Чи є "Лівобережна Гетьманщина" правонаступницею держави Хмел

Модератор: Global Moderators

Аватар користувача
zapadeniec
Member
Member
 
Повідомлень: 149
З нами з:
19 травня 2010 10:36

Чи є "Лівобережна Гетьманщина" правонаступницею держави Хмел

Повідомлення zapadeniec » 10 лютого 2011 14:53

Для мене як неісторика дана стаття видалася трохи сенсаційною. Хотілося б почути коменти фахівців.

http://www.istpravda.com.ua/columns/2011/02/9/23381/

І минулі, і сучасні історики з дивною одностайністю не помічають тієї обставини, що так звана Лівобережна Гетьманщина, правителями якої були послідовно Іван Брюховецький, Іван Самойлович, Іван Мазепа, Іван Скоропадський, Данило Апостол та Кирило Розумовський від самого початку свого існування була не більше ніж проектом московського уряду, спрямованим на розчленування та знищення Української держави, відновленої Богданом Хмельницьким 1648 р. (умовно назвемо її Державою Богдана Хмельницького).

Від 1660 р. до 1676 р. Лівобережна Гетьманщина існувала паралельно з Державою Богдана Хмельницького і була маріонетковим утворенням, використовуваним московським урядом для цілковитого знищення останньої.
між Сходом і Заходом України нема поділу, є поділ між тими, хто любить Україну і хто її не любить. (Архиєпископ Любомир)
 

Jerzy_Gorb
Member
Member
 
Повідомлень: 232
З нами з:
21 лютого 2010 16:31

Re: Чи є "Лівобережна Гетьманщина" правонаступницею держави

Повідомлення Jerzy_Gorb » 10 лютого 2011 19:39

Не знаю що цією статтею хотів сказати автор, але у нього вийшла зовсім не сенсація, а черговий псевдоісторичний опус який не дає нічого принципово нового :(
Заставляють насторожитися слова автора "Української держави, відновленої Богданом Хмельницьким 1648 р.". З чого відновленої і коли до цього існувала "Українська держава"? Наскільки Військо Запорозьке періоду Б. Хмельницького можна назвати державою? Краще було б щоб автор статті спочатку з`ясував хоча б для себе відповіді саме на ці питання, тоді можливо така б стаття і не з`явилася...
Автор пише що "Москва остаточно розірвала домовленості, підписані в січні 1654 року на Переяславській раді" - а вона і не збиралася їх дотримуватися. Козаки розуміли Переяславський договір по своєму, а московити на свій манер. Для Хмельницького це тимчасовий військово-політичний союз, а для Москви - перехід українських земель у повне розпорядження царя.
Черговий пассаж автора: "Ця угода (Чуднівська) передбачала розрив союзницьких стосунків Української держави з Московським царством і була спричинена невигідністю для України Переяславської угоди, нав'язаної московським урядом Українській державі у незручний для неї момент внутрішньополітичної кризи." Чуднівська угода була укладена аж ніяк не через невигідність для України попередніх домовленостей, а просто через те що Ю. Хмельницький просто став на боці переможців (поляків), не підтримав обложеного Шереметєва. Це у стилі "хто сильніший з тим і я". Так можна продовжувати розбирати і кожен наступний абзац.
 

Аватар користувача
AppS
Member
Member
 
Повідомлень: 3967
З нами з:
21 грудня 2008 23:24
Звідки: Київ

Re: Чи є "Лівобережна Гетьманщина" правонаступницею держави

Повідомлення AppS » 10 лютого 2011 22:46

знову цей Сергій Коваленко.
Автор не є істориком, а скоріше політ.іст.журналістом. З тих, що замість сидіння по архівам компілюють різноманітну псевдоісторичну маячню на основі своєї не дуже здорової уяви.
ось інтерв"ю з ним, http://www.haidamaka.org.ua/0213.html
============================================================

До речі, Rogala, Сергій Коваленко- це той самий персонаж, що вкрав твій малюнок шляхтича viewtopic.php?p=139916#p139916 , в свою книгу "Останній чин великого гетьмана", ще й "забувши" підписати в кого її "позичив" )))
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.
 

Аватар користувача
кювернат Ювяшжт
Member
Member
 
Повідомлень: 6115
З нами з:
18 червня 2006 18:52
Звідки: Київ

Re: Чи є "Лівобережна Гетьманщина" правонаступницею держави

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 11 лютого 2011 11:34

Від 1660 р. до 1676 р. Лівобережна Гетьманщина існувала паралельно з Державою Богдана Хмельницького

Наприклад, тут має місце навмисне перекручення, бо Б.Хмельницький помер у 1657 р.
 

Аватар користувача
Terrykoo
Member
Member
 
Повідомлень: 503
З нами з:
30 липня 2007 00:44
Звідки: Париж-Донецьк

Re: Чи є "Лівобережна Гетьманщина" правонаступницею держави

Повідомлення Terrykoo » 11 лютого 2011 13:18

Дуже тенденційна стаття. Дивними виглядають твердження автора, що Правобережна Гетьманщина була державою Богдана Хмельницького, а Лівобережна ні лише з тієї причини, що остання нібито була "проектом московського уряду". А якже тоді той факт, що адміністративний, юридичний устрій і дуже часто навіть персональний склад обох Гетьманщин був ідентичним і обидві вони претендували на спадщину Богдана Хмельницького ? Можна ще зрозуміти, що в XVII ст. Дорошенко і Самойлович вважали себе більш легитимним за конкурента, але перенесення в наш час подібних "симпатій" чи "антипатій" є чисто суб'єктивним анахронізмом.
 

борменталь
Member
Member
 
Повідомлень: 1455
З нами з:
11 грудня 2010 15:26

Re: Чи є "Лівобережна Гетьманщина" правонаступницею держави

Повідомлення борменталь » 11 лютого 2011 13:47

ця стаття -якась недолуга модернізація історії..тобто-східняки-чисто московський проєкт :D
а правий берег це наше, кондове. :lol:
проблема тільки в тому, що в той час Правобережжя і не могло нести якусь місію, бо з кожним роком все пустішало.його просто розірвали.А рештки Самойлович перегнав на лівий берег
 


Повернутись до Козаччина (XVI-XVII ст.)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Google [Bot] і 11 гостей