Жупан \"Чорних запорожців\"

Модератори: Global Moderators, Реконструкція

Otaman
Member
Member

Жупан \"Чорних запорожців\"

Повідомлення Otaman » 03 серпня 2006 09:52

Ось на розгляд громади-підійде така річ на реконструкцію чи вже дуже примітивна реконструкція?

Otaman
Member
Member

Re: Жупан \"Чорних запорожців\"

Повідомлення Otaman » 03 серпня 2006 09:53

ось ще:
Востаннє редагувалось Otaman в 13 квітня 2007 15:01, всього редагувалось 1 раз.

Тинченко
Member
Member

Повідомлення Тинченко » 03 серпня 2006 16:10

Ш(С)тильний костюмчик, Отамане!

На фото виглядає досить навіть прикольно. Правда, галуни потрібні інші. Залишається пропозиція на тему зустрічі -- подивитись твій витвір, ну і -- відкорегувати на місці. З галунами (та іншими причандалами) -- допоможемо!

Otaman
Member
Member

Повідомлення Otaman » 03 серпня 2006 16:18

Тинченко написав:Ш(С)тильний костюмчик, Отамане!

На фото виглядає досить навіть прикольно. Правда, галуни потрібні інші. Залишається пропозиція на тему зустрічі -- подивитись твій витвір, ну і -- відкорегувати на місці. З галунами (та іншими причандалами) -- допоможемо!

Ну дик телефона номер я приватним повідомленням відсилав...

Про ці вихідні я ще не знаю точні плани-завтра повідомлю...
Зізвонимося і домовимося...

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 03 серпня 2006 20:22

А чи повинен бути у жупана цього періоду відрізна юбка? Мені здається, що \"так\"!
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Тинченко
Member
Member

Повідомлення Тинченко » 04 серпня 2006 01:22

Adam написав:А чи повинен бути у жупана цього періоду відрізна юбка? Мені здається, що "так"!

Ми ж реконструктори, треба зустрітись, помацати, обговорити, щось порадити -- виходячи з неабиякого реконструкторського досвіду :lol:

haiduk
Member
Member

Повідомлення haiduk » 04 серпня 2006 08:48

Цікаво почути логіку автора. Я про те, на чому базується саме такій крій. Є оригинали, чи схеми крою жупанів 20 ст ? Чи це стилізація під 17 - 18 ст?
Зображення

Otaman
Member
Member

Повідомлення Otaman » 04 серпня 2006 10:13

Adam написав:А чи повинен бути у жупана цього періоду відрізна юбка? Мені здається, що "так"!

мені здається відрізна юбка була в черкесці, а в жупані не бачив...

Євген Пінак
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Євген Пінак » 07 серпня 2006 12:42

Я, правда, в \"проблемах крою\" повний невіглас, але мені подобається.

6П.Б
Member
Member

Повідомлення 6П.Б » 08 вересня 2006 15:19

Доброго здоров`я, Отрезная юбка должна быть, потому что в то время крой военных вещей был с отрезной юбкой. Да и жупаны были в 17-веке приталены, а в 20 веке форма УНР бралась со складов башей армии Р.Импер. и казаки ККВ и ТКВ носили к гражданской войне так называемые Бечераховки, описание предоставляю:
«Бечераховка», новый тип одежды кубанских и терских казаков, получивший распространение в годы первой мировой войны. Представляла собой черкеску с воротником и карманами вместо газырей. Название по имени казака Бечерахова из станицы Ново-Осетинской, имевшего свою портновскую мастерскую в Петербурге при Конвое Его Величества.
Від карпатських гір до кавказьких гір

haiduk
Member
Member

Повідомлення haiduk » 08 вересня 2006 16:56

\"от кєда дровишки?\"

Да и жупаны были в 17-веке приталены, а в 20 веке форма УНР бралась со складов башей армии

щось я не вловив логіки

черкескА с воротником и карманами

та черкеска теж приталена :?
да і в отамана Божка, як на мене, далеко не черкеска...
Зображення

Inna
Member
Member

Повідомлення Inna » 20 вересня 2006 18:41

Доброго дня, панове! Випадково побачила фото на сайті і прочитала ваші повідомлення щодо нього. Не знаю, наскільки може зацікавити вашу суто чоловічу аудиторію думка жінки, однак висловитись з цього приводу я вважаю за свій священний обов’язок.

По-перше щодо „реконструкції”, зображеної на фото. Я б не вживала щодо одягу подібного ґатунку такого слова. Нехай пан, котрий є автором, на мене не ображається, однак, мені здається, що доцільніше було б назвати його виріб „реплікою” до історичного костюму чорних запорожців або „варіації на тему костюму чорних запорожців” або „верхній одяг а-ля костюм чорного запорожця”. Звісно, можливо, що я помиляюсь, але реконструкцією можна назвати тільки ту річ, яка складена повністю або частково з автентичних матеріалів, що, наскільки я розумію, в даному випадку відсутнє. Тому, на мою думку, шнури і галуни до костюму Отамана цілком можна придбати у магазинах, де продаються різні речі для шиття. Слава Богу, живемо у такий час, коли у магазинах є абсолютно усе.

По-друге щодо „жупана” і його відрізної нижньої частини спинки, яку панство чомусь вперто неодноразово називає „юбкою”. Наскільки мені відомо, українській мові слова „юбка” немає, а жіночий поясний одяг називається „спідниця”. Якщо вже і є таке слово, то не „юбка”, а „юпка” – тип жіночого верхнього нагрудного одягу, котрий до речі, свого часу виник внаслідок трансформації крою отого самого жупану. Жупан – давній тип слов’янського верхнього одягу, який у 17-18ст. Був складовою частиною святкового костюму заможної козацької старшини, шляхти та міщан. Наявність жупана була ознакою добробуту, про що свідчить хоча б таке усім відоме прислів’я „Як одяг жупан, то вже і пан”. Шився, відповідно, в основному з дорогих тканин. (На фото я бачу нетовсту тканину не надто високого на, мій погляд, ґатунку). Кишені оздоблювалися шнурами. (На фото кишень не видно). Спереду жупан мав густо нашиті ґудзики, часто з використанням коштовностей (Так само).

Головна конструктивна відмінність крою жупану від інших подібних типів верхнього вбрання українців (свити, юпки, черкески) – таки дійсно повністю відрізна нижня частина спинки, яка являла собою прямокутний шматок тканини, густо призбираний по лінії талії, причому, чим густіше, тим вважалось краще. (Якщо є питання щодо конструкції інших типів вбрання українців – пишіть, охоче відповім. Якщо зможу, звісно) До речі, пан Тинченко у своїй праці „Армии Украин 1917-1920” представив конструктивні малюнки уніформи особистих осавулів, штабу і конвою гетьмана Скоропадського. З них абсолютно точно видно, яким саме чином потрібно шити жупан зі спини і спереду, і як саме нашити шнури.

По-третє, особисто мені здається, що для розробки ескізів форми української армії часів Визвольних Змагань їх автори перш за все орієнтувались на підйом національної самосвідомості, такі поняття як гідність, гордість, героїзм. Саме тому вони використовували, окрім самої ідеології, ще і найкращі взірці одягу часів розквіту українського козацтва, відповідно 17-18 століття. В історії людства усе циклічно і щось завжди повторюється на новому витку спіралі. Варто пам’ятати про такі речі, особливо, коли бракує безпосередньої інформації. Не було б зайвим, серед усього іншого, іноді заглядати в книжки, де міститься інформація щодо українського народного костюму, оскільки одяг військових, як не крути, майже завжди мав у собі ознаки етнічної приналежності.

Гриціан
Member
Member

Повідомлення Гриціан » 20 вересня 2006 20:41

Інна, знімаю шерблика у глибокім реверансі :D
Якщо вже пані є таким спецом, то може і пару малюнків... теє... в студію?
Я сам собі Петлюра!

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 20 вересня 2006 22:07

Завжди приємно почитату спеціаліста! Навіть тоді, коли він критикує тебе! ;)
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

haiduk
Member
Member

Повідомлення haiduk » 21 вересня 2006 09:29

Вітаю.

Головна конструктивна відмінність крою жупану від інших подібних типів верхнього вбрання українців (свити, юпки, черкески) – таки дійсно повністю відрізна нижня частина спинки

Який період мається на увазі?
Зображення

Далі

Повернутись до WWI

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість