Політичні настрої українського народу

Модератор: Global Moderators

sokyrnyk
Member
Member

Re: Політичні настрої українського народу

Повідомлення sokyrnyk » 02 жовтня 2014 18:01

Krutywus написав:Якщо Ви вважаєте, що цей народ вимер, а на його місце завезли українців, то це Ваша біда.

Я десь робив подібні твердження?
Ви самі ж навели чудову ілюстрацію до того що я намагаюся донести: в діда-русина онук українець. Нікого ні на чиє місце не завозили. Генетична спадковість зберігається.

Krutywus
Member
Member

Повідомлення Krutywus » 02 жовтня 2014 20:02

Генетична спадковість зберігається.

А що не збереглося?
Що такого в мені відмінного, що я не можу називати свого діда українцем?

Gnat_goluj
Member
Member

Повідомлення Gnat_goluj » 02 жовтня 2014 20:18

sokyrnyk написав:
Krutywus написав:
русини десь в наведених вами цитатах іменують себе "українцями"?

Ні.
Я так розумію, що з цього Ви робите висновок, що русини і українці це два різні народи?
Мій рідний дід Данило іменував себе русином, я вважаю себе українцем. І що Ви хочете мені сказати?

що, здається ніхто особливо тут на форумі не заперечував

Це Вам тільки так здається.

Ага, ви вірно зрозуміли. Самосвідомість різна (що є визначальною рисою). Генетична спадковість (чи як це по-вумному назвати) звісно що присутня і беззаперечна.

Можу припустити що у вас з дідом була різна самоідентифікація. Як і у русинів 16 ст. з теперішніми українцями. На родині ж зв*язки цей факт ніяк не впливає.

До речі, ви не дивилися, в Дзеркалах ідентичності Н. Яковенко є декілька статей на тему що розумілося під Україною у 16 ст.? Згідно викладеного там, ваші львівські русини були б глибоко здивовані якщо б їх хтось почав іменувати українцями.

Імхо треба створити кілька підручників: "Історія Русі та Русинів і тих хто жив перед ними" до 1648 року. Потім "Історія України та її жителів: русинів та козаків і запорожців" до листопада 1917 року. Ну і "Історія України та українців" з 1917 по 2014 роки. А тепер треба "Історія України українців, лугандонів, новоросів і тд" :twisted:

sokyrnyk
Member
Member

Повідомлення sokyrnyk » 02 жовтня 2014 20:24

Krutywus написав:
Генетична спадковість зберігається.

А що не збереглося?
Що такого в мені відмінного, що я не можу називати свого діда українцем?

Самосвідомість відмінна.

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 02 жовтня 2014 20:35

Це ж класика родоводофорумів. Декілька розкиданих по світу нащадків однієї людини, що твердо впевнені в відповідності предкової ідентичності саме їхньому світосприйняттю.
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

Krutywus
Member
Member

Повідомлення Krutywus » 02 жовтня 2014 20:49

Самосвідомість відмінна.

Моя самосвідомість постійно змінюється протягом мого життя.
Тобто Ви стверджуєте, що в 16 років я був представником одного етносу, в 26 другого, в 36 - третього, а в 46 - четвертого.

Krutywus
Member
Member

Повідомлення Krutywus » 03 жовтня 2014 10:18

В сухому залишку.
Ніяких відмінностей, які б сигналізували про зникнення одного народу (nation) і появу другого, не виявлено.
Окрім зміни назви, що само по собі не може означати вищенаведені явища.
Якщо звернутися до прикладу з дідом, то коли термін "українець" був достатньо розпопуляризований і набув широкого вжитку, той же дід називав себе українцем
і навіть говорив (зі слів батька): "Синку, Україна буде стояти доти, доки буде живий хоч один українець".
При цьому не забував, звичайно, що він русин.
Для цього (перехідного) періоду і були запроваджені перехідні терміни Україна-Русь і українці-русини.
Що ми не одні такі, з питаннями у виборі назви для свого позначення, можна звернутися до прикладу сосіднього, "братнього"до нас, тепер уже в минулому, народу.
Буквально в наші дні там іде обговорення питання:
"Мы - русские или россияне?" (достатньо набрати цю фразу у пошуковику).
Ще один приклад із іншим етнонімом для позначення українського народу - "бандерівці" здивував мене свого часу.
Одразу після Майдану, стрім із Запоріжжя.
Новозформована "сотня самооборони" стоїть поперек вуниці із фанерними щитами, як положено.
Збоку крутиться інтелігентної зовнішності активіст і розповідає, що десь попереду зібрався натовп тітушок, який влаштовує провокації.
Майор-десантник, котрий є лідером загону, проводить короткий інструктаж:
- Идем спокойно, подходим не поддаваясь на провокации и оцениваем ситуацию что там происходит. Мы не террористы, не бандеровцы .
Голос із "лав самооборони":
- А может и бандеровцы!
Майор, після буквально секундних роздумів:
- А может и бандеровцы!

sokyrnyk
Member
Member

Повідомлення sokyrnyk » 03 жовтня 2014 10:53

Змінюються не назви, а ідентичність яка за ними стоїть.
Укропи, бандерівці і т.д. не передбачають окремого від українського самосприйняття.

Krutywus
Member
Member

Повідомлення Krutywus » 03 жовтня 2014 14:12

Змінюються не назви, а ідентичність яка за ними стоїть.

Чим ідентичність, що стоїть за мною, відрізняється від ідентичності, що стояла за моїм дідом?

Надіюсь, Ви не заперечуватимете, що бандерівці, це те ж саме, що й українці?
Якщо є сумніви, запитайте в колорадів.

kram
Member
Member

Повідомлення kram » 03 жовтня 2014 17:54

Krutywus
Це чудово, що Ваш дід вважав себе русином, а Ви - українцем. А от інші русини були москвофілами та вважали себе не більш як гілкою "великого руського народу від Карпат до Камчатки". Ще інші нащадки русинів і досі називають себе русинами та домагаються визнання своєї окремішності від українців. Зрештою, на Донбасі більша частина населення - теж "українці", але в основному саме в лапках. І після цього Ви вважаєте, що етнос і тим більше нація твориться не ідентичністю, а кров'ю?

kram
Member
Member

Повідомлення kram » 03 жовтня 2014 18:13

Гадаю, це Вам теж буде цікаво почитати: http://www.inslav.ru/resursy/elektronna ... -i-ukraina

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 03 жовтня 2014 19:10

В рамках проекту ДНК-генеалогічного тестування нащадків братів Т.Г.Шевченка ( до речі, скоро має бути радіопередача на радіо Культура) я нашукався та наспілкувався з власне нащадками. Там "перехідний період" куди кого тільки не завів. До речі, більшість нащадків братів Кобзаря по прямій чоловічій лінії живуть поза межами України, переважно в РФ.
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

Krutywus
Member
Member

Повідомлення Krutywus » 04 жовтня 2014 00:27

Це чудово, що Ваш дід вважав себе русином, а Ви - українцем.

Ви невірно зрозуміли.
Насправді мій дід вважав себе українцем, а я вважаю себе русином,
бо переконаний, що українці і русини - один народ.
Просто не вживаю термін "русин", як застарілий, як не вживаю старий термін "жид", а користуюся сучасним терміном "єврей".
Що до Папкова (це ж його статтю Ви мені пропонуєте для ознайомлення), то його висновки:
"при изучении вопросов связанных с взаимодействием подданных России и Речи Посполитой в XVI-XVII вв., для обозначения населения украинских земель Речи Посполитой уместно использование термина закрепившегося в официальных российских документах и ставшего самоназванием переселенцев из Днепровского Правобережья в России "черкасы",

то хіба це не викликає у Вас враження деякої некоректності з боку шановного москальського історика?
Якщо ні то послухайте думку з цього питання сучасника тих самих переселенців, про яких говорить Папков:
"Москва і досі черкасами називає цих, так само ця ж Москва називає одним іменем тобто Литвою, і краків'ян, і великополяків, і мазурів, і волинців, і українців, і подолян."

Пройшло яких 300 років і що помінялося в світосприйнятті московитів? А нічого.
А дехто каже, що "різна ідентичність". Де вона там різна?

kram
Member
Member

Повідомлення kram » 04 жовтня 2014 18:58

Я пропонував Вам не Папкова, а дві інші статті. Про Вишенського та хороніми "Біла Русь", "Мала Русь" etc.

Krutywus
Member
Member

Повідомлення Krutywus » 04 жовтня 2014 23:57

Так Ви мені взагалі ніякі статті не пропонували. Дали посилання на журнал і шукай собі що серцю миле.
А про Малу Русь взагалі бесіди не було.
І справа тут не в термінах, а в народах, які за ними стоять.

Поперед.Далі

Повернутись до Козаччина (XVI-XVII ст.)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість