Сторінка 1 з 1

Данило Пісоцький, полковник прилуцький

ПовідомленняДодано: 03 грудня 2010 00:16
georg
Доброго вечора, шановні колеги!
Данило Андрійович Пісоцький, відомо доволі мало...
- Він запорожець, і був наближений до Брюховецького та користувався, певно, значною його довірою.
- Після Чорної ради в Ніжині Пісоцький в липні 1663 р. призначений новим гетьманом на посаду Прилуцького полковника замість засланого до Сибіру Дмитра Чернявського.
- Пісоцький був присутнім на церемонії страти політичних супротивників Брюховецького в Борзні.
- В жовтні 1663 р. Пісоцький отримав завдання заарештувати та доставити до Глухова деяких представників київського духовенства, котрі зв’язалися з Яном-Казиміром та самовільно обрали нового митрополита київського Йосифа Тукальського. Але з невідомих причин те завдання він не виконав. Доречи, дійсно цікаво – з яких причин?
- Під час війни 1663-1664 рр. Пісоцький зв’язавшись з Іваном Богуном, перейшов на його бік. Гадаю, однією з причин такого кроку був авторитет Богуна… Єдине сотенне містечко, котре виказало спротив – це було Монастирище, але не встояло проти супротивників (біля Монастирища й сьогодні є острів на Удаї, де знаходився замок – Містечко, як його тоді називали, там проводились розкопки і виявили суцільне згарище та навіть віднайшли спалене житло з проваленою пічкою та черепками глечиків козацької доби у ній). Саме полкове місто здалось безборонно, в цьому заслуга ченців Густинського монастиря, котрі умовили оборонців скласти зброю.
- Далі ім’я Данила Пісоцького ніде не зустрічається. І все, зрештою, що мені відомо.

Тому зявляеться декілька таких питань:
- чи щось відомо про життя та карьеру Пісоцького до Чорної ради? Все ж таки, посада полковника вельми значна.
- а чи відомо, чи займав якусь посаду Пісоцький у козацькому війську Тетері?
- і, останнє, а чи відомо подальша доля Пісоцького? Чи не міг він так само постраждати після страти Богуна, як його прибічник і колишній старшина ворожого війська?
Можливо, на них є відповіді? Дякую :)

Re: Данило Пісоцький, полковник прилуцький

ПовідомленняДодано: 03 грудня 2010 23:57
AppS
під час Смоленської війни 1633-34 після взяття Новгород-Сіверського в полоні у московських військ опинився один із оборонців - Іван Степанів син Пісоцький, родом з Кричева, гайдук

це єдине що мені відомо про Пісоцьких. Можливо Данило або його батько теж мав якесь відношення до того міста.

P.S.
- Під час війни 1663-1664 рр. Пісоцький зв’язавшись з Іваном Богуном, перейшов на його бік. Гадаю, однією з причин такого кроку був авторитет Богуна… Єдине сотенне містечко, котре виказало спротив – це було Монастирище

якщо не про Прлуцький полк, а взагалі, то viewtopic.php?p=115307#p115307

Re: Данило Пісоцький, полковник прилуцький

ПовідомленняДодано: 16 грудня 2010 22:52
georg
Дякую! Можливо, можливо :pardon:

Re: Данило Пісоцький, полковник прилуцький

ПовідомленняДодано: 11 серпня 2011 18:14
вітман
При підготовці своєї монографії я натрапив на одного із запорізьких отаманів - учасників "Смутного часу" - Пісоцького (ім'я не вдалось дізнатися). Даю цитату:
Торжок
„Смутний час” 1604-1614
Місце битви в листопаді 1612 зап. загону під проводом от. Пісоцького з моск. козаками, в результаті якої останні були розбиті й запорожці продовжили грабувати околиці міста аж до весни 1613. На початку грудня 1612 Пісоцький зазнав невдачі під час штурму Кирилового монастиря неподалік Бєлоозєра.
Літ.: Любомиров П. Г. Очерк истории нижегородського ополчения 1611-1613 гг. – Москва, 1939. – С. 160.