православие головного мозга

Модератори: Global Moderators, Реконструкція, Флейм

KaiserAdler
Member
Member

Re: православие головного мозга

Повідомлення KaiserAdler » 19 червня 2015 01:33

Мені все це просто трохи нагадує ікони зі Сталіним. Там ніби все теж у традиції іконопису...

Голова коня напрягає. Складається враження, що то якась окрема постать, чи що то король Данило зображений верхи. А якщо це так, то чого він один верхи? Ну то дрібниці. Дивно бачити на іконі жінок з УСС. Це неабиякі релігійні чи історичні діячі, рівнозначні до Петлюри чи Коновальця?..В принципі, можна причепитися до доцільності зображення кожної постаті в правому куті. Замість січовичок та всіх тих політичних постатей доцільніше вже було намалювати Огієнка, Мстислава Скрипника, Липківського...думаю, при бажанні тут цей ряд можна доповнити.

Найбільша помилка - це Франко на іконі. Я думаю "каменяр" від того в труні перекручується. Він же ж атеїст був послідовний. Видно автор ікони про це не знав. Сама ікона від цього є трохи безглузда з релігійного погляду та ще політично шкідлива (як на мій особистий погляд)...
Зображення Зображення
"За одну для всіх і вищу од всіх Законну, Маєстатичну і загальну Державну Українську Владу!"

congo
Member
Member

Повідомлення congo » 19 червня 2015 06:38

KaiserAdler ну коні, на іконі Покрови - з"явились дуже давно як і традиція різні історичні (і не дуже) постаті зображувати

ось наприклад "козачі"
Зображення
Малороссийская икона Покрова Пресвятой Богородицы начала XVII века с изображением казаков

Зображення
Икона Покрова Пресвятой Богородицы с изображением последнего кошевого атамана Запорожской Сечи Петра Калнышевского (справа). Середина XVIII века.

Зображення
Донская икона Покрова Пресвятой Богородицы, XVIII век. Присутствует изображение святого Георгия Победоносца, также весьма почитаемого казаками

Зображення
Кубанская икона «Покрова Пресвятыя Богородицы с казаками»

Та що Ви навели, досить таки відома (мене просто пам"ять і гугл підводить, звідки вона).
здесь водки нет

congo
Member
Member

Повідомлення congo » 19 червня 2015 06:51

KaiserAdler
Зображення
можна пошукати на упівських сайтах - що за ікона, а може хто і так згадає
здесь водки нет

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 19 червня 2015 13:02

Франко на іконах... клініка.

почитав про ікони клініка не менша: А знизу, там де по нашій традиції прийнято було писати постаті світських людей, художник зобразив героїв нашої історії того часу. Посередині – уніатські єпископи і митрополити, які сприяли впровадженню унії, духовного і культурного розвитку греко-католицької церкви. Погляд історика одразу знаходить тут Рогозу і Рутського, Потія і Шумлянського... А з боків від „унійної” групи стоять православні герої – Дорошенко, Острозький, Сагайдачний, Смотрицький, Хмельницький, Вишенський, Мазепа...

Сагайдачний. Вишенський. На уніатській іконі %)

congo
Так а чим Вам Сталін з маршалами не сподобався в якості історичного персонажа?
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

congo
Member
Member

Повідомлення congo » 19 червня 2015 13:40

AppS ну клініка чи не клініка, підіть в больнічку там вам діагнуз поставлять.
я конєчно теж можу, мені не важко. Тільки я думаю що, це бесполєзно - крайні дискусії з вами, зовсім необнадійливі, якийсь ви етого-того, не канонічний чи що....

чого ви рішили що Сталін з маршалами не сподобався, там зовсім інша струя
здесь водки нет

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 19 червня 2015 15:20

congo
Я не пам'ятаю дискусій з Вами. Всі намагання їх зав'язати, як і нині, закінчувались Вашими відписками, які Ви, ймовірно, вважаєте кумедними. :) Втім не про це тема.

чого ви рішили що Сталін з маршалами не сподобався, там зовсім інша струя

Мені так здалося, помилився виходить, не міг подумати, що Вам сподобався Сталін з маршалами на іконі.
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

congo
Member
Member

Повідомлення congo » 19 червня 2015 15:47

AppS написав:Я не пам'ятаю дискусій з Вами. Всі намагання їх зав'язати, як і нині, закінчувались Вашими відписками, які Ви, ймовірно, вважаєте кумедними. :) Втім не про це тема.

амнезія таки одне з ваших достоніств, ну добре раз інших нема - хай буде, так.

Мені так здалося, помилився виходить, не міг подумати, що Вам сподобався Сталін з маршалами на іконі.

так ото ж так здалося, то й так здалося, я так розумію, що ключова ваша теза не міг подумати. ех, як би ви могли думати!
то і розмова була б зовсім інакша.
наприклад поговорили про те що:
Мансур ібн Серджун Ат-Таглібі (VIII ст.), писав "ікони для невчених людей є тим, чим книги для грамотних; вони те саме для зору, що мова для слуху" (переказ мій, не дословно),(st. Iohannes Damascenus ось тут є гарні переклади англійською.)

а так - ви мабуть і "Prolegomena" Успенського не читали, і туди ж, лізете в розмови про семіотику....
(Успенский Б. А. Семиотика искусства. М., 1995)
здесь водки нет

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 19 червня 2015 16:08

Кураєв би заплакав від умілєнія : )

KaiserAdler
Member
Member

Повідомлення KaiserAdler » 19 червня 2015 17:21

Ікони, ікони...Яка ж це...адіафора. Мені подобається як метр Кальвін культ ікон в своїх "Інституціях" критикував. І взагалі кальвіновська "Інституція" це здається така річ, що її ніхто переплюнути не може (осилив за рік, досі під впливом і ще перечитую з олівцем у руках), а сам Кальвін це, хм, термінатор. Коротше, хай живе кальвінізм - істинна біблійна віра завтрашнього дня! Вчення Кальвіна - в маси! Даєш нову Женеву!

Всім TULIP!
Зображення Зображення
"За одну для всіх і вищу од всіх Законну, Маєстатичну і загальну Державну Українську Владу!"

congo
Member
Member

Повідомлення congo » 20 червня 2015 21:49

Зображення
Боря Цейтлин
Сегодня в Екатеринбург привезли великую святыню христианского мира – десница (правая рука) Георгия Победоносца со Святой горы Афон.

Мощи в аэропорту Кольцово встретили с военными почестями - ротой почетного караула и фанфарами оркестра Центрального военного округа.

Георгий Победоносец почитается в России как защитник православного воинства. Со времён княжения великого князя Дмитрия Донского Святой Георгий стал считаться покровителем Москвы. Его изображение стало гербом московских правителей, а позже он появился и на русском государственном гербе.

Правая рука великомученика Георгия Победоносца со Святой Горы Афон находится в России с 24 апреля 2015 года. Это знаменательное событие осуществляется в год 70-летия Великой Победы.

Ковчег с мощами на боевом машине ОМОН «Тигр» в сопровождении колонны байкеров полицейские доставили из аэропорта в Храм-на-Крови.

https://66.mvd.ru/news/item/3590547
здесь водки нет

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 29 червня 2015 13:06

congo
Member
Member

Повідомлення congo » 09 липня 2015 00:07

Зображення
здесь водки нет

congo
Member
Member

Повідомлення congo » 09 липня 2015 00:15

Зображення
здесь водки нет

гумань
Member
Member

Повідомлення гумань » 14 липня 2015 22:52

Востаннє редагувалось гумань в 15 липня 2015 11:18, всього редагувалось 1 раз.
... чоботи, чоботи з бугая, не бояться холоду аж ніяк ...

congo
Member
Member

Повідомлення congo » 15 липня 2015 08:03

гумань коли Ваша ласка, пару слів без протокола, що смішного у цій прокламації?
дякую
здесь водки нет

Поперед.Далі

Повернутись до Гумор

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість