Сторінка 1 з 1

Неандертальці

ПовідомленняДодано: 31 січня 2019 11:52
Adam
Учені: Неандертальці вміли метати списи на 20 метрів
28.01.2019

Неандертальці вміли користуватися метальною зброєю. Їхні списи могли вражати здобич на відстані до 20 метрів.

До цього висновку дійшли науковці Каліфорнійського університету (Лос-Анджелес, США), повідомляє "Дзеркало тижня" із посиланням на Naked Science.

Дослідники вивчали характеристики Шенінгенських списів, яким 300 тисяч років, — найстарішої зброї, відомої археологам. 10 метальних списів доби палеоліту знайшли протягом 1994—1999 років у м. Шенінген (Німеччина) у вугільній шахті.

Під час дослідів шестеро атлетів, підібраних у відповідності з фізичними здібностями неандертальця-мисливця, метали списи. Так удалося визначити, що ця зброя придатна для враження цілей неандертальцями на відстані.

Раніше археологи вважали, що неандертальці вміли застосовувати зброю лише в ближньому бою. Як припускалося, маса Шенінгенських списів не дозволяла їм досягти необхідної швидкості польоту.

Результати дослідів зі спортсменами показали, що таким списом можна було поцілити жертву на відстані до 20 метрів, а за певної сили кидка удар виявлявся смертельним. Це виявилося вдвічі більше, ніж очікували науковці.

Re: Неандертальці

ПовідомленняДодано: 31 січня 2019 18:18
thrary
ЯМНЗП використання сулиць -- це одна з ознак мезоліту. Щось не дуже віриться. Схоже на чергового журналізда згвалтованого вченим.

Re: Неандертальці

ПовідомленняДодано: 31 січня 2019 21:01
Adam
Щось ти геть все наплутав. «Сулиця» — це вже дротик із металевим вістрям.

Списометалка видома з епохи пізднього палеолиту, але це максимум 40 000 років тому. А у статті мова про 300 000.

Re: Неандертальці

ПовідомленняДодано: 01 лютого 2019 12:22
Ingvar Nord
В Україні неандертальці жили в Киїк Коба Криму та гроті Прийма на Львівщині.

Re: Неандертальці

ПовідомленняДодано: 02 лютого 2019 10:29
Adam
Киїк-Коба! :lol:

Re: Неандертальці

ПовідомленняДодано: 04 лютого 2019 12:14
кювернат Ювяшжт
Adam написав:що неандертальці вміли застосовувати зброю лише в ближньому бою

Це не раніше, і зараз так вважають, і недаремно. Самі по собі наконечники списів і будова скелета не означають, що вони кидали списи. Це просто гіпотеза. Натомість дослідження скелетів неандертальців показують, що вони за життя отримували багато травм. Травми ці, за висловом Станіслава Дробишевського, дуже подібні до травм акторів родео - переважно переломи, що свідчать про близькі контакти з великими важкими тваринами.
Якщо загадати, які кістки переважають на неандертальських стоянках, то гіпотеза про метання дротиків також виявиться хиткою. Там переважають кістки великих тварин. На дрібних типу зайців неандертальці, якщо не помиляюся, взагалі не полювали. А дротики з легкими крем'яними наконечниками, які кидають самими руками на 20 м, не здатні вбити велику тварину. Вони зможуть це зробити лише тоді, коли людина розумна винайде списометалку (атлатль). А їх у неандертальців не було.
Щодо ознак мезоліту, так це лук і стріли - інший засіб полювання на невелику дичину (максимум розміру оленя). Гадаю, що в луку, як і дротику, неандертальці просто не мали потреби.

Re: Неандертальці

ПовідомленняДодано: 06 лютого 2019 07:06
Ingvar Nord
[quote="Adam"]Киїк-Коба! :lol:[/quote

Дякую справив. В мене цю помилку вибило з планшета, а я був не уважним. Таке буває.