циніка-погромника, відчайдушного рубаки. Якщо ми помилилися, доведіть протилежне.

А чому поліцай і упівець тверезі і без крові по лікті? :D
І все-таки де ви таку фотографію чи опис чорного запорожця-на тих фотографіях, що подав Богдан на http://forum.milua.org/viewtopic.php?t=241 нічого схожого на малюнок з Вашої книги нема... Чи самі придумали? Тоді чим Скрипкін мундир не схожий на типову форму Чорного Запорожця?

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 03 квітня 2006 14:54

Пане Отамане!
А що Ви порівнюєте? Оці малюнки:

Зображення

Зображення
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Otaman
Member
Member

Повідомлення Otaman » 03 квітня 2006 15:11

Так саме ці малюнки. Довжина жупана і шлика дуже відрізняється...
А в когось є викройки таких жупанів? Поінформуйте будь-ласка.

І ще питання-чи жупан Скрипки міг стати в цей ряд третім, чи сильно відрізняється від дійсності?

Otaman
Member
Member

Повідомлення Otaman » 04 квітня 2006 17:45

а от на МілУа вам би могли багато розповісти.
тільки питання коректніше потрібно ставити ;-) , а не придиратися до кольору носа :D

_____________________________________------
Ще раз дико вибачаюсь, якщо когось образив...

Допоможіть з викройками і параметрами жупанів і шликів...

Дякую

Євген Пінак
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Євген Пінак » 05 квітня 2006 15:27

Щодо жупана Скрипки я вже казав - відзнакі там помилкові.
А щодо крою - то, наскільки мені відомо, навіть детальний проект Дяченка 1920 року ніякого крою не передбачав.

Otaman
Member
Member

Повідомлення Otaman » 05 квітня 2006 16:19

Євген Пінак написав:Щодо жупана Скрипки я вже казав - відзнакі там помилкові.
А щодо крою - то, наскільки мені відомо, навіть детальний проект Дяченка 1920 року ніякого крою не передбачав.

А що це за детальний проект Дяченка 1920 року? Можна будь-ласка, подетальнаше?
Буду дуже вдячний.

Далі

Повернутись до WWI

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість