Українські бойові мистецтва.

Модератори: Global Moderators, Реконструкція, Флейм

van Dott
Member
Member

Повідомлення van Dott » 12 жовтня 2007 23:12

Насколько мне известно (может это и просто слух но расскажу как услышал) что боевой гопак зародился не в часи Князей киевских и ни во времена славного Лыцарства Запорозького а в 1993-4 годах когда вновь нарожденные украинские кОзаки (из отставных КГБшников ментов армейских офицеров и тд. в обшем самые ярые патриоты независимой Украины :mrgreen: ) так возлюбили Украину что сели (на базе отдаха под Львовом) и стали совет держать что такого измыслить что-бы из правительства денежек выбить ( и если вы думаете что на честное развитие козачества то ошибаетесь :D ) И какя-то добрая душа им выход и подсказала( а тогда помните как-раз бум был на всякие рукопашные искусства) что надо мол придумать украинский рукопашный бой (а вернее заявить что мы-де его знаем у дедов по селах научились ) ну и типа дайте нам денег под его развитие и несение его в массы только что появившегося молодого государства! Взяли эти люди самбистов и дзюдоистов и попросили их приемы разные отпозировать а художники нанятые их и зарисовали только вот вместо кимоно шаровары с вышиванками да оселедци им прилепили на рисунках потом вместо названий чужеземных придумали приемам этим названия словянские ну и обшими услиями брашюру эту проталкивать и стали шедро здобрив рассуждениями про спадшину давнину и самосознание.А дальше сами знаете и сэнсеи нашлись что за ночь из каратистов в ширые характерники переучились и магия пошла и чаклунство и легенды про дедов что по селам дальним сидят и приглянувшихся им всякому такому обучают!
А если честно единственное что касательно руко-ногомаханий в Украине в 16-17в. документально зафиксировано и Лясотой и Бопланом и московскими чиновниками и польскими очевидцами так это кулачный бой до которого как указывают источники запорожцы большие охотники были В СВОБОДНОЕ ОТ ВОЙНЫ И ИНЫХ ЗАНЯТИЙ ВРЕМЯ а про гопаки спасы и все такое ни кто не писал ни те кто казаков в бою видел ни те кто их в быту наблюдал Вот собствено и все!
Клянусь когтями фламандского льва!

Jburlay
Member
Member

Повідомлення Jburlay » 13 жовтня 2007 16:59

\"Якщо в брехню вірить багато людей - це стає правдою\"

:?: :?: :?:
"Существование пива - еще одно доказательство того, что Бог нас любит и хочет чтобы мы были счастливы" (с)...

van Dott
Member
Member

Повідомлення van Dott » 14 жовтня 2007 15:30

Получаеться что так. Ели под брехню подвести теорию(пусть и самую фантастичную) а потом єту брехню систематически навязывать людям то через некоторое время для людей это станет неоспоримой истинной

Lyho
Member
Member

Повідомлення Lyho » 14 жовтня 2007 18:06

Саме так, але це зветься \"стереотипи\", і ми намагаємося з ними боротися.
Нужда закон міняє. (с) Іван Сірко

Володимир Мороз
Member
Member

Re:

Повідомлення Володимир Мороз » 14 жовтня 2007 18:15

van Dott написав:Насколько мне известно (может это и просто слух но расскажу как услышал) что боевой гопак зародился не в часи Князей киевских и ни во времена славного Лыцарства Запорозького а в 1993-4 годах когда вновь нарожденные украинские кОзаки (из отставных КГБшников ментов армейских офицеров и тд. в обшем самые ярые патриоты независимой Украины :mrgreen: ) так возлюбили Украину что сели (на базе отдаха под Львовом) и стали совет держать что такого измыслить что-бы из правительства денежек выбить ( и если вы думаете что на честное развитие козачества то ошибаетесь :D ) И какя-то добрая душа им выход и подсказала( а тогда помните как-раз бум был на всякие рукопашные искусства) что надо мол придумать украинский рукопашный бой (а вернее заявить что мы-де его знаем у дедов по селах научились ) ну и типа дайте нам денег под его развитие и несение его в массы только что появившегося молодого государства! Взяли эти люди самбистов и дзюдоистов и попросили их приемы разные отпозировать а художники нанятые их и зарисовали только вот вместо кимоно шаровары с вышиванками да оселедци им прилепили на рисунках потом вместо названий чужеземных придумали приемам этим названия словянские ну и обшими услиями брашюру эту проталкивать и стали шедро здобрив рассуждениями про спадшину давнину и самосознание.А дальше сами знаете и сэнсеи нашлись что за ночь из каратистов в ширые характерники переучились и магия пошла и чаклунство и легенды про дедов что по селам дальним сидят и приглянувшихся им всякому такому обучают!
А если честно единственное что касательно руко-ногомаханий в Украине в 16-17в. документально зафиксировано и Лясотой и Бопланом и московскими чиновниками и польскими очевидцами так это кулачный бой до которого как указывают источники запорожцы большие охотники были В СВОБОДНОЕ ОТ ВОЙНЫ И ИНЫХ ЗАНЯТИЙ ВРЕМЯ а про гопаки спасы и все такое ни кто не писал ни те кто казаков в бою видел ни те кто их в быту наблюдал Вот собствено и все!

Шас прийде Нахтігаль і персонально буде пояснювати, як всьо було!

Павло
Member
Member

Re:

Повідомлення Павло » 16 жовтня 2007 08:43

Chestnut написав:Попередження за розпалювання релігійної ворожнечі

Я діка ізвіняюсь, але яку ж ворожнечу я розпалюю? Я взагалі - атеїст.

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 16 жовтня 2007 10:15

Павло
Маємо такий розділ: Правила
А в ньому такий пункт:
2. Правила поведінки на форумі
...
2.2. На форумі заборонені:
...
2.2.2. будь-яка агітація та пропаганда ідей, які розпалюють національну, соціальну, релігійну, расову та класову ворожнечу;
Тобто власні релігійні переконання або без образ, або на іншому форумі.
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Chestnut
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Chestnut » 16 жовтня 2007 11:07

Павло написав:Я діка ізвіняюсь, але яку ж ворожнечу я розпалюю? Я взагалі - атеїст

Обговорення дій модераторів йде в приваті. На перший раз -- просто прийміть до уваги. Далі буде р/о

Тепер конкретно по питанню: образа релігії мною вважається такою, що проходить по статті "розпалювання релігійної ворожнечі". Те, що Ваша релігія -- атеїзм, я взяв до уваги
\"На гербі зображено ведмедя. В одній руці у ведмедя молоток, а в другій - балалайка. Це символізує працелюбність і незакомплексованість тварюки.\"

Павло
Member
Member

Повідомлення Павло » 17 жовтня 2007 16:36

Я бачу у вас тут сувора цензура.
Де моє останнє повідомлення?

CAM
Member
Member

Повідомлення CAM » 17 жовтня 2007 20:08

Так, цензура сувора. Особливо на гопвковій темі.
„На диявола – хрест, на неприятеля – шабля”.

Lyho
Member
Member

Повідомлення Lyho » 17 жовтня 2007 21:04

CAM, а не торкаючись цензури (маю надію вона не така сувора як її малюють), я ще не разу не побачив нормального доказу існування бойового гопака.

Павло написав:До речі, ця маячня - ще один прекрасний міф, який треба розвивати.

З часів, коли я свідомо зацікавився історією, я намагався зрозуміти як було колись насправді. Нема нічого більш принизливого ніж одягати нашу істрію та наш нарід в брехню, стереотипи, міфотворчість.
Ті хто насправді цікавиться часами козаччини - неозброєним оком побачать, що наші предки були добрими воїнами, і вигадувати якісь недолугі міфи про бойові гопаки - це зайве.
Вам хочется створити міф про те, що козаки с криком "кия" та ударом ноги клали на землю орди татар та армії ляхів? Добре, ось і вірте в Вами ж запропонований міф.
А я буду вірити в те що козаки були вправними стрілцями і своєю влучною стрільбою тримали в страху своїх ворогів, вони були вправними в морських походах, використовували таку тактику, яка не раз допомагала їм перемогати на суші, а деякі з них вправно володіли і холодною зброєю, перемогаючи супротивників на герцях.

Мені не треба міфів, щоб пишатися козацтвом.

van Dott
Member
Member

Повідомлення van Dott » 17 жовтня 2007 22:50

Вот именно! (Согласен с Лихом)И как я писал выше ни в одном историческом документе о казаках 16-18 века не говориться о всех эти спасах гопаках и т.д. еше раз напоминаю что есть лиш упоминание о кулачеом бое Но ТОЛЬКО КАК О РАЗВЛЕЧЕНИИ
Конечно у казаков были свои тренинги чтобы из беглого холопа или малого пацаненка сделать годного бойца и туда входили и физ.упражнения и конечно-же фехтование и стрельба но чтобы что-то среднее между колдовством и дзю-до :lol: уж как мне кажеться это слишком!

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Re:

Повідомлення Adam » 17 жовтня 2007 23:03

Павло написав:Я бачу у вас тут сувора цензура.
Де моє останнє повідомлення?

Жодного Вашого посилання я не знишкоджував. Часто-густо буває, що форумчани самі забувають натиснути кнопку "Відправити". Можете повторити повідомлення, якщо, звісно, воно не порушує Правил форуму.
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Erelion
Member
Member

Повідомлення Erelion » 17 жовтня 2007 23:21

Як я вже казав, я сприймаю гопак лише як \"патріотичний спорт\", тож не торкаюсь теми його історичності чи штучності. Але питання - чим тоді пояснити елементи гопака-танцю, які дуже схожі на бойові прийоми ? Чи таки не захований в танці відгомін якогось бойового мистецтва ? Бо в світі існують схожі паралелі. Навскидку назву три: бойовий танець маорі, що виконувався воїнами перед битвою з метою залякати ворога, демонтструючи йому свою манеру бою (подивіться, що виробляє збірна Нової Зеландії з регбі перед початком кожної гри :) ). Чи капоейра - там взагалі удари були старанно закамуфльовані під танцювальні рухи, щоб хазяїн бува чого не запідозрив. Чи танці з шаблями/кинджалами у грузинів та гірських народів Кавказу... А щодо вміння стріляти, то чомусь недивлячись на величезний крок, що з 17-го століття зробила зброя і технології, старий добрий рукопашний бій (чи щось інше) досі входить у підгтовку солдат і поліції, не кажучи вже про спецпідрозділи. Доречі, недавно чув по радіо, що в програму підготовки спецпідрозділу \"Альфа\" включено бойовий гопак.

Lyho
Member
Member

Повідомлення Lyho » 18 жовтня 2007 02:36

1) А Ви впевнені, що в 17ст. був танок схожий на гопак який танцюють танцювальні колективи сучасності?
Я впевнений що ні. Ось наведіть мені приклад танцю з стрибками на три метри в верх та вертіння навколо себе з витягнутою ногою?
Це сучасні балетмейстери та танцюристи показують свою спритність і не більше, народні танцюристи так не скакали.

2) А ось в програму підготовки европейських солдат професіоналів 18-19ст. така підготовка не входила, бо користувалися вони двома прийомами рукопашного бою - \"вперед коли\" и \"прикладом бей\" - чи щось в такому дусі. Але перемогали.

Була така непогана книжка \"История боевых исскуств\" (4ри томи). Непогане російське видання, спроба розібратися в бойових мистецтвах. Написана людьми які знаються на них. Так от в томі третьому була стаття що до \"гопака\".
Я її прикриплю сюди.

Писали росіяни, звичайно вони не могли не згадати \"націоналізм\", або як ім здається, що козаки (що донці, що запорожці) не могли битися ніколи на рівних з арміями держав, але це все не важливо. Важливо те, що ця глава - едина нормальна, професійна критика \"бойового гопака\". До речі свою \"Славяногорицьку\" вони в цій книхі мордують набагато брутальніше. :)

http://www.zshare.net/download/4284094f058ae3/

Поперед.Далі

Повернутись до Гумор

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість