Козацька кіннота: де вони тримали довгу вогнепальну зброю?

Модератор: Global Moderators

Hvygura
Member
Member

Повідомлення Hvygura » 20 вересня 2006 22:53

Дякую, брате Лихо, за дуже цікаву та аргументовану відповідь! Тобто, кавалеристи повстанської армії мали на озброєнні \"збірну солянку\" вогнепальної зброї. Мене цікавить,
як оці чохли з самопалами розташовувалися на сідлі. Якщо був б якийсь малюночок...

До речі, брат Лихо, який відсоток (хоча б приблизно) відносно всього війська мала козацька кіннота?
Козацькому роду нема переводу? Отож, добродію, переведіть, будь ласка, трохи грошей козакові, поки він не забрав в вас
геть усе!

Lyho
Member
Member

Повідомлення Lyho » 21 вересня 2006 09:33

Не можу сказати напевне. Бо, наприклад, за одним універсалом (нагадайте мені товариство як там написано :( , забув) козаки збираються кінно у похід. Звичайно як драгуни, але... Зрозуміло, що вправний \"драгун\", залежно від обставин може виступити як досить нормальний посередній кавалерист. Професійні кавалеристи були, але скільки?
Згадуються ще \"охочекомонні\" полки, цікаво було-б почитати, що воно таке - драгунського типу, чи таки кавалерійського?
А дослідження про козацьку кавалерію XVII ст. я не бачив жодного :(
Нужда закон міняє. (с) Іван Сірко

Chestnut
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Chestnut » 21 вересня 2006 12:02

Щось має бути у Апанович у її роботі про козацьке військо першої половини 18 ст
\"На гербі зображено ведмедя. В одній руці у ведмедя молоток, а в другій - балалайка. Це символізує працелюбність і незакомплексованість тварюки.\"

Sav
Moderator
Moderator

Повідомлення Sav » 21 вересня 2006 12:20

Професійні кавалеристи були, але скільки?

Сам по собі \"професійний кавалерист\" нічого не вартий, скількиб їх не було. Питання в тому, чи були \"професійні кавалерістські\" підрозділи? Шось мені здається, шо не було. Вправні кіннотники - були, навіть могли бути підрозділи кінноти, які складались з руської шляхти, яка діяла точнісінько так, як, наприклад, московська помісна кіннота. Але все це - жодного разу не кавалерія.
"Пора уже, наконец, всем хорошим людям собраться и убить всех плохих людей"

Lyho
Member
Member

Повідомлення Lyho » 21 вересня 2006 13:21

А як на вашу думку - посполіте рушення на конях - кавалерія? А панцерні чи \"козацькі\" ( маю на у вазі рзновид польської кавалерії) хоругви - то кавалерія?

Sav
Moderator
Moderator

Повідомлення Sav » 21 вересня 2006 13:47

А як на вашу думку - посполіте рушення на конях - кавалерія? А панцерні чи \"козацькі\" ( маю на у вазі рзновид польської кавалерії) хоругви - то кавалерія?

Рушення - однозначно нет. Панцерные/\"козаки\" - скорее нет, чем да. Сразу поясню - под \"кавалерией\" я подразумеваю всадников для успех действия которых обуславливается в большей степени слаженностью действий подразделения, чем личными бойцовскими качествами воинов его составляющих, а под \"конницей\" - когда наоборот.
"Пора уже, наконец, всем хорошим людям собраться и убить всех плохих людей"

Chestnut
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Chestnut » 21 вересня 2006 13:50

Lyho написав:посполіте рушення на конях - кавалерія?

Ні

Lyho написав:А панцерні чи "козацькі" ( маю на у вазі рзновид польської кавалерії) хоругви - то кавалерія?

у всякому разі дуже близько до неї
\"На гербі зображено ведмедя. В одній руці у ведмедя молоток, а в другій - балалайка. Це символізує працелюбність і незакомплексованість тварюки.\"

Lyho
Member
Member

Повідомлення Lyho » 21 вересня 2006 14:12

Друзі, а може ви міряєте кавалеристів 17го століття мірками століття 18того-19того? Бо так вийде що і рицерська хоругва 15го не професійна кавалерія, і панцерні 17го непрофесійна кавалерія? Але якщо міряти мірками 15 чи 17 ст - то то досить професійна кавалерія. Люди бьются кінно (спішені панцерні, чи рейтари рідкісне явище), професійно заробляють собі на життя цим (про тих же панцерних), вміють воювати, знають тактичні прийоми, діють в складі підрозділів, володіють зброєю. Що, хіба це непрофесійна кавалерія? Може в порівнянні з кірасирами початку 19ст. і ні. Але для 17го ст.? Хіба ні?
Нужда закон міняє. (с) Іван Сірко

Chestnut
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Chestnut » 21 вересня 2006 14:17

Lyho написав:знають тактичні прийоми, діють в складі підрозділів

а вони знають і діють?

Lyho
Member
Member

Повідомлення Lyho » 21 вересня 2006 14:29

Ну судячи з зображеннь, наприклад тієїж битви під Лоєвим, кавалерія працює правильними шикуваннями, та ще й стріляє рівними передніми рядами. (Ба навіть рицері на Грюнвальді діяли не толпою, пересувалися клином а потім перешиковувалися в лінію та наносили добрячий фронтальний удар, так що уявлення про кавалерію тих часів як про натовп гикаючих конанів з проявами нарцисизму, м'яко кажучі, не вірні). Тож в стародавні часи щось таки знали і діяли.

Chestnut
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Chestnut » 21 вересня 2006 14:49

Lyho написав:кавалерія працює правильними шикуваннями

Правильно, там показано, що литовська кавалерія працює правильними шикуваннями. Але ж ми говоримо про козацьку кінноту, так? (і частково про турецьку теж)

Lyho
Member
Member

Повідомлення Lyho » 21 вересня 2006 14:54

В данному випадку ми казали чи є кавалерією панцерні та козацькі полські хоругви.
Що до козаків - а хіба діяти лавою то не тактичний прийом? Лава - кавалерійська шерега, козаки лавою діяли, як пишуть знавці, у всякому разі.
Добре, повернемося до козаків. Для того, щоб далі щось казати треба зображеннь та описів дій козацької кавалерії, як такі є. :) Особисто я пішов на пошуки...

Chestnut
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Chestnut » 21 вересня 2006 15:00

Lyho написав:діяти лавою

Лава не була регулярною, не була щільною, скоріш за все була запозичена у татар і була малопридатна для бою з польською кавалерією

Lyho
Member
Member

Повідомлення Lyho » 21 вересня 2006 15:13

Я, наприклад, не знаю як виглядала лава по першоджерелам :( . Може так а може і інакше. А шановне товариство знає? Давайте перш ніж продовжимо зануримось у пошуки, як нам і порадив Сав, а потім цей багаж знаннь будемо потроху скидати до купи.

haiduk
Member
Member

Повідомлення haiduk » 21 вересня 2006 15:40

А до поки такого багажу не густо... ми можемо вдосталь вправлятись в лінгвістиці реториці і тд... але від цього нічого не зміниться.
P.S. Особиста моя думка: Свєшніков - Стороженко виклали свою версію (теорію), і вона покищо єдина (ну хіба що ще можна взяти радянську тему про біглих селян іт д...) більш менш комплексно і чітко викладена. Доведена чи недоведена, права вона чи не права не мені судити. Порівняти її на даний момент немає з чим - альтернативних думок і концепцій я не чув жодного разу. Таким чином справа за дослідниками і дослідженнями... А покищо це все деже нагадує класичне \"Нє согланный я!!! С кем ? - Та со боими!!!\"
Зображення

Поперед.Далі

Повернутись до Козаччина (XVI-XVII ст.)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей