Українські бойові мистецтва.

Модератори: Global Moderators, Реконструкція, Флейм

CAM
Member
Member

Повідомлення CAM » 24 березня 2009 23:20

Адаме, ще раз, українські бойові традиції - ті які вживав український народ. Другий раз пояснювати не буду. Хто хотів - почитав вище.

Рогала, до кАзацької реконструкції це дійсно відношення не має. І взагалі, можете перенести тему в інший розділ, (загальні іст питання, наприклад) щоб вам ручки не часалися обгаджувати нормальні питання приналежністю до не того розділу.
Ще, Рогала, ви гарантуєте що ВСІ ВИКЛЮЧНО фігури були перемальовані з книжок по у-шу і карате. Чи знаєте ви, котрі фігури були намальовані спеціально для вчителя? (Котрого ви називаєте сенсей) Доречі, перемальовки були з книжки з у-шу, чи карате, бо є дуже велика різниця. З якої саме книжки вони були перемальовані, знайдіть мені, я хочу порівняти картинки. Ще одне, в книжці БГ я таки бачив каратистів, з їхніми класичними фігурами, але вони в більшості були опонентами (укі) для козаків в шароварах. Щоб наочно демонструвати різницю в рухах. Може це ви їх бачили?
„На диявола – хрест, на неприятеля – шабля”.

Іван Богун
Member
Member

Re:

Повідомлення Іван Богун » 24 березня 2009 23:40

Chestnut написав:тобто Ви вважаєте кумранську громаду християнською? Ага. Ну що ж, з Вашим рівнем все ясно.

Цікаво, чого б це усі, кому хочеться дуже присіпатися, але нема до чого, починають додавати мені реплік, яких я не казав? І де ж це, шановний, Ви ото узяли, що я вважаю кумранську громаду християнською? :?

По-перше я писав про сувої Кумрана та Наг-Хаммаді. Зрозуміло, що ті, хто щось знає стосовно цієї теми, також розрізнять, де про що йдеться. Адже апокрифічні гностичні Єванглії були знайдені у пустелі Наг-Хаммаді, але не в Кумрані. Тобто чи-то Ви не второпали, про що йдеться, або ж... Про сувої ж з обох місць я згадав лише, аби проілюструвати думку про те, що не всі апокрифи стосуються Нового Заповіту, як Ви це намагалися ствержувати.

По-друге Вам жодним чином не вдасться спіймати мене на слові, бо я не лише не вважаю Кумранську громаду християнською (більшість вчених збігаються на гіпотезі, що це була громада ессеїв, або терапевтів), але ба навіть більше, я не вважаю общину, в який діяв Ісус християнською, бо Його метою не було створення якоїсь нової релігії. Він лише прийшов, аби, за Його власними словами, "виконати Закон Мойсея". Ви ж напевне знаєте, що це вже стараннями апостола Павла утворилося те, що ми нині називаємо християнською церквою.

А взагалі-то пан Рогала правий, щось ми з Вами зкотилися у глибокий офф-топ, за що особисто я від Вас же, як від модератора, ризикую отримати по шапці, хоча тема церковної історії пішла з Вашого ж подання.

Adam написав:Цей Пилат, як біблейний старикан, жив 200-300 років тому? Якщо "ні", то звідуи він взяв "українські (козацькі ) бойові традиці"?

А звідки, по-Вашому беруться старовинні народні пісні, легенди та оповіданння? Хтось збирає по селам, хтось натрапить на якусь книгу, що дивом зберегляся в єдиному примірнику у якомусь провінційному архіві. Ті ж "радянські балетмейстри" не з голови ті рухи вигадали. Може десь у тих місцях, куди після розгрому Січі запроторили козаків, лишилися якісь танці, або щось там таке. Наприклад на Кубані або ще де... Я ж казав на початку того, як ув'язатися у цю тему, що мені захищати автентичнісь БГ ні з руки, бо я не фанат БМ взагалі (просто "мне за державу обидно" (С) Верещагин), тому я можу лише виказувати якісь припущення на цю тему. Можливо, якби Ви допросили пана Пілата, то від би дав на це кращі відповіді.

Я лише виступаю тут за те, що ми не можемо напевне стверджувати, що власної системи рокопашного бою в козаків не було, доки не доведемо, що її не було. До цього часу таке припущення має право на існування.
\"Те, що не вбиває нас - робить нас сильнішими!\" (с) Ф.Ніцше

prorvaua
Member
Member

Повідомлення prorvaua » 24 березня 2009 23:53

Lyho,як що мається на увазі Школа Іллі Фітісова,то посилання не вдале. Ілля, не критично підходить до матеріалу саме в царині чоловічої танцювальної культури:те що ти бачив,те жінки показували, старшого похилого віку :D .Решта він-маестро!!!.
хоча танцювальна культура ним зафіксована-повоєнна:з усіма витікаючими наслідками.
Rogala,дійсно. Люди перегляньте Верховинця \"Лексика українського танцю\" і побачите розвиток СЦЕНІЧНОГО народного танцю.
При апробації в дії елементів гопака, виникає абсолютно відмінна від танцю стилістика руху,яка формується ергономікою тіла при нанесенні ударів:картінкі нєт!Принципи рівноваги змінюються, рух стає мало впізнаваним,але ефективність цікава.Мова йшла про присядки.І фізо вимагається не аби яке:для слабо підготовлених річ досить травматична.Доречі не всім комплекціям тіла підходить. Ото таке... :)
Козак хрскловом зчеп зверхника

CAM
Member
Member

Повідомлення CAM » 24 березня 2009 23:55

http://www.art-catalog.ru/data_picture_ ... in_359.jpg

Картина Репіна - Гопак. намальована далеко перед тим, як радянські балетмейстери почали свою карєру.
Щось там хлоп майже догори ногами в повітрі висить.

І же картинка 18-го століття. Танцюють хлопці. І балетмейсерів нема.

То може така сама доля спіткати і гуцульський аркан. Його взагалі бандєровци напевно придумали.
Приєднані файли
gop.jpg
гопак

CAM
Member
Member

Повідомлення CAM » 25 березня 2009 00:01

І знову, нагадую, що танець використовувався як розрух, треніровка. З імітацією бойових рухів. Тобто замість того щоб робити сучасне раз - встали, два - сіли, руки всторони, вдих видих, народ собі танцював.
І ще раз, повторюю, IMHO, вищеназване бойове мистецтво не є реконструкцією козаччини 17-го століття. Цим займаєтесь ви - любителі гудзиків і еполетів. Воно є новостворене, але базоване на українських традиціях, і пристосоване для нашого світосприйняття і менталітету.

Rogala
Member
Member

Повідомлення Rogala » 25 березня 2009 00:46

CAM
Ну певно що питання в розділі реконструкції не я втулив, моя справа цікавитись як ви пишите гудзиками та єполетами.і слава Пану Богу я щось в тому тямлю,.
от ви пишите
Воно є новостворене, але базоване на українських традиціях, і пристосоване для нашого світосприйняття і менталітету.

Якщо вже почали за Галичину та гуцулів.на початку 20 сторіччя.коли пішов в гору Січовий рух, то щось я не пригадаю, щоб ця патриотична, напів- бойова організація вживала якісь подібні Начионально свідомі та пристосовані бойові рухи та стійки,чи вони були гірші патриоти? Ні. все було як в європах, гимнастични вправи пов язані з легкою атлетикою, вправи з булавами та інше , а знаєте чому? а тому що вониі близько не бачили Брюса Лі та Джекі Чана, не було потреби створювати щось подібне. В ще одних патриотів ,УПА ,теж все було по європейськи. Що хіба в них всіх пам ять на традиції відбило? .
От тому і не вигадували вправи для газдинь їз швабрами та ганчір ям,(як не що давно показували по телевізору).

CAM
Member
Member

Повідомлення CAM » 25 березня 2009 01:04

«Січ» — спортивно-протипожежно-фізкультурна організація, поширена в 1900—1930 роках в Галичині, а також на Буковині, Закарпатті та в еміграції.

Члени «Січей» мали дотримуватися своєї народної ноші; їхньою відзнакою була малинова стрічка («лента»), ношена через плече з написом «Січ» в ....». З 1910 р. у селах, в яких уже не носили народного одягу, як і в міських «Січах», був обов'язковий відповідний однострій з січовою стрічкою. Кожний січовик носив топірець. :twisted: Сільські і повітові «Січі» мали свої прапори.

Наголошення зв'язку «Січей» з історичними традиціями (Запорозька Січ), спільні вправи і свята в народних одягах чи одностроях під січовими прапорами, як зовнішньою ознакою національної окремішности від польського оточення, — все це чимало спричинилося до поширення національної свідомости й політичного життя українських селянських мас у Галичині й на Буковині.

Тобто свого роду гуцульська шароварщина ! ??? Тут дехто смявся, мов, який з гуцула козак. ? :P

Lyho
Member
Member

Повідомлення Lyho » 25 березня 2009 02:18

І же картинка 18-го століття. Танцюють хлопці. І балетмейсерів нема.

Ну і що? Де там бойовий гопак, до чого тут картина Калинського? І знову Ви форум не читаєте, повторювати по кілка разів я не хочу. Цю картинку я вже давно показував як приклад того що бойовий гопак видумка.
Нужда закон міняє. (с) Іван Сірко

Chestnut
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Chestnut » 25 березня 2009 02:48

Іван Богун написав:Ви ж напевне знаєте, що це вже стараннями апостола Павла утворилося те, що ми нині називаємо християнською церквою.

Ні, я знаю зовсім інше, що християнська церква була утворена Христом і є Його Тілом

Ну і я не стверджував, що всі апокрифи стосуються лише Нового Заповіту. але це справді офтоп

Іван Богун написав:ми не можемо напевне стверджувати, що власної системи рокопашного бою в козаків не було, доки не доведемо, що її не було

Помилка -- ми не можемо стверджувати, що вона була поки не доведено, що вона була. Ми можемо припускати, що вона була (якщо "за державу обидно") -- але ж нема жодних цьому підтверджень (та для чого вони "обидчивим"?)

CAM написав:Тобто свого роду гуцульська шароварщина

саме так
\"На гербі зображено ведмедя. В одній руці у ведмедя молоток, а в другій - балалайка. Це символізує працелюбність і незакомплексованість тварюки.\"

Іван Богун
Member
Member

Re:

Повідомлення Іван Богун » 25 березня 2009 03:19

Chestnut написав:Помилка -- ми не можемо стверджувати, що вона була поки не доведено, що вона була. Ми можемо припускати, що вона була (якщо "за державу обидно") -- але ж нема жодних цьому підтверджень (та для чого вони "обидчивим"?)

"За державу обидно" не в тому сенсі, що бідненька Україна без власного БМ, а в тому сенсі, що попри відсутність спеціяльних досліджень на цю тему, ті, кому думка про існування українського БМ здається безглуздою просто тому, що здається, намагаються довести її безглуздість тим, що такого не було тому, що ім про це нічого не відомо.

Але чомусь Ви ніяк не прокоментували ті передумови до існування в козаків БМ, які я наводив вище, та які, на мій погляд, дозволяють припустити (саме припустити, а не стверджувати) що цілком імовірна наявність в них якоїсь техніки для рукопашного бою без зброї.
\"Те, що не вбиває нас - робить нас сильнішими!\" (с) Ф.Ніцше

Chestnut
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Chestnut » 25 березня 2009 09:44

Саме те, що зброя у козаків зазвичай була і показує безглуздість пошуку таємних шкіл бою без зброї
\"На гербі зображено ведмедя. В одній руці у ведмедя молоток, а в другій - балалайка. Це символізує працелюбність і незакомплексованість тварюки.\"

Rogala
Member
Member

Re:

Повідомлення Rogala » 25 березня 2009 10:15

Chestnut написав:Саме те, що зброя у козаків зазвичай була і показує безглуздість пошуку таємних шкіл бою без зброї

А в когось таємні школи були? але ж стоп ,а в кого вони були ?Покажить щось подібне в нашіх сусідів! В поляків такой ..уйні не бачимо ,в Московському царстві також не є, билися стінка на стінку, давали в писок,та боролись. В турків боротьба , щось по типу греко-римської , туркам вистачило розуму не за писати традиційні танці дервишів в підготовчі вправи таємного стилю боротьби :D в ще одних сусідів-татар щось теж ужимок и прыжков :D ,з коня, та без немає .В Європі теж все було повязоно більше з класичною боротьбою (Талхофера зараз не чипаемо.).
Найближчі приклади схожі на БГ вибачте в Індії,Китаю та Кореї .Це певно ще одна ознака що брахмани нам родичі. :D
Востаннє редагувалось Rogala в 25 березня 2009 10:46, всього редагувалось 1 раз.

Грiм
Member
Member

Повідомлення Грiм » 25 березня 2009 10:33

Іван Богун написав:"За державу обидно" не в тому сенсі, що бідненька Україна без власного БМ, а в тому сенсі, що попри відсутність спеціяльних досліджень на цю тему, ті, кому думка про існування українського БМ здається безглуздою просто тому, що здається, намагаються довести її безглуздість тим, що такого не було тому, що ім про це нічого не відомо.

добродію, заперечують існування тому, що треба спочатку якусь чітку базу підвести, факсти, а не роздуми на тему "а чому у нас такого не могло б бути". он вже й бойовий Аркан є. тільки не можу второпати що вони там побачили бойового.

інша справа якби гопаківці не розказували про історичні традиції, а просто чесно казали "нам здається що так було б красиво і можливо так було"...а ніт. вони впевнено твердять, що саме так. розповідають про міфічних старих дідуганів
Ми молодії, хлопці лісовії
Скрізь нам дорога відкрита.

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 25 березня 2009 10:48

Все! НАБРИДЛО! У нас немає окремого розділу \"Психіатрична лікарня\", тому тема змінює прописку на \"Гумор\"!
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Chill
Member
Member

Re:

Повідомлення Chill » 25 березня 2009 12:14

Chestnut написав:Саме те, що зброя у козаків зазвичай була і показує безглуздість пошуку таємних шкіл бою без зброї

Не обов'яково таємних, але бойові мистецтва без зброї виникали там, де не було зброї - тут на 100% погоджуюся. У козаків її було вдосталь. Це раз. Нема жодних історичних свідчень про бойові мистецтва у козаків - це два. Билися лава на лаву - це не щось особливе. Це загальна фіз підготовка, яка корисна в загальному розумінні. В бою вона як ото в сцені Індіани Джонса де він із револьвером, а араб із кинджалом.
Дядько Орест.

Стяг наш - Сонце красне й вічне небо ясне,
Меч наш - Предків Віра, з неї наша сила!

(с) Огнеколо "Летів сокіл"

Поперед.Далі

Повернутись до Гумор

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість