Політичні настрої українського народу

Модератор: Global Moderators

sokyrnyk
Member
Member

Re: Політичні настрої українського народу

Повідомлення sokyrnyk » 05 жовтня 2014 20:32

kram, ні то Стороженки, фамільний архів, т.2 - К., 1906.

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 05 жовтня 2014 22:02

Дозволю Собі процитувати Макса Вебера етнічні групи «мають суб'єктивну віру в своє спільне походження через схожість фізичного вигляду або звичаїв, або того й другого разом, або ж через спільну пам'ять про колонізацію і міграцію»
Так що, православний піп з Козельця і православний піп з Торговиці- поєднують собою всі вище наведенні Вами пункти.

Спільна колонізація для Брацлавщини та Козельця? :)

До речі, піп з Торговиці (протоКіровоградської) в 18 ст. був би не православним, а уніатом, очолював би Торговицький уніатський деканат в складі 44 уніатських парафій. А з Козельця міг би бути відповідно козелецьким протопопом Київської православної єпархії.
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

Krutywus
Member
Member

Повідомлення Krutywus » 05 жовтня 2014 23:01

sokyrnykу
Я розумію Ваш хід, але я, як учасник вже не першої подібної дискісії, дуже добре знайомий з таким прийомом.
Коли вас загнали в глухий кут і ви не знаєте як викрутитися, то перескакуєте на іншу, бажано близьку тему і "заговорюєте"
попереднє питання, щоб за нього забули.

Krutywus, звісно що я не став відповідати на безглуздо сформульоване питання.
Проблема в тому, що наприклад в діда-малоросса один внук цілком міг бути українцем, другий росіянином, а третій малоросом.

Проблема в тому, що моє питання стосувалося зовсім інших людей, аніж у питанні яке Ви переформулювали по своєму.
В моєму запитанні не було ніякого діда-малороса, і вже зовсім не могло бути внука-малороса, оскільки цим внуком,
в моєму питанні, виступав я сам. І з чого б це мені бути малоросом, а тим більше, боронь Боже, росіянином?
Я цілком достатньо виклав ситуацію з дідом і внуком і вважаю що відповідь на нього має бути зовсім проста.
Якщо Ви не можете на нього відповісти, то шукайте брак глузду не в формулюванні питання, а де інде.

sokyrnyk
Member
Member

Повідомлення sokyrnyk » 05 жовтня 2014 23:19

Krutywus
Проблема в тому що я ні з Вами ні з Вашим дідом особисто не знайомий. Тож для мене цей приклад є цілком абстрактним. Настількі ж абстрактним, як і наведений мною.

Я вже в принципі і відповідав на Ваше питання: етнічні риси у Вас з дідом однакові, але національна ідентичність різна. Як на мене, жоден з 2х запропонованих Вами варіантів для такої відповіді не підходить.

Krutywus
Member
Member

Повідомлення Krutywus » 05 жовтня 2014 23:30

Якщо ж когось цікавлять терміни Великої, Малої, Білої, Червоної і Напівсолодкої Русі,
то, вкотре уже, дякуючи kramу за його, на цей раз конкретне, посилання на статтю,
смію зацитувати Вам думку фахівця з цього питання:
"...восточнославянское пространство получило явно экзоглоссную номинацию некоторых своих частей,
причем ее источником (видимо не первоначальным) выступает западноевропейская и византийская ученость.
Эта номинация не отражала никакого местного (и тем более фольклорного) существования таких терминов -
подобное существование наступило много позже, как раз под влиянием книжного употребления...
Эта терминология не имела первоначально этнографического содержания, а только географическое
или в лучшем случае церковно-политическое.
"Нельзя искать этнографического содержания в политических эпитетах, объем которых причудливо меняется".

Тобто не збереглося "автохтонних" термінів для номінації етнічних спільнот на так званих східно-слов'янських теренах
і всі ці численні назви: малороси, великороси, черкаси, литва і навіть русь, русини, росіяни, руські, роуські, українці
просто прикладалися до місця чи не до місця ззовні і не несуть самі по собі жодної інформації про внутрішню
самоідентифікацію того, чи іншого народу.

Krutywus
Member
Member

Повідомлення Krutywus » 05 жовтня 2014 23:37

Проблема в тому що я ні з Вами ні з Вашим дідом особисто не знайомий. Тож для мене цей приклад є цілком абстрактним. Настількі ж абстрактним, як і наведений мною.

Якщо Вам, для того щоб відповісти на питання необхідно підняти з гробу діда і привести перед Ваші очі,
то Вам місце не на історичному, а на форумі хіромантів.
Я готовий розбирати Ваш приклад, але спершу хотів би почути відповідь на моє питання.
Якщо Ви твердите, що у нас з дідом відмінна національна ідентичність,
то поясніть у чому ця відмінність полягає?
А не просто констатуйте такий очевидний на Вашу думку факт.
Бо для мене, наприклад, він зовсім не очевидний.

sokyrnyk
Member
Member

Повідомлення sokyrnyk » 06 жовтня 2014 09:20

Krutywus, хіроманти взагалі-то по долонях ворожать...

Я не сумнівався, що для Вас щось неочевидним виявиться. Як, наприклад, той факт що про Вашого діда я знаю тільки що він був русином, з Ваших же слів. Русини ж чогось не вважають себе цілком українцями. От в цьому і різниця.

Krutywus
Member
Member

Повідомлення Krutywus » 06 жовтня 2014 09:24

хіроманти взагалі-то по долонях ворожать...

Ну Вам напевно видніше. Я в цьому не розбираюся.

Русини ж чогось не вважають себе цілком українцями. От в цьому і різниця.

Я русин. Русинів внук і русинів праправнук і при цьому, зауважте, вважаю себе цілком українцем.

rutene
Member
Member

Повідомлення rutene » 02 квітня 2015 23:18

Гей хто Русин, най почує, про нашу
вітчину,
Про нещасний руський нарід, рідну
Україну.
Страшні сцени перед очи впрост ся
насувають,
Страши! хвилї, тяжкі сльози люде
проживають.
Налякались можні світа, що нарід
змудріє,
Тодї на їх берла, трони, лиш вітер
завіє
схитнуть ся берла многі, престоли
упадують...

Чого бить ся Українцям, за яку
державу?
За Москаля, чи за Шваба, щоби мали славу?
Чого бить ся? Чого різать? нашим
Українцям,
Щоб прожити на сїм світї крово-
жадним німцям?
Воля! Воля! якаж мила для цїлого
світа,
Лиш від нашої Вкраїни, та воля
віднята.
І віднята і відтята, закута в кайдани,
Скули тебе Москалї й австрійські
тирани!
Рідна моя Україно, коб Ти волю
мала,
Ти Вкраїно мов крін красний все би
процвитала.

== Гей, хто русин ==
поможить.
Шемердяк Микола, 1914

Зображення

Rus-Ukraïna, a Moskovshchyna-Rossiia

rutene
Member
Member

Повідомлення rutene » 14 червня 2015 15:45

Русини, малороси, українці - різні назви назви одного й того ж народу, а то вигадують тут... Читаємо - кінець 18 сторічча: viewtopic.php?f=25&t=17184&p=249790#p249790

congo
Member
Member

Повідомлення congo » 14 червня 2015 16:27

kram написав:Це чудово, що Ваш дід вважав себе русином, а Ви - українцем. А от інші русини були москвофілами та вважали себе не більш як гілкою "великого руського народу від Карпат до Камчатки". Ще інші нащадки русинів і досі називають себе русинами та домагаються визнання своєї окремішності від українців. Зрештою, на Донбасі більша частина населення - теж "українці", але в основному саме в лапках. І після цього Ви вважаєте, що етнос і тим більше нація твориться не ідентичністю, а кров'ю?

може Вас зацікавить? якісь дивні русини 1911 рік, Буковина
Зображення
тут пдф можна завантажити
ЗМІСТ.
1. Русини а Москалі
2. Мата руська і росийска мова
3. Як у нас взяли ся кацапи і на що вони є.
4. Як то я з кацапа став Русином-Українцем.
5. Не вірив аж змірив.
6. Як виглядає кацапска правда і кацапска ідея.
7. Чорний день московских наймитів.
8. Історична мапа україньско-руських земель з р. 1700., в часї як Буковина належала ще до Молдави

Зображення

Наші люди усї добре знають, що Русин що інше а Москаль що інше.
Однак Москалі називають себе також „ русскими" і для відміни від нашого „руського" пишуть два „с". В письмі — то „русскиЙ" (з двома „с") значить росийский або московский „а руський" (з одним „с") означає наш нарід. На письмі се видко, — але як хто говорить, то в бесіді не мож розріжнити, чи він сказав „русский" з двома „с" (в значіню „росийский"), чи сказав „руський" з одним „с" (в значіню „руський"). Тому із того виходить часто баламуцтво.
Особливо наші кацапи кажуть, що ми Русини а Москалі то всьо одно, бо одні і Другі „рускі", тай ще кажуть, що і ціла історія наша доказує, що русини а Москалі — то оден і той сам нарід. А що Москалі (Росияни) мають свою державу Росію і свого царя, тому наші кацапи хвалять Москалів та кажуть, що Москалі се правдивий „русский" нарід, що ми повинні приняти їх мову за свою, бо московска мова гарна, — а наша мова — се тільки „росийский говір", або — (як вони кажуть) — „жаргон пастухов", то є шварготанє пастухів. Таке говоренє кацапів є неправда.
Щоби виказати кацапску брехню, мусимо заглянути до історії і переконатися відки взяла ся назва „Русь" І „руський ?"

розмістив бо тему з подачі, пана rutene, перечитував, дай думаю викладу альтернативну думку, до Вашого теза про існування "великого руського народу від Карпат до Камчатки",
за одно і про камчадалів нагадаю, що це этнографическая группа русских,(даруйте за посилання в електронну педю, ну як цікавить то можна і глибше копнуть Хаховская Л. Н. Камчадалы Магаданской области (история, культура, идентификация). Магадан, 2003.)
яка так сказать обітельменілась
Название является русской адаптацией этнонима «итэнмэн» («сущий», «живущий здесь»).
Ительмены // Сибирь. Атлас Азиатской России. — М.: Топ-книга, Феория, Дизайн. Информация. Картография, 2007. — 664 с. — ISBN 5-287-00413-3.
здесь водки нет

rutene
Member
Member

Повідомлення rutene » 14 червня 2015 18:17

congo написав:теза про існування "великого руського народу від Карпат до Камчатки"

1. Русь і Москва - різні народи:
"Бы далъ Богъ отцу владыце побывати въ Кримѣ, въ Перекопѣ и у Очаковѣ, обачил бы тамъ, яко Русь, Москва, Грекове, Поляцы, Влоши, Нѣмцы - всѣ неволницы: байрам Татарскій одностайне съ Татарами обходити по неволи мусять…"
Зображення
Русская историческая библиотека, издаваемая Археографической комиссией, том 19, 1903, стор. 408
((1-а) Отписъ
На Листъ въ Бозѣ велебного Отца Ипатіа, Володимерского і Берестейского епископа, до ясне освецонного княжати Костентина Острозского, Воеводы Киевского - О залецанью и прехвалянью восточнои церквы з заходнымъ костеломъ унѣи або згоды,
въ року 1598 писаный,
через одного наменшого клирика церкви Острозскои въ томъ же року отписаный).

Святий Паїсій Хилендарський - Славянобългарска история (1762 рік)
Историческо събрание за българския народ
"Афет имал един син, наричали го Мосхос. На Неговото племе и род се паднал и от него се отделил нашият славянски език и се наричал Мосхосов род и език. Тоя род и език отишъл на север, гдето е сега Московската земя, и по онзи свой прадед Мосхос нарекли Москва реката, гдето най-напред се заселили, а по нея и селището. После постепенно го превърнали в град, там поставили царския престол и поради това всички се нарекли московци - и до днес."
За славянските учители
"При все че москалите, русите, сърбите и други се хвалят, че те по-напред са приели славянските букви и кръщението, но не е така. Не могат да представят за това никакво свидателство. Ако и москалите, и русите да пишат за това, но гръцките и латинските летописи показват в кое време българският крал свети Тривелия приел кръщението със своя български народ - в 703 година, малко нещо след шестия вселенски събор."

2. Русь і Московія - різні країни:

congo
Member
Member

Повідомлення congo » 14 червня 2015 18:20

rutene от Ви цитуєте,
congo написав:
теза про існування "великого руського народу від Карпат до Камчатки"

а, я такого НЕ ПИСАВ, вирвали з контексту.
то
kram написав:........... "великого руського народу від Карпат до Камчатки"

і шо тепер?
здесь водки нет

rutene
Member
Member

Повідомлення rutene » 14 червня 2015 18:30

congo перепрошую, це я неправильно процитував :oops:

congo
Member