Козацькі рогатини та коси

Модератор: Global Moderators

борменталь
Member
Member

Козацькі рогатини та коси

Повідомлення борменталь » 04 серпня 2011 18:32

Цікавий опис нічного нападу 8 тисяч запорожців в ніч з суботи на неділю 18вересня 1621 р. авторства Якуба Собеського-

Zaporozskich kozakow osm tysiecy upatrzywszy ciemna burze ( нічна негода, буря) ? cicho z kosami a z rogatynami wpadlo(тихо з косами та рогатинами ) do obozy nizszego tureckiego i t.d.,,
Цікаво, рогатина (біля 3 метрів) та коси- чи було зручно для такого завдання? Про коси також пише Боплан. Про рогатини теж часто згадки є.Виходить, що це були досить поширені типи зброї.Можливо, навіть більше, ніж шаблі.

гумань
Member
Member

Re: Козацькі рогатини та коси

Повідомлення гумань » 05 липня 2013 17:07

борменталь написав:Виходить, що це були досить поширені типи зброї.Можливо, навіть більше, ніж шаблі.

не знаю шо там Боплан та інші писали і бачили, але я собі таку косу зробив. Затрати часу = 30 хв (треба зробити поздовжній розпил), матеріалу = 0 грн (при наявності коси). Потім можна розібрати і повернути назад, для косіння хлібчика :D
ЗображенняЗображення
... чоботи, чоботи з бугая, не бояться холоду аж ніяк ...

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 05 липня 2013 18:06

гумань
але навіщо?
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

гумань
Member
Member

Повідомлення гумань » 05 липня 2013 19:09

AppS написав:але навіщо?

вписується в екстер*єр, ну і завжди не знаю чому, хотів таку собі мати
... чоботи, чоботи з бугая, не бояться холоду аж ніяк ...

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 05 липня 2013 19:21

гумань
По мені краще навчитись вправлятись із заступом як хол.зброєю. Вила - фігня, косою можна і себе порізати, сапа маленька, сокирою треба неабиякі навички та й коротка дистанція, лопата - то для гівна і піску, а заступ те що треба. Подвійна сила травматичної і ріжучої зброї.
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 12 липня 2013 22:29

борменталь написав:рогатина (біля 3 метрів).

Звідки такі дані про розмір?

Krutywus
Member
Member

Повідомлення Krutywus » 26 липня 2013 09:22

Rohatyna (z czeskiego), rogacina po polsku, stara nazwa włóczni pięciołokciowej, zapewne od tego pochodząca, że z boku u tulejki czyli nasadu miała rodzaj rogu. Podając tutaj rysunek grotu czyli żeleźca rohatyny ze zbiorów p. Bisier, odsyłamy czytelnika do wyrazów: oszczep i włócznia. Niektórzy posiadali sztukę ciskania rohatyną w nieprzyjaciela. Wargocki pisze np.: „Rohatyny wyciskawszy, do szabel się rzucili”.

Зображення

Długość łokcia z r. 1651 (oprócz rączki) wynosi nieco więcej niż 57½ centymetra; równa jest zatem najściślej długości łokcia warszawskiego potwierdzonego w XVIII w. przez Komisję skarbową koronną.

57,5 x 5 = 287,5 см. Отже сходиться.

Gnat_goluj
Member
Member

Повідомлення Gnat_goluj » 24 жовтня 2013 01:33

гумань написав:
борменталь написав:Виходить, що це були досить поширені типи зброї.Можливо, навіть більше, ніж шаблі.

не знаю шо там Боплан та інші писали і бачили, але я собі таку косу зробив. Затрати часу = 30 хв (треба зробити поздовжній розпил), матеріалу = 0 грн (при наявності коси). Потім можна розібрати і повернути назад, для косіння хлібчика :D
ЗображенняЗображення

Схоже на бастарну

Повернутись до Козаччина (XVI-XVII ст.)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість