Чи були флотські прапори у козаків?

Модератор: Global Moderators

Rogala
Member
Member

Re: Чи були флотські прапори у козаків?

Повідомлення Rogala » 15 квітня 2014 12:26

Armarian написав:До речі, про літери.
Ніхто і ніколи не намагався розшифрувати ці написи. Я, можливо, перший хто хоча б спробував це зробити. Я вважаю, що це скорочення (тобто перші літери): посада, з якого куреню, ім'я, по-батькові, призвище. Наприклад, "Писарь Сергеевского куреня Степан Петрович Пошивайло" (особа вигадана для зразку!), ось вам и "П.С.К.С.П.П.". Кидається в очі, що групи літер починаються з П, П і А (А довго помилково сприймали за Л, а один напис взагалі чомусь читали задом наперед) - тобто "полковник", "писар", "асаул", і в кожній групі третя літера це К - тобто кожен раз повторюється слово "куреня". Нажаль, ми не знаємо всіх паланкових урядовців на 1771 р., щоб за першими літерами п.і.б. встановити, кому належав прапор.
Можливо, я помиляюсь, але більш гідної версії я не чув.

Ну це й так зрозуміло система така ж як і на печатках та корогвах 17 сторіччя.Але наврд чи на кренних прапорцях якщо вони нажелали чимусь куреню стояли літери куренного атамана. про те щоби проставляли писарів чи осавулів про це такж сумнівно..

Юрій К.
Member
Member

Re: Чи були флотські прапори у козаків?

Повідомлення Юрій К. » 15 квітня 2014 17:39

Rogala написав:навряд чи на куренних прапорцях якщо вони належали чимусь куреню стояли літери куренного атамана. про те щоби проставляли писарів чи осавулів про це такж сумнівно

На запорозьких прапорах того часу зазвичай зазначалися призвища старшини, коштом якої було виготовлено той чи інший прапор. Тому наявність у написах писарів чи осавулів - це нормально. Така практика має документальні підтвердження.

Поперед.

Повернутись до Козаччина (XVI-XVII ст.)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей