Сторінка 1 з 1

М.Плавинський про вестернізацію мілітарії ВКЛ

ПовідомленняДодано: 14 грудня 2017 01:29
Sidaly
Плавинский Н.А., Плавинский В.А. (Минск, Беларусь)
Находки арбалетного вооружения на территории Беларуси в контексте дискуссии о «вестернизации» комплекса вооружения Великого княжества Литовского во второй половине XIV–XV в.
Для тих, хто цікавиться темою, думаю, актуально.
Відео виступу на каналі "Военной археологии"
https://www.youtube.com/watch?v=Iv2MqnLkdF0

Re: М.Плавинський про вестернізацію мілітарії ВКЛ

ПовідомленняДодано: 17 травня 2018 01:50
кювернат Ювяшжт
Покійний Юрій Бохан виступав якось на київській ІІ зброєзнавчій конференції у 2016 році з подібною темою - особлвості озброєння у ВКЛ в цей само період. Він там казав про те, що навіть відома "орієнталізація" військової справи ВКЛ є насправді проявом "вестернізації" - тобто "орієталізація" фактично йшла до Литви з Заходу. Ось короткий звіт і повний запис виступу дослідника:
Юрій Бохан (завідувач кафедри економічної історії Білоруського державного економічного університету, доктор історичних наук, Мінськ, Білорусь): “До питання про особливості озброєння Білоруських земель Великого князівства Литовського наприкінці XIV–XV ст.” У доповіді розглядаються зображувальні та археологічні джерела озброєння ВКЛ у зазначений період, коли матеріальна частина війська ВКЛ все більш набуває західноєвропейських рис. Обговорюються шляхи вестернізації та орієнталізації обладунку і зброї литовських воїнів.

http://www.ucrainarma.org/novini/2-zbro ... upy-2.html