Late Bronze Age collapse

Модератор: Global Moderators

thrary
Member
Member
 
Повідомлень: 3065
З нами з:
06 квітня 2006 19:40

Late Bronze Age collapse

Повідомлення thrary » 28 листопада 2016 12:02

Ну зрозуміло -- старі імперії занепали, народ поздихав -- місто під сонцем вивільнилося...

там якщо мені не зраджує память, ніхто не пішов не ображеним у східному середземноморї.

починаючи від Мікєн які просто знищіли, закінчуючи Єгіптом який обішовся депопуляцією, зміною династії, втратою палестини та сирії, кількома хвилями вторгнення у дельту,.. у сумі -- втратою статуса першочергової держави і прозябання у вигляді фейлд стейт чи залежної території бл. 1000 років.

до речі, там з хронологією більш менш нормально? чи там вони бачуть що там поруйновані та попалені міста -- тоді ці міста відносяться до шару "руйнованих та спалених міст" -- aka Late Bronze Age collapse? І мури Ієрихону як я розумію у саме цей час пали?

Мапа світу перед колапсом:

Зображення

А може і не було особливо нічого, просто Асірія та Єгіпта так боролися за мир у всьому світі, що каменя на камені не лишилось? Навіть Елам розкатати встигли (до якого народам моря не настільки і легко добратися).

І дорійці там зявилися у кращому разі років через сто після подій.

Звісно є "перша руйнація микенських палаців"? Це якраз кінець 13 ст. до х.е. Але Офіційна думка, це не дорійці, а самі мікенці. Чи-то повстання, чи-то громадянська війна.

Теорія про екологічну катастрофу нікчемна, бо виверження санторіна було чи-то за 150 чи то за 250 років до бронз ейдж колапз.

І назагал, щоб закрити питання з Climate Change!

Насправді це аргумент зовсім не про що. Клімат завжди змінюється.

Так само можна відстежити хоча б на прикладі Західної та Центральних Европ вплив кліматичних змін на людство. Десь півтори тисячі років виходить.

Весь результат Кліматичного оптімуму -- виникнення двох поселень у Гренландії.
Весь результат Малого Льодового Віку -- зникнення двох поселень у Гренландії.

Dixi.

Навала дорійців так само нікчемна бо дорійці там з'явилися через 3-5 поколінь після піку колапсу.

Народи моря -- маячня. Елам знесли народи моря. Чи протоУрарту, так само народи моря, вздершись на Арарат?

Кімерійці з конями років через 300 приперлися.

Залізо перше з'явилося за кілька поколінь до бронз ейдж колапз.

Можливо він результат піднесення Асирійців? Що усіх винесли з Родючого півмісяця, Близького Сходу та Ізраїля з Палестиною(де зараз жиди)?

Що знесли Гетів, Верхню та Нижню Месопотамію, Лідію, витиснули з Фялястин де мешкали фінікійці египтян. І всілися кам'яним задом, знищивши, як усі східні диктатури усі найменшенькі прояви життя, як неодноразово робили китайці, що неодноразово після об'єднання Китаю перетворювали його на пустелю, де фізично неможливо було існувати?

Повертаючись, до пиратів, ака народів моря, пірати діяли у Середземному морі весь час до того, як сенат США відмовився виділяти фонди на викуп громадян США у піратів. І їм довелось їх знищити як клас. Це евенчуальна загроза Середземномор'я, як влада країн що його контролює зменшується, або з якихось причин вона/ни починає/ють цих піратів підтримувати(як наприклад Сяюча Порта) становище на морі стає близьким до нестерпного. Але це *звичайна*, *ординарна* ситуація, яка не призводить до падінь цивілізації та держав, а зовсім навпаки ослаблення держав призводить до зростань активності піратів (ну виключаючи ті ситуації коли держави піратів культивують та вирощують).

египтянські папіруси можуть багато чого розповідати, але реальність така, що саму егіпту(тобто ніл) ніхто не чіпляв, кілька міст на узбережжі сучасного лівану та ізраілю, з тисячерічною історією було спалено. Але так само ці самі місця до того спалювалися біля десяти разів.

м.і. http://geacron.com/home-en/ вказує, що найперші постраждалі від л.б.к. була як раз асирія що здулася у разів 10 до передмість столиці, а через 10ть років Гетів з'їли. Ще років через 10 зникає Елам. Ну так між зникненням Еламу та поїданнів Гетів египтян виносять з Палестини, але це така дрібничка у цих масштабах.

І лише через 100 років після початку л.б.к. зносять Мікени. Від Пелопонесу до Криту, впродовж десятиріччя.

М.і. після цього аж до зявлення архаїки у Греції мапа майже не змнінюється. Єдина зміна що можна помітити -- набігають жиди, та займають десь треть-половину сучасного Ізраїлю, всунувшись між фінікійцями та філістімлянами.
 

thrary
Member
Member
 
Повідомлень: 3065
З нами з:
06 квітня 2006 19:40

Re: Late Bronze Age collapse

Повідомлення thrary » 02 червня 2017 17:28

Зображення
 


Повернутись до Стародавні часи

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей