Сторінка 1 з 1

про період до Хмельницького

ПовідомленняДодано: 04 лютого 2013 22:07
olko10498
наскільки я знаю в ХVI столітті козаки без проблем перемагали турків,якби не вони історія історія Польщі була би зовсім іншою(я про Хотинську війну)але програвали майже всі війни Польщі а серія польсько-козацьких війн закінчилась повним контролем над козаками і якби не їхня клепка ще не факт,що ми би побачили Гетьманщину на політичній арені,але якби не вони Польща би навряд чи виграла яку-небудь війну проти Туреччини,як таке може бути,турки не могли справитись з козаками але Польщу без козаків розкололи би як горішок,але самі козаки не могли протистояти Польщі,все чого вони добились,це певне розширення їхніх прав і реєстру та й навіть це програли в наступних війнах з Польщею

Re: про період до Хмельницького

ПовідомленняДодано: 05 лютого 2013 00:23
Pogorzelska
Поділіть текст на речення й застосуйте пунктуацію, бо геть нічого не зрозуміло.

Re: про період до Хмельницького

ПовідомленняДодано: 05 лютого 2013 10:29
Adam
наскільки я знаю в ХVI столітті козаки без проблем перемагали турків
:lol: :lol: :lol: Негайно в "Гумор"!!! :Yahoo!: :Bravo: :crazy: :P

Re: про період до Хмельницького

ПовідомленняДодано: 05 лютого 2013 11:09
AppS
Скоріше "В яка освіта потрібна Україні". Бо ж пише людина, явно під впливом шкільних підручників.

Re: про період до Хмельницького

ПовідомленняДодано: 05 лютого 2013 12:08
sinitsa
Всіляко підтримую попереднього оратора :good: . Людина не винна, що її вчили простими, легкими для сприйняття схемами, тож вона і знає про перможні морські рейди на турків, а от цитатка з Боплана щодо ускладнень, які створювали буквально кілька турецьких кораблів для виходу/входу козаків у гирло Дніпра, лишилася поза фокусом :pardon:.
Тут , Адамичу, радше шмаркіл на кулак похнюпившись мотати варто (хоч і смішно, в принципі).

Re: про період до Хмельницького

ПовідомленняДодано: 05 лютого 2013 14:14
Chestnut
Взагалі то питання виникають вже до смого першого словосполучення - де це і коли у 16 ст козаки без проблем перемагали турків?

Re: про період до Хмельницького

ПовідомленняДодано: 08 лютого 2013 16:05
olko10498
а яка тоді ситуація між козаками і турками в ХVІ столітті?

Re: про період до Хмельницького

ПовідомленняДодано: 08 лютого 2013 16:41
кювернат Ювяшжт
olko10498 написав:а яка тоді ситуація між козаками і турками в ХVІ столітті?

Та ніяка. Козаки - піддані короля Речі Посполитої. Коли король вів війни з Туреччиною, міг брати з собою на війну і козаків, а коли не воював, то і козаки не воювали. Ну хіба що грабували посланців чи каравани Туреччини або її васала - Кримського ханства.

Re: про період до Хмельницького

ПовідомленняДодано: 08 лютого 2013 18:12
Chestnut
козаки ще могли найматися до різних авантурників воювати в Молдавії, у тому числі й із турками. Сказати що це завжди закінчувалося перемогою козаків, не можна (гарна ілюстрація - дума про Байду, "основана на реальных событиях" (С) :) ). Іноді козаки перемагали, але якщо королеві треба було виправдовуватися перед султаном чого це його піддані бешкетують - закінчувалося як з Іваном Пудкоаве (Підковою)

Re: про період до Хмельницького

ПовідомленняДодано: 09 лютого 2013 13:23
olko10498
то виходить що до Хмельницького козаки були звичайними розбійниками?

Re: про період до Хмельницького

ПовідомленняДодано: 09 лютого 2013 14:20
Krutywus
olko10498
Скільки Вам років?

Re: про період до Хмельницького

ПовідомленняДодано: 09 лютого 2013 15:57
AppS
Людина вчиться в школі чи в непрофільноу вузі і не просто копіпастить реферати, а ще й питає на форумах, що вже досягнення. Краще б порадили науково-популярне по темі.

Re: про період до Хмельницького

ПовідомленняДодано: 10 лютого 2013 17:11
борменталь
sinitsa написав:Всіляко підтримую попереднього оратора :good: . Людина не винна, що її вчили простими, легкими для сприйняття схемами, тож вона і знає про перможні морські рейди на турків, а от цитатка з Боплана щодо ускладнень, які створювали буквально кілька турецьких кораблів для виходу/входу козаків у гирло Дніпра, лишилася поза фокусом :pardon:.
Тут , Адамичу, радше шмаркіл на кулак похнюпившись мотати варто (хоч і смішно, в принципі).


з Бопланом теж не все так просто .і старі оприлюднені документи і не дуже старі дають складнішу картину по морю і флоту. нп.в 1624 досить великий флот турків не зміг заблокувати дніпро і після кількаденних боїв основна частина козаків таки вийшла в море (пише про це І.Борецький в листі до Радзивіла).(це знаменте розорення Босфору в 1624 р.в контексті татарсько-козацького анти-турецького союзу,).Також 1616 рік де немалий флот в тому самому місці був побитий козаками після чого спалили Кафу юпише про це добре поінформований Жолкевський -(listy zolkiewskiego,,,szedl Ali-Basza,kozacy w limanium porazili go na glowe,, i т.д..тобто все залежало від багатьох чинників.взагалі артилерія могла напсувати і чайок і народу але болячки її також були на поверхні-низька скорострільність, невисока прицільність,неможливість вести вогонь на близьких відстанях(щоб не нищити своїх) .взагалі вичерпно ця тема в статта В.Остапчука про твори Кятіба Челебі і його трактати..

Re: про період до Хмельницького

ПовідомленняДодано: 10 лютого 2013 22:03
sinitsa
борменталь
Дик я ж і не кажу, що перемог не було, я про те, що ВИКЛЮЧНО ПЕРЕМОГ не було. :pardon: