Козачий полковник (1633)

Модератор: Global Moderators

kram
Member
Member

Re: Козачий полковник (1633)

Повідомлення kram » 11 травня 2013 19:04

борменталь
вообще такая толерантность редко встречается... я даже завидую :oops:

Askold
Member
Member

Повідомлення Askold » 14 травня 2013 00:24

Чи можна прослідити точність малюнку тогочасними зоображеннями? Зоображення Сагайдачного (при життєве) 17 ст. - маємо шапку з пером. Чи не по цьому зоображенні малювалося полковника?

Зображення

озброєння

Зображення

Rogala
Member
Member

Повідомлення Rogala » 14 травня 2013 08:37

Askold
1 Цей рельєф шукаю вже давно. його як пропечатали в історії Українського війська ще до війни, так він більше і не фігурував, звідки він і чому там саме Сагайдачний? цілком можливо, це фрагмент труни Сигизмунда , але до неї доступа немає. Ящо ж дійсно Сагайдачний то шапка там иншої моделі, про що вище й говорили.
2 Меч дійсно той про якій я вже згадував . ...
той що подарований Сагайдачному (Меч гоноровий, подарований Сагайдачному польським королевичем Владиславом.Вавель) одразу зауважимо кольчужка не його і з іншої опери.

Askold
Member
Member

Повідомлення Askold » 14 травня 2013 20:17

Rogala:

1 Цей рельєф шукаю вже давно. його як пропечатали в історії Українського війська ще до війни, так він більше і не фігурував, звідки він і чому там саме Сагайдачний?

- Цілком імовірно що рельєф у вирі війни загубився (так само пропав і надгробок князя Острожского з Лаври). На рахунок чому саме Сагайдачний - думаю саме так рельєф був описаний і це чому його опублікували. Якщо не помиляюся то за більшості своєї карєри, Сагайдачний бороди взагалі не носив.

цілком можливо, це фрагмент труни Сигизмунда , але до неї доступа немає. Ящо ж дійсно Сагайдачний то шапка там иншої моделі, про що вище й говорили.

2 Меч дійсно той про якій я вже згадував . ...
той що подарований Сагайдачному (Меч гоноровий, подарований Сагайдачному польським королевичем Владиславом.Вавель) одразу зауважимо кольчужка не його і з іншої опери.

- Про кульчугу я і не згадував, але думаю по цих речах можемо більш менш відтворити образ козацького гетьмана 30-тих років. Шапка з пірям (там часом не магерка?) і меч замісь шаблі. Думаю що кульчуга могла би теж бути домальована.

Rogala
Member
Member

Повідомлення Rogala » 14 травня 2013 20:23

Askold
Меч , палаш під кришкою седла. за умов що це бойовий .....

борменталь
Member
Member

Повідомлення борменталь » 14 травня 2013 20:54

особисто я не вважаю що це сагайдачний зображений. малоймовірно як на мене. хоча все може бути.скоріш за все якийсь любомирський або хтось інший.так,він мав вплив,до нього прислухались,в тій важкій ситуації це було закономірно.але це на мою думку не дуже афішувалося після битви, все ж таки козацтво це був як зараз прийнято говорити ,,внутрішній ворог,,.

Askold
Member
Member

Повідомлення Askold » 15 травня 2013 04:55

А на чому базуются ваші висновки? Справа в тому що друга особа біля Сагайдачного якраз Любомирським і є.

Rogala
Member
Member

Повідомлення Rogala » 15 травня 2013 07:47

Askold
Чому саме Сагайдачний? тому що так підписана ця єдина іллюстрація в довоєнному виданні Тиктора? і з відтам гуляэ ? Хоча якщо й його зображено, чому без бороди?

Askold
Member
Member

Повідомлення Askold » 15 травня 2013 20:19

Rogala:

А чому дві інші особи Любомирський і Васа? Думаю що це були ключові особи перемоги під Хотином, тому їх і зообразили. Нажаль автор Історії Укр. Війська не подає звідки є зоображення. На рахунок вус то вже писав - це хибне мислення що Сагайдачний весь час носив бороду. Не памятаю чиє дослідження читав, але вважаєтся що відома гравюра зоображує вже старця Сагайдачного таким яким він помер. І що сагайдак домальований чисто алегорично.

Rogala
Member
Member

Повідомлення Rogala » 15 травня 2013 21:00

Askold
Тому що це саргофаг Васи , то ж на неї сюжети про Васу. .
На саркофазі зображено декілько сюжетів, в тому числі і бійку з турками, що напевно і показує Хотинську битву. а ось цей сюжет про що .????
Зрозуміло лише що першій це король, Зигмунт третій, а хіба він бів під Хотином? То ж чому сюжет ассоціюється з Хотином??? Там зображено два магната(логічно Ходкевич та ще хтось, якщо Хотин) . І знов таки Сагайдачний відомий як з бородою, а тут поголився? .. Цікаво з чого взагалі хтось вирішив, та на яких підставах що це Сагайдачний ?

Askold
Member
Member

Повідомлення Askold » 16 травня 2013 16:59

Rogala:

Тому що це саргофаг Васи , то ж на неї сюжети про Васу. .

- А звідки ви знаєте що це саркофаг Васи? Саркофаг був деревяним? Чи ви маєте фото цілого саркофагу?

На саркофазі зображено декілько сюжетів, в тому числі і бійку з турками, що напевно і показує Хотинську битву. а ось цей сюжет про що .????

- Король тріумфує після битви. Думаю що все одно битва зараховувалася йому, навіть якщо він там не був, перемога все одно його.

Там зображено два магната(логічно Ходкевич та ще хтось, якщо Хотин) . І знов таки Сагайдачний відомий як з бородою, а тут поголився? .. Цікаво з чого взагалі хтось вирішив, та на яких підставах що це Сагайдачний ?

- Навіть в польских істориків пише що Сагайдачним грав важливу роль в битві - чому не може бути він? Доречі одяг значно по скромніший ніж в сусіднього Любомирського, якраз на козацького гетьмана і виглядає.

Про бороду я писав - де взагалі докази що він її весь час носив? Не можна орієнтуватися виключно по гравюри з похорону. Хибність гравюри вказує і сагайдак. Якщо брати гравюру до уваги то значить що під хотином гетьман стріляв з лука стрілами. Думаю що евентуально все зводится до "вірю - не вірю".

Krutywus
Member
Member

Повідомлення Krutywus » 16 травня 2013 17:34

Нарешті до мене дійшло де я бачив цих вояків, що поряд з Сагайдачним.
А хто знає де Грушевський узяв цю гравюру, (Козаки (сучасна гравюра):

Зображення

Rogala
Member
Member

Повідомлення Rogala » 16 травня 2013 18:27

У Папроцького кажись, а от чи це козаки- питання. хоча перші реестровці дійсно могли бути подібними до угорської піхоти.І знов таки чому цей Сагайдачний7 гравюра до речі кінці 16 ст.

Pogorzelska
Member
Member

Повідомлення Pogorzelska » 16 травня 2013 19:52

Oficer z hajdukmi 1578r Глючит сайт, не могу отправить оригинал.
https://www.facebook.com/irena.pogorzelska?ref=tn_tnmn
"-Сова!Это ГЕНИАЛЬНО!!!Но как же мы станем ёжиками??? -Мыши,идите на фиг!!!Мое дело - КОНЦЕПЦИЯ!!!"

Случ
Member
Member

Повідомлення Случ » 22 травня 2013 20:54

Krutywus написав:Нарешті до мене дійшло де я бачив цих вояків, що поряд з Сагайдачним.
А хто знає де Грушевський узяв цю гравюру, (Козаки (сучасна гравюра):

Зображення

http://www.pbi.edu.pl/book_reader.php?p=41367&s=1
Зображення

Поперед.Далі

Повернутись до Козаччина (XVI-XVII ст.)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість